ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 12

  • 97 016
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
бих искала да попитам какви есенни цъфтящи цветя мога да си сея на балкона,ако не е късно вече?Дали петунии няма да цъфтят и през септември?
Благодаря на отзовалите се   bouquet

за сеене е късно, но ти сигурно не сеене си имала предвид  Hug
купи си готови разсади, петуния, вербена, калдаръмче, тагетеси, сакъзи, последните са ми любимци  Hug
за саксии на балкона, но без да висят вече се продават летните хризантеми, има и други изправени  Hug
най-добре се консултирай с продавача иизбери в зависимост от това дали балкона е слънчев или по-засенчен
успех
Здравейте,купих от Кауфланд летни хризантеми,чудя се дали мога да да ги запазя в този си вид на височена и да са като туфи. Каква височина достигат ,ако са високи да ги сложа в по заден план ако са ниски на първа линия, не мога да се реша???

# 691
  • Мнения: 1 251
krisitd, аз миналата есен си купих три саксии като туфички, но ги засадих в земята, две оживяха, сега си растат като  туфи, нито съм пречупвала, нито съм оформяла, даже едната вече и пъпки прави, а е висока около една педя, другата върви висока около две педи!  Peace
Качи снимки да ги видим и ще разнищим какво да ги правиш! Mr. Green Heart Eyes

# 692
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Аз си поръчах от "Стрелиция" и утре ще си ги получа хризантемите.Едните са есенни ,жълти и ще ги засадя в земята, а тези от миналата гозина вече са големи ,но не си запазиха формата.Чела съм ,че ги формират с прищипване за да станат топчести, но тези за тази година купените може би са вече формирани.

# 693
  • Мнения: 390
На мен ми казаха, че за да останат ниски на туфички, трябва да се подрежат през юни, така и направих, за сега са добре, ще ги видим докато цъфнат какво ще станат. Аз пък искам да си засадя такива като топки. Виждали ли сте някъде такива?

# 694
  • Мнения: 1 251
Търся ето такова мушкато, някой знае ли му точното име също така?  Flutter  bouquet



Намерих този сайт http://www.pelargonium-club.ru/sort.php?id=64, ама то какво чудо имало, аз до сега не предполагах, че може да е толкова красиво мушкатото! Искамммм, от къде да си намерим такива красоти, момичета?  Heart Eyes Blush

Рових из сайта, намерих ги, от група Розоцветни са, ама сега дали ги има някъде в БГ или само от чужбина с поръчка я на семена, я на разсади става закупуването на тези красоти?  newsm78

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 22:45 от ORHIDEA

# 695
  • Мнения: 1 149
Ще чакам и аз отговор,че много ми хареса това мушкато Wink

# 696
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
Да ви питам, моля. На село имам място- югозапад, повече запад с много любопитни съседи. Дайте идея за храст - цъвтящ  и ако може бързо разтящ да сложа няколко бройки. Мястото е удобно за поливане . Почвата е като в градината - добра. На 30-40см е мрежа.

цъфтящ и бързорастящ  Confused и да покрива хубаво ...
трудно ми е  Hug

покрива добре, расте сравнително бързо, иска поливане и редовно подстригване, но не е с ефектни цветове - лигуструм има и с двуцветни листа, по-ефектно е, но иначе характеристиките са същите.
 
цъфти хубаво, но след това не е кой знае какво. не съм сигурна колко добре покрива, може би ще стане с редовно кастрене и оформяне, но не си залагам главата за това: форзиция, спирея, филаделфус

има нещо, което истински ми харесва, знам че расте бързо, покрива добре и идеално ще се намести на мрежата  Blush но не цъфти  Hug за сметка на това есента е прекрасно
знам го като канадска лоза, но в нета ми излиза като партеноцисус Сградата на аквариума във морската градина във Варна беше цялата покрита с него

# 697
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Благодаря, st. Dobri  bouquet
Много ми хареса филаделфус, но не намерих от къде в България може да се купи. Лозата е ефектна, но ми се искаше нещо цъвтящо. А какво ще кажете за катерливи рози, насадени нагъсто, дали ще покрият височината на мрежата за 2-3 години, ако ги торя и поливам обилно и редовно? Дължината на мястото, което искам да затворя  е около 4 метра. От двете страни си предствавете 2 големи лески на около 10 години. При първа възможност ще снимам.

# 698
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Розите може да ти съборят мрежата, въдят много болести и искат рязане(бодат), ще виснат да цъфтят в двора на съседите. Най-малко място ще ти заема дивата лоза, но не цъфти. Аз към горните храсти мога да прибавя будлея, пролетта я отрязах на 40см от земята, в момента е 2,50 и цъфти, така ще цъфти до късна есен. Ако в твоя район зимите са много люти, може и да ти мръзне, това споделят някои хора, в Пловдив е полувечнозелена, което ще рече, че късно есента пуска нови малки листенца и изкарва така до пролетта. Но и си заема доста място.

Има една лоницера японика, която цъфти цяло лято и е увива, мисля, че ще ти е по-подходяща от храст, който заема до 1,50 в диаметър. Не зная как ще я разпознаеш измежду другите, които цъфтят еднократно, но пък от тях има такава с пъстри листа, които са достатъчно декоративни. Те са и ароматни. (имам и двата вида).
Дървовидната ружа, ако се подрязва като храст, също става. Тя расте по-прибрана и цъфти от началото на юли до есента.

Можеш на фона на дивата лоза, или ако имаш търпение да е бръшлян, да насадиш рози, не катерливи. Важно е само да с а огрявани най-малко половиния ден, за да цъфтят обилно.

# 699
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
   Ljuboznatelna, харесах будлеята. Даже като се разтърсих в замъкът Бургас има 1 бр на промоция- пише това- Будлея, лилава (Buddleia davidii, Black Knight). Ако си купя 1 може ли да си го развъдя ? Да станат 2 , 3 за по голяма плътност. Иначе ние сме с надм. височина 800м . Има снегове и студ. Ще се опитам да го загърлям и да му сложа възглавничка с шума. Мястото му е доста закътано от ветрове. Може да оцелее.

# 700
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте мили момичета. Някоя от вас може ли да ме осветли защо тиквичките в градината още съсем мънички започват да пожълтяват, загниват и умират. Каква би могла да е причината да не могат да растат?

Благодаря ви.  bouquet

# 701
  • Мнения: 0
Търся ето такова мушкато, някой знае ли му точното име също така?  Flutter  bouquet



Намерих този сайт http://www.pelargonium-club.ru/sort.php?id=64, ама то какво чудо имало, аз до сега не предполагах, че може да е толкова красиво мушкатото! Искамммм, от къде да си намерим такива красоти, момичета?  Heart Eyes Blush

Рових из сайта, намерих ги, от група Розоцветни са, ама сега дали ги има някъде в БГ или само от чужбина с поръчка я на семена, я на разсади става закупуването на тези красоти?  newsm78
имам такова:

# 702
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Някъде из темите бях чела,че за да цъфтят мушкатите повече се поливат с вода в която е разтворена мая за хляб.През колко дни трябва да се поливат.

# 703
  • Мнения: 1 296
   Ljuboznatelna, харесах будлеята. Даже като се разтърсих в замъкът Бургас има 1 бр на промоция- пише това- Будлея, лилава (Buddleia davidii, Black Knight). Ако си купя 1 може ли да си го развъдя ? Да станат 2 , 3 за по голяма плътност. Иначе ние сме с надм. височина 800м . Има снегове и студ. Ще се опитам да го загърлям и да му сложа възглавничка с шума. Мястото му е доста закътано от ветрове. Може да оцелее.
Мад, будлеите растат много бързо.
Моите три са насадени миналата есен, а сега вече са ми до раменете. Напъпили са да цъфтят, дано в петък като се върнем вече да са с цвят, за да им се порадвам.
Моите будлеи са насадени с идеята да скрият грозен дувар и засега добре се справят. Така че би трябвало и при теб да свършат работа.

# 704
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
tzarina, днес четох, и се ограмотявах за различните храсти и лоницерата и тя ми допадна.най- вече златен пламък.  Може би ще си взема и двете за различни места.Двор голяяяям. Надявам се наесен да напазарувам стабилно и другата година да им се радвам . А ти снимай като се разцъвтят да се радвам сега на твоите. Wink

Общи условия

Активация на акаунт