Приветствайте и нас в РОДЕНИ, МАРТенки с бебчета засмени! - тема1

  • 32 227
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 359
Честито на всички родили мами, които си гушкат вече малките съкровища Hug
въпросчетата на Anduli
1, Какво значи, когато бебето се стряска насън и се буди от това? - предполагам от рязък шум се стряска или сънува нещо. Ади се стряска, когато маха с ръчичките, затова й ги увивам да не може да шава.
2, Ползвате ли биберон -залъгалка? Ади не ги харесва, предлагам й, но ми отказва
3, Кърмите ли бебчетата, когато сте навън? Да
Магинка, педиатъра ми каза да не се лишавам от портокали, но да не прекалявам все пак, по 1 портокал през ден няма да е проблем.
За почистване на очичките много обсъждате - като ни изписваха ни казаха редовно да почиствам и нослето и очичките с натриев хлорид. Ползвам ампули Назо либеро
eya, пъпчето почиствах със спирт 90 % само в началото. Сега пък ползваме лепенки, че ни е много изпъкнало  Peace
На Жени въпросчета-
1. Как правите интимния тоалет на момиченцата. Че нашата док. казва вечер задължително да почиствам с памуче натопено с реванол белия секрет, който е между срамните устни. Звучи ми странно, за това искам да разбера как процедирате вие. Нищо не мажа, нямаме секрет
2. Слагате ли бебоците да спят по коремче. - не, спи на една страна
3. С какъв крем третирате операцията( шева) Аз мажа сys Sodermix. А сърби ли ви мястото? Не третирам с нищо, нямам сърбежи
Едва ли има друг като мен, които да може да изчита всичко в темата  Laughing .
skrech, и аз всичко чета, чак след това пиша, то затова все фермани ми се получават...
стефанова, засега мажа с с олио, като се стопли ще премина на лосион
hahaha казаха ми след 40-тия ден. И аз  Shocked чак тогава.
Хаха, ние тъкмо днес отбелязахме 41 ден да си припомним какво беше това секс  Mr. Green А дали може да се разчита на липсата на цикъл докато кърмим и да не се пазим  newsm78
Здравейте мами да ви питам вашите бебета повръщат . Теди вчера и днес повърна след едно от храненията.
Ади започна да се храни много лакомо и повръща след всяко хранене. Влиза й кърма и в носа и й се запушва много  Sad
Друго което ме интересува е за кенгуруто - знаете ли от кога може да се слага бебето в него.
iliqna, аз имам такова, пише от 0+ месеца, но със слинг ми е много по-удобно. Кенгуру според мен е удобно след като вече си държат стабилно главичките и станат малко по-дълги дечицата.
На Commelina въпросчета
1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго? Под течаща вода
2. Какви пелени и кърпички ползвате? На Памперс
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места? Да, мажа гънките, около устничките и ануса.
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? На Веледа
За измиването на бебето под чешмата, мама Веси много хубаво го е описала, точно така го държа.

# 31
  • София
  • Мнения: 181
Страхотна е новата тема     bouquetПоздравления за оформлението Hug   bouquet
Hellen _law3, голям кошмар сте преживяли, но по-важното е че е зад гърба ти.Занапред само положителни преживявания. Simple Smile
1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с водичка.
2. Какви пелени и кърпички ползвате? - Ползваме Pampers premium care 2-5kg и кърпички Pampers . .
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места? - Мажа само зоната около дупето и гънките.
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - бейби тан.
Аз давам деавит от 20ден, защото док.каза,че вигантола е спрян от производсво.

loryn, Стани87, благодарим за поздравленията!  bouquet

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 17:53 от maiski3

# 32
  • Мнения: 24
Аз да си запиша и тук въпроса
И аз имам един въпрос към ЛЛЛ
От няколко дни особено вечер, не му стига кърмата на Вики.  Давам му да суче и от двете гърди на всяко хранене, с едната вече не се задоволява и започва да нервничи. В началото си мислех че е от коликите, но установих че на са колики а си е гладен. Защо се получава така   не съм спряла да го кърмя на поискване и до преди това даже имаше спонтанно изтичане на кърма, но сега няма. newsm78  Не съм го дохранвала с АМ, а го залъгвам за кратко докато дойде пак мляко  Crazy
Благодаря ви за отзивчивоста    bouquet

Лъки не мисля, че като нямаш цикъл е гаранция че няма нищо да се случи  Peace аз не бих рискувала  Hug

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 297
ЧЕСТИТО НА МАМА БАРБА!    bouquet  bouquet  bouquet

Лъки, това, че нямаш цикъл все още, не значи, че не може да уцелите първата овулация и да си направите трето бебче  Crazy Нали 3 искахте Simple Smile
Доколкото знам, овулацията предхожда първия цикъл.

