ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 12

  • 96 912
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 091
galana, вижда се само втората снимка - първата и третата не са се качили.
Но от това, което виждам, този двор може да стане невероятен! успех!!!

# 31
  • Мнения: 13
и аз в темата да следя
да ви се оплача засадих семенца на "паричка" но ми излезнаха само 3 коренчета но за сметка на това другите разсади са много добре Simple Smile

# 32
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Момичета, малко извън темата, но ето много вдъхновение за обичащите цветовете http://avangardi.blog.bg/izkustvo/2009/01/30/dobro-utro-s-marko- … a-slynceto.283960 Че някой по-горе спомена Гърция и Испания - та този средиземноморски дух е уникален...

# 33
  • Мнения: 637
Л не С, оправих снимките Peace 
 
perunika, разкошни пейзажи Hug 
 

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Чета Ви при възможност и сега имам конкретен въпрос. Кога да подрязвам евонимус радиканс и лигуструм. Сега са изкарали нови листенца и не зная дали вече не съм закасняла?

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
red_lia , не си закъсняла, можеш да ги режеш по всяко време дори.

Didkaaa , и три ти стигат на първо време, догодина от тях ще се насеят сами цяла поляна Grinning

galana_s , как ти е ориентиран двора? Зад къщата север ли е?
Около басейна можеш да сложиш това, което няма да ти пречи да минаваш, няма да ти пречи на видимостта и няма да пречи на слънцето да нагрее водата.
Нямаше ли проект от ландшафтен архитект? По него ще ти направят поливната система. Има значение къде какъв разпръсквач ще сложат, за да бъде всичко полято.
Според мен ще е еднообразно, ако сложиш околовръст само туи. Разчупи някъде с група, пак иглолистни, но различни. На места дори може плета да бъде от широколистни вечнозелени, стига да има кой да ги постригва. От чашкодрян и лавровишня се получава много хубав жив оформен плет.
За двор с такава големина са подходящи не толкова високи дървета, такива, които растат до 8м.
Аз тия дни почти да купя една пауловния, добре че навреме си дадох сметка колко голяма става. Вярно, след доста години, но все пак...
Къде ще ги сложиш зависи от това дали искаш провече слънце или повече сянка. Като гледам, място има Simple Smile За масив едва ли, но за 4-5 пръснати из градината, има. Ако са по оградата, може и повече, но плета трябва да е по-нисък.
Гърция и Италия са с друг климат и малко от растенията оцеляват тук през зимата. Във Варна зимите са по-меки, но не като в Ахтопол например, зокум засаден навън в земята няма да оцелее.
От катерещите можеш без никакъв проблем да отгледаш текома и глициния. Клематиси също. Рози/ако питаш за катерещи/ каквито ти дойде наум.
Ще оцелее топлолюбивата цезалпиния и лагерстремия. За албицията също смятам, че във Варна няма да измръзва. Кортадерията също ще оцелее.
Защо ти е да се разхождаш до Павликени, когато имаш интернет и телефон? Близо до Варна също има добри разсадници и градински центрове. Ако търсиш конкретно растение, може да го откриеш където не предполагаш.

# 36
  • Мнения: 637
Имах план, но нещата по двора се измениха заради басейна. И аз се го мислех това за живия плет, чета ти усърдно блога и черпя идеи Hug Съветите ти са много полезни Peace

# 37
  • Мнения: 390
Аз много харесвам Богенвилията, която можеш да видиш навсякъде в Гърция, но при нас няма да презимува. За сметка на това може да се слага в саксия и цъфти цяло лято, а зимата да се прибира на неотоплявано стълбище или нещо такова. Аз така се радвах на една вече 2 години на моята тераса, но миналата седмица някой ми я открадна от стълбището.
По отношение на клематиса есента си засях един и всичко му изчезна през зимата, сега гледам изкарва нещо от земята, но едва сега научих за трите групи и нямам никаква идея от коя е. Явно ще чакам да видя какво ще му се случи тази пролет.

# 38
# 39
  • Мнения: X
Клематисите аз ги режа на "око". Blush
Имам 3 броя и за втора година ги режа, миналата се развиха много добре.
-това е първият цъфтеж.
Тази ще видим как ще е.Crazy
За подрязването се ориентирам по първите пъпки- до където са се показали и другото го режа.
И тази година така направих и за два дни малките пъпчици са се разлистили.
Не знам дали е правилно, най- вероятно не е, но пък са още живи и ме радват. Grinning

# 40
  • Мнения: 88
И аз в новата тема.
Прелитам за да кажа, че в Практикер в Бургас има намаление на цветя.
Аз си харесах Хортензия и Форцизия за градината, има и други градински храсти, както и стайни зветя.

# 41
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен в новата темичка, благодаря на Любознателна!   bouquetИ аз да се запиша с малко снимки от новата градинка, по нея има доста работа още, но всичко лека полека.
http://milenam75.snimka.bg/nature/nov-teren.581213.22876461

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 16
И в Баумакс-Бургас има евтини цветя,и са много свежи.До края на месеца няма да приличат на нищо.Купих си петуния,дано този път да станат нещата.Вече си оформих градинката,като излезе райграса ще кача снимчки.Снимам още от началото като я почнах.ВЪПРОС:На Баумакс има ХИБРИДНО КИВИ-какво ще рече това  newsm78,кога се е сее?

# 43
  • Мнения: 1 494
Тук се чувствам в познати води.  Hug

Един въпрос - не мога да открия името на това цвете.


Характерното за него е, че от всяко възелче излизат три или четири листенца. В един цветарски магазин ми казаха, че е папрат, но аз се съмнявам.

И още един - някой сял ли е семе от брахикоме?

# 44
  • Мнения: 359
Milena, какво ще има на арката? Laughing

Като споменахте за глицинията, някой отгледал ли е глициния в саксия /голяма саксия...мнооого голяма Mr. Green/? Имахме на двора преди време, страхотна беше, но вече, уви, нямам двор.

Общи условия

Активация на акаунт