Една недискретна анкетка.

  • 2 019
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Резултатът от анкетата, до този момент, ме обнадежди. Щом 70,6% са записали децата си по нормалният начин, да се надявам, че и аз ще имам този шанс. Все пак, не съм закъсняла с подаването на документите. ( макар че с тези номера 91 и 155, при сформиране само на 2 групи....... newsm78)
Благодаря за мненията ви.  bouquet

# 16
  • Мнения: 277
Подадох молба в средата на август, направихме изследванията и от 15.09 го приеха в яслата. Никакви връзки и протекции. Яслата е 69 ОДЗ Студентски град

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, теб те притесняват номерата? При нас гледат не само датата на подаване на молбата, а също и къде живееш- близо ли си до градината и не знам още какви критерии си имат (но не и спонсорство). Освен това и други родители са постъпили така- подават молби на няколко места и съответно отпадат доста деца. Така че шанс винаги има!

# 18
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Нямах проблем със записването на Ивайло в детската ясла! Смятам в началото на януари да подам молба за записване в детската градина и ще преместя сина си в началото на септември, когато направи 3 години. Надявам се пак да нямам проблеми!

# 19
  • Мнения: 3 861
Моето юначе още не ходи на ясла, но мисля да използвам спонсорство към пролетта защото иначе трябва да чакам още една година #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 000
Извинявам се, обаче аз докато видя, че пише само за София и гласувах. Та тъй и тъй гласувах да си кажа, че при нас работата стана за 3 дни. Само изследванията направихме, подадохме молбата и Митко го зачислиха в яслата  Simple Smile

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
По нормалния начин. Подадохме молбата през април. После изследванията, настройка за тръгване на ясла и от средата на май тръгна без проблеми.

# 22
  • Мнения: 6 315
При нас стана много бързо, без спонсорство. Просто говорихме със старшата сестра и когато се оказа, че има отказали се дечица, приеха бебко Simple Smile.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Беше ужасно трудно. Когато подадох молба/детето нямаше 1 год./ми казаха, че нямам никакъв шанс/става въпрос ,че август 2004г. подавам за септември 2005г./.И тогава се почна лудо търсене на връзки, нищо че градината ми е срещу блока. Е, взеха ни още февруари 2005г., но се оказва, че цялата бъдеща 1-ва група ще се запъллни с деца от яслата, т.е. децата навършили 3 г. нямат никакъв шанс да тръгнат на градина.Икато се има предвид, че в групата са 26 деца,вече и връзки, и спонсорство - се тая ,места няма.

# 24
  • Мнения: 14 133
Ох и мен ме очаква ходене по мъките.В краен случай и ще търся връзки да си запиша сина в близката градина, ако не стане по нормалния начин.Ще пиша началото на януари какво е станало, че до тогава нямали да приемат молби.

# 25
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Без никакви връзки, без рушвети и т.н.-записахме го и ни казаха да го заведем като сме готови с изследванията.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами и аз без връзки и рушвети!
Но се знаем с Директорката от поне 5-6г., а има подробности от нашата "връзка", но няма да се задълбочавам.

# 27
  • Мнения: 137
Приеха ни съвсем изненадващо, без никакви подкупи и рушвети. Подадох молба на 15 юни в две ясли, в едната ми казаха, че почти няма шанс, в другата, че е почти сигурно, че ще ни вземат. Звъннах на 1 септември и ми казаха "приети сте, елата, когат сте готови с изследванията".

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Тук никой не питаше за подкупи и рушвети. Въпросът беше за спонсорство, нали? Само аз ли не виждам общо между спонсорство и подкуп/рушвет?

# 29
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не че Софи са я приели, но да се запиша и аз - по нормалния начин, но през октомври 2005 пуснах молби в три ОДЗ-та за септември 2006. В едната ме отрязаха, в другата сме №5 /което за мен си е приета, ама.../, а в третата директорката каза, че ще я вземат, имало място в групата за другата година. Не съм давала пари или връзки, но ако не му хареса на детето в конкретната градина, ще ми бъде трудно да я сменя - ето това е лошото.

Общи условия

Активация на акаунт