Пъстроцветна пролет посрещна вече ЮНСКОТО човече! - № 17

  • 30 673
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 50
Десито, Честит рожден ден на баткото! Да ви е жив и здрав и много да ви радва и слушка! newsm59
И честито ви зъбче newsm47 Да здраво и беличко! Кофти дни сте имали,добре, че са вече зад гърба ви.

Маристо,предполагам, че вече си ходила при специалист за да видиш какъв е проблема ви, но това, което ми хрумва е, че ви е много сух въздуха в стаята.Дано е това, че е поправимо.Пиши как сте!

Гери,добре, че сте се разминали леко при падането!

Браво на бебоците,дето ядат всичко без проблеми! Аз май съм най-плаха относно храните,още не съм въвела дори жълтъка и мноого други храни,но надявам се скоро като ги въведа да нямаме и ние проблеми. Praynig

Ани, жалко за излизането ви днес ама ще търпиш,няма как, пералните са ни дясната ръчичка и без тях сме за наникъде.

Проходилката нямам намерение още да прибирам. че моето чедо си иска пет минутно разнобразие нон стоп. Когато сме си в къщи постоянно ми се налага да му сменявам местата и забавленията/не знам дали сама съм си виновна или е до дете/, но редувам стол,проходилка,пода,легло,гуш...и така,после отново.В този ред на мисли да ви питам дали не е време вече за започване на възпитание. Мисля, че са достатъчно големи и разбират. Освен думичката ,,не", която при нас работи, се чудя дали да не го оставям да се сърди и поплаче малко когато не му играя по свирката. Thinking

Киди, за млякото,вече някой беше казал, но и аз четох някъде, че е добре да се дава минимум по 0.500мл. на ден Peace

Марчелка,отново браво на Павчо!Голям умник си е той, всеки ден ви изненадва с нови неща, сякаш расте с минути това дете. Heart Eyes

Антония , неприятно с това неразположение на малката Габи, изтормози се милата.Дано е от зъбките и бързо всичко да минава Praynig

Етка, защо така това дете не спинка?Стискам палци всичко да е наред и бебка да е здрава ! fingerscrossed

Лулу , /адашке/, добре, че си му намерила цаката на малчо, че идват жеги, даже още другият месец почват. Така, мисля, като свикне с повече течности може и чиста водица да пропие детето.

 Ще спирам, че стана дълго.    
                                                  Лека нощ!

Последна редакция: пн, 28 мар 2011, 23:27 от cherri

# 46
  • Мнения: 105
Сенкю пийпъл, благодаря, и всичко, което там се сетите за милите отзиви за темата.
Alexova, Vany6a, и мен сезонът ме зарежда с настроение. По този повод ще изпраскам едно хайку. Я да видим…хммм…

Пролет е.
 
Минзухарите цъфтят
Крачета опънати в контрашпиц


Конграчулейшънс за обичките на малките госпожици (на vany6a, ani_di, zyzi2, ivv83, Дор@ и вс. др.) – да ги носят със здраве.  4470 Cherri, честито пропълзяване на бебчо - оттук само напред и нагоре. newsm32 Слънчев лъч, честито "мама" - (кадрите от бурята ми скриха шапката Shocked).Didi24, Десито, Alexova (welcome back Wink), и вс. др. честити зъбчета - да са здрави и бели. tooth Antoniabg, дано бързо отмине неразположението на бебка. Мама по три, дано да е по-добре малката кукла и да е безпроблемно зъбоникненето. Лулу25, дано пръстчето на бебчо е по добре. Praynig Hug Maristo, това с кръвта от нослето според мен си е плашещо. Confused Причините могат да са най-различни (в   ТАЗИ СТАТИЯ са описани някои), но мисля, че ще е по-удачно да се консултираш със специалист (особено ако се повтори). Peace Десито, да ти е живо и здраво порасналото момченце

Преместването  стрелките на часовника не ни се отрази, но откъм режим сме го пооплескали...
05ч. – кърма(за доспиване);
07ч. – кърма;
10ч. - закуска (бишкоти с кисело мляко; кус-кус с извара и масло; безглутенова каша с инстантен чай или плодов сок др.) + кърма;
13ч. – зеленчуково (+1/2 жълтък) / месно пюре;
16ч. ½ плодово пюре или суров плод + кърма;
19ч. зърнена каша (с преходно АМ и ½ плодово пюре)
21ч. – кърма (за приспиване).
Евентуално при събуждане вечер: обикновено около 02ч. - вода

На детска кухня няма да записвам. Редувам и комбинирам готови с домашни пюрета, а и в бъдеще без особени усилия ще съобразявам нашата храна с нуждите на бебчо.
Сладки сънчувци ви пожелавам

# 47
  • Мнения: 4 070
По този повод ще изпраскам едно хайку. Я да видим…хммм…

Пролет е.
 
Минзухарите цъфтят
Крачета опънати в контрашпиц

авам


много добре!
Ето едно и от мен по темата:

Пек.
Пчели жужат.
Бръмбари в главата дават газ.

ай отивам да лягам, че нещо ми дойде в повече винцето.

# 48
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Нашия режим:
07.00 - кърмене
08.30 - събуждане и кърмене
09.30 - няколко лъжички каша елда, ориз или овесени ядки
11.00 - кърмене и заспиване \час, час и половина\
13.00 - зеленчуково\месно пюре
14.30 - кърмене
16.00 -кърмене и заспиване \по-малко от час\
17.30 - настърган плод\плодово пюре\кисел с плод
18.00 -кърмене
21.30 - кърмене и заспиване.
нощните ставания са в най-добрия случай в 2 и в 5, а може и в 23, 1, 3, 5, 7 ........

Това беше преди смяната на времето. Сега всичко се обърка  Cry, обедния сън стана по-голям, а следобедния изчезна, от два дни е кисела и нервна. Дано свикне скоро. А и като пак се постопли времето навън ще подремва повече. Така поне си мисля.

И от мен: Приятни сънища и по-малко ставане през нощта  sleepuu

# 49
  • Мнения: 50
Добър вечер, влизам отново на бързо да благодаря за хубавите пожелания Simple Smile  Hug
Смяната на времето въобще не ни се отрази...будува, яде и спи по същото време както преди Simple Smile
Спокойна нощ на всички, ще си лягам, че пак стана никое време  ooooh!  newsm46 smile3524

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Добро утро и от нас!  Hug

Днес Павел става на 9 месеца! Как лети това времееее! Честити месечинки на всички порастващи днес! Специално на Дамян на дестито! И честито първо зъбче, че снощи пропуснах!  Hug

Аз имам и друг повод за радост днес - свалените килца се закръглиха на 10.  Blush

Още по-пролетно ми стана с тези хайкота, момичета! Нещо ме е хванала музата за писане и мен тези дни!

Чери, нормално е да им омръзват бързо нещата и забавленията, а нашата задача е да им осигуряваме разнообразие! Браво на Андрейката, за пълзенето! Относно възпитанието, аз обяснявам като на голям човек, даже ми се смеят понякога околните, ноооо все някой ден ще ме разбере... Crazy Не-то го разбира и спира, но често следва рев, само като ми чуе интонацията. Чувствителното ми раче... Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 861
Здравейте момичета,
не съм се включвала скоро, но редовно ви чета! Ние сме добре, с уменията не сме много напред, но Мишо не ме оставя за две минути на спокойствие и постоянно се занимаваме нещо двамата. През деня спи много малко, сутрин продължава да става мноооого рано и така. Смяната на времето не му се отрази по никакъв начин, продължава да става най-късно в 06.00 ooooh!
За храненето - вече не се кърмим през деня, не иска, като му предлагам постоянно се върти, бръмчи, харесва му твърдата храна повече. И от две-три седмици сме заместили всички хранения. През нощта се буди и тогава суче два-три пъти. Кърма вече почти нямам, струва ми се че вървим към пълното отбиване. Моето момче явно няма да е от пристрастените кърмачета.
Нашият батко е болен и вчера и днес не е на училище, а от утре са във ваканция. Мислим да отидем някъде тези дни, само и Мишо да не се разболее.
Честито на всички момиченца, които се сдобиха с обички тези дни!

# 52
  • Мнения: 0
Добро ви утро!
Марчелка, мерси за пожеланията и честита месечинка на Пафф Hug И тая вечер не се сбъднахамоите желания за сън. Отново пробуждане с рев през час, от 3:30 до 4:30 сън на ръце, после се бори с мен на спалнята, щото вече нямах силички да я държа на ръце и като я оставих в нейното легло се събуди със сърдит рев. Успешно заспа в 6, за да се събуди в 6:45 #Crazy Благодарности на хората, открили чудодейните свойства на кафето morning newsm20
Дребна вече е със запушено носле и киха, давам й вит.Ц и Осцилококцинум, + физ.разтвор в нослето, обааааче няма такава борба, докато й капна две капки луда ставам. Мислехме сега в четвъртък на пътуваме, ама ако не се оправи си оставаме на софийски терен...
Това е засега от нас Simple Smile

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да се запиша и аз.

Птиче, както винаги прекрасна тема!  bouquet

Етка, съчувствам ти за неспането.И Радослав се буди страшно много, но поне не се налага да ставам.Гушвам го, бутам цицата и се унася.
Четвъртото му зъбче вече проби венеца от едната страна и се надявам като пробие нацяло да имаме някоя друга нощ спокойствие. Tired А така ми се иска да го отуча от нощното хранене.Но първата ми задача е да го накарам да пропие вода или някаква друга течност от шише.Пробвах с чай без захар, със захар, сокове 2-3 вида, които са му позволени.Но не и не.

mar4ela5, честита месечинка на Павчо. Heart Eyes

Със смяната на времето сега вместо в 6:00, ставаме в 7:00. Wink

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Lulu25 двете сме в един отбор  Wink На теб случвало ли ти се е да ти откаже кърмене след твърда храна? НА мен досега само 2-3 пъти.Независимо колко е ял си пийва десерта  Grinning И аз забелязах,че памперсите са му много сухи в топлите дни.Вода ,ако изпие 10-20 мл се радвам.Ще пробвам и аз със някакъв сок,но ще взема готов,че сега няма плодове които стават на работа.
Ние горе долу взехме да влизаме в ритъм с времето.Снощи пак си заспа в 20,30-както си заспиваше и преди да сменят времето.Да видим днес как ще е.

