Въпрос за Бюрото по труда

  • 216 084
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 23
Lady Brinne много ти благодаря!!!Моля се само да ме пропуснат.

# 211
  • Мнения: 77
След 1 г. от майчинството
ЗАЯВЛЕНИЕ - ДЕКЛАРАЦИЯ за
изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете
на основание чл. 53 от КСО
ли се подава за 2 г. от майчинството?

# 212
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
След 1 г. от майчинството
ЗАЯВЛЕНИЕ - ДЕКЛАРАЦИЯ за
изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете
на основание чл. 53 от КСО
ли се подава за 2 г. от майчинството?

Да - Приложение 3.
http://www.noi.bg/forusers/forms/239-maternity

# 213
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Аз искам да попитам как се декларира времето, през което съм била безработна и  записана в БТ, пред Социални грижи за получаване на детски надбавки? Трябва ли да ми издадат някаква бележка от БТ?  newsm78 Доходът, получаван като обезщетение за безработица от НОИ вписва ли се в декларацията, и до там ли трябва да ходя за бележка?  newsm78

# 214
  • Мнения: X
Обезщетенията за безработица и болничните/изобщо плащанията от НОИ/,ти ги вадят с ЕГНІто на място в Социалното,още като идеш да си вземеш бланка.

# 215
  • Мнения: 39
И на мен ми се случи да остана без работа, миналата седмица се записах в бюрото по труда и тези дни ще отида и до НОИ.

Ще получавам 60% от 2000лв., знаете ли какви осигуровки се внасят на тези 1200лв. и колко ще е реалната помощ, която ще получавам?

# 216
  • Мнения: 588
Благодаря ви за отговорите  Hug
Дали има вероятност да не ми преведат заплатата от платения отпуск.?

# 217
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Обезщетенията за безработица и болничните/изобщо плащанията от НОИ/,ти ги вадят с ЕГНІто на място в Социалното,още като идеш да си вземеш бланка.
Благодаря! До сега болничен не са ми вадили и безработна не съм била от много години. Болничния сама съм си го вписвала, по данните от НОИ с ПИК кода.  ooooh! Не знаех, че е тяхно задължение да се ровят...

# 218
  • Мнения: X
В Пловдив,поне, е така.., надявам се да не съм те подвела/и се надявам,че навсякъде са осъществили връзка с компютрите на НОИ-щото те не се ровят, а само като вкарат ЕГН-то и си излизат всички плащания.....и не само на подаващият декларацията, а и на съпруга/

# 219
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
В Пловдив,поне, е така.., надявам се да не съм те подвела/и се надявам,че навсякъде са осъществили връзка с компютрите на НОИ-щото те не се ровят, а само като вкарат ЕГН-то и си излизат всички плащания.....и не само на подаващият декларацията, а и на съпруга/

Така е  Peace Обезщетенията от НОИ се виждат по служебен път от служителя в Социално подпомагане - изваждат ви справка и вписвате сумите в декларацията.

# 220
  • Мнения: 39
И на мен ми се случи да остана без работа, миналата седмица се записах в бюрото по труда и тези дни ще отида и до НОИ.

Ще получавам 60% от 2000лв., знаете ли какви осигуровки се внасят на тези 1200лв. и колко ще е реалната помощ, която ще получавам?

Никой ли не знае колко ще е реалната сума която ще получавам  newsm78

# 221
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
И на мен ми се случи да остана без работа, миналата седмица се записах в бюрото по труда и тези дни ще отида и до НОИ.

Ще получавам 60% от 2000лв., знаете ли какви осигуровки се внасят на тези 1200лв. и колко ще е реалната помощ, която ще получавам?

Никой ли не знае колко ще е реалната сума която ще получавам  newsm78

Малко по-ясно въпросчето може ли? Осигурявана си на 2000лв досега и колко ще получаваш или какво?А осигуровките на 1200 каква им е идеята?

# 222
  • Мнения: 39
И на мен ми се случи да остана без работа, миналата седмица се записах в бюрото по труда и тези дни ще отида и до НОИ.

Ще получавам 60% от 2000лв., знаете ли какви осигуровки се внасят на тези 1200лв. и колко ще е реалната помощ, която ще получавам?

Никой ли не знае колко ще е реалната сума която ще получавам  newsm78

Малко по-ясно въпросчето може ли? Осигурявана си на 2000лв досега и колко ще получаваш или какво?А осигуровките на 1200 каква им е идеята?
Мислех че съм си задала въпроса ясно... досега съм осигурявана на 2000лв. ще получавам докато не си намеря работа 1200лв. Въпроса ми беше, какви осигуровки, данъци и т.н. се дължат върху тези 1200лв.  newsm78

# 223
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
leia, безработна ли си в момента и ще получаваш обезщетение за безработица известно време  newsm78 Нищо не ти се разбира ...

# 224
  • Мнения: 39
leia, безработна ли си в момента и ще получаваш обезщетение за безработица известно време  newsm78 Нищо не ти се разбира ...

Зададох си въпроса още в първия пост в който казах че съм безработна и съм се регистрирала в бюрото по труда!
Какви осигуровки се дължат върху помощта за безработни, в моя случай колко ще ми удържат от тези 1200лв. помощ  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт