Чакат с трепет пролетта СептемврИЙСКИТЕ деца!

  • 23 709
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 258
Еееей, Мъниче! Браво на твоя палавник! Направо ме ококори  #Crazy. Момичета, аз май изоставам с новите храни. Тези дни малко се закучи яденето - сутрин и по обяд все е кисела, и не иска да яде човешка храна. Крушата не й допада следобед  newsm78. Мисля от утре да давам малко сливово пюре, нищо че има оризово нишесте, и след 3 дни да въвеждам най-сетне елда. Реших да почна с нея, а не с ориза, заради запичането. Но нещо ми е мътна технологията на въвеждането, то излиза че цял ден се въртя с купичките и бурканчетата, а през останалото време разкопчавам и закопчавам блузата. Че моята нали е малко капризничка, трябва да се улучи точния момент, в който желае да яде. Живея около изхранването на отрочето! Та, питам ви да ми обясните - каква е поредността на заместване на хранения, и кога какво се дава?

# 676
  • Мнения: 148
Здравейте и от нас!
Чета редовно, ама нещо мързелът за писане ме е налегнал ...
Последно ви споделих, че моето диване е много кисело, не спи спокойно, будеше се на всеки 20 мин. За пореден път се убедих, че всяко мрънкане и всеки плач при него си има причина  Confused За съжаление този път стигнахме до антибиотик  Cry  Cry  Cry . Оказа се, че малкото ми момченце го е боляло ушенце  Sad. Слава Богу вече всичко е наред!  Hug
За захранването - бавно, но славно напредваме. Въведохме - морков, картоф, грах и карфиол (а как ги мрази тези последните две ... Sick), тиква, тиквичка ( Sick), ябълка, круша, слива. Вечер седи при нас на масата и си гризка сладко, сладко оризови бисквитки (за което благодаря на Мирка  Hug   bouquet).
Мирка пак въпрос към теб  Embarassed  Embarassed  Embarassed писа за бисквитки от елда. Моля те сподели какви са и как ще ги приготвиш.   bouquet А и още един въпрос: взех безмлечна оризова каша, с вода или с кърма да я приготвя  newsm78 Ако е с кърма бая ще се озоря, щото с помпата изцеждам много малко!
Лека вечер на всички и целувки на сладките ни септемврийски сладури!!!

# 677
  • Мнения: 15
Деси, аз оризовата безмлечна каша я приготвям с вода. Малката я обожава, колкото и да ми е странно това.  Grinning

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
dessynik1, не съм Мирка, но пък отговарям Wink
Ей тук има доста рецепти: https://docs.google.com/document/pub?id=1OWAWgel8Rv_v5i9KH4GhoaW … bVcUOAU&pli=1

# 679
  • Мнения: 184
deskutu, аз какво да кажа, мила, като моя не изяжда повече от 40 грама?! Преди обяд - зеленчуково, след обяд - плодово, но не повече от 40 гр. Захраних преди почти месец, изредили сме зеленчуците, плодовете, сега давам и месни. Харесва ги и яде, но не по много. Суче си нормално детето, но не наддава много вече. Тежи 7800, а е вече на почти 7 месеца. Важното е, че е здрав, желязото му е добре и изглежда щастливичък. А че ще е фин като мама, нищо че тати е 108 кила е друг въпрос  Joy
Мъниче, стоеше, викаш, прав!! Shocked Shocked

# 680
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета Simple Smile!
Честити месечинки на празнуващите днес дребчовци! Palmirka, Честит Рожден ден на теб  bouquet!

Виждам, че mixilena се е появила Hug! Съжалявам, че си имате тревоги, дано отшумяват по-бързо!
А Машончето прекалено дълго се губи... То вярно, че те обичат да скиторят по цял ден, ама въобще не се е включвала скоро newsm78.

