Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 948
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 810
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
След подадени документи за изплащане на обезщетение в НОИ, същите ме известяват, че за м. март работодателят не ми е платил осигуровките. Да разбирам ли, че докато не ги плати, аз не мога да получавам обезщетение?

Ще ме извиняват тези "компетенции" от НОИ, но що приказват глупости?!
Първо теб не те касае плащането на осигуровките от работодателя, а подаването на информация, че си била осигурена (декл.1)...Срокът и за двете е 25 април (а в случая дори 27 април).Така, че нека да не те плашат излишно.Явно си се записала твърде рано в НОИ и те пак търсят под вола теле.Така или иначе това не засяга твоето обезщетение...

# 811
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен! Моят въпрос е следният - имам още два месеца на обезщетение от НОИ, но в края на месец май ще заминавам извън страната. Ако се отпиша от БТ в средата на месец май ще си получа ли предпоследното обезщетение от НОИ?
И втори въпрос - как да се отпиша от НОИ  newsm78

# 812
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте и от мен! Моят въпрос е следният - имам още два месеца на обезщетение от НОИ, но в края на месец май ще заминавам извън страната. Ако се отпиша от БТ в средата на месец май ще си получа ли предпоследното обезщетение от НОИ?
И втори въпрос - как да се отпиша от НОИ  newsm78

Трябва да ти изплатят обезщетенията до датата на отписване.
Първо се отписваш от БТ и после от НОИ.По принцип за отписване искат трудов д-р и попълнена трудова книжка, но имах лице, което просто им заяви, че скоро започва работа и иска да се отпише.Не се противиха.

# 813
  • Мнения: 2
pantera666 благодаря ти много. И само последно да попитам - аз понеже нямам друга работа, да разбирам, че просто им казвам, че искам да се отпиша така ли?

# 814
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Да.Ако настояват за документи, кажи че ще започваш работа в чужбина и толкова. (дори и да не е така)

# 815
  • Мнения: 3 331
Благодаря за отговорите, момичета  bouquet Успокоихте ме.

# 816
  • Пловдив
  • Мнения: 86
Здравейте,след като си получа последното обезщетение от трябва ли да ходя в Нои или не?

# 817
  • Мнения: 1 520
Здравейте, след като си получа последното обезщетение от трябва ли да ходя в НОИ или не?
Да, ще трябва да отидеш до ТП на НОИ за да ти сложат печат, че времето през което си получавала обезщетение за безработица ти се зачита за осигурителен стаж.

# 818
  • Мнения: 28
здравейте регистрирана съм на трудовата борса с право на обезщетение искам да попитам има ли някаква възможност да работя например на граждански договор или почасово без да се отказвам от борсата.ако някой знае възможен вариант ще съм му много благодарна за помощта.

# 819
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Може да започнеш по граждански д-р, но само под МРЗ, за да не ти спрат обезщетението.
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=51090

# 820
  • Мнения: 3 331
Здравейте, след като си получа последното обезщетение от трябва ли да ходя в НОИ или не?
Да, ще трябва да отидеш до ТП на НОИ за да ти сложат печат, че времето през което си получавала обезщетение за безработица ти се зачита за осигурителен стаж.
Днес бях в НОИ. Казаха ми, че от тази година няма да слагат печат в книжката, защото информацията я имат в системата и нямало смисъл да пълнят и книжката с печати. Но след края на обезщетението трябва да отидеш в НОИ.

# 821
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
може ли тук да попитам дали някой има актуална информация кога пак ще стартират срокове за записване за курсове, квалификации по програма "Аз мога повече" ?

# 822
  • Мнения: X
Да питам аз нещичко пак. След като ме съкратиха, фирмата ми дължи едно обезщетение за 1 месец оставане без работа, но май няма да ми го изплатят.  Sad
Дали ще откажат от НОИ да ме регистрират, като това обезщетение не е нанесено в книжката ми и не са ми платени трудовите осигуровки за този месец?

# 823
  • Мнения: 3 331
Днес бях до НОИ, за да декларирам дали ми е изплатено обезщетение, затова отговарям: Не, няма да ти откажат. След като се регистрираш в борсата и НОИ, след месец отиваш пак в НОИ (те ще ти кажат на коя дата), за да декларираш дали работодателят ще ти плати или не обезщетение (трябва да говориш с него и да го уточните), за да знаеш какво да декларираш. Трудовите осигуровки също няма да повлият на регистрацията ти в НОИ, работодателят няма как да не ги плати, макар и със закъснение.
(При мен е абсолютно същата ситуация както при теб Wink)

# 824
  • Мнения: X
Благодаря ти много.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт