Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Чин, не си ме разбрала. Hug Този болничен е до 21 април. А моят 45 дневен започва от 22, но аз ще го взема след Великден, защото тогава ми е ЖК.
Точно както са ти казали  bouquet

# 61
  • Мнения: 1
Зизуна, то много добре звучи така, все едно няма да се разжда, а на спа процедури ще се ходи. Чак помислили и за придвижването, да не шофираме сами, че и пратньора да не шофира, че е стресова ситуация Laughing
В тоя ред на мисли моя мъж ме пита на скоро как щял да ме оставя сама в къщи и да ходи на работа като наближи момента. Аз му викам, няма да ме пазиш денонощно я, а и то ако тръгна да раждам, аз сама ще го намеря бързо бързо Laughing Laughing Laughing В крайна сметка не е работа за 5 мин, че да се притесняваме дали няма да родя по трасето за болницата.

А за изперкването....аз вчера се събудих...пуснах телевизора....даваха предаването на Гала за различните риалити проекти дето са направили и ей така почнах да си рева....като че ли аз съм участвала или правила проектите newsm78 И си викам сега що рева...и отговор нямам и още повече надувам гайдата hahaha hahaha hahaha
Шантава работа

# 62
  • Мнения: 36
Страхотна нова тема да ни е честита и само хубави моменти да споделяме.

# 63
  • Мнения: 2 837
Зизууу, много добре ми звучи такова раждане...Аз на конференцията онзиден разбрах, че в Търново са се снабдили с такъв уред, дето е като тази люлка, която показваш...но не знам дали вече е влязъл в употреба...

# 64
  • София
  • Мнения: 3 099
Деска, за вибрацията на шезлонгите четох, че много успокоява бебетата при колики. Тя може и да се изключва, по желание.
При колики също така успокоявал и т.нар. "бял шум".
Може наистина да изчакаме малко с шезлонга. Знам, че  колегите искат да направят подарък от името на всички, може това да кажа (въпреки че ми е малко неудобно  Blush)

Зизуна, страхотно звучи и изглежда, викам на мъжа ми даже да ходим да раждам в Австрия  Laughing. Това не разбрах частна болница ли е? Защото ако това са държавните - просто сме на милиони години от тях в това отношение.

# 65
  • Мнения: 57
Ани и на мен ми е интересна тази люлка.

Ето малко повече инфо за нея: The Roma-Rad makes a nearly straight position possible and supports the momentum of the contractions by using gravity.

Maidenly, болницата е държавна и то не нито голяма, нито специализирана в АГ.

# 66
  • Мнения: 984
Леле нямате милост. Тъкмо се зарадвах, че имам да изчета само 4-5 страници и хоп - още толкова в новата тема  Mr. Green
После ще дочитам
Благодаря на chin за отделеното време
И честит празник на Ваче.   bouquet

# 67
  • Мнения: 130
Леле Зизунка ще идвам при теб да раждам! smile3534 Направо звучи страхотно.

# 68
  • Мнения: 141
Зизу,наистина прекрасен разказ,всичко звучи много добре.Много ми хареса,че има кът къдетоо да се усамотите,за да изчакате да стане време ако не си сигурна кога да тръгнеш.Аз това се чудя...дали няма да тръгна много рано към болницата или пък много късно.Една приятелка роди преди година някъде и каза,че почнала да усеща контракции,но не на 5мин...седнали с мъжа й гледали филм,взела си душ и те вече станали на 5мин и тръгнали....Аз не знам дали ще мога да запазя чак такова спокойствие.

Maidenly аз също ще взема шезлонг..този,който си показала е много хубав наистина,а това,че е до 6м мен не ме притеснява,че те бебчетата после май не им се седи там,поне моята кръщелница беше така.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 367
Момичета, не се натъжавайте от това, че ще раждате на старите магарета и в зле изглеждащи болници(макар че те вече изобщо не ми се струват такива). Аз мисля, че всички които сте в България сте големи щастливки. Тези моменти със сигурност се забравят, остава само споменът за прекрасното бебче което сте гушнали след раждането. Едва ли с контракции на 5 мин забелязваш лукса или мизерията около себе си. Сигурно всичко ти се върти и не виждаш по-далече от носа си.
Аз също ще раждам в болница като тази, която е показала ЗИЗУНА. Да, красиво е, уютно е, приятно е... НО според мен това далече не е от най-важните неща. Разбира се, би било хубаво и в Бг някога да имаме такива болници и аз знам че това един ден наистина ще се случи Praynig Аз се радвам че ще раждам тук заради това че имам право на избор - как да родя(позиции, вана), дали да си ваксинирам детето... Но няма да имам миговете за които винаги съм мечтала. Когато виждах близките събрани пред болницата с големи букети, очакващи майката и бебето, винаги си представях че и моя миг ще дойде. Но уви... Тук е само мъжа ми. Може би в този миг не мислиш за никой друг, освен за бебчето си... но въпреки това съм сигурна че усмивката ти става още по-широка когато зърнеш близките си пред родилното.
Вие прекарвате бременността си близко до хората, които ви обичат... и въпреки че понякога много ви ядосват, знаете че можете да разчитате на тях винаги. Може да се обадите на мама да ви донесе някой сладкиш или на баба да ви приготви баница... поне малко да се поглезите. Тези моменти ужасно липсват, когато си далече от близките си!!! Макар че когато сте заедно, не го осъзнаваш толкова добре.
Радвайте се, че сте със семействата си и не се съблазнявайте от лукса по картинките. Външната обвивка почти винаги лъже. Пред избора - да родиш в хубава болница или близо до дома си, аз с две ръце гласувам за второто!

