Отговори
# 705
  • Мнения: 158
Ами преглежда ме на магарето и това каза.За кръвта каза,че като ми види изследванията в петък може да каже.Пусна ми-кръв,урина и ваг.секрет.А това предпазване според мен е заради спонтанния ми аборт преди 3 години.Тогава бях в 18 седмица,то няма и три навършени години де.Да ви кажа разпитах за него доста и майка ми е ходила при него и даже той и открил миомата и я прати на операция във Военно медицинска болница.

# 706
  • София
  • Мнения: 142
Като гледам, може и да не изкара тази тема до утре Mr. Green

Тина, ама ти наистина на какви лекари попадаш Shocked  И аз бих те посъветвала да потърсиш друго мнение, ако този реши да ти прави серклаж все пак Naughty

И моите килограми са 10...Не ми се вижда чак толкова стряскащо, все пак в 7 месец колко да са...Малко остава и не вярвам да натрупам кой знае колко още, знам ли Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 111
Тина , не искам да ти се бъркам , все пак лекарите са  си лекари и са по-компетентни. Но заради това, че  преди 3 години си имала спонтанен аборт, не значи автоматично, че при следваща бременност ще има проблем.
Аз загубих бебе в късна седмица и след 6 месеца забременях,  всички лекари винаги са казвали ,че всяка бременност е различна и  сама за себе си.
 Всъщност още не са ти излезли резултатите от  изследванията , а доктора ти е казал това само въз основа на прегледа. Поне да ти беше казал има ли скъсяване и колко.  Тук има момичета с 7 мм шийка  и не ги карат да правят серклажи....
Ох, да знаеш  че ти стискам палци!!!  Дано да се е "изхвърлил" доктора с това изказване!

# 708
  • Мнения: 2 456
Тина, ти си решаваш, не знам кръвните изследвания какво ще покажат за серклажа.  newsm78 Доста наивно и нелепо ми се струва, пък ако ще 545324235 миоми да е открил.
Повечето тук имаме спонтанни аборти, но серклаж не са ни правили.

# 709
  • София
  • Мнения: 478
Момичетаааааа Grinning

Много ви благодаря за пожеланията за сестра ми и бебчето. Аз съм една много щастлива леля, но от друга страна ми е малко мъчно, защото е на толкова километри и няма как нагушкам бебчето Confused Имаме много ангажименти тук, а и точно сега няма как да отделя толкова пари за самолетни билети, при положение, че ми трябват за нашето бебче и ще се задоволя само със скайп и снимки...

Да ви се похваля, че днес окончателно разбрахме пола и е момченце. Някое срамежливо ще да е, щом 7 месеца го мислиха за мома Laughing Отивам да си сменям щъркела на началната страница Joy Поне вече мога да започна с активния шопинг Crazy

Чинче, днес бях в Карфур. Имаше бодита само за момичета. За момченцата - само от един вид и то големи. А тези за момиченца много хубави и на страхотна цена.

Елдра, случилото се е наистина ужасно... дори не знам какво да кажа... представям си колко огромно е разочарованието...

# 710
  • Мнения: 158
Момичета зачетох се сега и видях,че може да се направи,но трябва да е голямо скъсяването и да няма проблем с микробиологията,а аз мисля,че ще има да си призная чесно,защото пак ми се засили течението.Той каза,че може би ще прави,но не било сигурно.Аз за всеки случай ще ида с Мимо в петък,защото аз се панирам на моменти и нито слушам какво ми говорят,нито мисля какво искам да попитам.Но за всеки случай ще искам мнение от трети лекар,за да не стават инфекции.

# 711
  • Мнения: 57
Тина , точно така , отиди за трето мнение !И на мен ми звучи безумно  и послушай момичетата   тук- застраховай се с преглед при  още един лекар.Стискам палци всичко  да е но добро!!!! Hug
А за килограмите да си споделя и аз- до тук 15-16кг.Май водя класацията , ама ме успокоява фактът ,че не остана много време до финала Confused Confused
Пък после ще му мисля , то е ясно! Embarassed
за размерите на дрешките- тези бодита , които купих от Вис Виталис са размер 22- консултантката изрично ме върна от размер 24 , като ме убеди ,че  22- ри са за новородени до 3 месец. Пък ми се виждат едни такива миниатюрниииии.... А нашата хубавица преди 10 дни на прегледа беше 1,750!!!!И по думите на докторката маллко изпреварваме , ама  към края,  каза ,че бебчетата застопорявали малко теглото , та се поуспокоих- иначе големичка върви!! Simple Smile

# 712
  • Мнения: 4 420
Тина, достатъчно те насметохме ама и аз пак да си кажа.
Заради спонтанен аборт ако е искал да се застрахова някой е трябвало да го стори доста по-рано. Т.е. сега дори и да не ти издържи шийката бебето има доста голям шанс (почти 100%) да оцелее. Но този шанс почти 100% си го имат и напълно износените деца. Много по-голяма е вероятността след серклажа да се предизвика раждане или да се наложи такова заради инфекция. Не целя да те плаша  Hug От тук нататък ако имаш проблем лежане му е решението плюс малко хапченца, които се надявам да пиеш. С вагинален ехограф се вижда много добре цялата шийка и дали има разкритие. За мен дори е по-достоверно отколкото бъркането. Съжалявам, че тук нямам скенер да си сканирам снимката и да ти покажа как изглежда скъсена шийка с разкритие и серклаж, за да ти стане ясно за какво говоря.
Орикс, моята шийка е 7мм, но аз съм "зашита" в 14-15г.с. (някъде там беше).   bouquet
Иначе серклаж се прави и след 20та седмица, но според мен 30-та си е прекалено късно. Има една мама тук във форума a.l.e.n.a. На нея са й правили късен серклаж, потърси разказа й. Получла е доста инфекции след това и са я тъпкали с доста антибиотици. Серклажа й е бил към 20 и някоя седмица.
Дано не стана много объркан поста ми, ама и аз се запалих.

# 713
  • Мнения: 2 456
хайде, момичета, дойде ред за гласуване Simple Smile

# 714
  • Мнения: 158
Деска прегледах темата за серклажа и прочетох на А.л.е.н.а поста.Аз не се сърдя,че сте ме насмели и искам помощ от вас,защото знам,че ще ми дадете съвет и ще ме успокоите.Благодаря за което,за пореден път  Hug Hug Hug

# 715
  • Мнения: 4 420
Тина, нали затова сме тук. Просто намери още един лекар и го накарай да ти измери шийката с вагинален ехограф. Да ти видят добре плацентата да не е много ниско (нали и от това може да се получи кървене) и лекувай инфекциите, ако има такива. Повече лежане и адекватно изписани лекарства и ще избуташ до края.  Peace

# 716
  • Мнения: 38
Благодаря ви за подкрепата, мамчета. Аз си ви чета, но съм толкова огорчена и потресена че нямам никакво желание за нищо. Ние и камери си имаме в бензиностанцията и то от самото начало, но работата е такава, че на тях не можеш да видиш ако те крадат при завършване на деня и оборот. Има много тънкости, които този човек знаеше и ни изработи добре. Повече от половин година не сме си позволявали на един ресторант да отидем, една дрешка да си купим. Всичко наливахме в работата, да покриваме задължения. Аз събирах старите бебешки дрешки от познати, за да не давам пари за нови...изобщо, какво да ви кажа. А човекът-в ново жилище, жена му роди в най-скъпата частна клиника, креватче за бебето 600 евро и т.н. Аз казвах на мъжо, че е доста странно откъде има толкова пари, но той му вярваше и мислеше че спестява. Да, ама и аз спестявах, но парите за храна едвам стигаха...Както и да е , ще ми мине след време, но за сега, не знам на кой свят съм.....
Много, много ви благодаря, че ви има. Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 142
Милата елдра, много ми е мъчно, голяма несправедливост  Sad  Прегръщам те силно Hug

# 718
  • Мнения: 20
Елдраааа.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Знаеш колко ти се възхищавам като жена!  Heart Eyes  bouquet
Горе главата! Трудно е, но най-важното е да сме живи и здрави. Както виждаш този няма да е първият, нито последният. Не го мисли! Мисли за  baby_neutral
 lovekiss

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Елдра, няма как поне известно време да не го мислиш това. Толкова е гадно и нечестно, особено като ви е бил близък и сте гледали как се разполага. Направо на агресия ме избива.  Confused Дано си получи заслуженото!
Важното е, че вие сте голямо и сплотено семейство и ще го преживеете заедно!  Hug

Тина, дори и препоръчан лекар, който е помогнал на един, може да се обърка или просто да не е твоят лекар.
И на мен ми се случи преди около година, сигурна съм, че е добра докторката и май не съм чела лоши коментари за нея, но просто в моя случай не беше права.

Общи условия

Активация на акаунт