Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 931
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4
здравейте,момичета.имам въпрос-моя приятел не работи на ТД,няма възможност да си плаща никакви осигуровки,което не е никак добре.може ли да получава и полага ли се обезщетение или някакъв вид помощ от някоя институция в страната ни?

# 301
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
здравейте,момичета.имам въпрос-моя приятел не работи на ТД,няма възможност да си плаща никакви осигуровки,което не е никак добре.може ли да получава и полага ли се обезщетение или някакъв вид помощ от някоя институция в страната ни?

В такъв случай има достатъчно свободно време да отиде до Социално подпомагане по адрес и да попита  Wink
http://pomosti.oneinform.com/

# 302
  • Мнения: 4
много благодаря за информацията

# 303
  • Мнения: 295
Здравейте на 05 .12.2012 си подадох документите в нои   и ми казаха да чакам  решение  че щего изпратят но до днес нищо не сам получила  след колко време излизат решенията. Чудя се какво да правя  ако се обадя по телефона дали ще ми дадат информация .

# 304
  • Мнения: X
Здравейте на 05 .12.2012 си подадох документите в нои   и ми казаха да чакам  решение  че щего изпратят но до днес нищо не сам получила  след колко време излизат решенията. Чудя се какво да правя  ако се обадя по телефона дали ще ми дадат информация .

Ако не си го получила можеш да си го вземеш лично от НОИ.

# 305
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Някъде в сайта на НОИ пишеше какъв е законовия срок за получаване на решението...Даже май и аз бях задала такъв въпрос в тази тема, че и аз го чаках. Виж назад в мненията от февруари-март тази година...

# 306
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз подадох документите на 19 Дек., решението ще излезе на 24 Януари, първото плащане обаче ще изпревари решението и ще е по сметката ми на 16 Януари.

# 307
  • Мнения: 295
Благодаря ви за бързите отговори мисля да се обадя  ако ми дадат информация добре ако ли не трябва да ходя във областния град които ми е на  далеко 60 километра защото при нас идва  два пъти в месеца и е ужас .

# 308
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Мариелита, обади им се, но имай в ръцете входящ номер или както там му казват, на заявлението за подадени документи, за да могат да отработят питането ти,а защо не и веднага да ти кажат какво се случва.

# 309
  • Мнения: 295
Мира Иванова благодаря ти за съвета  първия работен ден 27 12 ще се обадя може и да им пиша .

# 310
  • Мнения: X
Мисля, че срокът е 7 дни и до 7 дни след това имаш право да обжалваш, ако нещо не е както трябва.

# 311
  • Мнения: 84
  Здравейте  искам да попитам ако ми прекратят договора поради липса на образование чл. 328, ал. 1, т. 6 колко време ще получавам обещетение при трудов стаж над 5 години

# 312
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
  Здравейте  искам да попитам ако ми прекратят договора поради липса на образование чл. 328, ал. 1, т. 6 колко време ще получавам обещетение при трудов стаж над 5 години

8 месеца...

# 313
  • Мнения: 26
Искам да попитам на каква база изчисляват тези 60%,върху които се изплаща обещетение-на който съм се осигурявала (900 лв.) и има ли значение,че последната 1 год съм получавала 240 лв (за отгл. на дете до 2 год. възраст).
Какъв период назад смятат (6,9,12.... месеца)?

# 314
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Искам да попитам на каква база изчисляват тези 60%,върху които се изплаща обещетение-на който съм се осигурявала (900 лв.) и има ли значение,че последната 1 год съм получавала 240 лв (за отгл. на дете до 2 год. възраст).
Какъв период назад смятат (6,9,12.... месеца)?

Получава се 60% от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването..
Месеците на 240лв в изчислението ще влязат като МРЗ за периода.

Общи условия

Активация на акаунт