Житният режим на Учителя Петър Дънов – 7 тема

  • 81 017
  • 704
  •   1
Отговори
# 45
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
Успех на всички спазващи режима.За съжаление, аз не успях да започна вчера с Вас,житото не ми беше готово до вечерта, въпреки, че го сложих в понеделник. Не знам дали мога и от друг ден да започна. newsm78
Ако не може, другия месец ще се включа.Поне ще съм наясно за колко време става готово житото.
Хубав ден!

# 46
  • Мнения: 3
Много е важно да пиете вода. Разнасях бутилчиците по цял ден с мен, държах ги на бюрото пред погледа си, защото аз преди забравях да пия вода. Обичам чай, изпивам по 2 чая и едно кафе и забравям за водата.  Радвам се, че ми остана правилото да изпивам почти 2 литра и никога под 1,5 л. на ден. Аз вече си купих пшеница, подготвям се за месец май  Grinning   Спомням си, че и на мен ми идваше много житото, особено първите 2 дни, но бавно бавно се справях.  Утре всички ще сте много добре  Hug

# 47
  • Мнения: 206
Не забравяйте да се грижите за кожата си.Ня някои може да поизсъхне/липса на течности или от  неприятно време/,а на други- да се позачерви и дори да има някакви пъпки.Опитайте се да ''овладейте ситуацията'' с по-природни методи,за да не затрудните чистенето.

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте, житуващи!  Hug

Отчитам и аз втори леко преминал ден. Имах главоболие вчера следобяд и днес сутринта, но знам, че е нормално при чистене. Нито ми е гладно, нито ми е уморено. Днес сутринта на работата ме очакваше чиния с мъфини на бюрото  Joy, защото една колежка напуска. Поне са ми свикнали покрай предишни диетувания и не разпитваха много-много, просто друг се ощастливи с моя мъфин.  Wink
Иначе настроението е безпричинно меланхолично, мога да се пробвам да го припиша на режима.  Laughing

Шатци, много странно, че за толкова време не е покълнало житото.  Thinking Засече ли поне за колко време точно покълва? Много пъти е  коментирано какви са подходящите дати, така че най-добре да се включиш някой друг месец.

Хубава вечер ви желая!

# 49
  • Мнения: 19 338
schatzi, да не би житото ти да е обработвано с не6то или да си го държала на студено. За три дена би трябвало да има малко кълн4е.

# 50
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
Вчера сутринта вече беше станало житото, късно обаче.Явно е по-студено в стаята, от колкото е нужно, защото житото е за покълване, на българска фирма.
Вчера си го хапнах, нищо, че не съм режимна.
За първи път ми е, грешката е моя.Следващия месец след детокса при пълнолуние, който правя, ще направя режима.
Ще продължа да следя темата и ще си потърся книгите на Учителя.
Усмихнат ден Ви желая!

# 51
  • София
  • Мнения: 807
Честит празник!  Hug
Как сте днес? Прекрасно време! Има ли вече хубави резултати?
schatzi Hug мисля, че можеше да продължиш, макар и с малко закъснение, да не се отказваш от този режим...
blaithy  Hug браво за волята! С изкушенията е най-трудно, но колко по-уверени и силни се чувстваме, когато им устоим! Sunglasses
Русалана  Hug понякога наистина не ни се яде и оставяме от "дажбата", но е хубаво да се стремим да си хапваме горе-долу нормална порция, въпреки че не ни се яде много.
Пожелавам и днешния ден да мине леко! Вече трябва да се стабилизират нещата!
 Hug

# 52
  • Мнения: 0
 newsm78 Здравейте. Прекрасен ден. Третият ден при мен върви добре. Само с меда трудно се справям защото не го обичам. Успех на всички  и мислете за крайния резултат.

