Чакат с трепет пролетта СептемврИЙСКИТЕ деца!

  • 23 708
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Здравейте мами Simple Smile!
Люляче, много си права!Гледах ги малките момченца по телевизора, разплаках се от умиление!Много сантиментална съм станала Confused Дали ще е временно или ще съм все такава вече  newsm78
А моичките са безкрайно интересни!Но много бързо се случват нещата и не мога да ги хвана да ги снимам:в диалозите им, в усмивките, които си даряват, в игрите и закачките им, как се търсят и ако единия реве, другия с какво съчувствие го гледа..., как се гушкат и искат да са в непрекъснат контакт, но... са опасни един за друг, не знаят какво правят.Имаше скубане, драскане и други непремерени ласки Wink

Всъщност, за Люлячето и за тези, които не са гледали по фейсбук, ето едно кратко клипче, преди месец, когато успях да ги хвана.Това е сутринта, при първия им контакт.На гледалите  го, се извинявам за повторението  Heart Eyes


brawn , аз редувам, ту гола вода им давам, ту чайчета!Пият всичко!И плодов сок всеки ден продължавам да давам!Нямаме поблем със запек.Поне по 2,3 пъти се изхождат децата.
vesy_evi , знам какво ти е!Със злоядата кака, станеше  ли време за ядене и нещо ми се свивавше в корема... Аз за разлика от Дана съм се притеснявала, да не е гладна  ConfusedНе съм настоявала за цялата порция, исках да е хапнала нещичко и да не прескача ядене!Дано проядете по-скоро, че ние чак в градината проядохме!
Victoria. , намерих пюрета с двойна доза пилешко, но само с бульон не съм срещала.Защо не си прибавяш ти бульон, към зеленчуково пюре, щом искаш?
Хубав ден на всички ви Hug!

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 18:44 от ilik123

# 691
  • Мнения: 73
Добър ден!
Честити месечинки на Дидко, Калоян, Габриела и Виктория!
Честит празник и на Tommelise!
Ние направихме голяяяяяма разходка и сега човека спи. На венчето виждам една цепка, явно на това му се казва: да прореже зъбчето.
Това е от нас. Утре пак  Wink

# 692
  • на североизток
  • Мнения: 460
Victoria  погледни този справочник, може пък да намериш това, което търсиш Heart Eyes

Оф, ние днес бяхме на ДК, голям кошмар Tired че и баткото е с мен от вчера, спрях го от градината, че беше пресипнал нещо и леко сополив. Та  ми взеха здравето днеска, тя кисела заради зъбите, гладна, недонаспана, той кипи от енергия и задава по сто въпроса в минута, и задължително изисква отговор, иначе повтаря до припадък, и колкото повече тя реве, толкова повече той иска внимание....цирк голям...по едно време вече щях да експлоадирам smile3515 smile3514 smile3511
На всичкото отгоре пак ни изкараха, че малко сме наддали, 200 гр и 2 см за 20 дни (от 6010гр на 6210гр и от 63см на 65см). Аз мисля, че е добре, но педи все се превзема, че било малко, едва ли не гладно го държа детето. Жълтъка каза да го оставим за по-нататък(вече го препоръчвали даже за след годинката), но да съм наблегнела на попарката, че да наддаваме повече(като че ли не знам какво има в тая попара). Ама така, само си късам нервите по тия консултации и все няма време да попитам за нещо, което наистина ме интересува Crossing Arms само слушам съвети, дето файда от тях няма Crossing Arms Примерно от снощи сме със силно хъркащ нос, едвам диша докато суче...казах и на педи, тя нищо не ми каза, нито зъбите и погледна докъде са стигнали, нито за сядането каза може ли, даже не се сеща да ме пита вода дали пием вече, пита ме дали си вземала играчки избирателно, дали се обръща от гръб на корем(все още не можем, само обратния вариант) и най-вече за храненето ме пита, но не ме изслушва да и обясня какво и кога давам, ами си знае нейното-каши, кисели, попара Crossing Arms То, добре че имам някакъв опит с първото дете, че иначе ако разчитах на нейните съвети


