Дискова херния - 2

  • 215 490
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Привет на всички!
Завърнах се в петък от болницата.Всички доктори бяха предубедени,че болките ми се дължали на сраствания,с което аз изобщо не бях съгласна,тъй като сраствания имам и от двете страни,а мен ме боли само от ляво!Въпреки всичко решиха да ми направят ЯМР,обаче беше голяма дилема дали скенер или ЯМР,но решиха резонанс защото се хващали повече нива.Направиха ми и ЕМГ,но да ви кажа пак нищо не разбраха.Консултацията с неврохирург беше че не е за операция,след това дойде друг неврохирург при една пациентка от нашата стая и аз го помолих него да види снимките и да ми каже нещо.Той първо ме натискаше по някакви точки по кръста и крака,и каза,че имало дразнене не нерв,след това обаче като отиде да види снимката и се върна каза,че нервите изглеждали свободни и че не е за операция(това ми го повториха към 100 пъти).И добре,аз съм съгласна,обаче ги питам откъде идват тези болки,и единствено той спомена,че е имало някакво възпаление получило се от операцията в Токуда,но така или иначе било отшумяло.Каза да взимам НСПВ,да правя физиотерапия и това е.В този момент бях на тръни понеже всеки момент щяха да минат визитация в отделението,а него никой не го беше викнал заради мен,просто аз така исках да го поразпитам и не се сетих да го питам повече подробности.Какво е било това възпаление,не трябва ли някакво специфично лечение и т.н.Както и да е,на много пъти задавах въпроси на невролозите по същия въпрос,но те дори отрекоха да е имало възпалителен процес и препоръчаха същото-физиотерапия,и носене на лумбостат.Изписаха ме с диагноза лумбосакрална радикулопатия вляво,което е много общо понятия.Обяснявах им много пъти,че там преди не ме е боляло и ,че тези болки се получиха след операцията в Токуда,но не ми обърнаха внимание,дори защитиха колегата си.Казаха,че не бил ми навредил и т.н.Ккато и да е,най-много искам да напиша разчитането ми от ЯМР,и ако някой може нещо да ми поясни ще съм много благодарна.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 819
Bubolina, в коя болница си била? А кой те оперира в Токуда?

# 32
  • Димитровград
  • Мнения: 397
МР находка:Запазена лумбална лордоза.
Неравномерно стеснени дискални пространства на нива Л4-5 и Л5-ЕС1 със загуба на сигнала на дисковете в резултат на редукция на водното им съдържимо.
Реактивно уплътнение на дискалните повърхности.
На нива Л4-5 и Л5-ЕС1-в резултата на комплекса диск-остеофит се вижда левостранна фораминална стеноза.На същите нива се вижда промяна в сигнала на дъгите в резултата на ламинектомията.
Протрузия на дисковете назад,на същите нива със стеснение на предното арахноидно пространство.
Кауда еквина и конус медуларис в норма.
Телата на прешлените са със запазена височина и нормален костно-мозъчен сигнал.

Закл:Няма МР данни за дисков пролапс.Дегенеративни изменения-постоперативни

# 33
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Бях в ИСУЛ сега,в неврологията.В Токуда ме оперира Кондов.

# 34
  • Мнения: 274
Здравейте!
Благодаря, за темата!
Записвам се да следя когато мога.
С криза съм. На всякакви влудяващи лекарства, започва да се появява подобрение, но не благодарение на лекаря  Sunglasses

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте.Отдавна не съм писал, но редовно седя форума.През февруари направих 10 инжекции Diskus kompozitum N,но не се оправдаха очакванията ми! Оказа се че не са Панацея за съжаление.Надявам се през май да посетя някой курорт за да релаксирам малко. Пожелавам ви по малко болка и повече радости през сезона на любовта!

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте. Преди съм ходил в Павел баня и мисля и сега да отида. Като чета какво пишете се чувствам неудобно да ви занимавам с дребните ми проблеми, но много от пишещите тук са ходили на санаториум в Павел Баня. Трябва да вземам отпуска , а програмата на НОИ не е пусната все още и явно ще ходя на частно. За сега според мен е най-удачно от финансова гледна точка да отида в санаториума на СРБК-НК за цена на нощувка и три процедури 39 лв. Някой има ли друго предложение в рамките на тази сума?

# 37
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Здравейте.Отдавна не съм писал, но редовно седя форума.През февруари направих 10 инжекции Diskus kompozitum N,но не се оправдаха очакванията ми! Оказа се че не са Панацея за съжаление.Надявам се през май да посетя някой курорт за да релаксирам малко. Пожелавам ви по малко болка и повече радости през сезона на любовта!

Speedy1 Повечето тук са почуствали ефект от тези инжекции чак след 2 или 3 курса. Аз,например,след първия курс почти не съм забелязала разликата,но с помощта на още един изкарах зимата без лекарства и с повече физическо натоварване от обикновеното. Исках да започна и 3-я курс в края на февруари,но имах проблем с набавянето на инжекции,миналата седмица ги получих. Понеже започнах с ензимите,засега ще изчакам,но със сигурност ще сложа инжекциите пак по-близо към есента,дори и за профилактика само!  Peace
Не се отчайвате след първия неуспех. Аз 8 години ходя по санаториуми,но за първи път изкарах така добре зимата!!!
Пожелавам ви хубави дни без болка


# 38
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Здравейте.Отдавна не съм писал, но редовно седя форума.През февруари направих 10 инжекции Diskus kompozitum N,но не се оправдаха очакванията ми! Оказа се че не са Панацея за съжаление.Надявам се през май да посетя някой курорт за да релаксирам малко. Пожелавам ви по малко болка и повече радости през сезона на любовта!

Speedy1 Повечето тук са почуствали ефект от тези инжекции чак след 2 или 3 курса. Аз,например,след първия курс почти не съм забелязала разликата,но с помощта на още един изкарах зимата без лекарства и с повече физическо натоварване от обикновеното. Исках да започна и 3-я курс в края на февруари,но имах проблем с набавянето на инжекции,миналата седмица ги получих. Понеже започнах с ензимите,засега ще изчакам,но със сигурност ще сложа инжекциите пак по-близо към есента,дори и за профилактика само!  Peace
Не се отчайвате след първия неуспех. Аз 8 години ходя по санаториуми,но за първи път изкарах така добре зимата!!!

Здравейте. Преди съм ходил в Павел баня и мисля и сега да отида. Като чета какво пишете се чувствам неудобно да ви занимавам с дребните ми проблеми, но много от пишещите тук са ходили на санаториум в Павел Баня. Трябва да вземам отпуска , а програмата на НОИ не е пусната все още и явно ще ходя на частно. За сега според мен е най-удачно от финансова гледна точка да отида в санаториума на СРБК-НК за цена на нощувка и три процедури 39 лв. Някой има ли друго предложение в рамките на тази сума?

Мисля,че тази пакетна цена на ПРО важи също и в новия санаториум в Павел Баня. Също така можеш да пробваш и по клинична пътека в санаториума на СРБК-НК. Ще излезе много по-евтино,но трудно се урежда там  newsm78

Пожелавам ви хубави дни без болка



# 39
  • Мнения: 669
Kris777,за тази цена не можеш да намериш нищо.Дори и 1ден в новият санаториум на П.баня ще ти струва най-малко 45лв....Условията в стария санаториум бяха доста зле,а храната ужасна.Има и ново крило с по-добри условия и доплащане,но не знам каква е вероятноста да те настанят там.
Тишо беше в П.баня,той може да ти даде инфо..
И аз искам да попитам тези които са ходили на санаториум по клинична пътека,задължително ли им искат ЕМГ?Не е ли достатъчна епикриза и снимки.Аз само веднъж съм правила  и то беше преди 2г.Май имаше нещо,че важи 6м...На отзовали те се Hug

# 40
  • Мнения: 114
Пепи, много пъти съм ходила на Павел Баня в ПРО АД големия санаториум и са ми гледали само скенер или ЯМР, но никога от кога е направен.  Дори картона не го гледат. Особено ако има програма по НОИ и много хора те притупват.
Само корпус А е ремонтиран за сега.  Но там е всичко по процедурите и не може да се влиза в басейна когато искаш. Има свободно посещение слетобед но се заплаща.

# 41
  • Мнения: 9
Аз съм кандидатствал за лечение по клинична пътека преди две години,тогава ми искаха ЕМГ отпреди 6 месеца и скенер или ЯМР от 1 година,предполагам и сега важат тези изисквания но най добре да се пита в конкретния санаториум Peace

# 42
  • Мнения: 72
По клинична пътека се изисква направление/зелен талон/ от личние лекар и ЕМГ с давност не повече от 3месеца-задължителна е!
За другите програми-не.
аз бях в Павел Баня през декември.В новия корпус на стария санаториум-по клинична пътека.Битовите условия са добре,но храната и хигиената в стол ли е,ресторант ли е  не зная ,е непоносима.Имаше дори котки/няколко броя/,които си скитаха свободно.

# 43
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Пепи,аз като най-скоро ходила на санаториум по кл. пътека да ти кажа,че ЕМГ има давност 4 месеца.Бях в Кюстендил през февруари,ако искаш да знаеш нещо друго питай. Hug
hrotc,немога да ти отговоря на лични,защото ти е препълнена пощенската кутия.

# 44
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Преди малко разбрах за клиниката за която Софи беше писала наскоро,за гръбначните миниинванзивни операции.Били тези,които правеше италианеца проф.Раффаели.

Общи условия

Активация на акаунт