Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 952
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 271
leia, безработна ли си в момента и ще получаваш обезщетение за безработица известно време  newsm78 Нищо не ти се разбира ...

Зададох си въпроса още в първия пост в който казах че съм безработна и съм се регистрирала в бюрото по труда!
Какви осигуровки се дължат върху помощта за безработни, в моя случай колко ще ми удържат от тези 1200лв. помощ  ooooh!
Още като прочетох първия път ми се стори странно newsm78. Аз получавам далеч по- малко обезщетение в момента (което в случая е без значение), но никой не ми е казвал да внасям каквито и да било осигуровки. Интересно ми е да разбера дали се дължат такива... Може би само здравни...

# 226
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Върху обезщетението вие не плащате никакви осигуровки.Ако след като ви изтече времето на борса не сте започнали работа трябва да си плащате здравните, за да не ви се прекъсват здравноосигурителните права.
Обезщетението от НОИ не е по трудови правоотношения, че да ви одържат осигуровки за сметка на работника.

# 227
  • Мнения: 271
Върху обезщетението вие не плащате никакви осигуровки.Ако след като ви изтече времето на борса не сте започнали работа трябва да си плащате здравните, за да не ви се прекъсват здравноосигурителните права.
Обезщетението от НОИ не е по трудови правоотношения, че да ви одържат осигуровки за сметка на работника.

Мерси много, затвърди ми се убеждението, че нищо няма да внасям в НОИ!

# 228
  • Мнения: 39
Върху обезщетението вие не плащате никакви осигуровки.Ако след като ви изтече времето на борса не сте започнали работа трябва да си плащате здравните, за да не ви се прекъсват здравноосигурителните права.
Обезщетението от НОИ не е по трудови правоотношения, че да ви одържат осигуровки за сметка на работника.

Много благодаря! Точно това не е знаех, затова и попитах. Мислех че от помощта си удържат здравните и т.н.

# 229
Имам един въпрос.В средата на 2 та година от майчинството съм и работодателят иска да съкращава моя щат. /чл.328 ал.1 т.2/Мога ли след като ме съкрати да се запиша на борсата по труда и ще получавам ли някъкви помощи?Благодаря ви много.

# 230
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Имам един въпрос.В средата на 2 та година от майчинството съм и работодателят иска да съкращава моя щат. /чл.328 ал.1 т.2/Мога ли след като ме съкрати да се запиша на борсата по труда и ще получавам ли някъкви помощи?Благодаря ви много.

Да, можеш. Ще получаваш 60% от осигурителния ти доход, осреднен на база предходните 24 месеца за период, зависещ от общия ти трудов стаж.

# 231
Здравейте! Моят казус е следния:миналата седмица напуснах работа.Причинете няма да обяснявам.Проучих, че при тези условия ще получавам от бюрото по труда минимално възнаграждение за безработица-около 150лв. Сега обаче ми предлагат за две седмици да ме назначат във една друга фирма като деловодител, да им свърша определена работа. След това като се регистрирам в бюрото по труда колко ще получавам 150лв или 60% от възнаграждението за  месеца назад. Питам защото ,ако приема офертата освобождаването от работа става по чл325,ал1,т4 според което имам право на тези 60%?

# 232
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте! Моят казус е следния:миналата седмица напуснах работа.Причинете няма да обяснявам.Проучих, че при тези условия ще получавам от бюрото по труда минимално възнаграждение за безработица-около 150лв. Сега обаче ми предлагат за две седмици да ме назначат във една друга фирма като деловодител, да им свърша определена работа. След това като се регистрирам в бюрото по труда колко ще получавам 150лв или 60% от възнаграждението за  месеца назад. Питам защото ,ако приема офертата освобождаването от работа става по чл325,ал1,т4 според което имам право на тези 60%?


60% от възнаграждението за последните 24 месеца.

# 233
Но аз имам общ стаж около 1,8г. Това ми беше първа работа

# 234
Ще имам ли право на 60% при това условие?

# 235
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Ще имам ли право на 60% при това условие?

Да, ще имаш.Пак ще е 4 месеца, но на по-високо обезщетение.

# 236
Благодаря много за помощта  Simple Smile

# 237
Имам един въпрос! Работя на изпитателен срок от 6 месеца и те скоро изтичат.Ако не ми продължят договора ще мога ли да получавам обезщетение от бюрото по труда и в какъв размер? Имам стаж 2 години (включително тези 6 месеца).

# 238
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Ако сте работила през 9 от последните 15 месеца имате право на обезщетение от БТ.Размера на обезщетението зависи от това как ще ви прекратят договора.Имате право на 4 месеца обезщетение.Зависи и от размера на дохода на който сте осигурявана.Ако ви прекратят по взаимно съгласие - минимално обезщетение в размер на 7.20 на ден.

# 239
  • Мнения: 215
Здравейте!
имам един въпрос Simple Smile
имам 3 години стаж в фирма (от началото на бременноста до края на майчинството) където ме осигоряваха върху 500лв.
след това се самоусигорявах като собственик на фирма около 6м. и вече половин година нe е се водя никъде на работа.
Та въпроса ми е сега мога ли да се запиша в бюрото и как мога да си изчисля колко ще взимам?

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 20:03 от Мила_

Общи условия

Активация на акаунт