Ох, оплаках ви се Mr. Green Сега да си почина малко, че довечера сме на юбилей на свеки Mr. Green става на 60години и се пенсионира вече, та ще падне купон Laughing

# 693
  • Мнения: 3 266
vesy_evi, дано мъничето да прояде знам, че няма как да не се притесняваш, но познавам и други бебета, които са започнали с пюретата по-късно. Една позната беше започнала със захранването някъде към 8ми месец по свое желание. И аз колко бурканчета изхвърлих, но пък малчо така прояде доста неща - с малка почивка и после пробвам пак от същото. Нещата, които е отказвал няколко пъти, сега яде с удоволствие.

Това с близначетата е много мило и сладко  Heart Eyes

Jani4ka беше питала за елдата - днес бяхме при педиатърката за ваксина, питах и за това. Каза, че вече можем за даваме каши с елда. Питах я и за чая - според нея само чиста водичка е най-добре засега. Кисело мляко също вече можем да даваме. За месото каза всеки ден заради желязото с изключение на един, в който за обяд да има жълтък. На мен ми вижда много всеки ден месо.  Rolling Eyes Между другото аз никога не съм ядяла месо, дори като бебе и винаги желязото ми е било в горни граници при това за мъже.

На нас след няколко дни ни се очертава 12 часов път с кола и се чудя дали да несе откажа. Но това значи да остана сама без мъжа ми и без никакви роднини. Някоя друга от вас пътувала ли е с бебе? Ние така или иначе трябва да свикваме, защото не сме в България и ни предстоят прибирания.

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 16:30 от brawn

# 694
  • Мнения: 73
12 часа.....дълъг път!
Ние пък смятаме за Великден да отидем до Троян, но все пак това са 300 км., не е много. Майчета, давайте съвети за какво да се подготвя по време на пътуването! Малко ми е притеснено, че в колата ще сме 4-ма и Никито. Как ще се сместим не знам и свеки и мъжкото свеки и ние тримата Thinking Той ще си е в столчето, но все пак не е за 50 км. да се свием. Сигурно ще се спира повечко.  
Люлякooooh! малко съм зле с тези работи, пароли и прочие newsm78, но сложих накъде си това: 0309 /рождената дата на Ники/. Сега дали е заключен вече?

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 17:27 от velizarka_8

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Ние в пътуванията сме ветерани, но напоследък нещо не издържа много много Sad В началото беше лесно - интересно му, гледа, спинка, а сега иска да става ooooh!
12 часа не сме пътували, но единия път бяхме 8-9 часа по пътищата (блокира задна лява гума Shocked) и това във време на снеговалеж #Crazy Като си прибрахме в Пловдив и свалих малкия от колата, нямаше по-щастлив от него Laughing Laughing Laughing
Съвет от мен - много и разнообразни играчки. Давайте по една, докато му омръзне, след това я приберете и изваждайте друга Simple Smile При нас минава и пеенето на песнички - много му е забавно Wink

# 696
  • у нас
  • Мнения: 1 870
velizarka_8   Мерси   Simple Smile))))  bouquet

# 697
  • Мнения: 104
Момичета изследванията на урината на Мая показват микроалбумин повече от 150, т.е. положителен...някой друг имал ли е такъв резултат, какво означава знаете ли? Утре сме при педи, ама до тогава ше се притеснявам...сигурно ще трябва да повторим изследването.
А за пътуванета, е, няма такъв кошмар, аз веднъж го преживях 8 часа с 3 месечно бебе, не бих го повтрила!!! Но си зависи от детето, с моето е абсурдно просто. За това сега в понеделник си заминаваме за Варна със самолет двете, а татито ни и кучето ще дойдат малко по-късно с колата.

# 698
  • Мнения: 3 266
ilik123, гледах клипчето няколко пъти, имаш две съкровища  Heart Eyes

# 699
  • Мнения: 184
ilik, добре че си го постнала клипчето, много ми стана мило. Супер сладурчета са ти мъниците:)
Люляче, аз нали съм близначка и то с много силна връзка със сестра ми, та да кажа за телепатията - много често, когато на сестра ми и идва цикъла ме боли корема по няколко дни. И обратното. Все едно ми идва два пъти в месеца, ужас!  Mr. Green Сега живее в друг град, но се е случвало да ѝ звънна да я питам hahaha
Дана, успокои ме Grinning Нашия харесва всичко, но май бързо се засища. Явно ще яде по малко и на често, знам ли. Иначе и в двата рода страдаме от всеядство, така че за нелюбими храни не се притеснявам. Joy
Ивчи, ами и моя бебок за последните 18 дни е качил 200 грама, нищо обезпокоително не виждам! newsm78

# 700
  • Мнения: 0
Добър вечер момичета   bouquet
След всичките тези мрачни дни, най-после и във Варна ни огря   Nature Sunny и естествено цял ден прекарах в Морската градина с децата  Grinning той баткото нали стана трета седмица си е вкъщи, че нещо ми се разсополиви и го спрях от градина, така че Iv4i_79 не си единствената  Peace и при нас по цял ден е купон  Crazy... sweet mаni4e твоята Зелка Дидко е голям сладур, разгледах Ви  и снимките и сайта  Hug
velizarka_8 голям хубавец е Ники и хайде честито ЗЪБче...
ilik_123 душички как си се радват едно друго, като видя нещо подобно, така ми става мило и така ми се приискват близнаци  Heart Eyes
vesy_evi направо ти съчувствам  Hug Имам си един злояд батко вкъщи, поне бебка си хапва засега всичко пу пу пу
Аз да ви се похваля Йоана днес каза МА-МА  Heart Eyes еййй голям кеф  Joy
brawn аз давам основно водичка, но когато се сетя правя и чай на Хипп-храносмилателен...
Tommelise  bouquet Честит празник "Ти не си лекар, ти си майка" Grinning
Ами за сега толкова   sleepuu спокойна вечер на всички ZzZzZ

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 23:08 от Krasi Zhelqzkova

# 701
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Добро утроооооооооооо! Да ви метна едно кафе, явно ще имате нужда . Заповядайте!
Ние вчера се скъсахме от брисане по улици и градинки. Дано и днес да е добро времето.

Усмихнат ден, момичета!

# 702
  • София
  • Мнения: 4 560
Добро утро Simple Smile

Каката ни също е у нас. Педи се запъна, че няма да ни даде контактна бележка за яслата докато не сложим ваксините на малкия. Лора мъкне сополи, той горкия ги прихваща и вече 2-ри месец се мотаме с тия ваксини.

И ние вчера бяхме цял дена навън. И се прибрахме с рев - "искам навън". Излязахме към 12 и се прибрахме към 18, аз вече бях гроги, а Лора мрънка за още ... Но пак е по-добре навън де. Предния ден само за час сме излезли и през останалото време - в къщи.

# 703
  • Мнения: 2 222
Здрасти и от нас,

ilik, страшно са сладки двамата, голям купон е при вас  Simple Smile Heart Eyes

velizarka, гледах снимките на Ники, много хубаво семейство сте, а Ники си е голямо сладурче Wink

И ние сме с ваксините до под кривата круша - досега само 1 Пентаксим и втората хепатитна на 7 месеца, която се слага. Така става, че или Дани е хремав, или ако е здрав, то тогава задължително няма ваксини   Rolling Eyes

# 704
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Данна сега има ваксините- стига да сте здрави и да имаш  мерак. на нас от третия симфло такъм инфилтрат ни се появи че още стои Confused вече повече от 3 седмици ooooh!

при нас е някакъв абсолютен ветрилник #Crazy това време през ден става за разходки Tired

аз започвам да се трудя за новия изпит bowuu че наближава Mr. Green

Илик Heart Eyes

от вчера по родните аптеки има Вигантол аз вече си и закупих Laughing

Общи условия

Активация на акаунт