# 55
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Да се запишем и ние Heart Eyes
Вече пълзим професионално Mr. Green, ядем зеленчукови и месни  пюрета, но каши например категорично НЕ. Без значение каква е кашата-млечна, безмлечна, глутенова, безглутенова. Дали консистенцията не му понася-не знам, дали ако ги правя със сок ще е по-добре?

# 56
  • Мнения: 2
Здравеите!
Честити месечинки на празнуващите!
Слънце благодаря за милите думи и честито мамосване. За бурята - ноу комент.
Марчелка много е умен Паф. Възхищавам му се Simple Smile
Честит имен ден на Габи и ЧРД на Калоян на десито със закъснение.

На нас като се замисля май ни се отрази промяната във времето. Особено на мен. Чувствам се като труп. Крака ръце гръб всичко ме боли. Клепачите ми тежат. Виктор две вечери подред голям рев му дърпа преди да заспи. Макар че се е случвало и друг път. Според мен цялата е работа е че иска да не излизам от стаята, когато заспи. Защото легна ли заспива и не се събужда. Изляза ли на 10 мин вече реве. Баща му отива да го приспива-няма братче рев докато не легна.
Все повече напредваме с уменията. Сега например е на мода натискане на копчетата на пеещите играчки. Толкова е горд и самодоволен. Натиска почва да пее и се обръща със сто каратова усмивка да види гледам ли го - едва ли не виж какво мога. Най-новото ни забавление е каната за загряване на вода. Докато стане от сън отиваме в хола и видя ли я и почва Дай Дай Дай Дай. Същото казва и за дистанционните, фотоапарата и разни забранени неща. Започна да казва Наня когато му се доспи, но го казва и когато огладнее. До скоро казваше Ам-Ам или Ма-Ма когато е гладен а сега На-ня  Grinning Grinning Grinning
По цял ден е залепен за телевизора и гледа реклами. Почнат ли все едно го няма. Може преди това да се е кривял, но започнат ли всичко забравя. Особено Стийм моп, пейнт зум, магарето от На инат и подобни Grinning
Много обича животните. Когато отидем при кучетата и котките такива викове настават. То няма такава радост. Ще проходи и ще провърви още малко. Когато види някое куче по телевизята ще си счупи краката да бяга и крещи с пълен глас. Кажа ли му отиваме при бау бау не сварва да си пъха ръцете в ръкавите на якето. Grinning
Ох май пак се улях, а колко още имам да разказвам. Айде за другия път.
Утре съм на изпит да стискате палци Simple Smile
Хубав и изпълнен с емоции ден  Hug

# 57
  • Мнения: 1 554
много хубава темичка  bouquet

Слънчев лъч,уаууу каква буря Shocked не знаех,че живееш в Кувейт,имам съученичка която живее там Grinning

Елица,расте и хубавее,все същото мрънкало,не е проходила още,умее да пляска с ръчички,когато и поискам предмет който е в ръката и го подава и после аз и го връщам/по дай,благодаря и заповядай/ Crazy не съм я учила,на лампички,колко голяма ще стане и т.н.

аз се влача вече месец с една кашлица Outta Joint

пожелавам на всички здраве,здраве и пак здраве Hug

# 58
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Много свежа тема  Hug Ние вече имаме едно зъбче, бях се притеснила вече, вчера проби дясното предно горно зъбче, а растат 4 едновремнно  Crazy Много ме беше страх от тоя момент, но да чукна на дърво  точно преди това нямаше никакви признаци. Аз с отбиването съм доникъде, давам да цока за успокояване и заспиване, но зъбчето вече доста неприютно се усеща а не мисля че хапе - при вас така ли е? Представям си какво ще е като излязат и другите ..

# 59
  • Мнения: 119
Честитки и благопожелания на всички, които тези дни са имали повод  bouquet

Ние също щяхме да дупчим ушите на Стела на 25 - ти, но тя си носи една упорита хрема и искам да я изчистим окончателно преди това. Иначе, няма с какво особено да се похвалим, или оплачем. Храни се с твърда храна на закуска, обяд, следобед и вечер, като обикновено, между всяко от тези хранения суче, както и за заспиване вечер. Нощните кърмения намаляха драстично, като много нощи вече ги и пропуска. Големият проблем при нея е безсънието. Има дни, в които и се събират по 8 - 9 часа, без да е мигнала, вечер заспива много късно, сутрин става рано, нощем се буди и така. Прави май стандартните за повечето деца неща, като пляскане, казване на чао с ръчичка, показване на лампата, колко голяма ще стане и т.н. От десетина дни се отпуска за по 1 - 2 крачки, без да се държи/опира, но е далеч още от прохождането, иначе пълзи като светкавица.

Общи условия

Активация на акаунт