Уелнес-Джон Травис и Реджина Райън

  • 952
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Технически параметри: 165x235 мм
Меки корици
Страници: 464
Цена: 18,00 лв.
ISBN 978-954-771-253-9
Дата на издаване: 28.03.11

Как да постигнем физическо и духовно здраве чрез хранене, движение, общуване, секс, медитация?

Какво е уелнес?

Уелнесът е състояние на физическо, емоционално и духовно здраве, постигнато
чрез хранене, движение, общуване, секс, медитация.
Уелнесът е превенция на болести и удължаване на живота.
Уелнесът взаимства най-доброто от:

    * Модерните науки за храненето, дишането, движението.

    * Световните философии, езотеричните учения.

Уелнесът обединява най-ценното от мисловната съкровищница на човечеството.

Как да постигнете уелнес?

    * Уважавайте и обичайте себе си. Осъзнайте, че емоционалното ви състояние може да зависи от това, което поемате в тялото си, и от онова, което правите с тялото си.

    * Справяйте се със стреса чрез движение. То освобождава от напрежението, изхвърля излишните емоции и деблокира запушените енергийни канали.

    * Направете си собствен хранителен режим. Разберете как токсините влияят върху тялото ви и защо вътрешното прочистване на тялото е също толкова важно, колкото и външното.

    * Бъдете наясно с мислите си. Те оказват влияние върху доброто ви емоционално състояние. И също като храната, отрицателните мисли, които влагате в себе си, създават вредни последствия.

    * Вярвайте в нещо – борете се за него! Създайте си духовен уелнес.

Тази книга е за това как да обичате себе си, да живеете хармонично и да направлявате енергиите на живота си. Тя е и за вашия съзнателен избор да постигнете добро здраве и пълноценен живот.

Доктор Джон У. Травис завършва медицинския факултет в „Тъфтс юнивърсити”. През цялата си лекарска кариера се стреми да промени отношението на хората към здравето и за тази цел създава програмата Wellness Inventory. През 1975 г. основава първия уелнес център в света, Wellness Resource Center в Калифорния. Той е автор на редица книги, посветени на уелнеса, и съосновател на Алианса за трансформиране живота на децата.  Реджина С. Райън е консултант по добро здраве и пълноценен живот, редактор, старши съветник по религиозни изследвания и човешко развитие и автор на множество творби.

# 1
  • Мнения: 0
мислите ли, че си заслужава

# 2
  • Мнения: 6
Мила Илиана,

книгата не просто си заслужава! А е един прекрасен наръчник. Аз я прочетох вече (като част от работата ми в издателство Кръгозор) и научих полезни неща и ежедневни лесни стъпки за по-здрав като цяло живот.
Ако обичаш такъв тип литература - Уелнесът е книгата. амо да ти кажа, че ако си чела Ултраметаболизъм и Ултрапревенция и ги харесваш, тази няма как да не те очарова.

Успех. И дано съм те ориентирала Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 апр 2011, 18:05 от Дивиана

# 3
  • Мнения: 3
Аз си я взех и ми стана наръчник. Чета си я в салона, когато нямам клиенти. Препоръчвам ти я.

# 4
  • Мнения: 192
Физическо и духовно здраве чрез секс... Ура! Simple Smile)) шегувам се..хихихи.. и аз съм фен на "Ултрапревенция", така че непременно ще потърся и тази книга.

Общи условия

Активация на акаунт