Модерни методи при лечение на стерилитет и репродуктивни проблеми. Консултации.

  • 11 768
  • 34
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 545
         
Д-р Валентин Лачев

завеждащ сектор за асистирани репродуктивни техники
при акушеро-гинекологична болница - "Свети Лазар"

Д-р Лачев завършва висше образование по медицина през 1977год. в Медицинска академия - гр. София. Работи като акуше -гинеколог три години в Окръжна болница в гр. Кюстендил и Окръжна болница гр. Перник.
През 1981 год. спечелва конкурс за три годишна клинична ординатура по АГ при института по АГ - "Майчин дом" - гр.София.
През 1984 г. взема специалност по акушерство и гинекология. Същата година спечелва конкурс за асистент към института по ендокринология и гериатрия - секция ендокринна гинекология с ръководител проф. Докумов. В този институт работи три години като гинеколог-ендокринолог, след което е назначен като главен асистент в "Майчин дом".
През 1988 год. д-р Лачев участва в екипа, създал първото бебе ин витро в България.
Д-р Лачев работи в "Майчин дом" до 2006 год. в първата клиника за нови репродуктивни методи.
В продължение на години води основния курс за ин витро оплождане и е участвал в обучението на голяма част от лекарите, занимаващи се с тези методи.
След като клиниката за ин витро оплождане в "Майчин дом" преустановява своята дейност д-р Лачев напуска по собствено желание и разкрива лаборатория за ин витро оплождане на базата на АГ болница "Свети Лазар", която успешно работи вече шеста година.
По този начин се затваря кръга - от лекуване на стерилната двойка, проследяване на бременността, раждане и наблюдение на новороденото в сектора за неонатология.
Лабораторията работи с Център "Фонд за асистирана репродукция" от неговото учредяване през 2009 год.
В АГ болница "Свети Лазар" д-р Лачев е консултант по ендокринна гинекология и завеждащ  лаборатория за ин витро оплождане.
Д-р Лачев проследява бременни и извършва раждания.
В областта на гинекологията е специализирал и извършва лапаро и хистероскопии.

# 1
  • Мнения: 4 737
Това е повече от чудесно Peace Добре дошъл д-р Лачев Peace За мен представляват интерес тези консултации, т.к доколкото разбирам от профилът, д-р Лачев е консултант по ендокринна гинекология! Тук ли, можем да задаваме въпросите си или ще има отделна тема?

# 2
  • Мнения: 185
Спомням си д-р Лачев от един филм - "От другата страна на луната"... ставаше дума за сурогатното майчинство. В него той лансира израза "матка под наем", който стана лайтмотив на кампанията срещу сурогатството в България. Няма да коментирам пошлостта на изказа му, но от цялото интервю с него разбрах, че макар и лекар по репродуктивна медицина, никога не съпреживял (не като лекар, а като човек) болката на жена/пациентка/семейство от нямането на дете. Разбрах от него, че просто случаите на невъзможност за износване са толкова пренебрежимо малобройни в БГ, че не си струва поправката в закона за СМ.

Разбира се, не оспорвам професионалните качества на д-р Лачев, защото не го познавам в този контекст. Само мога да се радвам, ако намерим отговори на наши важни въпроси посредством неговото участие в този форум.

# 3
  • Мнения: 424
Мили, дами, здравейте Simple Smile

Можете ли да ми припоръчате лекар, специалист по стерилитет - без Таня Янакиева.
В клиника Малинов съм си записала час, но чак след 1 година и няколко месеца...

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте на всички!
Аз имам проблем и не знам към кого да се обърна и къде да отида .
На мъжат ми му поставиха 100% стерилитет и шансовете ни са със донор на сперма или осиновяване .Но като всяка жена искам да бъда майка. Насочетеме или ми дайте някакъв съвет.
ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА . Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10
Мили, дами, здравейте Simple Smile

Можете ли да ми припоръчате лекар, специалист по стерилитет - без Таня Янакиева.
В клиника Малинов съм си записала час, но чак след 1 година и няколко месеца...


