Как се запознахте с миналото си ?

  • 22 817
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Бих искала да разкажа как се запознах с биологичната си майка. Как разбрах, че съм осиновена, как започнах да търся корените и докъде стигнах  Hug

В историята ще бъдат споменати случайни имена и места, а не истинските им такива.



 
Когато бях на 8 години обожавах да съм навсякъде с баща ми.
Играехме карти и в един момент ми казва:
Знаеш ли че имаш истинска майка?

Не знаех за какво точно ми говореше  и не го разбирах. И се започна....историята
Ти имаш друга майка, майка която те е родила, а тази ти майка не е твоя родна майка.
Твоята истинска майка те изоставя в "Дом майка и дете".
Но тогава баща ми изрично бе казал да не се споменава нищо на моята майка /осиновителка/.
Премълчах си.

Всичко утихна за известно време. Станах на 17 години и реших да открия корените си.Но пък трябваше да бъде дискретно. Тя бе от малко село, в което всичко се знае.
С малко помощ открих къде живее. Заминах с подкрепа, схора които решиха да ми помогнат.

Те говореха вместо мен и казаха къде ще бъде и доколко часа ще бъда там. Ако искат да заповядат. Майка ми дойде на уреченото място.

Седнахме на едно кафе и ми разказа всичко плачейки. тогава разбрах истината и само истината за моето съществуване. Разведена с  деца, върнала се при семейството си /родителите и/. Влюбила се и докато се усетила била в 4-ти месец. Съобщила на възлюбения си и той изчезнал яко дим. Била принудена да ме остави. Ще спестя подробности, но има толкова лоши хора, че ума не ми го побира.  родих те и те изоствих. аз не съм ти майка. Не очкавам и да ме разбереш. Ти имаш свои родители, те са твоите истински родители. Те са те възпитали, те са те отгледали.........те ти дадоха всичко онова, което аз не ти дадох. Каза баща ти ме изигра, по принцип не настройвам децата си срещу баща им, каквото и да е. все пак той им е баща.
Но моля те не ме питай за него, не мога.....причини ми болка, такава, че цял живот я изпитвам..всеки ден, всеки твой рожден ден. Остави ме тогава, когато имах най-голяма нужда от него.Никой не ме разбираше, освен баба ти. Тя бе моята опора. Когато стъпих на краката си, година след като те оставих....дойдох да те взема, но закъснях. Бяха те взели месец по-рано. Имах надежда, с такова щастие отидох, но теб те нямаше. Тя заплака и аз също. Плакахме много........
Баща ми се бил върнал малко по-късно за прошка, но било късно. Казала му къде беше досега. Къде беше докато оставях детето си на произвола на съдбата. Къде беше...Плаче ли плаче и аз след нея.




Е каква е Вашата история?
Ще се радвам да чуя Вашите съдби!  Hug

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 10:21 от pepitas

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
е, тя твоята история не е точно като историята на повечето осиновени деца - доколкото разбирам биологичния ти баща е един и същ с осиновителя? Малко прилича на историята на повечето деца на разведени родители, но е малко по-гадна, понеже осиновителката ти в същност те е отгледала след явна изневяра... или бъркам?

ПП А това с истинската ти майка от страна на баща ти си е доста гадничко мен ако питаш Peace

# 2
  • Мнения: 7
От толкова много писане, не съм дооуточнила....
Биологичният ми баща е починал, когато съм била на 11-13 годишна възраст.
До 17 годишна възраст аз смятах, че осиновителят ми е мой биологичен. Баща ми /осиновител/ ми разказваше съвсем други неща, казваше, че той ми е баща. Затова, когато бабата на моята  приятелка каза...Баща ти  почина преди 5-6 години. Аз се охълцах.

Години по-късно като говорих открито с осиновителите си, разбрах, че съм осиновена на 11 месечна възраст.


Дзвер  Peace биологичният ми баща много здраво се е подиграл с чувствата и. Даже не си спомням неговото име, не знам как е изглеждал дори. Майка ми отвреме на време споменава, че съм взела неговата структура, а в лице приличам много на нея. Понякога ми се е приисквало да видя негова снимка и съм споменавала. Но като видях болката в очите и. Повече не споменах нищо свързано с него. И я разбирам. Ако бе подал ръка, щях да бъда при нея. Никога нямаше да ме изостави.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
разбирам.... не разбирам обаче защо баща ти (осиновителят) е искал да си мислиш, че ти е биологичен баща... объркана работа.

Радвам се, че си намерила баланса  Peace

# 4
  • Мнения: 7
Баща ми се страхувал да не се отдръпна от него. Мислел е, че ще ме загуби, че ще го намразя, ако разбера, че той не е истинският ми баща. Странно мислене, аз му казах че той си ми е баща и нищо няма да промени този факт  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 71
И аз в първия момент си помислих като Дзвер. Прощавай, но малко объркано разказваш.

