Как да кръстя дъщеря си ?

  • 7 171
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Щом не се колебаете, а това са двете имена, то трябва да си решите помежду си кой от вас ще направи компромис с другия. Като гледам и тук в анкетата няма първенец, макар че повечето (вкл. и аз) са гласували против едно от двете имена, а не ЗА другото.
Остава ви или да кръстите детето Дара-Виктория, или единият да отстъпи Simple Smile

Ако приемате някакви вариации, с В на мен най-много ми харесва Вероника, а по темата Дара, Дария и т.н. всичко силно не ми харесва.

# 31
  • Мнения: 1 897
Eто на. Хора разнни, вкусове - също.
Вие с таткото сте влюбени в тези имена, а отговорите в темата показват, че хората гласуват за едно от двете, избирайки (образно казано) по-малкото зло.
Остава ви или да се вслушате в себе си и да се разберете по между си или да се спрете на друго име.
Време за избор имате достатъчно. Успех!

# 32
  • Мнения: 6 993
И аз помислих за Дара-Виктория - не ми звучи зле.
А и Дара щом ти е кратко - ето му удължение, с името, което ти харесваш Simple Smile

# 33
  • Мнения: 8 892
Ами вече веднъж писах, че от двете имена избирам Дара, макар и двете не са ми от любимите. Но Виктория и ми звучи по-твърдо, и много по-безлично. От вариантите на Дара - Дария, Даря, Дарина и т.н., Дара ми харесва най-много. Но наистина имате още достатъчно време за да стигнете до консенсус, който може да е и съвсем друго име Peace

# 34
  • Мнения: 399
След последния пост на авторката и аз си помислих,че Дара-Виктория е най-доброто решение! Peace

# 35
  • Мнения: 4 569
Продължавам да се надявам че ще изберете друго име,което да ви харесва еднакво и на двамата.

Защо сте отхвърлили варианта с роднини?

След обяснението защо тези двете имена заставам на страната на таткото тоест значението да е същото,но името друго. Rolling Eyes
Теодора,Божидара,Дарина...

# 36
  • София
  • Мнения: 44 106
Е той таткото в имто е влюбен, не в значението на името...

Или измислете трето име... или  изберете едно и работете като се роди за второ момиченце Simple Smile

А Дара-Виктроия...едно че не понасям двойни имена...но при тези обстоятелства... тати да й казва Дара, пък мама Вики/Виктория или както там... не ми допада такъв вариант поне на мен.

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 14:21 от Angel_Dust

# 37
  • Мнения: 2 216
Дара е ужасно име, а Виктория е твърде експлоатирано вече Confused

# 38
  • Мнения: 8 892
Стига бе, верно ли е толкова ужасно името Дара? Аз пък все повече започвам да го харесвам Peace

# 39
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
И двете имена ми харесват еднакво,но най ми харесва  двойното Дара-Виктория.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 372
И на мен Дара-Виктория ми допада. Авторката,и двете имена не са лоши,най-важното е на вас да ви харесват,а и не са осмиващи или пък невъзможно сложни,съвсем нормални имена са си като Мария и Георги например Wink.Аз май съм една от малкото,която харесва Виктория newsm78...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
На мен комбинацията не ми допада.

# 42
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз съм от малцинството, които харесват и Дара, и Виктория като имена, просто Дара ми е по-интересно. Но като един любител на двойни имена, ще кажа, че предложеното по-горе Дара-Виктория наистина ми звучи много добре!  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 291
Дара - Виктория ми звучи, като Дора - Александра, както едни близки искат да кръстят дъщеря си за ужас на цялата фамилия.
С други думи - звучи ми прекалено измислено.

# 44
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453

И кое му е толкова ужасното, ще каже човек, че кой знае какво гадно име е! Име като име, със същата сила това може да се каже и за всяко друго!

В градинката където излизаме има 4 Виктории и 2 Викторовци - и аз съм на мнение, че много често използвано име е!

Гласувах за Дара!  Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт