Гледате ли касовата си бележка ?!

  • 8 380
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Обикновено,  когато пазаруваме сме толкова вглъбени да не изпуснем нещо, да бързаме, да внимаваме с детето и т.н, че на касата плащаме и бягаме. Обръщам се към всички вас, бъдете внимателни и следете маркираните продукти на касовата бележка, която получавате. По невнимание или нарочно често се случва да ни маркират не само това, което си мислим че купуваме.

# 1
  • Мнения: 3
Зависи.
Наскоро в ДМ купих някои неща като знам ,че едното струваше 7лв., на касовия бон после гледам 9лв., платих си, тъй като не купих само него и тогава не забелязах. След няколко дни отивам в ДМ, на  етикета на щанда пак пише 7лв. , питам на касата колко струва - те маркират продукта и излиза 9лв. - колко ли човека са се минали като мене #2gunfire... служителката ми върна двата лева без много да го мисли - като после разбирам, че в такъв случай на разминаване не плащаш нищо за продукта ooooh!...Просто са супер нагли там - внимавайте  Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Никога не си гледам бележките, но мъжът ми го прави редовно и често открива несъответствия. Става въпрос за вериги като Фантастико, Европа и Лидъл.

# 3
  • Мнения: 695
Вече ДА  Peace
Откакто веднъж се прибрах и установих, че са ми маркирали на касата баничка и пъпеш  Crossing Arms които разбира се не съм купувала. Най интересното беше, че нямаше човек нито пред мен, нито зад мен, на касата т.е не е грешка а напълно умишлено  Close

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 576
като после разбирам, че в такъв случай на разминаване не плащаш нищо за продукта ooooh!...

Как така не плащаш нищо? Къде го прочете това?!  Shocked

# 5
  • Мнения: 1 217
ДА,гледам и то много внимателно.Заставам в страни и си гледам покупките и съответната цена.
Да си кажа честно рядко ми се случва разминаване,зорко следа какво ми маркират и колко струва и веднага реагирам.Вчера отидох до магазина на Комсед в Мола на Стамболийски и продавачката беше супер неучтива,намусена и да не изброявам още.Погледнах като излезнах дали на касовата бележка пише името и.Но,уви не и го пишеше.

# 6
  • Мнения: 9 865
Ако са малко покупки - добре, но от седмичния (или просто от по-голям) пазар не мога да помня всяка стока колко е струвала и да сравнявам с бележката. Имам друг навик, като пазарувам мислено си добавям към сумата всяка сложена в количката стока и винаги знам колко ще ми е сметката (+/- 3-4 лв.). Много ми е полезно, когато имам ограничена сума и не мога да си позволя да я надскоча, но не ме предпазва от измама с лев, два или пет.
Все си обещавам да внимавам повече като пазарувам, но не го правя и сигурно съм плащала неща, които не съм купила.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Гледам я!  Sunglasses И още как я гледам.
Сравнявам, чета ....  smile3523  smile3529
Не се е родила още касиерката, която ще ме измами!  Naughty
Една се опита, но удари на камък - свиках всички завеждащи секции и управители, които бяха в наличност, както и цялата охрана.
Резултатът беше, че ми подариха бутилка Бейлис, за извинение!  Wink

# 8
  • Мнения: 135
Има една приказка: парен каша духа, та и аз така.
Имаше период в който много много не обръщах внимание, но откакто се опитаха два пъти да ме измамят в Билла-оттогава си отварям очите на четири. първия път на щанда за готови меса и колбаси-служителката чукнала цена с разлика от пет лв.-това го установих чак в къщи-като разгледах  касовата бележка. Върнах се , направих рекламация дойде и управителката, спряха касата върнаха ми парите но никой не си и помисли да ми се извини. Втория път ми бяха таксували минерална вода и вафли. пак ми върнаха парите, но жената на касата много беше възмутена-за една вода и вафли да правя проблем. наистина-не е голяма сумата, ама що ще ме правят на глупачка. Та оттогава си гледам бележката, гледам какво ми чукат и какво ми слагат в торбата и как ми теглят. Абе-очите на четири.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 795
...като после разбирам, че в такъв случай на разминаване не плащаш нищо за продукта ooooh!

Е не е така. Когато има такова разминаване, плащаш цената, която си видял на етикетчето. Обикновено тя е по-ниската. В ДМ и аз имах случай като описания, но понеже беше само едно нещо - веднага ги излових. В повечето случаи гледам бележката, но не го правя винаги.

# 10
  • Мнения: 2 070
Гледам.Стават грешки.
Може по невнимание, или от бързото обслужване,
да маркират дадена стока два пъти
Иска ми се да вярвам,че не е нарочно.
На мен ми се е случвало в БИЛА,
да ми маркират незакупена стока.Установих го в къщи.
Касиерката ехидно се оправда,
че виждате ли, тя от къде да знае, дали въпросните маркирани шоколади не са изядени на път за вкъщи.Започнах да плащам само на нейната каса, и съвсем наскоро я барнах.
Заради два шоколада ЛЗ и изстина работното място
Не ми стана по- добре,
но е гадно да те правят на глупак

# 11
  • Мнения: 4 300
Да, стават често грешки с въведеното срещу бар кода и цената, изписана на рафта. Случвало ми се е и на мен да ги 'хвана', обикновено викат някакъв главен касиер или мениджър, за да смени въведената цена срещу този баркод. Обикновено когато нещо е в промоция или с намалена цена.
А, и за насипни продукти винаги гледам какъв продукт се изписва на ел.везна- а не да теглят кайма, пък да ми го маркират като телешко например.

# 12
  • Мнения: 7 008
Ако са малко покупки - добре, но от седмичния (или просто от по-голям) пазар не мога да помня всяка стока колко е струвала и да сравнявам с бележката. Имам друг навик, като пазарувам мислено си добавям към сумата всяка сложена в количката стока и винаги знам колко ще ми е сметката (+/- 3-4 лв.). Много ми е полезно, когато имам ограничена сума и не мога да си позволя да я надскоча, но не ме предпазва от измама с лев, два или пет.
Все си обещавам да внимавам повече като пазарувам, но не го правя и сигурно съм плащала неща, които не съм купила.

И аз така смятам, докато слагам продукти. В повечето случаи и бележката си гледам.

# 13
  • Мнения: 8
 По принцип си гледам касовите бележки, но понякога ме минават. Последният случай беше в Лидъл. Бях си купила торта, имаше една цена, а на касовата бележка беше друга. Оправдаха се, че някой я е преместил. Въобще не е приятно да се разправяш, все едно ти си виновен. Naughty

# 14
  • Мнения: 371
Не гледам..... но какво да гледам като все съм натоварена като камила, дете ли да пазя, торби ли да пълня, пари ли да давам?? #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт