Регистрация в бюрото по труда

  • 1 341
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте. Някой знае ли каква е процедурата за регистрация в бюрото по труда с цел намиране на работа? Какви документи ще са ми необходими и има ли такса за регистрация? И разбира се, ако някой има опит може да сподели дали чрез бюрото по труда е успял да си намери работа. Благодаря

# 1
  • Мнения: 444
Личната карта, диплома за завършено образование и трудова книжка (ако има такава) трябва да са достатъчни. Преди доста години бях регистрирана, с цел намиране на работа, но нищо не ми намериха. Но както казах, това беше отдавна, сега може би е по-вероятно да намерят нещо, зависи и какво търсиш.

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 2 989
Зависи какво търсиш. Често пъти при тях са обявени работни възможности, които не са желани масово. Примерно разни производства. Защо не пробваш през jobs?

# 3
  • Мнения: 1 112
Няма такса за регистрация. Отиваш с декларация от последната си работа, че си напуснала/уволнена и т.н. Те просто те регистрират при тях.

# 4
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
На мен ми искаха заповедта за освобождаване (казаха, че на трудова книжка не държат), лична карта, шофьорска книжка, диплома и документа от банката за IBAN.

# 5
  • Мнения: 2 030
А бюрото по труда ли ви придвижи към НОИ документите, че ви иска IBAN?
Или електронно подадохте на двете места - в Агенция по заетостта чрез edelivery.egov.bg и в НОИ чрез ПИК код и сканирана Заповед за прекратяване на трудовия договор.

# 6
  • Мнения: 1 112
А бюрото по труда ли ви придвижи към НОИ документите, че ви иска IBAN?
Или електронно подадохте на двете места - в Агенция по заетостта чрез edelivery.egov.bg и в НОИ чрез ПИК код и сканирана Заповед за прекратяване на трудовия договор.

от бюрото по труда

# 7
  • Мнения: 2 902
Заповед за прекратяване е нужна само ако ще се търси обезщетение от НОИ. Иначе само за търсене на работа лична карта и диплома стигат. Предполагам и без диплома може, ако се търси неквалифициран труд.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Имам ли право на регистрация в БТ и в НОИ за обезщетение за безработица с действащ граждански договор?
Работех на трудов и граждански договор при двама независими работодатели. Преди два дни ми прекратиха трудовия. Мога ли да се регистрирам в БТ? ГД пречи ли за получаването на обезщетение? ГД е за под 100лв/м

# 9
  • Мнения: 773
Здравейте, регистрирах се в бюрото по труда и в НОИ м.август. Все още нямам писмо от НОИ колко време и каква сума ще ми се изплаща. Но въпросът ми е на коя дата изплащат обезщетенията. И дали септември месец ще получа такова.Договорът ми бе прекратен м. Август.

# 10
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Аз получих на 15 число обезщетение. А решението от НОИ си го взех на място. Ако ви отпускат право на обезщетение другата седмица трябва да имате превод.

# 11
  • Мнения: 773
Да,имам право на обезщетение. Но ми казаха,че ще получа  писмо от тях.

# 12
  • Мнения: 14
Здравейте аз искам да попитам, понеже на борсата бях до 13 агруст по документи, и все още ме държат. Септември месец бях последно на подпис и повече не съм ходила (демек пропуснах следващия подпис) обаче продължават да ме притесняват и да ми звънят. А в интернет четох, че ако не се явиш те отписват автоматично? Защо тогава не спират да ми звънят???

Общи условия

Активация на акаунт