Пъстроцветна пролет посрещна вече ЮНСКОТО човече! - № 17

  • 30 678
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 28
запис

# 32
  • Мнения: 339
Здравейте и от нас
Птиче   bouquet както винаги темата е супер.
Ние през почивните дни бяхме на вилата на едни приятели, малко чист въздух да подишат децата. Отрази ни се много добре, понеже беше и топличко и Денис спа навън. Само дето в неделя сутрин се събуди в 6ч. и към 6:30ч. го сложих в количката и излязохме навън, хората си изкарваха козите и овцете на паша, а Денис гледаше толкова очудено. Петелът като кукуригаше и Денис се заливаше от смях.
Криси пък толкова беше впечатлена от кокошки, агънца, кучета и всичко насело, че нито на обяд спа, нито вечерта. Цяла вечер стоеше с отворени очи и бълнуваше, дори ме изплаши, като стана от леглото и търсеше зайчето под стола, мисля че беше самамбул. Цяла вечер не мигна, колкото пъти се събуждах тя все беше с отворени очи и започваше да ми говори някакви неориентирани неща. Заспа чак като навън стана светло.
Нашият режми е:
9:30ч. попара
12:30ч. супа или зеленчуково/местно пюре
16:30-17ч. 150мл.АМ, понякога изпива само 90мл. и след около 30мин. му давам грис, плод.пюре или каша, зависи колко мляко е изпил.
20:30ч. кисело мляко с бисквитки
Между храненията яде солетки и бисквитки, колкото да си чеше венците и колкото да направи целият килим в трохи та да не оставам и аз без работа  Grinning
Понякога си мисля, че пие прекалено малко мляко, случвало ми се е да предлагам по няколко пъти на ден, но не го иска. Каката на времето така отрано ми отказа АМ-то, но сега си наваксва като пие по 1л. прясно мляко на ден.

За смяната на времето - на нас тази сутрин ни се отрази много добре, спа си детето до 9:30ч., та и аз успях да се наспа. Сега пак заспа към 12ч. и вече час и половина спи.

От два-три дена се научи и да пълзи и с всеки изминал ден се усъвършенства все повече. Научи се и да излиза от проходилката и като му омръзне да седи вътре отива до дивана и започна да се изкатерва.

Прясно мляко в чист вид не съм дала, но иначе в грис, палачинки и други храни давам. Мога да кажа, че Денис е захранен вече с всичко. Яде дори кюфтета и пържоли и дори ми е странно как дъвчи само с двата си долни зъба.  Grinning

След малко отиваме на консултация, смятам и да се поразходим после малко, дано да не завали.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Привет и от нас!
Аз днес се наспах! Паф се събуди в 7, 25ч., накърмих го и с татко му се гледаха в хола, а аз станах в 10,30. Blush Иначе снощи се буди само веднъж да суче. Но заспа късно към 23ч. , тъй като се събуди от късния следобеден сън в 20ч. Crazy
Изял си днес цялата попарка. На обяд пак изяде пюренцето. Дадох от червената леща за първи път. Смесих я с картоф.
Сега обикаля в проходилката и нещо си бърбори. Чуди се каква беля да измисли.
От вчера насам реди рингчетата на поставката им и е много сладък как се съсредоточва.
Много обича да си играе с една говореща книжка на ФП "Животните и числата" - натиска едно слънце и то говори и свети. Като разлиства книжката пак говори и той възклицава нещо.
На всички животни и човечета, които види - на книжка или играчка, прави "боц" по нослетата.
Като му кажа "Нее!" Вика "ееее". Като му кажа "вода", вика "да", така повтаря и други познати срички от използваните от нас думи. Като вкара и интонация и умираме от смях.
Имитира всички и всичко. Братовчед му беше на гости и игра с едни карти и той взема кртата и я слага на дивана като батко си. После върху едно кубче и така. Батко му вика или удря по нещо и той веднага.
Покашля все едно казва "и аз съм тук. обърни ми внимание".
Танцува на песнички, като се поклаща много сладко и пляска с ръце.  
От два дни хапе, докато суче, почти всеки път. Свързвам го с избиването на шестото зъбче. Дано скоро спре, че е ужасно болезнено!
Мама мони, Гери, много неприятни инциденти! Добче, че са добре дечицата!  Praynig Hug

# 34
  • Мнения: 4 076
Марчелка, благородно завиждам за поспиването. Това не ми се случва дори и когато мама ми е на гости Confused

Аз отново съм с двете момичета вкъщи, но вече свикнах някак, тя Теа, откакто се е родила Рая, да е ходила сумарно 15-20 дни на градина. Цяла сутрин миткахме навън, прибрахме се в 14:30, успях да нахраня всички, да заредя миялни и перални, да сготвя и сега пак излизаме. Явно всичко е до организация, защото ми се е случвало да не сколасам с нищо, въпреки че съм стояла цял ден вкъщи. Или по-скоро като не сме били вътре, просто цялата къща не е с главата надолу, че да трябва първо да изрина пътя към кухнята Mr. Green

# 35
  • Мнения: 19
Да кажа и аз за смяната на времето-отрази ни се ,но само в спането,снощи малката заспа чак към 22ч.,а преди заспиваше кам 21ч. най-късно 21.15ч.,но за сметка на това сутринта спа до 9.30 с едно прекасване в 6.15 за АМ и пак отцепи WinkАз чак се учудих,когато звъннаха на вратата в 9ч.(носят ми детската кухня)а малката още спеше! Crazy

# 36
  • Мнения: 67
Честита темичка аз докато разбера ,че има нова то и 3 страници изписани  Mr. Green

Минавам набързо ,че нямам време , само да кажа ,че Калоян от днес е на кухня и си изяде всичко , оставих само супичката за по късно  Laughing .

За сега хубав ден , ако мога пак ще се включа   bouquet

# 37
  • Мнения: 0
Ето ни и нас в новата темичка! Благодарности на Птичето   bouquet
Слънце, честито ти мамосване! Да нацелуваш малкия сладур  Hug Пясъчната буря доста страшничко изглежда, бррррррр!!
Марчелка, зеленея от завист за това твое наспиване  Mr. Green  Joy Браво на Пафф и татко му, какви досетливи мъже си имаш Simple Smile
На мен снощи сумарно ми се събират 2 часа сън, гърба ме боли, кръста също, но дребна спа само у мен. Имаше една паузичка от 30-40 минутки, в които си спа на леглото  Tired Нещо яко я мъчеше, сега ми се струва, че нещо нослето май й е протекло, дано не съм права Praynig Успя да заспи спокойно сега следобеда, та и аз придрямах с нея, иначе съвсем ще зомбясам от това неспане.
Надявам се неприятните инциденти с малчовците да не се повтарят  Praynig
Честито на Габриелките, да си носят името с гордост!!   bouquet
Оф, пропускам още неща, които мислех да коментирам, ама така е със заспал мозък, извинете ме Embarassed
 Hug

# 38
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Бързо се записвам да не ви изпусна и се връщам да чета назад.
Благодаря на всички за поздравите по случай обечките! Heart Eyes Hug

Птиче,супер тема,както винаги!Благодаря за отделеното време!  bouquet

# 39
  • Мнения: 7
Привет, момичета-кокичета!
Птиче, както винаги чудесна темичка!   bouquet

Да се запишем и ние набързо, използвам момента докато бебка се е сгушила в батко си, защото иначе няма начин. От събота вдига температура, а от вчера следобед е и с разстройство! И двете педиатърки, които я прегледаха, твърдят, че цялата тази работа е от зъбите! Дано е така, а не нещо друго!

Слънчев лъч, честито "мамосване"! Аз само един ден имах честта да чуя "мам", но честно казано предпочитам да е по друг повод изговарянето - беше точно, когато паднахме и й сложиха гипса! Хем ми беше едно хубаво на душичката и размекващо, хем ми беше жално като се сетех за другото!


Смяната на времето
не мисля, че ни се отрази! А аз дори бях забравила, че е дошло време и ако не беше часовника на фурната нямаше и да разбера, че е сменено - всички останали часовници си се сменят самички!

Режим при нас на хранене почти никакъв, напоследък горе-долу установяваме вече някакви часове, но пък с храните, които обича да похапва сме зле. По-скоро предпочита да граби от нашите чинии преди някой да я усети и бърза да пъха в устата! Но пък определено има някакъв напредък в сравнение с началото на захранването!

Честит имен ден и на Габи, на патерички!   bouquet

Отивам да видя принцесата, че преди Т беше 38,6!

# 40
  • Мнения: 82
Такаааа,

зверчето заспа  Shocked ,малко рано НО днес не е спал,а сме станали в 05:00.Какво е това чудо незнам.От близо месец сме така-кисели,сърдити.....не спим, нито нощем нито денем.....душицата ми взе това дете.

От седмица го записах на Детска кухня и мога да кажа,че си изяжда всичко.Реакции към храната не сме правили(пу-пу да не дърпам дявола за опашката).

Горе-долу е захранен със всичко,само прясно мляко не съм му давала(все още ме е страх да му давам да не оплескаме нещата).

Честити обички на всички госпожици в редиците.

Слънчо,настръхна ми косата от тази буря  #Crazy .И честито мамосване.

Марчела,Боже как ти завиждам(благородно)за здравия сън, който има Паф.Няма ли и мойто диване да се смили над мама и да поспи.

Птиче,темата е страхотна-благодаря ти за труда който си положила.

gergana26 ,и ние имаме такива дни.3 дена ходи с насинено око от едно такова падане.

Спирам,че стана доста дълго.Лека вечер момичета.

# 41
  • Мнения: 1 147
Здравейте и от нас Hug
Птиче,   bouquet
Ще ми се да се включа по повечето теми, но докато стигна да пиша, вече съм забравила повечето неща Embarassed
Ние бяхме две седмици като затворници, защото баткото и аз изкарахме скарлатина Confused Той я изкара доста по-леко от мен. Аз бях два дни с температура над 39 градуса и няма сваляне ... пия парацетамол, за два часа смъквам до 38 и после пак стремглаво нагоре ... в чудо се видях как да свалям тази температура, като имах право само на 4 парацетамола за денонощие ... но сега важното е, че сме добре и аз и той. Малчо го опазихме засега, явно кърменето го пази него.

Да ви почерпя и за РД на порасналото ми момче - днес става на 5 години


Слънчо, настръхна ми косата от тази буря, дано не ви се случва подобно нещо пак Praynig  Hug

Режим при нас няма никакъв - има 1 или 2 хранения с твърда храна (по около 40-50 грама) и останалото е кърма, колкото и когато иска. Малчо има вече напредък с яденето, хапва с апетит, макар и по малко, но аз и на това съм доволна.

Смяната на времето не ни се отрази, нито на него, нито на мен.

antoniabg, дано наистина всичко е от зъбите Praynig

Дамян също излезе от отбора на беззъбите и вече си има зъбче tooth но последните 2-3 нощи пак е доста неспокоен, та очаквам и други да пробият скоро.

Засега толкова ще се разпиша, че умирам за сън, че предната нощ нямам и 4 часа сън, надявам се да поспя повече тази нощ newsm46

Лека и спокойна нощ на всички ви Hug

# 42
  • Мнения: 931
Благодаря за споделените мнения за прясното мляко Simple Smile Моят юнак нещо от няколко дни пак ми отказва всичко - всякакви зеленчуци, плодове, кисело мляко и какво ли не, само с каша и попара мога да го излъжа. Днес за закуска приготвих трахана - случайно видях, че имам някакъв пакет, купен преди време и реших да му направя - с масло, сирене и червен пипер. Яде, яде, и все мрънкаше за още. И после цял ден - нищо повече.

Като чета за режимите и пак се стряскам, че сме много назад. Както Креми е писала, при нас също с всяко ядене следва и кърмене за десерт. Отделно от това ни се случва и по още някое кърмене. Иначе режимът е горе-долу
7.30-8.00 - събуждане с кърмене
8.30-9.30- закуска (попара или зърнена закуска с масло и сирене, придружена от суров плод) И кърмене (в редки случаи минаваме само с чай, но тогава кърмя и за приспиване).
12.00-14.00 - обяд - зеленчуково или месно пюре, в общия случай адаптация на нашето меню или същото И кърма.
16.00 - 17.00 - следобедна закуска - суров плод, кисело мляко И кърма
18.00-20.00 - вечеря - най-често каша или нишесте, понякога супа И кърма.
Кърмене за заспиване и ен на брой събуждания през нощта.
Грамажът варира от 190гр (вечер кашите) до 2-3 лъжички.

И още нещо да споделя. Тези дни като стана по-топло забелязах, че следобедните му памперси оставаха по-сухички. А не мога и не мога да го накарам да пием големи количества чай. И реших да му изцедя сок от портокал (много обича портокал). Опита го и о,чудо! - оказа се, че все пак можел да пие и от шише, на един дъх изпи 50мл. Сетих се, че мога да го разредя и така вчера му пробутах и 100мл вода с тоя сок, които иначе никога не би изпил. Харесала ми беше и на maretu идеята за ошав, но нямам сушени плодове.

Стига толкова, че пак стана дълго Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Мартеа, Етка, пожелавам ви от сърце сън!!!  Heart Eyes
maroobg, Паф напоследък се буди повечеко и става по-рано, но да е жив и здрав татко му, че ме отменя.  Heart Eyes Пожелавам ти и на теб да се наспиш!
десито, честит рожден ден на порастналия батко! Да е жив и здрав! Много неприятно с тази скарлатина, но важното е, че вече сте здрави! Браво на малчо, че не се е дал! И за хапването браво! Бавно, но славно, важното е да се напредва!  Hug
Лулу, радвам се, че сте намерили решение за течностите. Аз откакто вкарах чашата със сламка в употреба нямам проблем - пие си водичка с удоволствие.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 789
ХОП! И аз тук!
Честито на всички момиченца, които се сдобиха с обички!  Simple Smile
десито честит Рд на момчето! Да е жив и здрав!
Слънчев лъч страшна пясъчна буря!

Ние сме добре, Стилиян все още е без зъби, мисля, че първото зъбче е на път, но да видим кога. За режим няма да пиша, защото и аз не го знам  Laughing - имаме три хранения с твърда храна /сутрин, обед и следобед/ и нито едно заместено млечно.
 Все още Стили не се пуска да ходи, нито пълзи, само се върти като пумпал и даже падна веднъж от леглото, но за мое учудване се подпря на ръце- беше по корем- и не си удари главата.
Говори детето, много обича да си шепне, стандартните "мама, баба, бебе" отскоро и "тата". Веднъж беше много смешно- пуснала съм му клипчета да гледа- традиция е всяка сутрин, пее Gummybear и нали се повтаря това, и Стили по едно време вика "Гумеее"  Laughing
Общо взето това е- татко му все още няма работа и поне вече започва да помага с гледането, макар че на моменти повече пречи.  ooooh!
За случващото се в Япония- ужасно, точно като филм....... Даже, може да звучи странно, но тия дни си мислех, че просто искам да видя как детето ми пораства... Като си помисля- той ще бъде ученик, ще порасне голям мъж, просто искам да видя всичко това. Дано Земята ни даде шанс ... който ме разбрал-разбрал- не ми се влиза в подробности в тия страшни мисли.  smile3505
Да завърша с нещо по-весело- преди няколко дни останах без телефон, който се оказа доста окислен от плюнките на Стили /не предполагах, че са толкова отровни  Laughing/ Ща не ща купих си нов и казвам на мъжа ми да измие добре стария ми телефон и да го даде на малкия да си играе, а той "Ами ако го намокря....."  Rolling Eyes
Пайде, лека нощ от мен, ще гледам да се включвам по-често!
 smile3524

Общи условия

Активация на акаунт