Житният режим на Учителя Петър Дънов – 7 тема

  • 81 044
  • 704
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Честит празник и нека само благи вести да ни спохождат!  Wink

Отчитам и трети безпроблемен ден. Ама за разлика от повечето, нямам проблем да си изяждам всичко.  Blush

Надявам се през следващите дни да не става по-трудно и да продължавам все така да не се изкушавам изобщо от друга храна. Физически глад предполагам едва ли ще изпитвам оттук нататък, ама при "очния" глад е по-друго положението. Mr. Green

Колкото до резултатите, аз лично умишлено не се претеглих преди да започна, мисля да започна да се консултирам с кантара чак по време на захранването, за преди това е ясно, че ще върви надолу.

Сноучева, благодаря за надъхването! Hug

# 61
  • Мнения: 49
УСпях ,снощи бяхме на имен ден и познайте разбира се масата си беше отрупана с най различни вкуснотии. Но аз устоях . Бях си взела целия антураж, кутийка със житцето ,орехчета ,ябълката и водицата.Не вярвах че ще успея. И очудващо за моята угоническа природа УСПЯХ. Много съм горда със себе си.Чувствам се добре главоболието е все по рядко,но установих нещо друго:Два поредни вечери като изключим снощи ме втрисаше леко и ми беше едно сънливо но явно отмина Продължаваме напред .Да дерзаем заедно.   bouquet

# 62
  • Карлово
  • Мнения: 4 702
Русалана,
Това воля ли е?!
Аз я нямам.
Поздравления.

Отчитам 3 кг спад. Е, не се заблуждавам, че ще ги задържа, но все пак е приятно.
Днес се чувствам по-добре от вчера. Утре......"по-добре от днес." Joy

# 63
  • Мнения: 0
"Извикай яко и не щади, казва Господ. До кога ще слугувате на два ума, до кога ще стоите между две мъдрувания. Ако говори Господ..." пише Петър Дънов.

"Isaiah 58: 1Cry aloud, spare not, lift up thy voice like a trumpet, and shew my people their transgression, and the house of Jacob their sins. " Или на български

http://bible.netbg.com/bible/paralel/bible.php?b=isaiah&c=58 … F3%EC%E0&r=bc

# 64
  • Мнения: 0
Русалана, поздравления и от мен за волята!   bouquet Аз не знам дали бих се справила, най-вече защото няма да имам желание да обяснявам надълго и нашироко какво точно ям и защо точно го ям.

Броя още един ден за успешен, макар че по едно време ми стана много отпаднало и хапнах вероятно повече от 50те грама мед, плюс 1-2 ореха също отгоре. И с водата (странно за мен) изоставам, но ще наваксвам вечерта.

Другите, как сте?  Hug

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Четвърти чудесен житен ден! Нямам апетит и малко трудно си изяждам житото, а за останалите неща няма място. Но е много важно житото, да знаете!
Засега съм минус 2кг, предполагам, че общо ще излетят 5 в този режим. Хайде, не остана!  Laughing

# 66
  • Мнения: 206
При ниско кръвно,замайване ,треперене и отпадане можете да ядете до 100 гр.мед /нормална дневна доза ,когато целта не е сваляне на килограми/.Можете да пиете и ''медена'' вода.

# 67
  • Мнения: 718
 И аз отбелязах 4-ти успешен ден. Днес обаче ми беше доста трудно, чувствах се отпаднала, уморена, сънлива. А и изкушенията ми подействаха малко разклащащо Laughing Слагам мед в зелен чай, с ниско кръвно съм и само на вода ще ми дойде в повече. За килограмите, мисля че съм -2, но не съм се мерила. Все още не успявам да се справя с цялата доза жито, просто в един момент не мога да поема повече.
Утре май ще е ключов ден (моя приятелка сподели, че след 5-ия е по-лесно), дано мине добре. :–)
Много лесно е да се откаже човек, трудно е да си докаже, че може. Днес цял ден си повтарям това Wink
Успех на всички!

# 68
  • Мнения: 206
В много критични случаи ,макар че е извън правилата ,можете да пиете едно кафе/не много силно/,след първото хранене с жито,зелен чай или по-успокоителни чайове /маточина,мащерка,лайка/.Много добри резултати има и след пиенето на чай ройбос/ http://www.lechitel.bg/product.php?p=104 /
  Днес ви е граничният ден.В края на петия  започва обновяването на клетките.В повечето случай от утре проблемите ви ще бъдат повече психичеки /изкушения за окото и от там -за устата и стомаха/,отколкото физически/неразположения/.Както се казва или пише -ще ''хванете вълната ''.
  Срува си да се прави Житния режим поне пет дни ,но се чустваш победител ,когато си го направил десет.Това е победа и над себе си ,над собствените капризи и желания.И доказване на воля.
  Всеки трябва да се опита да я открие в себе си.Защото тя може да е позадрямала.И погледнете в предишните теми  колко много хора направиха Житния режим през януари и февруари.Опитайте се да се ''пренесете'' по време на десетия ден.Нима вие сте по-слаби и не заслужавате да изживеете еуфорията от победата?
  Не се предавайте! Житният режим не е много тежко житейско изпитание.
  Успех!

# 69
  • Мнения: 718
 Срува си да се прави Житния режим поне пет дни ,но се чустваш победител ,когато си го направил десет.Това е победа и над себе си ,над собствените капризи и желания.И доказване на воля.
...
След този пост как да се откаже човек! Благодаря! Вчера и днес бях на ръба да оставя всичко, но сега пак се въодушевих! Дано физическите неразположения ги няма през останалите 5 дни, главоболието ми продължава и днес...

# 70
  • Мнения: 206
Всичко зависи от това как си се хранил преди ,как си се подготвил/физически и психически/.,какво работиш,каква ти е семейната среда и приятелите,имаш ли заболявания и какви...Правилото е да няма много физически проблеми от шестия до десетия ден.
 Поне тази година, в тази група, успелите са най-много /от тези ,които споделят в нета/
Заслужава си да чуеш на десетия ден ,в твоя чест ,поздрава : http://www.youtube.com/watch?v=xdCrZfTkG1c&feature=related

# 71
  • Мнения: 206
Житният режим не е в по-тежкия си вариант-да се храните само с жито.Има и духовно упражнение-за 30 дни /само с жито/.
  Почти всяка жена е преживяла по-силни болки и по-тежки неразположения от тези ,които са свързани с режима.Ако сте мотивирани и нямате много големи пречки от обективен и субективен характер/заболявания/,можете да направите успешно десетдневен Житен режим.

# 72
  • Мнения: 481
Отчитам 5-ти ден без особени проблеми, с изключение на леката отпадналост. Отдавам я на това, че не изяждам цялата си дневна дажба жито и ям много малко мед. Като добавим йогата вчера и обиколката на гребната база, тичайки след колелото на детето днес, резулататът е почти предвидим. За съжаление сега ме чака чистене, а силите ми хич ги няма.
Имам едно питане - сега, когато времето е доста топло, житото ми много бързо хваща една бяла пелена (плесен някаква ще е). Сменям по-често водата, но може би има и по-добър вариант за предотвратяване на този нежелан ефект.
ПП. Сега разбирам защо е най-добре режима да се прави през февруари.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Много ми е интересно с тази диета как е ходенето в тоалетната. Аз имам проблеми и се притеснявам с това жито да не се увеличи запека. newsm78

# 74
  • Мнения: 206
   При пиене на повече течности ,ядене на разделно на орехи и жито,рискът от запек си остава като при нормално хранене.
 Когато махате водата за последен път ,измийте много добре покълналото жито/дори и няколко пъти/.Оставете го без вода.Сложете го на хладно място или в хладилника ,но на по- малка степен/до 2/.
  Февруарският режим си има други трудности.Не е лесно да губиш доста калории за''отопление''.
 

Общи условия

Активация на акаунт