Заповядайте в б-ца Св. Лазар - гр. София бул. Симеоновско шосе 4А тел. 962 20 05
Не е необходимо да чакате нито ден. Д-р Лачев ще Ви консултира в удобно за Вас време.
от екипа

# 6
  • Мнения: 10
Здравейте на всички!
Аз имам проблем и не знам към кого да се обърна и къде да отида .
На мъжат ми му поставиха 100% стерилитет и шансовете ни са със донор на сперма или осиновяване .Но като всяка жена искам да бъда майка. Насочетеме или ми дайте някакъв съвет.
ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА . Simple Smile
Ако не е правена биопсия на тестисите не може да се смята че 100% мъжът Ви не може да бъде баща. Пишете правена ли е такава биопсия или само спермограма и аз ще Ви отговоря.
д-р Лачев - зав. сектор ин витро б-ца Св. Лазар - гр. София

# 7
  • Мнения: 213
др.Лачев нормално ли е при една инсеминация три опита инвитро при което 1 успешно,но за кратко да няма никакви изследвания?Не се търси причината.

# 8
  • Мнения: 10
др.Лачев нормално ли е при една инсеминация три опита инвитро при което 1 успешно,но за кратко да няма никакви изследвания?Не се търси причината.

Като се има предвид че успеваемоста при ин витро оплождане е средно 25% обикновено
много трудно разбираме каква е причината да не се получава бременност. Във Вашия случай вероятно
ще се търсят имунологични причини за неуспеха още по-вече че веднъж вече е получена бременност
макар и неуспешна. Много е важно качеството на ембрионите които се получават при Вас. Всички
тези неща обикновено подробно се описват в ембриологичните протоколи.
д-р Лачев

# 9
  • Мнения: 9
Здравейте доктор Лачев,
след 2 години опити за забременяване стигнахме до диагноза criptozoospermia. Насочиха ни към ИКСИ. Може ли да разясните подробно какво означава това и възможни ли са подобрения?!Не намирам информация в българските портали. Мъжът ми е на 30 години и 2 операции от варикоцеле (след първата тежка инфекция), аз съм с показатели в норма. Благодаря!

# 10
  • Мнения: 14
Здравейте!!!!
Да ,на мъжът ми му правиха биопсия на тестисите  в Урологичното отделение на Д-р Г.Лазаров и диагнозата след операцията беше Азооспермиа. От форумите разбрах, че има вариянт със инсеминация . Правите ли такива процедури във вашата клиника , но със донорска сперма и каква е приблизителната цена .

# 11
  • Мнения: 77
Д-р Лечев,такива протоколи може да има в клиниките,но аз съм с пет опита и протокол от нито един опит нямам.

# 12
  • Мнения: 165
Д-р Лечев,правих инвитро преди 3мес,беше ми първи опит и успешен,но се отми плода на 5седмица.Според вас каква е причината?Ние сме с мъжки фактор,но док каза,че ембрионите са добри.Аз имам и предишен аборт,но по желание,беше преди 12 години.Вие работите ли с фонда и как може,ако реша,да си прехвърля предстоящия опит при вас?Номера ни наближава,до месец,два се надявам да започнем!Благодаря предварително за отговора ви!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 326
Д-р Лачев, какво е мнението ви за фитнес по време на подготовко за ин-витро/ИКСИ?

Бързам да уточня : добре известно ми е, че непосредствено преди пункция тренировките са напълно неуместни, тъй като могат да доведат да пукане на фуликули. От друга страна, няма спор,че спортувнето е здравословно. Но все пак - къде е границата? Кога е по-добре да пропускам и кога е от полза да тренирам? Уточнявам, че в моя случай става въпрос за леко физическо натоварване - следя си пулса да не надвишава 120, а врмето на уредите не е повече от 30 минути, но почти всеки ден или през ден...

# 14
  • Мнения: 19
Здравейте д-р Лачев, след много четене по форумите най-сетне се реших да пиша до Вас. Преди 5-6г. започнах да се поддувам и дебелея. Ходих при няколко лекари ендокринолози, които ми правиха хиляди изследвания и накрая ми казаха че страдам от мания за отслабване. Преди 2 г. отидох на гинеколог, който ми направи същите изследвания на хормони и ми каза че новите изследвания са по-добри от старите. След няколко посещения при док той реши да ми направи лапароскопия, което до колкото знам трябва да ми го даде на диск, което той така и не направи. След лапарото ми съобщи че и двете тръби ми са запушени, едната имала срастване и че яйчниците ми не работят и трябва да ми изпише хапчета, които да ми предизвикват МЦ до определена възраст и че нямам шанс за бременност дори и чрез инвитро, само че аз така и не отидох повече при него. Един два месеца след това аз получих МЦ и близо година ми беше редовен без никакви хапчета. Значи ли това, че док най-веоятно е сбъркал диагнозата. Но сега от 3 месеца пак нямам МЦ и не знам какво да правя и на кого да вярвам въобще, как да разбера всъщност какъв ми е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт