Исках да кърмя, Но при мен не стана. . . ?!

  • 1 498
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
    Аз не мисля, че педиатрите са някакви врагове на желаещите да кърмят. От скромния си опит мога да кажа, че след секциото бебето ми го тъпчеха с АМ не за друго, ами за да може да ни изпишат заедно! Което за мен е важно също!
  А относно момичето, дето искало , но не можело - не бих й давала съвети без да ги иска.

# 16
  • Мнения: 111
Не са врагове, просто са невежи и не може да се разчита на тяхната помощ. Много нуждаещи се от помощ и съвет майки спират да кърмят заради това.
... след секциото бебето ми го тъпчеха с АМ не за друго, ами за да може да ни изпишат заедно! Което за мен е важно също!
То нали няма как да ви изпишат поотделно?!

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 23:33 от Anita73

# 17
  • Мнения: 2 047
  Анита73 - Има как да ни изпишат поотделно, ако детето иде в интензивен сектор например.
  А като ти е болно детето водиш ли го при невежите педиатри или си го лекуваш сама?

# 18
  • Мнения: 111
Да ни пази Господ и нас и вас!

 Two Hearts

# 19
  • Мнения: 1 771
Е, като видях каква тема си пуснала, се стреснах не на шега какво ви се е сучило!


Eeee,  Laughing Steisi, за нас няма такава опасност. Голям инат съм, когато знам, че това което правя е за добро на  нашето съкровище. За сега няма спирка. А и нищо не може да ме спре да дам на Крис най - доброто.  Вярно, че е за сметка на моето време, почивка, спокойствие, а и също за сметка  на милия ми съпруг, но имам неговото разбиране и подкрепа, а и някои от задълженията ми в домакинството изостават, но това е временно . . ., а и мисля, че намерих решение да се справя с проблема. 

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 03:23 от goldenova

# 20
  • Мнения: 1 771
Благодаря   bouquetна всички. ще й предам всички рецепти, предложения, насоки и т.н. Та значи тя търси някакъв начин да може да кърми без да си нарушава режима и свободата, каквото и да значи това. Но  живота си е неин и тя има свободна воля да направи своя избор според нейната гледна точка и аз знам, че не мога да я накарам по някакъв начин да прави това, което  според мен е правилно.
Успех и ако има развитие ще пиша. 

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 03:18 от goldenova

# 21
  • Мнения: 3 663
не бъдете толкова крайни в оценките си
наистина майките правят жертви заради децата си, но всичко си има граници
ако майката се изнервя от кърменето през час и половина два и липсвата на поне някакво подобие на режим, ако умората от недоспиването след нощните кърменя и идва в повече и не се чувства добре, ако кърменето за нея значи болка и неприятности нужно ли е всичко това
нужно ли е майката дори след години да асоциира първите месеци от появата на бебето си с непрестанна умора и хранене
не е естествено
просто всяка от нас си поставя тези граници така че и тя и бебето да се чувстват добре и щастливи
това, че някоя от нас днес ще реши да не кърми детето си не значи, че утре тя няма да е готова да даде живота си за него

иначе - конкретно на въпроса и от личен опит - ако слага бебето на гърда на всяко хранене преди да даде шишето с адаптираното мляко ще успее да го храни смесено няколко месеца без да си нарушава личното време и свобода

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
T o n i, ти си абсолютно права, разбира се. Това, което си написала, е точно така.
Според мен темата не е добре формулирана и авторката по-скоро иска да каже с давания пример (приятелката), че нещата трябва да се наричат с истинските им имена - така, както правиш ти. Да се каже 'Това не ми е по вкуса/по силите, не е за мен, не искам/не мога да го правя', вместо мистериозното 'Така стана'...Така поне си мисля, де  Thinking

# 23
  • Мнения: 3 663
Бу, асболютно съм съгласна
според мен за момента "така стана" идва от липсата на информация и не можем да виним майките за това
повечето си представят кърмене, което реално се случва на малко щастливки - бебето засуква перфектно, каналите се отпушват лесно, не боли, кърма има достатъчно и без да се цедиш или кърмиш на два часа и нощем.... и когато организмът им не се окаже толкова перфектен те не знаят, че могат да го научат и казват "така стана"
и реално погледнато отчитайки, че им липсва инмформация, те за себе си и за другите, което не са информирани са си прави
а още по-трудно е когато все пак си платил някаква цена вкараш нещата в определени рамки и се справяш сравнително лесно и добре с гледането на едно бебе, да започнеш отначало с всички неволи
другото е, че не всеки има смелост да си признае, че не се е справил с нещо си, каквото и да е то (и конректно с кърмене), когато човекът отсреща се е справил (пък макар и да не е ясно дали е еднакво трудно и за двете страни)

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 10:58 от T o n i

# 24
  • Мнения: 1 440
И аз родих със секцио.Това разбира се не попречи на кърменето ми.Имах огромно желание да дам най-доброто на детенцето ми.От втория ден си ми я даваха и започнахме да се мъчим.Никак не е лесно началото,искат се много жертви.
Този форум също беше много полезен за мен и благодарение на всичко това все още се кърмим.Моля се да продължаваме все така,колкото се може по-дълго.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, нещата отиват към оливане Confused
Дайте сега да се похвалим на коя кърменето й е било по-трудно в началото, ама тя стискала зъби и удържала, ето защо е по-велика кърмачка от другите Shocked

Подкрепям с две ръце изказванията на Тони.Не може да се преценява чужда ситуация без реално да си бил в нея, а и самите ние, жените, майките, сме толкова различни.Липсата на информация относто кърменето обикновено прецаква нещата - самата истина.В тази насока трябва да се работи.Но аз реално нямам представа как бих кърмила по 7 пъти на нощ с конци в корема...не ми се е случвало...можеше и да не ми хареса newsm78Или с кървящи зърна...

Ясно е, разбира се, че определящо е желанието и мотивацията.Но все пак е редно да се отчитат и индивидуалните възможности за търпимост.
На някои майки кърменето просто им идва в повече.Факт!Трябва да се приема без трагедии Wink

# 26
  • Мнения: 3 116
Ох, кърми се и със конци и без конци и всякак. Дори и с кървящи зърна, като стискаш зъби и ти текат сълзи от очите.

Аз за себе си се провалих например. Не ме е страх да го кажа и много много ми тежи. Според мен една майка би се преборила с всичко, но трябва да има подкрепа. Ако педиатърката например те гледа накриво е хубаво поне да имаш подкрепа от най-близките хора,  а не да те гледат лошо защото детето прави кърмаческа стачка, а ти го държиш гладно или защото плаче когато се опитваш да го кърмиш.

Е, преборих се с рагадите, с възпалените зърна, с липсата на сън, но не можах да се преборя със семейството си и със себе си.

А иначе, всяка майка има право на своя избор Simple Smile

# 27
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Подкрепям мнението, че е лесно да бъдеш обезверен и не винаги е въпрос само на желание, а и на информация. Аз съм на 38, трето дете. Първите две кърмих успешно до около 4-тия месец, след което ми намаля кърмата и никой не ми каза как да я увелича, по- лесно беше да ми препоръчат дохранване.
Сега чета тук и на други места, има ефект от съветите, които получавам и се чувствам много по- уверена- може и от опита да е. Но проблема с кърменето при мен се реши с една теглилка- защото обикновено се питаме наддава ли бебето. Аз я тегля един път седмично, а когато имим съмнения провеждам един ден пробни кърмения и когато установя, че всичко е наред, се чувствам много по- сигурна и спокойна. А със спокойствието идва и кърмата...

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Странно!!мен пък след секциото ме стимулираха да кърмя бебето още на втория ден.Особено като разбраха,че съм кърмила 8 месеца първото дете.Парадокса е ,че въпреки че родих нормално първото си дете кърмата ми намаля след 10 ден и се наложи да дохранвам с Фризолак.А сеге имам повече от кърма от първия път ,но пък съм и по спокойна и се грижа повече за себе си.Да не говорим,че съм и по упорита в кърменето.А родих секцио.

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Много героизъм в тая тема, много велики майки, много нещо!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт