Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 292 208
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 38
Забравих да добавя(а не успях да редактирам) че ми правиха тестове за чувствителност на зъба като почукваха върху него и с някакъв димящ разтвор го опипваха) не ме болеше,а днес като ме заболяваше и почуквах с нокът върху него и усещах тъпа болка, а и пулсира като го пипна отвън с ръка
Не винаги ме боли като дъвча на него, но днес ме заболя докато закусвах и не е спирало от тогава-леко и постоянно

# 1 201
  • Мнения: 1 256
Аз имах подобен случай и се оказа гангрена. Наблюдавай дали ти се подува венеца.

# 1 202
  • Мнения: 38
Благодаря за оказаната помощ, но не би ли трябвало това да се види на снимка или след отваряне на зъба?
А и нямам подуване, само болка и на моменти(понякога и цял ден, понякога и повече) постоянна болка

Последна редакция: сб, 16 яну 2016, 04:12 от lottus

# 1 203
  • Мнения: 151
Благодаря за оказаната помощ, но не би ли трябвало това да се види на снимка или след отваряне на зъба?
А и нямам подуване, само болка и на моменти(понякога и цял ден, понякога и повече) постоянна болка
Зъбът ви е мъртъв.Имате нужда от кореново лечение Wink

# 1 204
  • Мнения: 1 256
На снимката се видя всичко. Зъбът ми се беше умъртвил и наистина се нуждаеше от кореново лечение.

# 1 205
  • Мнения: 38
На моята снимка не се видя нищо
Не ми е умъртвен зъба, сещам се че зъболекаря ми каза, че не са му извадени нервите
Днес спря да ме боли отново, това присъщо ли е за болка на неизвадени нерви или болни канали-такава непостоянна и нечувствителна към студено,топло или сладко?

# 1 206
  • Мнения: 151
Възможно е да има гангрена.По добре си направете преглед, за да не стане евентуално периодонтит(възпаление в костта около корена)

# 1 207
  • Мнения: 38
А посочения от мен по-рано антибиотик да пия ли? Ще помогне ли в процеса на лечение изобщо?

# 1 208
  • Мнения: 151
няма смисъл да се тровите идете на зъболекар

# 1 209
  • Мнения: 38
Благодаря на всички за отзивите
То че ще се ходи на зъболекар пак е ясно, този път се надявам да предприемат някакво лечение, а не поредната снимка и "всичко изглежда наред"
Приятен следобед!

# 1 210
  • Мнения: 775
Здравейте.
Вече втори месец имам проблем - малък участък от венеца ми се надува, образува се мъничко топче, пълни се с гной и кръв, после се пуква, когато си мия зъбите, след няколко дни пак така. Образува се скоро след като ми сложиха коронка на 1 зъб - точно на венеца до него. Не ме боли самият зъб, коренът му т.н., а само самото топче, когато се надуе. Ходих веднъж при зъболекар, спука ми го жената, проми го с лекарство, каза, че се надява да не се наложи антибиотик, не съм ходила пак. Какво ми има и какво според вас трябва да е лечението? Благодаря.

# 1 211
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте.
Вече втори месец имам проблем - малък участък от венеца ми се надува, образува се мъничко топче, пълни се с гной и кръв, после се пуква, когато си мия зъбите, след няколко дни пак така. Образува се скоро след като ми сложиха коронка на 1 зъб - точно на венеца до него. Не ме боли самият зъб, коренът му т.н., а само самото топче, когато се надуе. Ходих веднъж при зъболекар, спука ми го жената, проми го с лекарство, каза, че се надява да не се наложи антибиотик, не съм ходила пак. Какво ми има и какво според вас трябва да е лечението? Благодаря.

Имате някакъв суб-остър гноен процес, който най-вероятно се дължи на възспаление на венеца или от корена на зъба с короната.Трбябва да се направи рентгенова снимка и да се останови от къде идва гнойта. С пукане на мехурчето нищо няма да се оправи.

# 1 212
  • Мнения: 64
Д-р Венелинов и на Вас Ви пожелавам през новата година да сте жив , здрав и много щастлив

може ли да ми обясните как се ползва конец при мост от 14 зъба newsm78
и ако не Ви затруднява имам още един въпрос , моя позната има импланти повече от 10 години и 2-3 пъти на ден си мие зъбите със смес от сол и зехтин и казва , че  е много доволна , правилно ли е , опасно ли е да повредя инплантите , солта спира развитието на бактериите , ама е много агресивна към металите  newsm78
моя зъболекар ми каза да използвам интердентална четка , а аз не мога да се справя с нея , невъзможно е да влезе между моста и венеца ,какво да правя
предварително благодаря



Мислила ли си да инвестираш в орален душ? Има и на по-достъпна цена.

аз точно за орален душ бях решила , защото съм с пародонтоза  и изпитвам ужас да не ми се отдръпне венеца , но прочетох отзиви , че е противопоказен при импланти и се уплаших
моля за съвет какво да правя , ако може някой да ми препоръча и подходящ марка , модел , че аз изобщо не съм ползвала такова нещо до сега и нищо не им разбирам , цената не ме притеснява
сега жабуря със смрадлика и мажа с мехлем от прополис и бяла дъвка , правя сутрин и вечер масаж на венеца със сол и зехтин , ама венеца е зле , много операции , много рязане и шиене беше и не иска да се възстановява  Sad

# 1 213
  • Мнения: 260
Пробва ли с терапевт, ендокринолог или невропатолог? Лечението на пародонтоза се изразява и в премахването на зъбната плака и зъбния камък.  Thinking Thinking
Принципно повече Витамини Е и С, а и все пак пробва ли с Ехинацея? Доста хвалят тази билка..  Simple Smile

# 1 214
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте, имам няколко въпроса, които бих искала да задам към зъболекарите от форума и ще се радвам да получа повече мнения. На 23 години съм, но зъбите ми бяха доста развалени. Не зная на какво се дължи, но изключително лесно ми се появяват кариеси и се чупят при по-твърда храна. Реших тази година да отделя повече средства и да оправя всеки зъб, с който имам проблем. Започнах да ходя активно при една зъболекарка в София (много добър специалист, според мен, няма да й правя реклама) и тя започна да работи върху мен. Но при 7ми горен зъб отдясно(надявам се правилно се изразих) тя напипа нещо във венеца, което не можеше да определи какво е. Тъй като зъбът ми беше за вадене, го извади и ме прати на снимка с молбата да снимат по-скоро образуванието, отколкото самия зъб. След като видя снимката, каза че това е нещо, което има плътност, но няма идея какво е и защо се намира там. Изпрати ме при бившия управител на Факултета по дентална медицина в София - Росен Коларов. Според него това е някаква кост деформирана, с латинско наименование, което не запомних, и нямало нищо притеснително, но все пак бих искала да чуя и второ мнение. Мога да изпратя рентгенова снимка на лично съобщение, ако искате.

Вторият ми въпрос е относно бондинга. Тъй като имам на предните зъби ме интересува какви опции имам за избелване? Лампа в кабинет? Домашна шина? Възможно ли е тези неща да се правят с бондинг?

Много ви благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт