Дискова херния - 2

  • 215 508
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Здравейте на всички,по повод коментарите ви за клиничните пътеки,от нова година навсякъде вече се иска ЕМГ с давност 3месеца,доскоро можело само със скенер.Някой от вас ходил ли е на Марикостиново,да даде подробна информация?Ще му бъда много благодарна,записаха ме по някакво чудо по клинична пътека в седмицата,която е Великден,защото тогава няма голям наплив,хората ще предпочетат на празника да си бъдат в къщи.Аз реших да извлека полза от цялата история да си направя процедури и да бъда на самия празник на Рупите,в сайта на санаториума пише,че се намира на 1км.от Рупите.Поздрави на всички от мен Simple Smile

# 46
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Забравих да ви кажа,че ми изписаха габаневрал 400мг. по схема.От него малко ми понамаляха болките,но спя до обяд и се чувствам супер неадекватна,а още не съм увеличила дозата,това ми е в първите дни.Някой тук беше писал преди,че са му изписали това лекарство и исках да попитам как се чувстваше от него?

# 47
  • София
  • Мнения: 958
Аз съм пила и сега пак започнах с габаневрал. Но от 300.
Първи ден по 1 т. , втори ден 2 таблетки сутрин и вечер и от третия ден по 1 таблетка 3 пъти на ден. Първите дни имах малко замайване и ми падна кръвното, но впоследствие явно организма свикна и се чувствам много добре. Малко ме успокоява дори. Казват, че е добро лекарство за нашия случай. Сега го пия с Фламексин по препоръка на Динев. Спрях афламила, че нещо не ми действа вече.



От утре ще започвам инжекциите. Искам да попитам може ли заедно с инжекциите да си пия и лекарствата, че нещо ме боли от вчера доста?

# 48
  • Мнения: 615
Може  Peace

Bubolina  Hug

# 49
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравей Тишка  Hug
И аз мисля да си поръчам инжекциите,писах на една приятелка дето е в Германия да видим дали ще успее да ме снабди с тях.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 020
С нашето заболяване можем да ходим по две клинични пътеки 241 и 244 в заведенията, които приемат по клинични пътеки.
По клин. пътека 241 изискват да си носите ЕМГ като самото изследване има валидност 4 месеца.
По клин. пътека 244 може само със скенер, който няма давност.

Всички пъти, в които съм ходила на
балнеолечение по клинична пътека, е
важало горепосоченото.
Не разчитайте личният лекар да го знае това,
най-добре като се обадите в санаториума да
попитате все още ли по клинична пътека
244 може само със скенер.

# 51
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Аз бях по кл.пътека 244(поне така пише в епикризата ми),но ми искаха задължително ЕМГ,даже си го преснимах понеже имах само оригинал и отначало не разбрах,че трябва да остане при тях към долкументацията.

# 52
  • Мнения: 5
Трябва да се пита в самите санаториуми,в някои наистина искат ЕМГ за пътека 244, а в други на скенера искат давност 1година,сякаш за тази година си се излекувал  Sad
В долната статия прочетох-" (срок на валидност съобразно изискванията на съответните РЗОК);"
като,че ли не става дума за една и съща Б-я и не внасяме едни и същи здравни осигуровки

http://www.jivotizdrave.bg/index.php?page=article&id=10216

# 53
  • София
  • Мнения: 1 819
Мила, като казваш Динев, д-р Динев от Св. Иван Рилски ли имаш предвид?? Ако да, би ли споделила повече впечатления от него? Аз миналата седмица случайно попаднах на него, смени ми едното лекарство с Катафалм и се чувствам доста по-добре. И ми се иска да събера повече инфо за него.

# 54
  • София
  • Мнения: 958
Тишо, благодаря за отговора!

etomira  - да, д-р Енелин Динев от медицинска академия и от Иван рилски...поне така знам, че и на двете места работи. Той е от Кюстендил и идва поне един път в месеца тук в града. Впечатления имам само от прегледа - видя ми скенера и каза какво вижда, както и прогнозата и решенията. Засега чакаме до сериозно влошаване и тогава евентуално операция. Не съм от Кюстендил, дори и съпруга ми не е. От София сме и нищо друго не знаем за него. Но колегите ми казаха, че и като човек е много сериозен и отговорен. На мен също ми се видя много балансиран и реалистичен в преценката.

Някой да е ползвам Арника - с див кестен. Малка кутия със снимка на кон.... Simple Smile
Казаха ми да се мажа - не лекар - но прочетох, че освен друго съдържа и камфоров спирт. Дали няма да загрее с обратен ефект....? Намазах се няколко пъти, усеща се приятно охлаждане.
Ако някой е ползвал или има отзиви моля да сподели.

По споделеното от вас за санаториумите излиза, че ще трябва да правя нов скенер...май месец става една година.... newsm78

# 55
  • Мнения: 5
За санаториумите става дума само за пребиваване по клинична пътека,за програмата на НОИ става по много по-лесни начини и без толкова много документи да не бъде някой дезинформиран,аз понеже съм безработна и затова се интересувам от клиничните пътеки.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 020
Някой да е ползвам Арника - с див кестен. Малка кутия със снимка на кон.... Simple Smile
Казаха ми да се мажа - не лекар - но прочетох, че освен друго съдържа и камфоров спирт. Дали няма да загрее с обратен ефект....? Намазах се няколко пъти, усеща се приятно охлаждане.
Ако някой е ползвал или има отзиви моля да сподели.

Майка ми в момента ползва този
мехлем с Арника и е доста доволна:
http://krem-za-men.de31.com/%D0%90%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B1%D0%B … D0%BB-p-2397.html

Прочетох съставките на този, за който
говориш и ми се струва, че е доста добър.
Има добавки на див кестен и розмарин.
За ментата, ментолът и камфорът е обяснено,
че първо охлаждат болезнената област, а след
това повишават кръвния поток към нея и стимулират
усещане за топлина, без в действителност да увеличават
температурата. Така че, не би трябвало да има проблем.  Peace

Последна редакция: вт, 05 апр 2011, 21:38 от Sophia L.

# 57
  • София
  • Мнения: 958
Sophia L. - Голямо благодаря!   bouquet

Аз съм на граждански договор до края на април понеже сме по проект. От май ще ни правят дейност, делегирана от държавата и на трудов договор, но доколкото знам трябва да минат месеци преди да имам право. Затова сега лятото мога само по клинична пътека.

# 58
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Някой да е ползвам Арника - с див кестен. Малка кутия със снимка на кон.... Simple Smile
Казаха ми да се мажа - не лекар - но прочетох, че освен друго съдържа и камфоров спирт. Дали няма да загрее с обратен ефект....? Намазах се няколко пъти, усеща се приятно охлаждане.
Ако някой е ползвал или има отзиви моля да сподели.
mila71

 Този ли имаш предвид?
Моля,напиши после дали имаш ефект от него  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 958
Да, този е. Едни приятели ми го дадоха да пробвам, били доволни.
От два дни се мажа, охлажда много приятно. Не мога да кажа, че прави чудеса, но въпреки сковаващите болки онзи ден не стигнах до кошмара да се превивам и да не мога да стана. Ще пиша пак след време.

Общи условия

Активация на акаунт