Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 141
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 61
Мисля си, че не възрастта е определяща, а до каква степен окосмяването притеснява детето.
Голямата ми дъщеря (14) преди няколко месеца за пръв път отиде на козметик, за да й се направи кола маска на краката. Умишлено не отидох с нея, защото има нисък праг на болка и е голяма циркаджийка, ако ще косъм да й падне от косата Simple Smile Всичко е минало без цупене, глезене, ох и ах. За ръцете чакам тя да ми даде сигнал, че иска да си премахне окосмяването. За момента не се притеснява.

Аз повече се шашкам да не я видя някой ден с оскубани вежди, че като й гледам съученичките какво им е останало от веждите - косата ми се изправя...

Някой писа по-нагоре за този бебешкия мъх - спокойно, той изчезва с времето при повечето хора. Има и такива, които си го запазват в някаква степен, но засега е твърде рано да се тревожите за това.

# 211
  • София
  • Мнения: 849
когато детето реши, че това е проблем, то така или иначе ще намери начин да ги махне - печелившата позиция на мама в този случай е до девойката (или младежа  Wink) - да й покаже вариантите, да я подкрепи. Имам щастието да имам точно такава майка - винаги е била до мен и ме е подкрепяла, за което съм и страшно благодарна  Heart Eyes Надявам се един ден и аз да бъда такава.

За съжаление въпросът с предаването на степента на окосмяването по майчина линия е силно спорен. в най-близкото ми обкръжение мога да кажа, че е точно обратното  Peace И майка ми и леля ми имат по 3 косъма и половина по краката, ръцете и мишниците (за сметка на това страхотни гриви), а ние с братовчедка ми сме се метнали на бащите си. Всъщност, от всичките 4 хлапета, само братовчед ми се цепи от колектива (отчита се само с гъста коса), всички други сме "ангорски" откъм крайници ooooh! Е, поне пък сме с хубави коси  Flutter Flutter

а май и между косата и краката нямаше връзка  Rolling Eyes или поне аз познавам доста хора (повечето мъже) с рядка коса, но пък добре окосмени крака  Crazy

# 212
  • Мнения: 943
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush

# 213
  • Мнения: 61
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush


Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

# 214
  • София
  • Мнения: 849
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush


до свикване е, аз пък на ръцете не можех да търпя в началото  Tired но пък с кола маска се омазвам до ушите  ooooh! а и с две котки вкъщи си е приключение  Laughing

# 215
  • София
  • Мнения: 6 477
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!

# 216
  • Мнения: 943
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 6 477
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile
Над 30 години вече се справям с бръснача и нямам никакви проблеми. Така че и за мен спора е излишен. Grinning
Козметички съм сменила бол - от скъпарски и прехвалени до кварталните обикновени. Ефектът е бил винаги кофти и затова спрях отдавна експериментите.
Така, че като дойде време за моята дъщеря ще започнем с депилатоарните кремове, по-натам - както тя самата си реши. Все пак за 10-тина годишно дете не смятам нито бръснача, нито кола маската за удачни.

# 218
  • Мнения: 943
Да, аз затова отбелязах, че явно си изключение.

# 219
  • Мнения: 2 216
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?
На кого космите му стоят добре? Laughing
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

# 220
  • Мнения: X
На кого космите му стоят добре? Laughing
Моите. Особено си харесвам косата и веждите.  Mr. Green
Наистина понякога се изпада в дребнави спорове. На каква възраст? Детето има родители, които да го подкрепят или не в подобно решение. Едва ли някой би се повлиял сериозно, водейки се от тема " за или против" обезкосмяването пусната в някакъв форум, пък бил той и най-четеният.

# 221
  • София
  • Мнения: 81
моята малка дъщеря се обезкосмява от 12 годишна. Имаше един период в който тя много настояваше а аз се дърпах и исках колкото се може по късно да започне, докато не забелязах , че през лятото тя не иска да облече къси панталонки или пък блузка с къс ръкав...Тогава вече ми домъчня и се предадох.
Така и не можахме да посетим козметик...изпитва ужас като го спомена. Махаме си космите с депилаторни кремове... Много я е страх и от разните машинки ... В крайна сметка това бе за нас разрешението на проблема. В началото аз и помагах, сега тя сама си се справя и то много бързо.

# 222
  • София
  • Мнения: 849
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?
На кого космите му стоят добре? Laughing
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

 ooooh! ooooh! искрено се надявам, че няма да държи да сложи при съкровищата и чаршафа от първата му брачна нощ  ooooh! Laughing

# 223
  • Мнения: 61
Цитат
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

Особено скъп спомен Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 224
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!
И на мен с бръснач ми най-добре.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт