Дали ще мога да отслабна...

  • 1 263
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 938
Как мислите? Дали за 5-6 месеца ще мога да отслабна и да си възвърна първоначалното тегло? Ако кърмя, ще мога ли да пазя диета? Ох, вече имам чувството, че не вървя, а се търкалям Sad Тежа 85 кг Cry А до януари има още толкова много...

# 1
  • Мнения: 5 790
Я не се притеснявай, а си бременей и дебелей на воля. Ще му мислиш като се роди бебчо!
Аз бях качила 30 кг, но ги свалих за 6 месеца. Според мен всичко е въпрос на воля и желание!

# 2
  • Мнения: 5 103
всичко е въпрос на ядене.ще можеш стига да искаш

# 3
  • Мнения: 1 866
Аз качих 23. Така и не свалих последните 3, но останалите свалих до 6-ия месец. Въпрос на желание е. Не се притеснявай толкова за това.

# 4
  • Мнения: 218
Роди си здраво бебче, не се тревожи за килограмите. До 6 месеца се свалят.
Аз винаги съм била на мнение, че по-добре е дебела, но със здраво бебче, отколкото слаба и с недъгаво чедо Naughty
Напвай на воля - сега ти се е паднало Joy

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Я не се притеснявай, а си бременей и дебелей на воля. Ще му мислиш като се роди бебчо!

Ей това е голяма глупост SadПусни на търсачката колко жени ревят след като родят, че са тройни! Тъпченето по време на бременност никак не е за подпомагане на детето.След като родиш и видиш,че нишо не ти става, психиката ти рухва.
aleks1 ,това е чудесно че си свалила килограмите за кратко време, но повечето жени имат проблеми.
 Nellina ,съвет от мен, храни се нормално.Преди време ми се наложи да отслабна с много кг., беше трудно.Почнах да се храня разделно, през бременността качих 12кг.Лекарите казваха, че съм избрала хубав и здравословен начин за хранене, но не вярваха , че ще издържа до края.Просто воля ти трябва.А до януари има наистина много време,последните месеци се качва най-много.Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 790
Никой не казва да се тъпче. Естествено, че тъпченето не е полезно и това, което казват някой, че храниш двама души е глупост. Да яде, колкото й се яде, това ми е мисълта! Бременността не е момент, когато можеш да пазиш диети и да си мислиш за излишните килограми.

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Роди си здраво бебче, не се тревожи за килограмите. До 6 месеца се свалят.
Аз винаги съм била на мнение, че по-добре е дебела, но със здраво бебче, отколкото слаба и с недъгаво чедо Naughty
Напвай на воля - сега ти се е паднало Joy

Подкрепям Peace

# 8
  • Мнения: 2 910
Аз качих 30кг. по време на бременността и след като родих и спрях да кърмя за 3,4 месеца си възвърнах старата форма.Имаш ли желание и воля,ще отслабнеш,но сега не е момента да мислиш за това.Хапвай си спокойно това,което ти се иска,а после ще се ограничаваш.

# 9
  • Мнения: 2 596
Зависи само и единствено от теб. Щом искаш, ще ги свалиш.
Как си била след първото раждане, бързо ли ги качи и колко наддаде тогава? Просто всяка бременна има такива мисли в главата си и се притеснява, но после нещата си идват на място. Аз пък свалих всичко за 5/6 месеца, но докато кърмех, не съм се тъпчела, че да имам кърма, а си ядях нормално.

# 10
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Оф и аз много се притеснявам за килограмите.Като забременях бях 57кг,сега съм 73кг,а до януари наистина има много време.Майка ми е доста пълничка,леля ми също и това най-много ме притеснява,че си ми е ген.От друга страна си викам,какво пък толкова,бременна съм,нормално е да дебелея,нали човечето в мен расте pregnant.Пък и сега ми се е паднало да не се притеснявам какво и колко ям,после като родя все за това ще мисля. badscale

# 11
  • Мнения: 3 861
Ще можеш разбира се стига да искаш, малко диетка и повече движение и ще сттане, сега обаче не го мисли, а си хапвай спокойно, без да прекаляваш Wink

# 12
  • Мнения: 3 611
Как мислите? Дали за 5-6 месеца ще мога да отслабна и да си възвърна първоначалното тегло? Ако кърмя, ще мога ли да пазя диета? Ох, вече имам чувството, че не вървя, а се търкалям Sad Тежа 85 кг Cry А до януари има още толкова много...

