Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 996
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Варна
  • Мнения: 987
Личи си, че много знаете щом повтаряте като папагал из другите теми на вече отговорени въпроси.

За ИТ го написах, че съм минавала и хиляди проверки там, но то като на някой му куца мисловната дейност се вижда.  Joy
Ако не беше законов начинът на прекратяване и написаното в заповедите ни, то щяхме да имаме доста проблеми, но уви нямаме...


Ами ще имате с мисловна дейност като вашата  Mr. Green
Нещо ви пречи,че отговарям по темите ли?  Joy
Колко точно хиляди проверки сте минали,давайте,уточнете имена,фамилии,протоколи да видим кой точно инспектор не вижда проблем в нескопосаните ви заповеди за освобождаване Simple Smile

# 1 021
  • Мнения: 1 520
По чл. 71 също може да бъде прекратен по инициатива на работника Peace
Така,че е важно да се уговори по чия инициатива е прекратяването
Ако изпитателният срок е в полза на работодателя /не знам случай да е в полза на работника/, тогава трудовият д-вор може да се прекрати само по инициатива на работодателя.
Не те одобрява, приключва взаимоотношенията си с теб и това е...

# 1 022
  • Варна
  • Мнения: 987
Тук съм съгласна  Peace
Може обаче изпитателния срок да е уговорен в полза на работника или в полза на двете страни/макар случая да е с малка практика/

# 1 023
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Никога не съм писала в заповед за прекратяване по чл.71 в чия полза или по чия инициатива е прекратен договора. Не са ме питали и/или карали да уточнявам в НОИ / Бюро по труда  newsm78

Боряна Георгиева , в спора се ражда истината, но все пак тук има редовни потребители, които са отговорили на хиляди въпроси през годините и са дали множество адекватни отговори и съвети - визирам Пантера  Peace

И в тази тема, а в другите - за майчинството, детските и т.н. има много полезна информация и човек може да обогати професионалните си познания.

# 1 024
  • Варна
  • Мнения: 987
Никога не съм писала в заповед за прекратяване по чл.71 в чия полза или по чия инициатива е прекратен договора. Не са ме питали и/или карали да уточнявам в НОИ / Бюро по труда  newsm78

Боряна Георгиева , в спора се ражда истината, но все пак тук има редовни потребители, които са отговорили на хиляди въпроси през годините и са дали множество адекватни отговори и съвети - визирам Пантера  Peace

И в тази тема, а в другите - за майчинството, детските и т.н. има много полезна информация и човек може да обогати професионалните си познания.



Съгласна съм,но това не им дава право да се държат агресивно и нападателно
Така,че каквото почукало такова се обадило както се казва
Моите професионални знания са на доста високо ниво и ако искам да ги обогатя определено няма да се обърна към човек с толкова непрофесионално отношение
 bowuu

# 1 025
  • Мнения: 1
Здравейте , това лято завърших университет със спец.Педагогика.
на 12 декември  ни издадоха дипломите.
Бих искал да попитам като отида да се регистрирам в Бюрото по труда , ако не намерят работа , която да ме устройва или по специалността, нужно ли е да подавам някакви документи в НОИ ? И имам ли право да кандидатствам за парични осигуровки след като не съм упражнявал трудова дейност? Благодаря.

# 1 026
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Може да се регистрираш в БТ, за да ти търсят работа, но парично обезщетение няма да получаваш, ако нямаш осигуряване за фонд Безработица минимум 9 от последните 15 месеца.В унито не ви осигурява за него, а само здравно.В НОИ няма нужда да се регистрираш.
Подай в НАП декл.7 и си плащай здравните о-ки, докато започнеш работа, за да не ти спрат здравните права.

# 1 027
  • Мнения: 2 421
 Здравейте, Януари ми изтича платената борса  не желая повече да ми "търсят" работа въпросът ми е:
Какво трябва да направя от тук на татък? Имам насрочен час отново за Февруари служителят твърди, че трябва да ги посещавам докато си намеря работа....
Другият ми въпрос е кой трябва и кога да ми нанесе трудовият стаж от платената борса в трудовата книжка.
 Благодаря предварително.

# 1 028
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
След като си получиш последното обезщетение, отиваш в НОИ, за да ти попълнят ТК.
Наистина трябва да ги посещаваш докато си намериш работа.При последния подпис кажи, че ще започваш скоро работа и няма да може да ги посещаваш и да не ти дават следващ час.

# 1 029
  • Мнения: 2 421
 pantera666, благодаря ви  Peace

# 1 030
  • Мнения: X
Да сте чули за някакви нови програми за заетост, или пък курсове, че все още не ми дошла датата за подпис за тази година и не съм ходила?
В началото на декември ми казаха, че вероятно през януари ще обявят новите програми( ако въобще има финансиране).

# 1 031
  • Мнения: 1 520
Здравейте, Януари ми изтича платената борса, не желая повече да ми "търсят" работа, въпросът ми е: Какво трябва да направя оттук нататък? Имам насрочен час отново за Февруари, служителят твърди, че трябва да ги посещавам докато си намеря работа... Другият ми въпрос е кой трябва и кога да ми нанесе трудовият стаж от платената борса в трудовата книжка. Благодаря предварително.
Можеш да се отпишеш по всяко време от Бюрото по труда.
Само трябва да знаеш,че ако по твое желание ти прекратят регистрацията,нямаш право да се регистрираш отново в продължение на 6 месеца.
Но първо отиди в ТП на НОИ да ти оформят трудовата книжка.

Естествено,че така ще ти каже трудовият посредник,нали трябва да отчитат дейност всичките там...

# 1 032
  • Мнения: 534
Момичета, може да прекратиш регистрация по всяко време и няма изчаквателен срок между две регистрации...днес се отписваш по собствено желание и утре може да се регистрираш пак /примерно/ Peace

# 1 033
  • Мнения: 405
Получавах 4 месеца обезщетение от борсата, след което започнах работа.
В трудовата ми книжка само е записана началната дата, но не е приключена от БТ.
Може ли да я отнеса сега за приключване?

# 1 034
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Получавах 4 месеца обезщетение от борсата, след което започнах работа.
В трудовата ми книжка само е записана началната дата, но не е приключена от БТ.
Може ли да я отнеса сега за приключване?

Да

Общи условия

Активация на акаунт