До Гардаленд през Милано Бергамо - моля споделете информация?

  • 92 373
  • 837
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Ние не заявяваме столче, защото установихме, че на място ни излиза по-евтино. Тъй като на място купуваме застраховките обичайно седалката (детето е на 9 г.) ни я дават безплатно.

# 376
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря момичета, няма как да нося столче по самолети .... това е безумие. Ще пробвам на място какво ще ни дадат. Детето е на 6г. А още един въпрос - съпругът ми ще е основният шофьор /има кредитна карта/, това значи ли ча ако се наложи аз няма да имам право да шофирам /имам валидна шофьорска книжка/?

# 377
  • Софето
  • Мнения: 622
По принцип в повечето рента кар, за втори шофьор се доплаща. Винаги правя резервация с моя кредитна/дебитна карта, основен шофьор е съпругът ми.

# 378
  • Мнения: 91
Здравейте!
Предстои ни пътуване до Италия и Гардаленд, като полета ни е Бургас - Милано Бергамо.
Може ли да ме посъветвате как да пътуваме от Бергамо до Пескиера дел Гарда, където ще останем 4 дни.
Има ли автобуси освен тези на фликсбус / не са удобни часовете/  или е по удобно да пътуваме с влак. Как да стигнем до ж.п. гарата от летището. Благодаря.

# 379
  • Мнения: 495
Здравейте, днес си купих кутия със зърнена закуска от Била на Келогс със стикер за отстъпка за Гардаленд. Важи до 31.05.2019г. Моля, ако някой от вас ходи скоро и ползва такива отстъпки да пише, наистина нашата страна (BG) я няма цитирана, т.е. възможно е да откажат отстъпката.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 139
na ny , пред самото летище спира един градски автобус (мисля че е номер 1), който ходи до жп гарата. Билети за него можеш да си вземеш или от гише в самото летище, или на спирката има автомат.

kremm, ние днес минахме с талон валиден до края на тази година без проблем. Дано някой сподели скоро за тези до 31.05

# 381
  • Мнения: 495
Pinki_81, благодаря ти, че се включи Simple Smile. Дано няма проблем с талоните, че си е вид дискриманция за БГ.

# 382
  • Мнения: 91

Pinki_81, благодаря.
Преди седмица се сдобих с талони валидни  до 31.12.2018г.

# 383
  • София
  • Мнения: 4 493
Малко не по темата, но моля хората сопит в наемането на автомобил да се включат. Налага се взема колата от Болоня и да я върна в Милано малпенса. Видях че цената стана доста по -висока заради факта че ще я върна на друго място - различно от мястото на вземане - нормално ли е това? Второ дайте съвет какви застраховки има смисъл да се заявяват и какви не, и дали да са на място или да ги резервирам от сега. В момента Уиз еър ми дават най-добра цена за автомобила.

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Когато колата се взима и връща на различни места, цената винаги е по-висока (плащаш си трансфера обратно до мястото на получаване).
Специално за Италия съветът ми е да си вземеш колата от посредника, откъдето ти излиза най-изгодно, но на място при взимането да си купиш възможно най-скъпата застраховка (super relax или както там се казва), защото италианските рент-а-кари са всеизвестни с мизерлъците, които правят. Нали знаеш - ако искаш да си развалиш почивката, вземи кола под наем в Италия Wink (имаше такава тема в tripadvisor). Не е така, ако си подготвен = избери читава компания и си плати пълната застраховка към тях, дори да е по-скъпа от цената на наема на колата.

# 385
  • София
  • Мнения: 4 493
Лелелелелее това направо ме стресира ......... е че то рент а кара за 5 дни ще ми по-скъп от самолетните билети, спането и билетите за атракционите, взети заедно  ....... Благодаря за съвета, ще огледам още малко и ще помисля..... а къде се вижда цената на тази застраховка ...... или на място те изненадват

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Влез на сайта директно на компанията, която си избрала и проиграй наемане на кола, така ще видиш. Скъпичко излиза, наистина, но си спестяваш главоболия. Да не те плаша сега Simple Smile При нас колата за 6 дни с пълна застраховка беше към 260 евро, с взимане и връщане на едно и също място. Но понеже мястото е летище, там винаги е по-скъпо (някаква такса летище се начислява).

# 387
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря за отговора , а може ли да дадеш и някакви други напътствия - за какво да внимавам при наемчането на автомобил. За първи път ще наемам кола. Гледах и опциите за градски и междукрадски транспорт, но ми се струва че ще имаме доста чакане по трансфери и така ще изгубиме половината време, а може би и разликата няма да е много голяма в цената, но пък все ще има притесненията да не изпуснеме някой транспорт

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Детето ви е безплатно за транспорта, така че вероятно с градски транспорт ще ви е по-евтино. За по-удобно - не знам. Карали ли сте в Италия? Защото и това си има особености там - паркиране, ZTL зони, зареждането е голяма тръпка ....
За кола под наем - ВСИЧКО се гледа - рейтинг на компанията, има ли щети, политика за горивото....

# 389
  • Мнения: 1 122
Здравейте, днес си купих кутия със зърнена закуска от Била на Келогс със стикер за отстъпка за Гардаленд. Важи до 31.05.2019г. Моля, ако някой от вас ходи скоро и ползва такива отстъпки да пише, наистина нашата страна (BG) я няма цитирана, т.е. възможно е да откажат отстъпката.
Къде са тези цитирани страни? Ако е там, където пише -50% и е картата, отдолу са изброени страните, в които са парковете, за които важи талона. А не коя страна може да ползва талона.

Общи условия

Активация на акаунт