Не се притеснявай- ще отслабнеш. Дали ще стане през първите 6 месеца или малко по- късно няма чак такова значение. Някои мами отслабват и докато кърмят, при мен не стана, защото имах страхотен апетит. След като спрях, обаче, с помощта на малко диетка веднага се вталих.
Не мисли за това сега, мисли си за бебчето, а като му дойде времето ще мислиш за килограмите.  Wink

# 13
  • Мнения: 1 381
не се притеснявай ще отслабнеш. Не му мисли от сега. Ако не прекаляваш с яденето  особено сладкото и тестено, няма какво толкова да се безпокоиш. С малко повече воля ще се възтановиш след раждането. Не е добре да гладуваш докато кърмиш иначем съвсем спокойно можеш да се органичаваш като наблегнеш на полезните храни или пък се храниш разделно.
Те хората са го казали " Дишай за двама, а не яж за двама"
Де да бях се вслушала и аз в тези съвети сега щях да съм на нормални кила. За твое успокоени аз отидох да раждам 107кг. ( а съм само 1,68см) и пак лека полека ги свалям- въпреки липсата на воля и организираност.

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм от привържениците на здравословното хранене. Според мен, трябва да се яде качествена храна по време на бременност. Прекалената пълнота е вредна и за родилката, и за бебето. Да не говорим, че бебето не получава нищо полезно от мазно и пържено, от консервирани храни и сладкиши.
Ако се храниш здравословно, хем ти ще си в прекрасна форма, хем ще знаеш, че даваш на детето само най-доброто.  Hug

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
всичко е въпрос на ядене.ще можеш стига да искаш


Аз не съм съгласна тук. Не всичко е въпрос на ядене, а зависи и от много други успоредни фактори - като брой на раждането, години, обмяна на веществата, общо здравословно състояние, кърмене след раждането, движение.
Т.е. дали ще отслабнеш веднага след раждането по никакъв начин не би могла от сега да прогнозираш - времето ще покаже. И дали това ще стане бавно или бързо и дали изобщо, зависи от изброените по-горе фактори в тяхната съвкупност. Разбира се и начина на хранене е важен. Но не е единствения фактор от когото да зависи фигурата ти след раждането. Simple Smile
Така, че моят съвет е да не си блъскаш главата от сега с подобни въпроси. Прави това, което зависи от теб, така, че създадеш благоприятни предпоставки за бъдещото си отслабване, но не се затормозявай излишно. И не си поставяй срокове !
Неспазването им може да те травмира в последствие и да предизвика процес в противоположна посока.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз качих 37 кила,и още на излизане от болницата бях свалила 17,за още няколко месеца си възвърнах килограмите преди да родя.Друг е въпросът обаче,че година след възстановяването пак качих 10 кила и не мога да ги сваля Embarassed
Иначе съм съгласна с dodo_dodo

# 17
Прекомерното пълнеене не е в интерес нито на майката нито на детето. Възможно е да се повиши нивото на албумина, пък и кръвното ти налягане също. Важно е да се движиж достатъчно и да се храниш здравословно. Аз напълнях с 20кг. и вече 3 месеца след раждането имам още 8 кг. за сваляне. Най лошото е че не се събиш в дрехите си и това те подтиска адски много.Така че внимавай с килограмите. newsm78

# 18
  • Мнения: 224
Не се притеснявай толкова, аз последните месеци не качвах, даже отслабнах 2 кг. Това естествено не означава, че бебо не си растеше роди се 4кг.

Общи условия

Активация на акаунт