Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 917
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 3 331
А удостоверението за завършено средно от къде да го взема?
Как така откъде? Всеки, който е завършил средно образование, има такова...

# 946
  • Мнения: 169
Хаха то е ясно, че всеки има, но мислех, че става въпрос не за дипломата за средно, а нещо като удостоверение, че има такава. Защото както казах моята диплома за средно е в университета. Всъщност няма значение, защото се регистрирах и без, само ми казаха като ходя до университета да я копирам и да им я занеса.

# 947
  • 1st floor
  • Мнения: 9 104
Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите ми!  Hug  Днес ще ми връчат Заповедта за прекратяване на тр. взаимоотношения по чл.328 ал.1 т2. Предизвестието ми е от 01,10.  В заповедта ще е вписано, че ще се изплатят обезщетения по чл. 224 и чл.220 (до 31,10). И имам още няколко въпроса:
- платени ли ще ми бъдат здравните осигуровки за този месец или аз трябва да си ги платя?
- от кога започва да тече месецът за второто обезщетение (за оставане без работа за един месец)- веднага след връчването на Заповедта ли? newsm78
Благодаря!  Hug

# 948
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите ми!  Hug  Днес ще ми връчат Заповедта за прекратяване на тр. взаимоотношения по чл.328 ал.1 т2. Предизвестието ми е от 01,10.  В заповедта ще е вписано, че ще се изплатят обезщетения по чл. 224 и чл.220 (до 31,10). И имам още няколко въпроса:
- платени ли ще ми бъдат здравните осигуровки за този месец или аз трябва да си ги платя? - за този ще са ти платени
- от кога започва да тече месецът за второто обезщетение (за оставане без работа за един месец)- веднага след връчването на Заповедта ли? newsm78 - да - след връчване на заповедта за прекратяване на договора
Благодаря!  Hug

# 949
  • 1st floor
  • Мнения: 9 104
Благодаря!!! Hug Сега остава да се развият добре нещата с новата работа и да  не стигам до борсата, стискайте ми палци! Grinning
Хубав ден от мен!

# 950
  • Мнения: 22
Здравейте , имам следния проблем през 2014г. декември съм назначена с трудов договор през м.август подадох молба за напускане ( причините бяха забавяне на заплати и влошаване на здравословното ми състояние ) през същия месец ( август) поради контузия в коляното излязох в болничен до м. Септември. До днешна дата нито болничен ми е изплатен, нито заплата, нито  съм освободена, нито годишния отпуск ,който е неизползван е неплатен. Принудих се да отида при адвокат и да напиша, заедно с моя колежка на която също не й е платено, МОЛБА за да ги помоля в едно седмичен срок да бъде направено това, тъй като спешно трябва да съм освободена ( станах студент и от университета да ме осигуряват) . Не искаха да подпишат от фирмата молбата и се принудих да я пратя по пощата препоръчително. След няколко дни ми се обади техен адвокат да поиска името на моя за да сме сключили Споразумение и да кажа по кой член да съм освободена. Притеснението ми е,че отново няма да изплатят дължимите суми а и искам да чуя и друго мнение. Мерси За отделеното вниманиее Simple Smile

# 951
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Парите могат да се търсят само по съдебен ред.Говори и с адвоката си да ти разясни.
Може да пуснеш жалба в Инспекцията по труда, но те ще проверят и мога да съставят актове на работодателя.Не могат да го принудят да ти плати.

# 952
  • Мнения: 4
Здравейте,имам един малко объркан въпрос.  ОТ Бюрото по труда ми връчиха насочващо писмо преди един месец, за работа за която не желаех да кандидатствам (когато се опитах да откажа въпросното писмо ми отговориха,че нямам право и ако държа да откажа ще ми спрът обещетението),срешнах се с управителя на фирмата обясних ,че не желая да работя тази работа и ако е възможно да напише в писмото,че не съм подходяща.Управителя се съгласи и ме увери ,че няма да има проблем и той е длъжен да върне писмото по служебен път. Днес 20.10.15г. ми звънят от въпросната фирма и ме канят на интервю,аз отново обеснявам надълго и на широко,а те ми отговарят ,че ще впишат оказ.
Въпроса ми е  когато не съм отказала пред Бюрото по труда ,а пред горе споменатия работодател ще ми спрат ли обещетението?  Rolling Eyes

Благодаря ви предварително!!  Simple Smile

# 953
  • Мнения: 22
Парите могат да се търсят само по съдебен ред.Говори и с адвоката си да ти разясни.
Може да пуснеш жалба в Инспекцията по труда, но те ще проверят и мога да съставят актове на работодателя.Не могат да го принудят да ти плати.




Благодаря за информацията Simple Smile

# 954
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте,имам един малко объркан въпрос.  ОТ Бюрото по труда ми връчиха насочващо писмо преди един месец, за работа за която не желаех да кандидатствам (когато се опитах да откажа въпросното писмо ми отговориха,че нямам право и ако държа да откажа ще ми спрът обещетението),срешнах се с управителя на фирмата обясних ,че не желая да работя тази работа и ако е възможно да напише в писмото,че не съм подходяща.Управителя се съгласи и ме увери ,че няма да има проблем и той е длъжен да върне писмото по служебен път. Днес 20.10.15г. ми звънят от въпросната фирма и ме канят на интервю,аз отново обеснявам надълго и на широко,а те ми отговарят ,че ще впишат оказ.
Въпроса ми е  когато не съм отказала пред Бюрото по труда ,а пред горе споменатия работодател ще ми спрат ли обещетението?  Rolling Eyes

Благодаря ви предварително!!  Simple Smile

Ако откажеш работата дори пред работодателя и той им върне твоя отказ, ще ти спрат обезщетението...
Отивай на интервю и се надявай да не искат да те назначат.

# 955
  • Мнения: 4

Благодаря за отговора !  Hug

# 956
  • 1st floor
  • Мнения: 9 104
Аз пък се чудя коя фирма би искала да назначи немотивиран човек, който не желае да работи в конкретната фирма. newsm78

# 957
  • Мнения: 1 520
От Бюрото по труда ми връчиха насочващо писмо преди един месец за работа за която не желаех да кандидатствам (когато опитах да откажа въпросното писмо ми отговориха,че нямам право и ако държа да откажа ще ми спрат обещетението),срещнах се с управителя на фирмата обясних,че не желая тази работа и ако е възможно да напише в писмото,че не съм подходяща.Управителя се съгласи и ме увери,че няма да има проблем и той е длъжен да върне писмото по служебен път. Днес 20.10.2015 ми звънят от въпросната фирма и ме канят на интервю,аз отново обяснявам надълго и на широко,а те ми отговарят,че ще впишат отказ. Въпроса ми е когато не съм отказала пред Бюрото по труда,а пред горе споменатия работодател ще ми спрат ли обещетението?
Съжалявам да ти го кажа, но са те подвели от Бюрото по труда.
Всеки има право да откаже насочващо писмо или да напише,че отказва интервю, ако счита,че работата не е подходяща за него. Това е трябвало да напишеш и ти.
Дано ни ти спрат обезщетението.

# 958
  • Мнения: 4
Аз пък се чудя коя фирма би искала да назначи немотивиран човек, който не желае да работи в конкретната фирма. newsm78

Ами явно за позицията кондуктор няма много желаещи млади хора. А и работното място е по Евро проект за младежи до 29 г., по този проект въпросната фирма усвоява някаква сума пари ,че те наема на работа.

# 959
  • Мнения: 4

Съжалявам да ти го кажа, но са те подвели от Бюрото по труда.
Всеки има право да откаже насочващо писмо или да напише,че отказва интервю, ако счита,че работата не е подходяща за него. Това е трябвало да напишеш и ти.
Дано ни ти спрат обезщетението.
[/quote]

Дано!
Опитах се да откажа писмото още като ми се обадиха да отида да го взема,но от Бюрото ми казаха ,че не може и аз какво да правя взех го. А за интервюто това казах на работодателя,от негова страна нямаше проблем.

А ако ми спрат обезщетението,ще ме уведомят ли примерно по телефона и ще имам ли някакъв проблем в НОИ като отида да ми оформят трудовата книжка.

Последна редакция: пт, 23 окт 2015, 02:13 от Kristina_P

Общи условия

Активация на акаунт