Да се включа и аз днес, че утре съм на бачкане, но събота ще почивам отново. Засега съм вече на 4 дни работа.
Дара малко ми се е запекла от вчера. Giada, нали и ти сподели последна, че имате този проблем. При нас захранването с твърда храна не доведе до по-често изакване. Все още си кара веднъж на 2-3 дни, но зависи и от храната де. Но четох, че нямало проблем по-рядкото изхождане, стига да не е съпътствано с други признаци на запек. А тя снощи като я приспивах ми се гънеше като струна в ръцете и взе да плачка, та определено ще минаваме тези няколко дни на по-разхлабващи храни. Мисля да й давам тиква, сладък картоф, круша, грах (вчера го въведох) и овесена каша. Интересно, пишеше за ябълките, че пюрето от тях запича, а ябълковия сок разхлабва - да го имате предвид, който има проблем някой път. Защото тук съм срещала мнения, че ябълките разхлабват, но не - защото пектина в тях втвърдява изпражненията, докато само сока бил подходящ за разхлабване. При нас, от опит до сега, сладкия картоф я караше да ходи всеки ден. Дадох й сутринта и няколко часа по-късно се изака чудничко Simple Smile - оформено, но мекичко и с парченца от картофа Simple Smile. Мирка, и ти си дала сладък картоф, браво! Много е полезен. Аз на Дара й го давам с кърма (вода) и овесена каша, но ще й го давам и смесен с ябълка или круша. А попара не смятам да й давам. Както и antonia писа, сиренцето може да се сложи на толква места! За маслото - ясно.
За затопляне на храната от хладилника - аз не я топля обикновено. Ако не забравя, я вадя малко преди ядене. Но ми се иска да свикне и студена от хладилник да я яде - да не й се изнежва гърлото, и като някои хора, при първата глътка студена вода, да ги заболява гърло. Тук между другото повечето дечица си пият вода от хладилника, а и изобщо леда е много на почит във всякакви судени напитки при тях. Аз лично не съм така, но искам така да я свикна също, ако й харесва. Защото е и въпрос а предпочитание, освен как ще свикнат.
Иначе сънят все още ни е под всякаква критика Rolling Eyes. Просто откачах на моменти няколко нощи, направо ми идваше да крещя, ама стискам зъби, да не уплаша детето, че то не е виновно, горкото. Даже онзи ден й купих медикаментозно гелче за зъбки (с бензокаин), в случай, че нещата станат пак нетърпими. Което за мен значи вече ставане по 5-6 пъти и понякога желание за игра за около два часа посред нощите. Ако ставам 2-3 пъти (но само за кърмене, без игри), направо се чувствам много отпочинала Laughing. Но не съм го слагала още гелчето де.

Люляк, мъничето от рано сутринта ли си пробва гласа?
Това явно беше някаква фаза, защото сега не го прави толкова, но иначе не почваше рано сутрин, а по-късничко. А те съседите май тепърва трябва да свикват с виковете на децата Crazy.
За пищенето, моичките си комуникират с пищене:единият писне нещо, другият му отговаря и така цял диалог ... Simple Smile
ilik123, те от сега нататък все ще са в някакъв диалог Simple Smile. Гледа ли миналата седмица по новините (май по БТВ) за едни близнаци от Ню Йорк, по-големи - около годинка и половина, как си общуваха по между си... Лелее, невероятни бяха! Езикът им ми напомни на този от "Боговете сигурно са полудели 2" - братчето и сестричето така си говореха Laughing. А имам една колежка, която чака близнаци - момиченца, през юни. Онзи ден ми разказва как на последните видеозони се виждало (разнояйчни са) как непрекъснато посягат едно към друго и искат да се пипнат... направо настръхнах като ми го разправяше, толкова хубаво звучи да си имаш близнак! А на нея мъжът й пък си има брат-близнак и каза, че имат много силна връзка - точно както сме чували да казват за близнаците - единия като не се чувства добре и другия го усеща. Така че сигурно ви очакват много невероятни преживявания и емоции!

brilliant, ще ми е интересно наистина да разкажеш за раждането ти някой път... особено щом те е впечатлило, че толкова прилича на моето... стана ми интересно Simple Smile.

Разгледах новите снимки в албумчето ни. velizarka, Ники е страхотен! ... Но не си си заключила албумчето там, така всеки може да влезе, да знаеш просто. Dana, Дани е много сладък и той, много е порастнал! Gery, лелее, това Йоанка ли е?! И нея май също не съм я виждала преди... имам предвид, че не я разпознавам, явно предишните й снимки са били съвсем от началото. И тя е страшен бонбон! antonia, много ти е порастанало момчето! brilliant, свирни като качиш снимки, че Александра не сме я виждали Simple Smile. Ама слагайте нови снимки и другите, или вие пак във Фейсбука си ги гледате... ааа, не така! Laughing

Да ви кажа какъв ефект ми се появи след бременността - косата ми е права, беше почнала да се поначупва и преди, но само на места, докато сега направо си има едни такива вълнички Crazy. Но не ми харесва, защото не е нито къдрава, нито права, а и горния пласт коса си е прав, и седи един такъв като метла, изтощен, въпреки че се подстригах онзи ден. Най се харесвам с права коса, но време за преса - абсурд Rolling Eyes! Ама хайде, на кой ще се харесвам... не само, че съм "взета" отдавна, а ми и с дете сега Laughing.

Danielkka, за сядането - и Дара съвсем скоро започна да седи стабилно, а беше на 7 мес. и половина.

Krasi Zhelqzkova, аз тепърва смятам да чета и да решавам дали да почвам да я слагам от рано на гърне, или да не си давам зор от сега. Нямам никаква представа по този въпрос.

geryaleksandrova
, Дара не е била никога с рефлукс, но иначе си връща по малко още понякога, а имаше един период, в който беше спряла.
А за овесените ядки - защо не взимаш направо овесена каша? Знам, че когато се варят ядките и после, когато пасираш, пюрето става по-лепкаво. А ако не се пасират, според мен ще представляват опасност от задавяне, не знам (понеже antonia спомена този начин).

Уф, уморих се тия дни, айде да става на 18 и да се изнася  Laughing
Аа, Giada, аз спокойствието го смятам с няколко годинки отгоре, че нали и второ ще искаме по-натам Mr. Green.

Геник, vesy_evi, аз не бих се притеснявала, ако моето бебе все още не проявяваше интерес към храната. Все пак ако някои са готови на 4-5 месеца, други пък - и към седмия месец даже. Според мен не е добре да пробвате различни начини, само и само да влезе нещо в стомахчето, защото щом те не си отварят устичките, значи не искат, и всичко друго идва насила. Да не си създадат лоша асоциация към храната така newsm78. Е, ако кръвните им показатели не са добри и им липсва примерно желязо, или друго, тогава разбирам. Аа, сега видях, че точно желязото ви е супер, браво! А желязото в кърмата може да е малко, но се усвоява най-добре от всичко друго! За опитите да вкараме нещо в устичките - аз например много внимавам да не прекрачвам границата, в която вече храненето не върви. Просто децата са различни, едни си вървят по-ящни, а други не толкова, и вероятно това ще се запази и по-нататък. А иначе Дара яде много малки количества (около 60-70 г най-много), в сравнение с повечето бебчета тук. Кърмата ни е може би около 90 % все още.

Амбицирах се след като едно момиче в тролея се опита да ми отстъпи място, защото реши, че съм бременна.  Embarassed
Мирка, а мен един колега ме попита миналата седмица как върви бременността Joy. Но честно казано аз съм стопила кг-те от бременността, само корема ми е малко по-отпуснат от преди, трябва просто да не забравям да си го стягам повече на публични места Laughing.

Леле, Мъниче, не е истина Shocked! Браво на Дидко!

# 681
  • Мнения: 2 222
Здравейте и от нас,

казвала съм ви, че моята дъщеря не прояде пюрета изобщо до годинката, нито каквото и да е друго. Под "не прояде" имам предвид, че не ядеше и 1 лъжичка, просто си стискаше устата и не ги опитваше Shocked А не да е яла по 40 грама, и по 4 не ядеше. Е, след 1 година само на кърма ходеше и говореше като голямо дете. Само дето си беше слабичка, около 9 кг. дали имаше на 1 година. Но никога не съм я насилвала да яде или да пие нещо, като не иска - не иска. След годинката, като спрях да я кърмя, яде 1 месец само бисквити  Rolling Eyes Пак не сме я карали насила да яде друго и резултата е, че малко след това стана "всеядна" и й дойде апетита  Mr. Green

# 682
  • Мнения: 3 267
Добро утро  Sunglasses Исках да ви попитам давате ли чай на беоците или само водичка?

# 683
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Добро утро  Sunglasses Исках да ви попитам давате ли чай на беоците или само водичка?

