Препоръчайте климатик

  • 203 554
  • 809
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
ползвахме енергийната ефективност.
didka pitka,
Би ли споделила подробности!  bouquet
Миналата година, когато монтирахме климатик на баща ми,
предния ден бяха спрели финансирането.
Следя сайта:
http://reecl.org/%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%8 … 0%BD%D0%BA%D0%B8/
Гледам, че ОББ са започнали от 18.07.2016 г.
https://www.ubb.bg/individual-clients/credits/kredit-energijna-e … M4CFYgp0wod6ocJdg
   към момента във Варна:
- FUJITSU ASYG-12LMCA 1169 лв. (без монтаж)
Този климатик е одобрен по тази програма.
Такъв монтираха на моите роднини предната седмица, където съдействах.
Чудя се дали да не кандидатстват, ако не изисква много нерви и безумни разправии.

# 781
  • Сф
  • Мнения: 4 811
Онзи ден ми се обадиха от Пиреус да ми предлагат потребителски и споменаха, че до няколко Месеца и те ще почнат да отпускат по ен. ефективност. Сигурно ще има и други банки.
Мин. год. теглихме точно по програмата от ОББ, побелях от нерви и размотаване с некомпетентните им разсеяни служителки. Не бих си го причинила с тях отново.

# 782
  • Мнения: X
Мин. год. теглихме точно по програмата от ОББ, .
Теглили сте кредит?
Задължително ли е да се тегли кредит?
Мен ме интересуват 20% безвъзмездната помощ!
(самофинансиране)
То, ако се тегли кредит, лихвите по него "гълтат" тези 20%,
т.е. "работя" за банката.  Wink

# 783
  • Мнения: X
Теглиш кредит, няма как. Плащаш и 100 лева такса. Миналата година така беше в ОББ. След като им преведът парите от държавата те ти намалят вноската. Ако продължиш да изплащаш лихвата + стоте лева ще изядат 20% помощ и накрая излиза че все едно си теглил безлихвен кредит. НО имаш право да погасиш ктедите предсрочно без наказателни такси. Ако направиш така тогава отстъпката си остава за тебе. Миналата година си купихме 2 климатика на обща цена 4600 лева т.е. за тази сума кандидатствахме, отпуснаха я и казаха че вноската всеки месец е 110 лева за 5 години, когато монтираха климатиците и държавата преведе на обб 20% вноската падна на 80 лева на месец и тогава покрихме целия кредит който вече беше 3680.

# 784
  • Мнения: X
Ако продължиш да изплащаш лихвата + стоте лева ще изядат 20% помощ и накрая излиза че все едно си теглил безлихвен кредит.
muoil,
Благодаря за отговора!, обаче...
(по твои данни)
5г X 12м X 80лв  = 5600лв
5600лв - 3680лв= 1920лв (лихва)
4600лв - 3680лв=   920лв (помощ)
Не става кредита безлихвен. За 5г + 1000лв

# 785
  • Мнения: 1 377
HaxaleH , имай предвид, че рециклираните климатици вече са на поне по едно 7-8 години експлоатация, а и в натоварения сезон не мисля, че фирмите за климатици имат време да ги обслужат обстойно. Аз също гледах за такива в даден момент, но за мен инвестицията не си струва.
А и във Варна открих само 2 места, където предлагат такива климатици и на едното цените бяха безбожно високи, а на другото в момента нямаха в наличност нито една рециклирана 12ка. Другото, което е - повредят ли се, части за тях е почти невъзможно да се намерят, тъй като тези модели вече отдавна не се произвеждат.

За кредитите по Енергийна ефективност - за мен са със съмнителна полза, евентуално може би за климатик по-висок клас си заслужават, но аз не бих се занимавала в конкретния случай.

# 786
  • Мнения: X
Ако продължиш да изплащаш лихвата + стоте лева ще изядат 20% помощ и накрая излиза че все едно си теглил безлихвен кредит.
muoil,
Благодаря за отговора!, обаче...
(по твои данни)
5г X 12м X 80лв  = 5600лв
5600лв - 3680лв= 1920лв (лихва)
4600лв - 3680лв=   920лв (помощ)
Не става кредита безлихвен. За 5г + 1000лв

Ами незнам кво съм смятала тогава, бяхме в страшен основен ремонт.
Но 5х12х80 според мен е 4800

# 787
  • Мнения: X
Още веднъж     bouquet    !

Мъжът ми май се ориентира към  FUJITSU.
Беше харесал някакви модели на LG, но му казали, че фирмата се изнася от Бг.Идея обаче защо това е важно, нямам....

# 788
  • Сф
  • Мнения: 4 811
Нещата са точно както е писала Muoil. И при нас помощта точно покриваше лихвата, ако го изплащахме 5 год, но и ние предсрочно го погасихме. За съжаление задължително теглиш кредит, за да можеш да усвоиш пимощта от Reecl.

# 789
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 907
ползвахме енергийната ефективност.
didka pitka,
Би ли споделила подробности!  bouquet
Миналата година, когато монтирахме климатик на баща ми,
предния ден бяха спрели финансирането.
Следя сайта:
http://reecl.org/%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%8 … 0%BD%D0%BA%D0%B8/
Гледам, че ОББ са започнали от 18.07.2016 г.
https://www.ubb.bg/individual-clients/credits/kredit-energijna-e … M4CFYgp0wod6ocJdg
   към момента във Варна:
- FUJITSU ASYG-12LMCA 1169 лв. (без монтаж)
Този климатик е одобрен по тази програма.
Такъв монтираха на моите роднини предната седмица, където съдействах.
Чудя се дали да не кандидатстват, ако не изисква много нерви и безумни разправии.

Ние 2012 г. купувахме климатиците. Мисля че за енергийната ефективност ползвахме Сибанк, но със собствени средства. Трябва довечера да попитам ММ. Вкарахме парите за климатиците, те ги задържаха около седмица и после ги върнаха. Абе трябва наистина да го питам за подробностите, но за двата климатика, чиято цена беше към 3000 лв., офффффф  newsm78 довечера по-добре да пиша, че ние и за дограмата ползвахме енергийна ефективност и сега ми е каша в главата.   

# 790
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 907
Нещата са точно както е писала Muoil. И при нас помощта точно покриваше лихвата, ако го изплащахме 5 год, но и ние предсрочно го погасихме. За съжаление задължително теглиш кредит, за да можеш да усвоиш пимощта от Reecl.
Ние не сме теглили кредит.  Peace

# 791
  • Сф
  • Мнения: 4 811
Преди наистинА е имало такава опция да внесеш парите един вид на депозит без да теглиш кредит, но мин. год. със сигурност го нямаше. Сега като одобрят още банки да видим как ще е.
Много ме е яд, че като слагахме дограмата бяха спрели средствата и само за климатика се възползвахме.

# 792
  • Мнения: X
Но 5х12х80 според мен е 4800
Не само според теб, ами и според калкулатора е толкова!  Peace
Оф, каква съм заспалa, срамувам се.  Embarassed

# 793
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 907
Май си зависи и от банката.

# 794
  • Мнения: X
Някои банки имат:
- Еднократна такса за администриране на кредита
(дали е % или фиксирана сумата)
- Такса за разглеждане на искане за кредит
(дали е същото като горното)

ПП Предната седмица се занимавах с възрастни роднини(отказ от потребителски кредит),
които бяха подписали договор за климатик на изплащане.
Бяха начислили и застраховка (около 70лв).

ПП Не искам да измествам темата,
но в случая обсъждам програмата за енергийна ефективност (климатик).
Благодаря Ви, че споделихте опита си!  bouquet

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 12:39 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт