ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 12

  • 96 954
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 274
ORHIDEA, имам такова мушкато, преди две години си го краднах от морето  Wink , успях да го съхраня и сега имам доста, мога да ти дам.

# 706
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
MAD65, тази пролет си купих от Бриколаж Бляк найт, ето как цъфти, разкошен цвят!  https://lh4.googleusercontent.com/-QTm9osZeH7A/TgbEa-D6AtI/AAAAAAAAA3Y/igriAWVEVf0/s800/P9019546.JPG Мъничка е, ако искаш да я размножиш може би есента трябва да заложиш резници или пролетта, като я режеш. Догодина моята очаквам да настигне каките Simple Smile
Дано не забравя днес да взема фотоапарата, ще ти снимам моите будлеи.
Това ми е постоянно цъфтящата лоницера https://lh6.googleusercontent.com/-H4NoCSFYxz4/Tga59caesdI/AAAAA … s800/P9059583.JPG

# 707
  • Мнения: 390
Любознателна, нещо не се отваря тази "Бляк найт".
Аз пък се ядосвам, че си поръчах от хризантемите с едър цвят и чак след това прочетох, че не преживяват зимата. Сега ще се чудя как да ги опазя. А по принцип предпочитам да слагам многогодишни цветя, защото ми е жал като загиват безвъзвратно.

# 708
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
Любознателна, нещо не се отваря тази "Бляк найт".
...

 Hug



# 709
  • Мнения: 6 884
Добро утро,градинарки! Поздрав от моята малка градинка на терасата . Hug      





















И малко цветя от вилата -





Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 08:21 от nezito

# 710
  • Мнения: 126
Nezi, Прекрасни цветя! Поздравления! Hug

# 711
  • Мнения: 22
Здравейте,

споделям тук проблема си с елхата ни , ако някой от опит може да даде съвет:




Посадена е преди 2 години и до тази пролет всичко беше наред. После започна да съхне ,
мястото където е засадена не е огрято от слънцето през зимата, не е имало и големи засушавания това лято. Гледах я отблизо - няма видими паяжинки или други акари.
По всички клонки има нови пъпки, но старите иглички всичките ще паднат.

# 712
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302

Ljuboznatelna, твоята лоницера ароматна ли е? След като изчетох много за нея и за будлеята, които ме плениха и двете, сигурно ще им намеря място.
Сега само не   ми се смейте, моля,  ама ще задам един въпрос за лалетата. Ако на близко разстояние са и червени и жълти, например или бели и червени, на втората година опрашват ли се и променят ли си цвета или се запазва същия цвят като в началото?

# 713
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233

Ljuboznatelna, твоята лоницера ароматна ли е? След като изчетох много за нея и за будлеята, които ме плениха и двете, сигурно ще им намеря място.
Сега само не   ми се смейте, моля,  ама ще задам един въпрос за лалетата. Ако на близко разстояние са и червени и жълти, например или бели и червени, на втората година опрашват ли се и променят ли си цвета или се запазва същия цвят като в началото?

моята лоницера ухае омайно, но цъфти само пролетта  Sad иначе добре се катери по плета  Laughing вече не се виждаме със съседа, но от това губи само той  Whistling

а лалетата не се опрашват, но се израждат. с годините цветовете се изменят, даже ако се полагат всякакви грижи за тях Hug

# 714
  • Мнения: 1 251
Мерси за предложенията за мушкатото, сега и аз го видях на морето, ще попитам някоя баба дали ще ми даде или направо продаде едно сандъче!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 715
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Любознателна, нещо не се отваря тази "Бляк найт".
...

 Hug





Благодаря  bouquet

nezito, прекрасна тераса имаш, аз досега само подозирах, че е тераса,(нещо съм пропуснала Embarassed) като същинска градина си е! Страхотно!

MAD65 , не е ароматна. Пъстролистната ми е ароматна, еднократно цъфтяща.

# 716
  • Мнения: 1 091
gali2405, може би да опиташ да я наториш. Няма да навреди, а и вероятно ще помогне. И поливане повечко.
И аз имам будлеи - 3 бр., тази пролет ги садих, но на височина почти не са пораснали, иначе цветове имат.  Ljuboznatelna, като изсъхне цвета да го махам ли?
 

# 717
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Нищо не махам, нямам време за това , а и не мога да ги стигна на върха Simple Smile Те си пускат от пазвата на всяко листо нови клонки и продължават да цъфтят. Като се застуди спират и пускат нови малки пепеляво зелени листа от там, така изкарва до пролетта, докато я отрежа.
Ти ако искаш ги махни, експериментирай докато са малки. Като заякнат растат като бесни.
Бляк найт ми е малка, с три клона, но другата изглежда така: http://www.prikachi.com/images/272/3567272L.jpg . Имам и още две такива, мисля едната да я сменя с бяла или розова по-нататък. Ако много ми пречат някои от клоните  есента, ги режа без угризения.

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 19:33 от Ljuboznatelna

# 718
  • Мнения: 1 296
Въй Whistling, моята е бая пораснала, ама кога ли ще стане такава newsm78? След още 2 години може би.

# 719
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
tzarina, много ти благодаря за бялата ипомея - вече ми цъфна!

Общи условия

Активация на акаунт