Съжалявам за романа, който изписах... дано не съм ви отегчила Embarassed
Но да знаете, че от България по-хубаво място няма! Било то и с всичките и недостатъци Heart Eyes

# 70
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Vasilisa  Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 445
Момичета, не се натъжавайте от това, че ще раждате на старите магарета и в зле изглеждащи болници(макар че те вече изобщо не ми се струват такива). Аз мисля, че всички които сте в България сте големи щастливки. Тези моменти със сигурност се забравят, остава само споменът за прекрасното бебче което сте гушнали след раждането. Едва ли с контракции на 5 мин забелязваш лукса или мизерията около себе си. Сигурно всичко ти се върти и не виждаш по-далече от носа си.
Аз също ще раждам в болница като тази, която е показала ЗИЗУНА. Да, красиво е, уютно е, приятно е... НО според мен това далече не е от най-важните неща. Разбира се, би било хубаво и в Бг някога да имаме такива болници и аз знам че това един ден наистина ще се случи Praynig Аз се радвам че ще раждам тук заради това че имам право на избор - как да родя(позиции, вана), дали да си ваксинирам детето... Но няма да имам миговете за които винаги съм мечтала. Когато виждах близките събрани пред болницата с големи букети, очакващи майката и бебето, винаги си представях че и моя миг ще дойде. Но уви... Тук е само мъжа ми. Може би в този миг не мислиш за никой друг, освен за бебчето си... но въпреки това съм сигурна че усмивката ти става още по-широка когато зърнеш близките си пред родилното.
Вие прекарвате бременността си близко до хората, които ви обичат... и въпреки че понякога много ви ядосват, знаете че можете да разчитате на тях винаги. Може да се обадите на мама да ви донесе някой сладкиш или на баба да ви приготви баница... поне малко да се поглезите. Тези моменти ужасно липсват, когато си далече от близките си!!! Макар че когато сте заедно, не го осъзнаваш толкова добре.
Радвайте се, че сте със семействата си и не се съблазнявайте от лукса по картинките. Външната обвивка почти винаги лъже. Пред избора - да родиш в хубава болница или близо до дома си, аз с две ръце гласувам за второто!

Съжалявам за романа, който изписах... дано не съм ви отегчила Embarassed
Но да знаете, че от България по-хубаво място няма! Било то и с всичките и недостатъци Heart Eyes

Много ми хареса това, което си написала  Simple Smile Но не всички го осъзнаваме, по простата причина, че когато имаме едно нещо за даденост, не му отдаваме нужното значение Simple Smile Аз, например, когато ще раждам, ще бъда може би само с мъжа ми - по принцип съм от Плевен, нашите са там, сестра ми живее във Варна, а родителите на мъжа ми много много не се интересуват от събитието. Всичките ми приятели и близки са във Варна, така че напълно те разбирам Vasilissa Prekrasna Надявам се за изписването да успеят да дойдат роднините, ще бъда много щастлива Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 456
Чин, не си ме разбрала. Hug Този болничен е до 21 април. А моят 45 дневен започва от 22, но аз ще го взема след Великден, защото тогава ми е ЖК.
Точно както са ти казали  bouquet
ама аз не съм прочела правилно Wink  Hug

Зизуна, да му се доражда на човек от този разказ...

Цвети, надявам се да си се разведрила и с Дани да сте си хапнали добре.

Василиса, така е... моята мама е на 400км, не съм я виждала от началото на февруари. Ама така е, като си избрах софиян... само брат ми и Слав са ми най-близките тук, така че... знам какво е да няма кой да те поглези, но няма да го мисля сега, че ще ми стане криво.

# 73
  • Мнения: 149
За шезлонгчетата - ами мисля да ползвам кошницата за кола когато се налага да ползвам шезлонгче. Кошниците са направени така, че може и да се люля даже детенце, а е и много удобно за пренасяне от стая в стая. Първите 1-3 месеца слагам една мека възглавничка, за да е почти легнало положение. да добавя, че малката и без това не ми е стояла повече от час без мама да я вземе. Четох, че и много мами ползват тази му функция... Не ми са дават отделно пари за шезлонгче, ползва се доста кратко. Аз бих се притеснила да пускам вибрации на малчо - още са им толкова крехки телцата и мозъчетата...


Василиса - пожелавам ти поне най-близките ти да успеят да споделят прекрасните мигове от изписването...

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 20:49 от heberlea

# 74
  • Мнения: 2 837
...

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 21:10 от Ана2

Общи условия

Активация на акаунт