# 53
  • Мнения: 481
Здравейте,
да докладвам и аз.
 Макар че, вече 3-ти ден съм на режима, все още не мога да справя с дневната дажба жито, но като чета не съм единствена. Започнахме с една приятелка, но на нея вчера и стана лошо и се отказа, аз за сега съм добре и продължавам. Искам да споделя и нещо любопитно с вас - още първия ден като се събудих имах ужасна хрема, главоболие и отпадналост, но реших, че няма да се отказвам и започнах. През целия ден си повтарях, че съм в природната аптека и изкарах на жито, чай с лимон и малко мед. Вчера бях учудващо добре, а тази сутрин нямам даже хрема. Мъжът ми, който беше доста скептичен относно не пиенето на никакви лекарства, сега е на различно мнение.
Не знам вие как се справяте с изкушенията, но за мен единственото затруднение е вечерното готвене. Вчера таткото искаше печено месо, детето - фасул и като прибавим миризмата на печащия се пълнозърнест хляб и салатата от пресни зеленчуци, можете да си представите на какво бях подложена час и половина в кухнята.
Другото ми притеснение е, че в сряда се налага да замина в командировка и като се заредят едни работни обяди и вечери и тичане по цял ден насам-натам, не знам как да процедирам с режима. Все още се чудя какво да правя, но може да прекратя режима малко по-рано и да го обърна на захранване с варени картофи и неовкусени салати.

# 54
  • Мнения: 108
И от мен здравейте   bouquet
Честит празник.
Вчера след обяд, толкова много  ме болеше главата чеееее  ooooh!, но днес върви чудесно, на една ябълка и един чай съм, по карах колело сутринта и сега съм си екстра. newsm44.
Хубав ден Ви желая.

# 55
  • София
  • Мнения: 807
lady di Hug чудесно се справяш! Ако наистина ще трябва да прекратиш режима, помисли това да стане най-късно в неделя. Още за обяд си приготви ангелската супичка и я почни, постепенно включваш и други неща, така че към четвъртък вече да е приключило захранването ти. И след това - внимателно.
vanita76 Hug трябва скоро да хапнеш жито, защото калориите ти хич ги няма. Режимът все пак е житен  Grinning
dana61  Hug Можеш съвсем малко мед да слагаш, колкото за овкусяване на житото.

# 56
  • Мнения: 481
lady di Hug чудесно се справяш! Ако наистина ще трябва да прекратиш режима, помисли това да стане най-късно в неделя. Още за обяд си приготви ангелската супичка и я почни, постепенно включваш и други неща, така че към четвъртък вече да е приключило захранването ти. И след това - внимателно.
[
Аз си мислех да изкарам до вторник и после да продължа със захранване в сряда, мога да си приготвя ангелска супа  в един термос и да си поръчвам салати и варени картофи в другите дни.
Не може ли така?

# 57
  • София
  • Мнения: 807
lady di, може, разбира се, но за да не ти е трудно с термос, все пак е пътуване, затова предлагам по-рано. Но не забравяй, че трябва пропорционален принцип за захранването да се спази - колкото са дните на жито, толкова до е и захранването. Това е принцип и при гладолечението. Може да се съкрати с малко, но не може да си 7 дни на жито и за ден-два да се захраниш. Минимумът трябва да е... поне 5 дни. Малко по-малко може да е, но да не е драстично по-малко. Аз затова предлагам 5 дни жито и поне 3 дни захранване. Колкото повече е времето на житото, толкова повече внимание трябва да се отдели на захранването. Но в крайна сметка ти ще прецениш как ще е най-добре за теб.

# 58
  • Мнения: 481
Според писаното в темата, в първите дни на захранването могат да се консумират сурови и сварени плодове и зеленчуци и ядки, затова реших, че мога да се справя. Освен това командировката ми ще трае 3 дена, така че мога да продължа със захранването в домашни условия Simple Smile.

# 59
  • София
  • Мнения: 807
Чудесно тогава! Действай! Важното е преминаването към нормално хранене да стане плавно. Ще се справиш!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт