Колко платихте за раждането

  • 5 935
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 153
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Petinka
Цитат на: A.A.M.Belev
Моми4ета за какво плащане става въпрос Confused: За пари под масата или регламентирано Rolling Eyes Нещо не разбирам,хем се оплаквате за корупцията на докторите Close хем сами си плащате без бой Confused


Никой никого не насилва да плаща-въпрос на избор. А ако някой си плаща и плюе против корупцията-тва си е негов проблем и плюе по себе си в такъв случай.
Аз лично не виждам нищо лошо в това да си платиш, когато държиш на определен лекар, защото щом си спрял на него явно има причина и ако не се плащаше за това какво би станало-всички биха раждали при 3-ма, а останалите 53-ма кво ще правят, ще лапат мухи или ще се преквалифицират?
Според мен няма нищо лошо да родиш и без уговорка, безплатно, но само ако раждаш нормално. Аз ще съм със секцио и повярвайте ми в никакъв случай не бих легнала при всеки да ме реже Rolling Eyes
По принцип и аз не виждам нищо лошо да си платиш,за лекар по желание,но ми прави впе4етление ,4е пове4ето май4ета си плащат от страх.И какво озна4ава безплатни,та нали си плащате здравни осигуровки?


Ами, трябва на дълго и широко да ти обяснявам каква е здравната система тук:) За съжаление я има само като термин, но иначе просто не съществува! От тук идва и проблемът с корупцията и плащането.........

# 46
  • Мнения: 2 006
Съгласа съм с теб,но тези мами,който не могат да платят,полу4ават лошо отношение,защото има други ,който плащат Confused Не във вси4ки слу4ай разбира се,ся да не ме нападате Grinning Просто си се 4удя

# 47
  • Мнения: 4 390
Цитат на: pandora
Здравейте - предстои ми раждане този месец още нямам твърда уговорка с лекар а и не се знае твърдо дали ще съм секцио или нормално. Ще се радвам да споделите колко платихте за вашето раждане - и двата начина ме интересуват.  jumpuu   33uu


Родих със секцио по спешност. Пристигах от чужбина. Нямах здравна осигуровка.
Платих си само ВИП стая, издадоха ми фактура.
След раждането дадохме 500 долара на доктора по наше желание. Не сме имали уговорка никаква.
Той наистина направи много за нас и ги дадохме като подарък.

# 48
  • Мнения: 185
Родих преди 5 дни в "Св. София". Нямах познат доктор, затова не ползвах услугата им "избор на лекар" (струва 500 лв.). А и честно казано, разчитах на всеки лекар от работещите там. Имам впечатление, че всички са много добри професионалисти и никой от тях не би рискувал с лошо отношение към пациентка.
Платила съм следните суми:
- 100 лв. за VIP родилна зала (второ раждане ми е и определено мисля, че си струва парите)
- 100 лв. за присъствие на таткото (преди 6 години таткото ни имаше желание, но тогава НИКЪДЕ не можеше да присъства, а сега ... БЯХМЕ ГОТОВИ ДА ПЛАТИМ КАКВАТО И ДА Е ЦЕНА, ЗА ДА Е С НАС - ПРЕДИ, ПО ВРЕМЕ НА И СЛЕД РАЖДАНЕТО !!!) Безкрайно сме щастливи, че споделихме този момент !!!   Grinning
- 3 нощувки във VIP самостоятелна стая, 3 x 75 лв. = 225 лв. Звучи малко като ценоразпис на хотел, но аз така се и чувствах  Grinning Пак заради опита ми от предишното раждане, когато деляхме 1 бр. баня и 1 бр. тоалетна цял етаж родилки ... Тази VIP стая е със самостоятелен санитарен възел; за хладилничето и телевизорчето само споменавам, защото за мен не са били важни; най-важното беше, че имах право на посещения в стаята постоянно (е, в прилични часове, разбира се  Simple Smile  ). Не вярвам професионалното отношение към мен (прекрасно от страна на доктори, акушерки и санитарки) да е било кой знае колко по-различно, но определено има преимущества, с които се ползва родилката във VIP стая - донасят ти яденето в стаята, докарват и вземат детето ти от стаята, вместо да ходиш ти да си го вземаш и разни други "дреболии", от които аз почти не се възползвах, защото се възстанових изумително бързо, но които биха били в помощ на по-бавно възстановяваща се родилка.
Не съжалявам за нито 1 стотинка от похарчените, а най-същественото за нас в случая беше, че това са официални тарифи, плащаш на касата в болницата и ти издават документ срещу това. Няма нищо под масата, няма го притеснението колко да дадеш, да не му се стори малко на доктора, а всъщност защо само на доктор да плащаш като 80% от раждането ти го води акушерка?! Мисля, че това е бъдещето - плащаш с осигуровките си един пакет от услуги, а за допълнителните "екстри" си доплащаш, но ОФИЦИАЛНО!
Съжалявам, че се получи толкова дълго, но понеже съм съвсем "прясна" по темата, надявам се да съм помогнала Simple Smile
Успех на всички, на които им предстои раждане!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
прочетох че едно от съобщенията по темата е за д-р Диков от Майчин дом и защото съм записана при него на ЖК с едентуалната презумпция да раждам там ... в МД, си позволявам да питам, знаете ли как стоят нещата там, има ли ВИП стаи и възможност да избереш лекаря, който да те изражда, съответно оперира при секцио

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: nis
Здравей! Аз родих нормлно в Св. София на 15 август с уговорка и платих 600лв. - 500 в касата на болницата и 100 на докторката ми на ръка. Бях във ВИП, където останах 2 нощи и заплатих 60лв. престой, но си заслужаваше всяка похарчена стотинка. И до днес благодаря на доктор Григорова и доктор Джонгова. Пожелавам ти леко раждане и много радост с малкото съкровище.
Целувки от мен и моя син.



Добре де... а защо му даде на ръка и на него. Нали смисъла на легалното заплащане е да се прекрати точно това "на ръка"...

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: rali4ka
Приятелката ми роди без уговорка и без да плаща- и честно за толкова болезнено и ужасно мъчително раждане отдавна не бях чувала. Има всякакви случаи и примери много- затова- всеки както си прецени.



За съжаление безболезненото и леко раждане все още не зависи от парите!

# 52
Аэ родих без да плащам  в "Майчин дом". Беше ми ясно, че и да платя и да не платя пак аэ ще раждам. За мене това са грешно дадени пари, ако плюс това си имала безпроблемно раждане. Отношението е еднакво към всички, тъй като раждаш на втория, а следрорилно отделение е на 12ет. Бяхме в стая по две /те всички са такива / и не се случвало да чакам на опашка за банята или да видя някой да чака. Поне аэ така мисля, но тези пари са по-необходими за бебето, отколкото да дам на лекар на който за това му плащат. И да отбележа - през цялото раждане бяха много внимателни и любезни и доктора ми говореше на Вие.

# 53
  • Мнения: 6 315
Аз родих преди 2 месеца и половина в 1АГ "Света София". Платих си за ВИП зала и за присъствието на таткото общо 200 лева и за ВИП стая (двойка) - 120 лева за 4 дни престой. Безкрайно съм доволна от всичко.

На лекар под масата (или над нея) пари на ръка не съм и не бих дала. В крайна сметка това си е тяхната професия и би трябвало да се отнасят добре с всички. Твърдо против съм даването на пари на ръка. И както каза някой по-горе - няма смисъл да се дават пари на лекарите щом цялата работа се върши от акушерките. Лекарката само ми заши епизиотомията, а акушерката ме изроди.

Поздрави и леко раждане!

# 54
  • Мнения: 1 512
Аз родих във Втора градска без уговорка с лекар и съответно без заплащане.Докторът, който ми следеше бременността ( също от Втора градска), ми поиска 600 лв. , за да води раждането. Не му платих, изражда ме екипът, който беше на смяна. От лошо отношение през 7- дневния ми престой там не мога да се оплача. Въпреки това съм с доста противоречиво мнение за докторите там - то си е лично мое мнение; знам, че много мами са раждали там и са доволни. Причините съм ги описвала в друга тема.
Пак ще благодаря на микропедиатърката във Втора градска и на д- р Тулевска от Неонатологията в Института по педиатрия за грижите за Кристина.
Относно плащането - не е луд тоя, дето яде зелника, а тоя, дето му го дава.

# 55
  • Мнения: 3 200
Нали болниците вече са въвели такса от 500 лв за избор на лекар, това не са пари под масата, нали Simple Smile
Не разбирам още пари ли се дават + тези 500 лв, че то къде ще му се види края  Close

# 56
  • Мнения: 2 807
Цитат на: alegra
някой има ли опит в Майчин дом, че аз натам съм се ориентирала, колкото и рано да е все още Wink



Аз раждах в Майчин дом преди малко повече от година.Бях с лекар, който нямаше тарифа, за разлика от всички други там. Следях бременността си при него - в частен кабинет.Цялата бременност ми "излезе" 120 лева - нямах проблеми и ходех на всеки 6 седмици. Взима(все още) по 20 лева на преглед, без значение какво прави(гинекологичен преглед, ехограф със снимка, вземане на секрет за изследване и т.н.). Изключително доволна съм!!! Досега не съм чула НИТО ЕДНА лоша дума по негов адрес,напротив:само като кажа, че сам раждала при него, всички възкликват:"А, при д-р Гунев, ти затова нямаш никакви проблеми,въпреки че си родила с форцепс ".  Дори бебето ми няма "следи" от форцепса - толкова нежно го издърпа...Изключителен е като човек, специалист-професионалист, спокоен, скромен мога да изредя няколко реда с добродетелите му... И всички, които го познават му имат безгранично доверие. Може би трябвада допълня, че дори не изключва телефона си вечер - на разположение е по 24 часа.
   Кабинетът на д-р Димитър Гунев се намира на бул."П.Славейков"18,бл.2(входът е откъм вътр.двор),(много близо е до Пирогов).Тел.за записвания 952 36 00 за понеделник, сряда и петък от 14:30 до 20:00 часа. По-добре се обадете ден по-рано, за да сте сигурни, че ще има свободни часове. JSM-а му е:0888 786 498. Гарантирам,че няма да съжалявате!
   Успех на всички!!!

П.С.Не знам дали му е тук мястото, но бил много добър и в лечение на стерилитет.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Не съм плащала нищо - Св. София. Всичко мина наред. Родих секцио.

# 58
  • Мнения: 8 769
Аз все още не мога да разбера защо за присъствие на таткото трябва да се плаща! Close Тук имаме ебаси обърканата система! Imp

# 59
  • София
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Туфи
Аз все още не мога да разбера защо за присъствие на таткото трябва да се плаща! Close Тук имаме ебаси обърканата система! Imp


Ами, щото като му стане лошо, трябва да го спасяват. Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт