Въпрос за Бюрото по труда

  • 216 056
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1
Здравейте въпросът ми е следния когато съм записан в БТ здравните от кого се поемат понеже на скоро установих че имам не изплатени здравни осигуровки и то в периода когато съм пребивавал като безработно лице в БТ и не съм прекъсвал дори и за ден подписвал съм се редовно дори от там ме насочиха към работата която работя в момента ще се радвам ако ми отговорите на въпроса (Благодаря предварително )

# 286
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте въпросът ми е следния когато съм записан в БТ здравните от кого се поемат понеже на скоро установих че имам не изплатени здравни осигуровки и то в периода когато съм пребивавал като безработно лице в БТ и не съм прекъсвал дори и за ден подписвал съм се редовно дори от там ме насочиха към работата която работя в момента ще се радвам ако ми отговорите на въпроса (Благодаря предварително )

По времето, когато получаваш обезщетение от БТ , НОИ поемат и здравните осигуровки.Ако обаче имате месец когато трябва да се плати обезщетение от работодател, то този месец може да ви е без здравно осигуряване,останалите трябва да са платени.

# 287
  • Мнения: X
Здравейте въпросът ми е следния когато съм записан в БТ здравните от кого се поемат понеже на скоро установих че имам не изплатени здравни осигуровки и то в периода когато съм пребивавал като безработно лице в БТ и не съм прекъсвал дори и за ден подписвал съм се редовно дори от там ме насочиха към работата която работя в момента ще се радвам ако ми отговорите на въпроса (Благодаря предварително )

По времето, когато получаваш обезщетение от БТ , НОИ поемат и здравните осигуровки.Ако обаче имате месец когато трябва да се плати обезщетение от работодател, то този месец може да ви е без здравно осигуряване,останалите трябва да са платени.

По справка в сайта на НОИ е възможно да не ти излизат месеците, в които си била в БТ. Не знам защо е така, но тези месеци ти се водят за здравно осигурени.

# 288
  • София
  • Мнения: 38 532
Като съм подала документи от 12.10 в БТ и НОИ, кога ще започнат да ми изплащат обезщетението?

# 289
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Като съм подала документи от 12.10 в БТ и НОИ, кога ще започнат да ми изплащат обезщетението?
На 15,11 ще ти преведат първата сума. Поне за София е така...

# 290
  • София
  • Мнения: 38 532
Закъсах го! Ама аз съм си виновна! ooooh!
На 23.11 имах среща в БТ.
И днес гледам в сайта на НОИ прекъсната регистрация, защото не съм се явила.
Между другото, точно тогава детето беше болно и имам бележка до 30.11.
Тя е трябвало да бъде представена в 7 р.д. срок - т.е. до 11.12
Дали да се занимавам да им я нося или няма смисъл вече?

# 291
  • Мнения: 271
Закъсах го! Ама аз съм си виновна! ooooh!
На 23.11 имах среща в БТ.
И днес гледам в сайта на НОИ прекъсната регистрация, защото не съм се явила.
Между другото, точно тогава детето беше болно и имам бележка до 30.11.
Тя е трябвало да бъде представена в 7 р.д. срок - т.е. до 11.12
Дали да се занимавам да им я нося или няма смисъл вече?
Има смисъл, естествено, особено ако получаваш обезщетение. Вече си наказана служебно, но отмяна на наказание може да бъде постигната с молби, рев, тръшкания пред директора на БТ. И на мен ми се е случвало, и ми отмениха наказанието- подновиха ми регистрацията.
Успех и дано сполучиш! Praynig

# 292
  • Мнения: X
Закъсах го! Ама аз съм си виновна! ooooh!
На 23.11 имах среща в БТ.
И днес гледам в сайта на НОИ прекъсната регистрация, защото не съм се явила.
Между другото, точно тогава детето беше болно и имам бележка до 30.11.
Тя е трябвало да бъде представена в 7 р.д. срок - т.е. до 11.12
Дали да се занимавам да им я нося или няма смисъл вече?
Има смисъл, естествено, особено ако получаваш обезщетение. Вече си наказана служебно, но отмяна на наказание може да бъде постигната с молби, рев, тръшкания пред директора на БТ. И на мен ми се е случвало, и ми отмениха наказанието- подновиха ми регистрацията.
Успех и дано сполучиш! Praynig


Пробвай, но малко ме съмнява. Много късно се сещаш. В следващите 6 месеца нямаш право на ргистрация, ако не ти приемат молбата.

# 293
  • София
  • Мнения: 38 532
Ох, ходих и стана чудо!
Казаха ми обаче да си извадя бележка от моя ЛЛ и ще ми я зачетат.

# 294
  • Мнения: 271
Ох, ходих и стана чудо!
Казаха ми обаче да си извадя бележка от моя ЛЛ и ще ми я зачетат.

Все пак системата е съставена от Хора... Радвам се, за теб!

