Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 197
  • 246
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4
Синът ме току що навърши 14 и много държи на обезкосмяването, защото според него е недопустимо като спортист да се явява на терена космат като горила. Аз не съм съвсем съгласна, но ...

# 76
  • София
  • Мнения: 2 361
Подкрепето го! При спортистите много се държи на грижа за тялото от всякакво естество.
Дъщеря ми нямаше проблеми с епилатора. Даже по-гадна й се видя идеята за кола маска, нали е гореща.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 127
Манди, не разбрах на колко години е дъщеря ти но да има повече косми от теб е неестествено,заведи я на дерматолог сигурно има някакъв проблем.Имах позната на която дъщеря й се беше така доста окосмила и знам че я води на лекар изписаха и нещо за пиене и след известно време окосмяването си стана нормално .Съжалява че не знам точно къде е ходила а не подържаме връзка вече но ти се поинтересувай.Знам че лекарката й беше казала че ако има повече косми от майка си не е нормално.Съжалявам ако съм те разстроила по някакъв начин но аз с добро чувство ти дава съвет.Моята е на 10 и само се заглеждам колко се е окосмила.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 361
По принцип следващите поколения са по-космати от предните.
Освен това зависи и от цвета на косъма и от дебелината. Ако майчето е бяла, руса, а детето е по-тъмничко чернокосо, нормално е да е по-космато.
Аз бих посъветвала само да я видят на ехограф. Обикновенно при кисти на яйчцниците има засилено окосмяване. Надявам се да няма този проблем и съвета ми е да не се намесвате с лекарства в работата на майката-природа.

# 79
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
По принцип следващите поколения са по-космати от предните.
Освен това зависи и от цвета на косъма и от дебелината. Ако майчето е бяла, руса, а детето е по-тъмничко чернокосо, нормално е да е по-космато.
Аз бих посъветвала само да я видят на ехограф. Обикновенно при кисти на яйчцниците има засилено окосмяване. Надявам се да няма този проблем и съвета ми е да не се намесвате с лекарства в работата на майката-природа.
И аз това смятах да напиша. Направете най-добре една консултация със специалист. Успех.

# 80
  • Мнения: 281
Аз съм почти на 14 ( септември ще ги навърша ) и си епилирам краката от близо година ( без 1 месец ). Сега съм на фаза скубане на вежди, но мама нещо се мръщи .. Заговорила съм и за това от мнооого отдавна ( може би година ) и тя все казва, че било рано и, че започна ли веднъж после постоянно ще трябва да ги скубя. Аз съм напълно на ясно с това. Сега се разбрахме в Четвъртък да ходя, не ме спира, но не ми изглежда много убедена. Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

# 81
  • Мнения: 85
Аз бих я подкрепила, особено ако това й създава комплекси.
Още повече, че може някой да я закача в училище. 
Момчетата в тази възраст могат да са много директни.

# 82
  • Мнения: 322
Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

Щом ще ходиш на козметик, започни със съвсем леко оформяне  Peace Още ме втриса като си спомня как половината ми съученички ходеха на практика без вежди  Crazy Пък и в момента плътните вежди са на мода  Flutter

# 83
  • Мнения: 281
Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

Щом ще ходиш на козметик, започни със съвсем леко оформяне  Peace Още ме втриса като си спомня как половината ми съученички ходеха на практика без вежди  Crazy Пък и в момента плътните вежди са на мода  Flutter

Аз ще кажа само по края да ми ги обере, без да се променя дебелината.

# 84
  • Мнения: 53
И според мен трябва да ги махнете, за да не се притеснява детето. В тази възраст са ужасно злобни някои от съучениците им и ако има причина за притеснение, това само ще доведе до комплекси.

# 85
  • Мнения: 41 860
За ръце, крака, мустачки и пр. съм твърдо ЗА. Но с веждите трябва да се внимава. Виждам толкова много безобразно оскубани ученички, че чак ме потриса. Но те май се харесват така Shocked А най не мога да приема тотално оскубани вежди и после очертани наново с молив #Crazy

# 86
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и после очертани наново с молив #Crazy

само докато ги намокри дъждът.
Моята от известно време работи над себе си. Гледам, че и на веждите си е посегнала. Няма лошо.
Но от каква възраст започна не си спомням...

# 87
  • Мнения: 322
А най не мога да приема тотално оскубани вежди и после очертани наново с молив #Crazy

Това и мен ме потриса  Crazy За щастие скоро не съм виждала такива "фешън" мадами  Whistling

# 88
  • София
  • Мнения: 1 127
С тия изрисувани вежди ми изглеждат като усмивки от старите ленти .

# 89
  • Мнения: 7 164
Ако става въпрос за перманентен грим, веждите стоят доста изкуствени и меко казано отвратителни.

Общи условия

Активация на акаунт