Постъпката на осиновителят ти не я разбирам много, значи се е страхувал, че ще го намразиш, ако ти каже за себе си, но не се е страхувал, че ще намразиш майка ти, ако ти каже за нея? Rolling Eyes Е, гледни точки всякакви, предполагам...

Радвам се, че си открила истината. Peace

Колкото до мен, аз разбрах миналата година, майка ми ми каза, разказвала съм го по някоя от темите тука. Още не съм намерила БМ, но и това ще стане.

# 6
  • Мнения: 1 418
Постъпката на осиновителят ти не я разбирам много, значи се е страхувал, че ще го намразиш, ако ти каже за себе си, но не се е страхувал, че ще намразиш майка ти, ако ти каже за нея? Rolling Eyes Е, гледни точки всякакви, предполагам...
или не му е пукало дали тя ще намрази майка си. ooooh!.Според мен човекът е спасявал собствената си кожа

# 7
  • София
  • Мнения: 71
И аз това си помислих, че и в по-хард вариант.. Twisted Evil. Но реших да му дам the benefit of the doubt. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 4 138
хм. честно казано цялата история не ми се нрави. влюбили се, тя забременяла видиш ли без да иска, пък той гадняр-я оставил.
ами не ми харесва. двама възрастни хора се срещат, правят секс, не ппланират обаче бебе. когато това се случва, виновният е само един-гадният баща.
май е време хората да свикнат да споделят отговорностите си.
поантата е там, че пичът се е чупил докато детето не е било родено, а жената го е дала за осиновяване. за мен-все тая. и двамата са си тръгнали.

а колкото до осиновителя, неам думи. зад гърба на майката казва на детето си толкова важни неща, без да са го разисквали преди това. доста нечестна постъпка.

# 9
  • Мнения: 1 418
хм. честно казано цялата история не ми се нрави. влюбили се, тя забременяла видиш ли без да иска, пък той гадняр-я оставил.
ами не ми харесва. двама възрастни хора се срещат, правят секс, не ппланират обаче бебе. когато това се случва, виновният е само един-гадният баща.
май е време хората да свикнат да споделят отговорностите си.
поантата е там, че пичът се е чупил докато детето не е било родено, а жената го е дала за осиновяване. за мен-все тая. и двамата са си тръгнали.

а колкото до осиновителя, неам думи. зад гърба на майката казва на детето си толкова важни неща, без да са го разисквали преди това. доста нечестна постъпка.
  bouquet

# 10
  • Мнения: X
Разкажи как откри майка си? прощавай, но тази история не ми се струва никак реална.  Peace

# 11
  • Мнения: 10
Здравейте!
Моята история не е нищо особено.
Разбрах че съм осиновена по характерния за българското общество начин.Една "мила"съседка ми го сподели,когато бях на 7 години,поради причината ,че погубих реколтата и от домати с моята топка.И след като конфискува оръжието за унищожение на домати,явно и се стори малко и реши да ми сподели дълго пазената тайна.ако трябва да съм честна,винаги съм усещала вътрешно ,че има някаква мистерия,някаква тайна...не веднъж ровех в документите,но нищо не открих.Въпреки това усещането продължи да ме преследва.И думите на "злата  вещица"не ме разстроиха.Сякаш бях подготвена за тях.Вечерта събрах смелост и попитах мама.Тя призна истината,единственото ,което ми каза е че  съм била намерена на някаква пейка пред дома за изоставени деца,завита с вестници.
Това е единствения разговор ,който сме водили  и до ден днешен с мама по темата.Не ме заболя,не съм страдала.Имах прекрасни родители и не ме интересува кой ме е родил,нито защо ме е зарязал.
Нямам нито желанието,нито идеята да търся когото и да било.не изпитвам такива нужди.
Знам коя съм,какво искам,кои са корените ми и колко струвам.
Не тая лоши чувства,нито гняв към биологичната си майка...Но съм сигурна че за мен на света няма по-добри родители!

# 12
  • Мнения: 185
На погребението на баба ми , докато се дерях от рев над гроба и и цялото село ме гледаше решиха да ми спестят мъките и да ме светната , че не ми е истинска баба. Не можаха да си наврат злобата в задните джобове , че техните внуци ходят само по празниците .
Беше гадно , долнопробно и подло , добре че имах подозрения за нещо такова  през годините и все пак периода на приемането е тежък , не знам за вас обаче аз мн трудно си представих , че майка не ми е майка всъщност, стана ми мъчно за нея , така и не разбра наистина защо така я прегръщах и ревах Мислеше че е заради баба. Преживява се
БМ и аз ще търся , като гледам себе си няма да е била някоя забита изгарям от нетърпение да и чуя мотивите. В смисъл ще я уважавам жената дала ми е живот , все пак можеше да направи аборт в някой кенеф и да пусне водата след мен.
А да и още нещо преди да ги съдите БМ щото гледам че сме на близка възраст запознайте се с комунистическите нрави и ще видите че не е било само приумица да си метнеш детето в дом майка и дете.

Общи условия

Активация на акаунт