# 295
  • София
  • Мнения: 38 532
Ох, ходих и стана чудо!
Казаха ми обаче да си извадя бележка от моя ЛЛ и ще ми я зачетат.

Все пак системата е съставена от Хора... Радвам се, за теб!

Да, все пак. Днес ми възстановиха регистрацията.
Обаче да ви кажа, да знаете, бележка за болно дете не важи.
Трябва да е на ваше име - т.е. вие да сте били болни.

Да ви питам как е по-удобно да си приключиш отношенията с БТ когато почнеш работа на ТД?
Да си вземаш отпуск и да ходиш да разнасяш хартии напред-назад?
Или просто да оставиш НОИ да ги уведомят и да ти прекъснат регистрацията?

# 296
  • Мнения: 271

Да ви питам как е по-удобно да си приключиш отношенията с БТ когато почнеш работа на ТД?
Да си вземаш отпуск и да ходиш да разнасяш хартии напред-назад?
Или просто да оставиш НОИ да ги уведомят и да ти прекъснат регистрацията?
Grinning Току виж пак те наказали. Най-добре е да отидеш лично да ги уведомиш, че започваш работа. На мен ми поискаха да видят Трудовия договор (мяй оставих и копие), не помня дали и не се подписах някъде за нещо newsm78.
И пак имам въпрос към по- знаещите  bouquet. Моя приятелка миналата седмица след изтичане на майчинството е с прекратен Трудов договор по взаимно съгласие. Регистрирала се е в БТ и НОИ веднага. Ще получава минималното обезщетение по 7.20лв- за 4 месеца. Сега има възможност да я назначат временно по кампанията на Гражданска отговорност. Ако я назначат на трудов договор и прекрати регистрациите в БТ и НОИ какво обезщетение ще получи. Ново изчисление и за повече месеци или остатъка от минималното, което вече са й сметнали? Все още не е получила "Решението".

# 297
  • Мнения: X

Да ви питам как е по-удобно да си приключиш отношенията с БТ когато почнеш работа на ТД?
Да си вземаш отпуск и да ходиш да разнасяш хартии напред-назад?
Или просто да оставиш НОИ да ги уведомят и да ти прекъснат регистрацията?
Grinning Току виж пак те наказали. Най-добре е да отидеш лично да ги уведомиш, че започваш работа. На мен ми поискаха да видят Трудовия договор (мяй оставих и копие), не помня дали и не се подписах някъде за нещо newsm78.
И пак имам въпрос към по- знаещите  bouquet. Моя приятелка миналата седмица след изтичане на майчинството е с прекратен Трудов договор по взаимно съгласие. Регистрирала се е в БТ и НОИ веднага. Ще получава минималното обезщетение по 7.20лв- за 4 месеца. Сега има възможност да я назначат временно по кампанията на Гражданска отговорност. Ако я назначат на трудов договор и прекрати регистрациите в БТ и НОИ какво обезщетение ще получи. Ново изчисление и за повече месеци или остатъка от минималното, което вече са й сметнали? Все още не е получила "Решението".

Ще се води прекъснала на БТ и като приключи с тази кампания ще й продължат регистрацията, колкото й остава до изтичането на тези 4 месеца. Срокът за уведомление е 7 дни.

Ако сами прекъснете регистрацията си в БТ без уведомление, регистрацията ви се прекратява служебно, което ще рече, че в следващите 6 месеца нямате право на регистрация. Ако спазите реда и ги уведомите по надлежния ред можете да се регистрирате отново дори на следващия ден. Това обаче няма връзка с изплащане на обещетение, защото то се полага само ако в последните 15 месеца сте работили 9 месеца без прекъсване.
Ако се започнали работа, до като получавате парично обещетение сте длъжни в 7- ем дневен срок да ги уведомите с копие от ТД.

# 298
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029

И пак имам въпрос към по- знаещите  bouquet. Моя приятелка миналата седмица след изтичане на майчинството е с прекратен Трудов договор по взаимно съгласие. Регистрирала се е в БТ и НОИ веднага. Ще получава минималното обезщетение по 7.20лв- за 4 месеца. Сега има възможност да я назначат временно по кампанията на Гражданска отговорност. Ако я назначат на трудов договор и прекрати регистрациите в БТ и НОИ какво обезщетение ще получи. Ново изчисление и за повече месеци или остатъка от минималното, което вече са й сметнали? Все още не е получила "Решението".

Тогава ще има право пак на минимално обезщетение  Wink
Тук ще е в сила и члена че е била на БТ в последните 3 години...

# 299
  • Мнения: 271
Благодаря ви, момичета  bouquet! Какво да се прави, избързала и подала документите в НОИ-то, но знае ли човек какво го чака зад ъгъла...

Общи условия

Активация на акаунт