Байпас на сърце

  • 41 124
  • 19
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
на баща ми му предстои сърдечна операция - байпас, ако някой е минал по този път, моля за малко информация - какво да очакваме, колке време е възстановяването, цени, ако не е през здравна каса...

# 1
  • Мнения: 414
Здравей, и на моята майка са казали, че трябва да й се постави байпас и след 1 април ще й дадът направление за специалист да отиде в София за байпас.
Точно търся и аз информация, но виждам че никой не ти е отговорил.

Ще добавя и  няколко въпросчета от мен  Аз искам да ми препоръчате клиника, казаха ми за "Света Екатерина", но намирам две с такова име - тази http://www.hearthospital.bg/ - Университетска болница "Света Екатерина" и тази http://www.uhsek.com/index.php?lang=&s=2&id=sub11
Не зная имат ли нещо общо? Също вариянт е и Токуда, но за сега нямам препоръки за там.
Интересувам се дали операцията е сложна, възможни ли са усложнения след това? Как живее пациент с байпас, с какво трябва да се съобразява? Трябва ли някаква специална диета?

Предварително благодаря за отделеното време!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
нашата операция ще бъде на 31 март, така че ще ти дам после инфо, според моето проучване най-добрите болници са Св.Екатерина - бившата на Чирков и Токуда, операцията май не е много сложна, но все пак е на сърце..., усложнения винаги може да има, след това мисля, че цял живот се пият хапчета и се спазва диета, но като цяло може да се води активен живот

# 3
  • Мнения: 130
Мога да ви кажа,че байпаса е вече рутинна операция-моите родители и двамата минаха по тоя път.
И двете споменати болници са добри.Операцията е по клинична пътека,продължава около 5-6 часа.Изписват,ако всичко е наред, на 5-я ден.Не се притеснявайте,имаме чудесни специалисти,вършат си перфектно работата. Възстановяването зависи от организма на човека,някои се възстановяват по-бързо,други по-бавно,но операцията осигурява добро здраве за години напред.Успех newsm10

# 4
  • Мнения: 414
Извинявам се, аз съм в грешка. При нас става дума за Пейсмейкър. До колкото разбрах също е рутинна операция. Само се чудя ако отида да я запиша има ли значение при кой лекар или който я приеме

asya02,  вие в Света Екатерина ли ще сте? Успех!

Благодаря etia*!

# 5
  • Мнения: 2 898
Съпругът ми е със сърдечна операция от преди 3г. Направена е в клиниката по кардиохирургия във Варна и сме много доволни. Оперира го д-р Панайотов. Специално ни посъветваха да не ходим в София, а да се доверим на този лекар. Ето повече инфо:


http://www.svetamarina.com/article33.php

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
операцията ще е в Бургас, от лекар, който идва  от Токуда в София, интересува ме след изписването и прибирането вкъщи пациентът може ли да се обслужва сам или не, защото не мога да отсъствам от работа и ако е необходимо ще трябва да наемам човек да го гледа докато се възстанови

# 7
  • Мнения: 2 898
asya02, това е много индивидуално. Но не мисля, че е разумно да бъде оставян сам. Когато се прибра вкъщи, мъжът ми правеше всичко сам, с изключение на преобличането, тъй като не можеше да извършва всички движения. Трудно му беше и ставането, ставаше с помощта на едно въже, което му дадоха от болницата. А мъжът ми е млад и беше от най-бързо възстановяващите се. Не е нужен точно болногледач, по-скоро някой, който да го наблюдава.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
И на майка ми се налага да и правят байпас.Тя е много притеснена.Дали може да се поизчака да се успокои или трябва колкото се може по-скоро да се направи.Има ли някаква опасност при тази операция?

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
И на майка ми се налага да и правят байпас.Тя е много притеснена.Дали може да се поизчака да се успокои или трябва колкото се може по-скоро да се направи.Има ли някаква опасност при тази операция?
опасност има при всяка операция, лекарите ще ви кажат колко е спешно, едва ли отлагане от месец-два ще е фатално

# 10
  • Мнения: 2 898
И на майка ми се налага да и правят байпас.Тя е много притеснена.Дали може да се поизчака да се успокои или трябва колкото се може по-скоро да се направи.Има ли някаква опасност при тази операция?

Опасност има и при ваденето на сливици.Така че не го мисли. Щом се налага - правете я. Колкото по-бързо, толкова по-добре. Майка ти ще продължава да се тревожи, докато всичко не свърши. А притесненията не водят до нищо добро.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Благодаря ви за отговорите! А да ми препоръчате лекар от Св.Екатерина?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Някой да се е оперирал при проф.Начев?Моля ви споделете!

# 13
  • Мнения: 414
Здравей vili-vili ,
Аз съм много доволна от отношението в Света Екатерина, мисля че всички лекари са на ниво. Моята майка я оперира д-р Йовев /не зная сега титлата каква му е - доцент, проф....или д-р/ и сме много доволни. На нея й слагаха пейсмейкър, както вече писах. В началото ги бях объркала и затова съм още записана за темата Simple Smile Успех ви желая!
Аз мисля, че лекарите ще ти кажат колко е спешно. Страхът не е добър приятел!   bouquet

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Че ни е страх ... страх ни е но операцията вече е насрочена.Дано всичко да мине добре.

Общи условия

Активация на акаунт