аз взимам сок от ябълка най-често и го разреждам с  вода. Да речем на 30-40 мл сок и пълня до горе с вода малките шишета на авент. Това нещо го давам и когато се прани и между храненията. Peace

нощес щях да се побъркам ....Рая се изака 6 пъти ooooh! свинско въведох като нова храна, но тя го яде за обяд Rolling Eyes като се замисля, обаче тя не е ходила през деня....е и едно преобуване, второ и то детето се разсъни Crossing Arms направо.....мъчеше го и коремчето Sad сега нищо и няма Simple Smile

аз ще взема да я пробвам тази 90 дневна диета Rolling Eyes обаче на този ден с варивата кофти работа все трябва нещо да се готви  Rolling Eyes а освен на лещата на друго не съм привърженик Tired но трябва да се направи нещо по въпроса Embarassed срам  ooooh!

# 684
  • Мнения: 148
Jani4ka, sweet_maniche   благодаря момичета   bouquet   bouquet   bouquet
И аз ще пробвам да дам оризовата каша само с вода, а след това ще предложа гърда. Дано да папка, че хич не мога да се цедя, а не ми иска да давам АМ.
Мъниче, ама колко много рецепти има тук  Hug Май тези дни ще се развихря в кухнята  Party
При нас има слънчице и май ще палим моторааааа  Laughing
Хубав ден на всички!

# 685
  • София
  • Мнения: 1 193
За попара с банан чували ли сте  Grinning Успях да я излъжа да я хапне ,след като добавих половин банан.Много ми е странно ,че не харесва сиренце  Sad .
В момента давам чай от шипка ,за да свикне с вкуса му ,а после ще слагам от него в поарата вместо вода.Това е една от схемите ми за да я излъжа да яде сирене.

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 10:20 от geryaleksandrova

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Гери, шипката запича Naughty

# 687
  • Мнения: 104
Да, знам че не е хубаво да я насилвам, но се притеснявам, че е само на кърма...все пак аз не се храня кой знае колко разнообразно, ще видим как ще са изследванията и, скороще ги правим и тогава ще преценя как да продължавам, но за сега и бутам общо взето на сила...в смисъл занимавам я с играчки и със спринцовката в устата по около 30мл.
Дана, не знам как сте издържали до годинка само на кърма....аз имам чувството, че не и стига, вс епак са големи деца вече, то зависи от количеството кърма де, може би си имала повече, аз определено нямам кой знае колко и детето все е леко гладно, рядко и стига, то си личи, иска още да цока, ама няма...ако пробвам да се цедя след нея със зор изкарвам по 20мл, така че просто ми се иска да прояде, защото така е голямо напрежение и все мисля, че е гладна...в един момент за съжаление кърменето се превръща в кошмар, когато детето отказва да приеме каквото и да е друго, а дори и кърма, когато е предложена в шише. Аз не мога да мръдна никъде без нея, никой и с нищо не може да я нахрани освен мен, а понякога, когато ми идва цикъла дори и аз не мога, но както съм писала и преди, тя дори и в тези моменти стои по 1 седмица гладна, отслабва, но отказва и кърмата си, когато не е от цица....ами това е, оплаках се и аз, но наистина е тежко.
Отделно е с адски колики от 10 дена вече и пак не спим по цяла нощ.....спряла съм всякакви храни, само на кърма е, но се превива по цяла нощ...почти както в началото....

# 688
  • Мнения: 2 222
vesy_evi, дано се оправите скоро и да прояде детето  Peace При нас аз си имах кърма и поне за това не съм се притеснявала наистина. Но бебето си ми беше слабо, едно че не беше лакома, а все пак кашите, попарите и т.н. са си доста допълнителни калории, които моето беше пропуснало за дълъг период. При нас по-големия проблем беше как да я храним като спряхме кърменето. Оказа се, че яде бисквити без проблем (размекнати с вода) и така карахме, докато почна да си яде супа, зеленчуци, плодове и т.н. - тоест всичко.

Но пак казвам, аз нямам като цяло притеснение да не ми останат гладни децата, все ме е страх да не преядат случайно ooooh!

# 689
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета!

Имам нужда от малко помощ!  Praynig

Знаете ли на коя фирма има пюрета с пилешки бульон /не с пилешко месо, а само с бульон/?

Предварително ви благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт