Бог ни спаси!

  • 6 401
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 506
Аз пък да ви кажа, като чета такива истории, обикновено си мисля, че и със столче и без столче - каквото е писано... Тъй че най-малкото не бих си позволила да чета лекции... Това между другото. Иначе, Fapua, наистина Бог ви е спасил, да сте живи и здрави, дано никога повече не изживявате подобни моменти!
Преди да подскочите да поясня, че не поощрявам никого да кара без столче - това си е просто мое разсъждение. Предимствата на столчето са безспорни и лично аз в повечето случаи предпочитам децата ми да се возят в столче.

# 76
  • Мнения: 46 562
Аз пък да ви кажа, като чета такива истории, обикновено си мисля, че и със столче и без столче - каквото е писано...

Затова има толкова голяма смъртност при катастрофите, защото повечето мислят като теб.

# 77
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Затова има толкова голяма смъртност при катастрофите, защото повечето мислят като теб.

Не само затова.
И защото колите ни са стари, пътищата отвратителни, полицаите свряни в храстите, а шофьорите - пияни или с купени книжки.

Разбира се....това е обобщение, което не важи за всички, но една голяма част от ПТП-тата се дължи на все нещо от списъка.

# 78
  • Мнения: 3 506
Затова има толкова голяма смъртност при катастрофите, защото повечето мислят като теб.

Тогава да се надяваме, че положението ще се оправи с въвеждането на закон, който да прави използването на столчето задължително Praynig
Май не си схванала съвсем добре какво имам предвид, но както и да е.

# 79
  • Мнения: 9 990
Дълго се чудих дали да се включа и аз с размахването на пръст на тема -столче за кола...защото това ми беше първата мисъл.
Аз пък да ви кажа, като чета такива истории, обикновено си мисля, че и със столче и без столче - каквото е писано...
Ми то ако ти е писано,може и от падаща саксия да останеш на място...но когато става въпрос за подобни преживявания би трябвало да ти остане като обица на ухото...Това столче и тези колани са разработени след много изследвания и тестове.Да,може и да се стигне до фатална развръзка винаги,но имаш по -голям шанс да не се стига до там,ако си взел някои превантивни предпазни мерки.Процента на шанса за оцеляване в подобна ситуация е по-голям.Пък,каквото ни е писано...или както там го наричате...
Пожелавам здраве и разум на всички и дано по-малко проишествия стават! Peace

# 80
  • Мнения: 1 866
Аз пък да ви кажа, като чета такива истории, обикновено си мисля, че и със столче и без столче - каквото е писано...

Ами дай тогава да пресичаме и на червено, пък Бог да ни пази!

Друг е въпроса, че държавата нищо не прави, за да възпита родителите или ако не, да ги принуди да ползват столче. Не знам дали сте виждали демонстрация какво става с невързано дете при удар с 80 км/ч. Гледала съм една чужда кампания за безопасността на движението, която демонстрира случая. Мисля, че само веднъж стига да видиш, за да се убедиш, че детето трябва да се вързва. Аз се разтрепервах всеки път като гледах демонстрацията, пускаха я в най-гледаното време и беше направена като истинска сцена без да се спестява нищо от ужасната гледка. Много шокиращо, но по-добре така отколкото да ти се случи наистина.

# 81
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Гледала съм една чужда кампания за безопасността на движението, която демонстрира случая. Мисля, че само веднъж стига да видиш, за да се убедиш, че детето трябва да се вързва. Аз се разтрепервах всеки път като гледах демонстрацията, пускаха я в най-гледаното време и беше направена като истинска сцена без да се спестява нищо от ужасната гледка. Много шокиращо, но по-добре така отколкото да ти се случи наистина.

И тук нещо такова трябва да се направи!
Тя темата май си стана за другия форум - за децата и пътуването:))
За сега няма да я местя обаче...нека се почете още малко от повечко хора....

# 82
  • Мнения: 3 506
Да,може и да се стигне до фатална развръзка винаги,но имаш по -голям шанс да не се стига до там,ако си взел някои превантивни предпазни мерки.Процента на шанса за оцеляване в подобна ситуация е по-голям.Пък,каквото ни е писано...или както там го наричате...

Точно така. И именно за това не бих си позволила да чета лекции на някой, изживял и споделил подобно нещо. Изводите си ги прави всеки сам за себе си.

Надявам се сега да са ме разбрали и тези, които четат само началото.

# 83
  • Мнения: 46 562
Закон има, глобата е 20 лв.

Съдбата си е съдба, но не вярвам някоя от вас да оставя достъпен нож вкъщи, когато има дете.
При едно обикновено рязко спиране, детето изхвърча някъде из колата /или през прозореца/.
А тези, които се возят в скута, най-често биват смачквани от тежестта на майката, защото тя няма как да се контролира при една катастрофа.

Става въпрос за спазване на елементарни правила за безопасност като обезопасяване на контактите например, останалото наистина е съдба  Confused

# 84
  • Мнения: 9 990
Да,може и да се стигне до фатална развръзка винаги,но имаш по -голям шанс да не се стига до там,ако си взел някои превантивни предпазни мерки.Процента на шанса за оцеляване в подобна ситуация е по-голям.Пък,каквото ни е писано...или както там го наричате...

Точно така. И именно за това не бих си позволила да чета лекции на някой, изживял и споделил подобно нещо. Изводите си ги прави всеки сам за себе си.

Надявам се сега да са ме разбрали и тези, които четат само началото.
ние сме далече от мисълта да четем лекции,казваме си мнението.Като преживяла такива ситуации-без стол в чужда кола и със стол в нашата.И по-добре някой да ти изчете "конско"...аз не бих се обидила от такова нещо след подобна случка...

# 85
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз пък да ви кажа, като чета такива истории, обикновено си мисля, че и със столче и без столче - каквото е писано...

AAAAAAAAAA? newsm09

Извинявай, ама по-голяма глупост не бях чела скоро...

То тогава давай да си хвърляме децата от прозореца, пък каквото им е писано, или Господ да ги пази, а ние само курбан ще правим след това.

За съжаление не аз пиша законите, нито следя за прилагането им, защото в случая вместо да съчувствам на майката и бащата, такава глоба щях да им тръсна, че и да ги подведа под отговорност заради поставянето на живота и здравето и на двете им деца в опасност.

Не мога да разбера това мислене вашето: Значи всички се възмущават в една съседна тема и укоряват как може някой да се ползва от чужди права /за инвалидите иде реч/ - действие от което никой не е пострадал. А в случая се касае за живота и здравето на 2 деца и масово чета постинги - "всеки сам преценява как да си гледа децата", "няма да ви наставлявам" и прочие. По тази логика утре някой ще си пребие детето от бой пред вас и вие пак ще си мълчите, че то това не е ваша работа.

Ето ви два случая: Моя съседка учи в Бургас. Мъжът й я вози до там с колата им и се връща, возейки на задната седалка в порт-бебе 4-месечния им син. Катастрофа - мъжът й почина на място, бебето излетя през задното стъкло. Почина близо година по-късно от усложненията.
Мой колега защитава шофьор на такси качил жена с дете на предната седалка. При лек удар жената просто е задушила детето в ръцете си. Сега съди шофьора, че той бил виновен като я оставил да седи на предната седалка с дете на ръце.

Аз самата катастрофирах с дъщеря ми, когато тя беше на 4-5 месеца. Седеше си кротко в кошницата на задната седалка. Дори не усети.

# 86
  • Мнения: 9 990
Isa,има светлина в тунела,недей да се ядосваш толкова!Както виждаш много сме тук,които явно изнасяме лекция на тема столче за кола и не приемаме оправдания от рода-каквото ни е писано...Нека си палят свещи,нека благославят-нямам против,ама моля и да се замислят малко.

# 87
  • Мнения: 891
Радвам се, че всички сте добре !
Но определено  - купете си столче за кола !!!  Naughty

# 88
  • Мнения: 3 334
Настръхнах като четях.Радвам се,че сте се разминали.Дано никога да не се повтаря подобно нещо.

# 89
  • Мнения: 6 164
Ужас!!! Какъв е тоя филм! Shocked
Изтръпнах направо. Голям късмет сте извадили наистина... Палете свещи и каквото там трябва, но не разчитайте само на това, а и на съвременната технология занапред /да не дава Господ/.

Общи условия

Активация на акаунт