Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 140
  • 246
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5
Много се притеснявам, защото като чета може един ден да нямам деца при нередовен цикъл и настръхвам. А съм на 18  Rolling Eyes
Ей, стига се плаши- какво значи нередовен цикъл+2 дни, -2 дни не е проблем. Как ще е от кола маската- ами като си подстригваш косата- веднага ли ти идва цикълът? Щом си на 18 наистина още цикълът може да се мести. Но ако това е всеки месец- консултирай се с гинеколога си и идете с мама...

# 136
  • София
  • Мнения: 140
Нормалният цикъл е между 21 и 31 дни. Влияе се от много неща: стрес, хранене, от смяната на сезоните и т.н.
Не се притеснявай от 2 дена закъснение.
И да се върнем на темата. Как може да се направи кола маска в домашни условия?

# 137
  • София
  • Мнения: 16 165
И да се върнем на темата. Как може да се направи кола маска в домашни условия?
В аптеките и магазините продават ленти за кола маска. Купуваш, четеш инструкции и действаш.
Ползвала съм преди време, лесно и бързо става.

# 138
  • Мнения: 52
Здравейте, поизчетох темата, но не открих в коментарите за желанията на момчетата. Моят син, на 13г, вчера категорично ми заяви, че не искал да ходи с мустаци вече.  Simple SmileЕдва се виждат, но за него са големи.  Simple Smile Смятам да му предложа нещо подходящо от сериите на Gillette за мъже, но не съм много наясно. Някакви идеи. Нещо подходящо за юноши. newsm78
И моят заяви същото,защото момичетата му се смеели.Махна си ги с епилиращи ленти,а краката си обръсна с машинката за подстригване.

# 139
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, мож ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

# 140
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, мож ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

Не потъмнява, но в повечето случаи излизат гадни пъпки или кожата се възпалява.
Най - добре след епилацията е мястото да се намаже с успокояващ крем. Пишат във форума, че има ефект от крем "Здраве", но аз лично не съм пробвала с него и не мога да споделя лично впечатление.

# 141
  • Мнения: 52
При нас имаше леко зачервяване,но с билков мехлем се оправи веднага.Да ви се похваля,докато сме били на вилата през почивните дни детето си е обръснало мустака.

# 142
  • Мнения: 928
Здравейте момичета, изчетох цялата тема с интерес.
Да ви споделя моя проблем : моята щерка / 15 г / иска да си чисти мустака /не че има , ама всички го правили/
Говорих, говорих, тя рева , получи с е много кофти ситуация. Въобще не знам да се инатя ли или да се съглася, макар че сигурно ще го махне без да ме пита . В интерес на истината по краката и ръцете
е доста окосмена за разлика от мен, а тук прочетох че това може би това е проблем.Да я водя ли на
лекар , направо не знам

# 143
  • Мнения: 411
мама Съни, относно обезкосмяването отговорих в девето-класната тема.

Относно лекар- разбира се че ще заведеш детето на лекар. Най-малкото за да й създадеш от рано култура да ходи на гинеколог на тази възраст поне един път на 2 год. а след започване на полов живот- лекарите съветват всяка година. (е... когато му дойде времето. ... )

# 144
  • Мнения: 2
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, може ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

Не потъмнява, но в повечето случаи излизат гадни пъпки или кожата се възпалява.
Най - добре след епилацията мястото да се намаже с успокояващ крем. Пишат във форума, че има ефект от крем "Здраве", но аз лично не съм пробвала с него и не мога да споделя лично впечатление.


Здравей!

Ползвах лентички за махане на мустачки няколко години. Кожата над горната ми устна потъмня. Все едно е старческо петно. Много е грозно. Най-добре говори с козметик, който да ти препоръча метод.

# 145
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз пък да се похваля ,че на дърти години си направих кола на триъгълника. Laughing/ама целия/
Иначе крака и ръце всичко е с кола маска.И забелязвам ,че на някои места изобщо не растат вече.
На щерката съм връчила епилатор.Било я страх да я водя на козметик,щяло да боли.
Не обичам косми.Харесвам мъже които се обезкосмявам.За мен това е елементарна хигиена.
Моята приятелка има момче и му прави кола маска вкъщи.Някаква ''Кара'' леко се загрявала в микровълновата ,мажеш и махаш.Маха му мустаците и краката.Той е на 14 г за протокола.

# 146
  • Мнения: 22
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 127
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

Не казваш на колко години е , за да можем да ти отговорим.

# 148
  • Мнения: 411
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

О... със сигурност се е появило окосмяване (щом се бръсне по лицето)  и на другите места където се появяват вторичните полови белези- а именно окосмяването.  Embarassed

# 149
  • Мнения: 22
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

Не казваш на колко години е , за да можем да ти отговорим.
13.

Общи условия

Активация на акаунт