Отговори
# 45
  • Мнения: 1 404
По-голям проблем от липсата на места в детските ясли и градини, е липсата на персонал.
Да не говорим и колко ниско е платен този персонал.
Проблемът е сериозен, но не трябва да се реагира чак толкова емоционално.

А такива коментари, какви идиотки са майките, които работят и видите ли, са си "зарязали" децата на ясла или градина, предизвикват само една реакция у мен и тя е:  Joy

# 46
  • Мнения: 1 669
Не зная какво да кажа, слушах записа във ФБ, четох коментарите и  не спирам да недоумявам... С някои неща съм съгласна, с други не, но смятам, че е подло да се запише разговор и да се разпространи в мрежата, при това без съгласието на учителката. А хрумвало ли ти е за секунда... Ами ако тези хора не са виновни, ами ако детето наистина се е одрало само? Моята дъщеря се дереше като малка, не е изключено да е така. Не защитавам никого, не ме разбирайте погрешно, но някак си ситуацията е леко пренавита. А ако се беше случило на детската площадка пред очите ти? Какво щеше да направиш? Не може да се съди всеки родител, чието дете е одрало твоето. Деца са, ще има одраскани, наранени, набити, ще има драскащи, нараняващи, биещи.

На втори август детето ми падна от пързалката в яслата и си счупи крака. Беше ужасно, ходене по мъките, тук, в малкия град я гипсираха неправилно, махане на гипса в Пирогов, ходене всяка седмица до София, за да контролират развитието на нещата. И за секунда не ми е хрумнало да съдя учителките. Та дъщеря ми падна в краката ми и си разби зъбите, без да е палувала, лудяла, спъна се и падна. В МОИТЕ крака. И аз нищо не можах да направя.

Каквото и да кажа, вече ще бъде излишно.

# 47
  • Мнения: 3 715
Малкият ми син като не стане на неговото, сяда на пода и започва да си блъска с всичка сила главата в земята. На почти същата възраст е. Вече мисля да стои в нас с каска.
Децата се нараняват и сами. Да не говорим, че усещанията им за болка не са същите като при нас.

Вече малко пресилени ми се виждат нещата. И реакцията на авторката, и писанията на супер-хипер-майките, които осъждат нас, работещите и издържащите семейства.

# 48
  • София
  • Мнения: 434
Вчера вечерта изслушах записа. Учителката ми звучи много спойконо и разбрано. Майката през цялото време се опитваше да я провокира с едни и същи въпроси. Но явно нещата са доста по-отдавна, отколкото авторката споменава. Нито едно госпожа в детската градина не се обръща към мен на малко име. Главно, защото едва ли го знае. За да се стигне да си говорите на "ти", явно от доста време си общуват.

На мен ми стана ясно едно - майката си е дала детето на ясла, но иска да му обръщат специално внимание. Е, как бе, мила, като има 25 деца там (толкова малко яслени групи в София няма). Даже няма да коментирам спора за това, какво трябва да прави детето във времето за сън. Естествено, че ще си седи в леглото. Айде сега, всички майки да се накарат хубаво на госпожите, че не гушкат 2 часа точно тяхното дете.

А за записа....аз лично бих посъветлава госпожата от детската градина да си потърси правата в съда. Защото да запишеш човек без неговото знание и да го пуснеш в публичното пространство ди е подсъдимо и е включено в наказателния кодекс.

# 49
  • Мнения: 60
Вие допускате ли че аз МОЖЕ БИ познавам детето си ????? И той не си удря главата , нито се самонаранява... незнам пък какво може да предизвика това в едно дете ???? Детето ми е било ИЗДРАНО ДВА ПЪТИ, това ми каза другата учителка? Как да седя безучастно ??? Като не ми казват истината, какво мога да мисля аз???? И 22 различни становища за случилото се ! Естествено че ще се запитам като не ми казват истината, какво се е случило два пъти с детето ми. А едната учителка ми каза че е получил вторите белези в леглото ??? Е какво е това нещо, което ще изкара детето ми извън релси че да се издере само така ??? Версиите са много различни и това ще се реши в СЪДА !!! Няма да допусна да ме лъжат или да предизвикват детето ми така жестоко да се издере САМ !!! Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

# 50
  • Мнения: 166
Колко учителки има в тази група, че вече се обърках. Защо наричаш другите деца побъркани? И ако в съда се докаже, че не са виновни учителките, ще имаш ли доблестта да им се извиниш? Ще съдиш ли и родителите на децата, които евентуално са издрали твоето? Ако някое детенце в бъдеще одраска твоето пред очите ти, какво ще предприемеш срещу себе си? Мноооого преиграваш, учителката ми звучи доста по-разумно от теб, а и тези клетви и тежки думи за две драскотини...Ужасена съм от такъв тип родители.

# 51
  • Мнения: 753
Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

Децата ни са съвсем нормални.И реакцийте да се одраскат или наранят също са израз на тяхното недоволство.Прочети постовете назад и се запитай, нима на всички тези майки децата са ненормални ли? И след това си отговори на въпроса за адекватността на твоето поведение. Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 9 517
моля те, помоли някой да ти заключи темата, че ти съвсем .... хммммм се побърка  Peace

# 53
  • Мнения: 415
Деси, видях личицето на детето ти и разбирам как се чувстваш.
За мене то е издрано.
Наистина не са дълбоки белезите (ако бяха такива щеше да се наложи да се шият или лепят, но това е само уточнение, няма смисъл да изреждаме тука какви видове наранявания би могъл да получи човек по принцип).
Не искам да подклаждам спора, нито пък да те навивам, виждам че си достатъчно афектирана, знам че е трудно, но за тебе е по-добре да се въздържаш да пишеш неща, за които ще съжаляваш после.

Подкрепям идеята за камерите, не е казано, че ние родителите ще ги зяпаме по цял ден, но както на много места могат да се правят записи, които да се пазят по 1 седмица, така поне можеше да видиш какво се е случило когато стане нещо такова.
В нашата ясла например самата директорка беше за камерите - определено щеше да й е по-лесно от колкото да обикаля постоянно по стаите... както и да е. Имало е такива подобни дискусии до колкото знам, въпреки че не съм участвала.
Имаше и една голяма тема с двете близначета, които си ги бяха прибрали с много наранявания и дрехи изцапани с кръв и никой не знаеше какво се е случило, тогава и по телевизията ги показваха, но така и не разбрах какво стана накрая.

# 54
  • Мнения: 60
Както и да е, благодаря за коментарите Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 715
Мислех да ти пиша пак да заповядаш, но по-добре да не го правиш

# 56
  • Мнения: 60
Деси, видях личицето на детето ти и разбирам как се чувстваш.
За мене то е издрано.
Наистина не са дълбоки белезите (ако бяха такива щеше да се наложи да се шият или лепят, но това е само уточнение, няма смисъл да изреждаме тука какви видове наранявания би могъл да получи човек по принцип).
Не искам да подклаждам спора, нито пък да те навивам, виждам че си достатъчно афектирана, знам че е трудно, но за тебе е по-добре да се въздържаш да пишеш неща, за които ще съжаляваш после.

Подкрепям идеята за камерите, не е казано, че ние родителите ще ги зяпаме по цял ден, но както на много места могат да се правят записи, които да се пазят по 1 седмица, така поне можеше да видиш какво се е случило когато стане нещо такова.
В нашата ясла например самата директорка беше за камерите - определено щеше да й е по-лесно от колкото да обикаля постоянно по стаите... както и да е. Имало е такива подобни дискусии до колкото знам, въпреки че не съм участвала.
Имаше и една голяма тема с двете близначета, които си ги бяха прибрали с много наранявания и дрехи изцапани с кръв и никой не знаеше какво се е случило, тогава и по телевизията ги показваха, но така и не разбрах какво стана накрая.

Точно за това говоря ... ако ми кажат че е направил нещо и е получил заслуженото - ОК, но те ми дават различни отговори, които ме карат да се чувствам безпомощна, от къде да знам какво се е случило с детето ми, все пак той вече започна да плаче като види едната от учителките, какво говори това ????? Другата седмица от понеделник вече ще е в по-далечна ясла , но при сестрата на мъжа ми. Наистина не съм искала да се слагат камери за да се съдят постоянно учителките, или родителите на по буйните деца, а за да не се случва това да седиш и да се чудиш какво се е случило? Само аз си гледам детето, обича ме, целува ме, миличък е с мен и в един момент излиза изподран и версиите за случилото се са много и различни ??? Немога да преодолея това, в един момент учителките свикват че ще им се разминават лъжите както при мен и какво правим? Родителите , които си и плащаме сме безсилни, а тези които предлагат услугата велики !!!! Това няма да се случи ! Не смятам да се размине това! Ако иска някой нека да се присъедини към мен! Аз неискам да съм със ШИРОКО ЗАТВОРЕНИ ОЧИ !!!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 9 517
че защо трябва някой да се присъединява към теб, за да си търси правата? Хората могат да си търсят правата, без да уведомяват форума за това или бъркам  newsm78

# 58
  • Мнения: 1 732
Вие допускате ли че аз МОЖЕ БИ познавам детето си ????? И той не си удря главата , нито се самонаранява... незнам пък какво може да предизвика това в едно дете ???? Детето ми е било ИЗДРАНО ДВА ПЪТИ, това ми каза другата учителка? Как да седя безучастно ??? Като не ми казват истината, какво мога да мисля аз???? И 22 различни становища за случилото се ! Естествено че ще се запитам като не ми казват истината, какво се е случило два пъти с детето ми. А едната учителка ми каза че е получил вторите белези в леглото ??? Е какво е това нещо, което ще изкара детето ми извън релси че да се издере само така ??? Версиите са много различни и това ще се реши в СЪДА !!! Няма да допусна да ме лъжат или да предизвикват детето ми така жестоко да се издере САМ !!! Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

Какво си се развилняла тук, каквото и да се е случило ти самата се държиш доста неадекватно
След като не си доволна сменяй си градината ли, яслата ли, току виж намериш подходящи за детето ти

# 59
  • Мнения: 1 404
Аз не съм работила като учителка. Имах стаж като такава (по време на следването ми).

За 300 лв, две лели на 22 деца (някъде четох и за над 30 дечица)... Хайде преди да ги кълнем, да им се поставим леко на мястото.

Да, не са цвете условията в държавните ясли и градини, но не за това са винови учителките.

Общи условия

Активация на акаунт