# 34
  • Мнения: 1
Ето ме и мен най-сетне.Току що изчетох всичко от както тръгнах да раждам,затова досега не съм писала
.
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ,А НА ЧАКАЩИТЕ МНОГО КЪСМЕТ И ЛЕКО РАЖДАНЕ СЪС ЗДРАВИ БЕБОЦИ НА ФИНАЛА!!!
Първо искам да споделя за моето раждане в Поморийската болница-на 18 март сутринта за първи път от цялата си бременност усетих какво означавало контракция,само че супер леки и почти неусетни,но редовни,решихме с мъжа ми да постъпя в болницата та да ни е спокойно,защото 6 дни бяха минали от термина.Като отидох ме прегледаха и ми казаха,че имам не повече от 0,5 см разкритие.И си ме настаниха в предродилна зала.До другия ден в 10 часа имах вече 1,5 см разкритие и доктора каза да си почивам,да си спя,да си хапвам и да си чакам.Никой за нищо не ме пришпорваше,тоновете на бебо бяха супер,води всичко ок.Аз си чета списания и така.В 12 часа идва санитарката да ме вика за обяд,аз й викам ами да няма да е зле да хапвам нали няма да е скоро.Обаче си чувствам вече една по-силна болка дето не ми се яде,и след 15 мин мехура ми се спука,и от 12,15 до 13.30 моя юнак изрева.Тоест получих си пълно разкритие без проблем веднага като ми се спука мехура и след това с няколко напъна той изплака.Искам да кажа,че раждането ми премина без никакви намеси медикаментозни или други.Имам 4 шева,които след като свалиха конците след 7 дни,все едно не съм раждала.Готова съм веднага да родя наново.Условията в болницата бяха супер добри,отношението на колегите невероятно,а аз бях единствената родилка за престоя си от 3 дни след раждането и моя син единственото бебче,направо голям късмет.По принцип е рядкост това да се случи.Всички бяха много изненадани как лесно родих и видяха,че през цялото време си пия хомеопатията,после ме помолиха да им кажа схемата Heart Eyes мисля,че при мен имаше голям ефект,аз пиех 3 неща.
За кърменето се дохранваме,но се старая максимално малко и не на всяко ядене с Лактана Био.И ние имахме проблем с оченцето и днес дойде нашия педи и ми обясни,че това е проблем от болницата,нямало как да се стерилизира толкова добре,че да ги изписват без това и почти всички имали или тази екстра или запушен нос.Каза да промиваме с преварена вода с лайка и после капчици-Офталмо септонекс или Тобрадекс.Аз от днес ще почвам от първите.
За памперси ползваме Babyloveна същата марка ползвам и крема Super sensitive  против подсичане и такива кърпички и такъв прах за пране.Мисля,че повечето неща са ми от тях.На Клоран ползвам само водата за измиване с невен,която не се изплаква.Моя Светличок го мия на мивката,видях всички процедури от родилното и няма проблем.Винаги когато има аки или се опишка на фонтан си го мия на мивката бебо,а той много се кефи,супер му харесва.
За витамин Д се разбрахме с педи да ми давам след 1-я месец.
Да си призная много се разочаровах от себе си,че не се преборих с това кърмене на 100%.Но не след дълго време се поуспокоих,защото реших,че ще кърмя колкото мога..Но много се радвам искренно на мамите,които успявате 100 % да карате само на кърма.Браво на вас.Вие сте героини!!! Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 0
Скок и ааазз  Grinning

на въпросчетата на Commelina: Simple Smile
1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго? - редувам, ако е много оакан - на чешмата директно
2. Какви пелени и кърпички ползвате? - купих си кърпички различни марки да пробвам и видя кои най-много ще ми харесат  Grinning на Бочко са по-мокри и по-малки, свършиха ми бързо, доволна съм от Пуфис и Памперс белите. Другите още не съм ги пробвала  Mr. Green Памперси - Памперс засега, после и други ще пробвам
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места? не всеки път, не съвсем всичко, не съвсем обилно - колкото да попие, че ако се омазним прекалено до ушите и т'ва не си е работа  Laughing
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - ами от една Бургаска аптека до нас (където баба ми и дядо ми живеят) го приготвят на място - чуден е! имам и купешки, ама май ще си мажа ръцете с него, нещо.. не ми вдъхва доверие

Честити нови бебчетаааа!!!  Hug   bouquet Много да ви слушкат!!!!   smile3504

Ние днес бяхме при педиатърката и се мерихме - качили сме 430гр за 10 дни откакто са ни изписали. Големи сме шишковци  Mr. Green  hahaha
Ani4ka_, помага ли ви чаят от копър на Хип?? Аз днес го взех и довечера ще пробвам ,ако е пак такова чудо като снощи...  Whistling
на нас ни казаха Деавит след 21вия ден
Hellen _law3, миличките!!!! Дано сте добре вече!!!!  И да не ви се повтаря!!  Hug  Hug
Лъки, и на мен всички така ми казват, ама според мен Виктор ми реагира на портокалите и съм много нещастна по този повод.. Снощи почти не сме спали  Sad
 и аз чета всичко и тогава пиша... и моите писания стават фермани..  hahaha

# 36
  • Мнения: 3 622
Ето ни и нас в новата тема  Hug
Днес бяхме на първа консултация
Алекс е наддал с 600 гр. и е пораснал цели 4 см.  Grinning
Днес педиатърката ми каза да започна да давам витамин Д

veset0 ние сме на АМ. Алекс е на 18 дена и на хранене изяжда между 70 и 90 гр. До сега през нощта е превил само на два пъти пауза от 6 часа. Като се събуди и е гладен го храня. Като си хапне и си заспива доволен и спокоен. Не го държа гладен. На денонощие имаме 7 - 8 хранения

За лексикона:
1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - ако се е наакал го мия. Ако не го почиствам с мокри кърпички
2. Какви пелени и кърпички ползвате? - Ползваме Pampers premium care 2-5kg и кърпички Pampers . .
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места? - Мажа на всяка смяна на памперса зоната около дупето и гънките.
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - крем на мустела



# 37
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Най-накрая влизам и аз да се отчета  Mr. Green

На 21.03 в 8:20 се роди Димитър - 3100, 50см, нормално раждане. Подробности за раждането ще се опитам да напиша тези дни, само да ме допуснат отново до компютъра Laughing На кратко мога да кажа, че за съжаление болеше много повече, отколкото очаквах, но се забравя  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1
Не знам дали тук в темичката или на някого трябва да пиша, но на първа страница малко сте ни объркали ръста. Родихме се 52см а не 54 Simple Smile
Така и така някои ще го поправя евентуално, може да допишете, че е роден секцио (по спешност)

# 39
  • Мнения: 624
"Имам си бебче Андрей, 4300гр, 52см. Безкрайно съм щастлива!Целувки и поздрави!Sussann"

Честито на всички нови мами Hug Hug Hug

# 40
# 41
  • Мнения: 0
На вьпросите - как почиствам дупето, ами с вода, а навьн с кьрпички: марки пелени и кьрпички - сьвсем произволно; дали мажа дупето на всяка смяна на пампито - ами не, само няколко пьти сьм мазала, не виждам защо да го правя при положение, че няма проблем, по-добре кожата му да диша, а марката ми крем против подсичане е Судокрем.                                                              
Ние бяхме на консултация за пьрвия месец, наддал е 1,600 кг, бая значи, и 5 см. На кьрма сме си, регулирахме се вече. Друго какво - спи си през деня на терасата, ходим по градинките, колики  няма или ако има са слаби и аз не ги отчитам  Whistling а го слагам на корема ми да легне, да се затопли и да му мине.
И аз имам вьпроси:
1. Ще ходите ли на контролен гинекологичен преглед в края на пьрвия месец? На мен ми казаха да ида
2. Какьв цвят са очите на децата ви в момента ? Нашите са сиво-сини, в средата с тьмно крьгче
3. С какви коси се родиха децата ви на цвят? Нашата коса е права, оскьдна  Crazy и тьмнокафеникава
4. Виждат ли се веждите на вашите бебета? Нашите почти не, много са нежни косьмчетата.
 5. Имате ли вече омалели дрешки? Ние 2 бодита, 2 гащеризона и май товаа е, не знам аз ли не ги пера както трябва, че се свиват, или си расте детето
 Честито на Sussann!!!!

# 42
  • Мнения: 160
Запис в темичката ни Simple Smile

А това за миенето виждам, че всички майки миете с водичка. Това става въпрос за след като се е наакало, или при всяко сменяне на пелени. Защото ние акаме само по веднъж на ден и само тогава с легенчето се мием ( ама то няма и как, щото сме до ушите Simple Smile  Embarassed  Embarassed )
Иначе не се мием, само с кърпичка и то не всеки път. Иначе я мажа при всяко сменяне на пелените с Бочко засега Simple Smile Дано да нямаме проблеми Simple Smile

# 43
  • Мнения: 32
ДОБРЕ ДОШЛИ МАРТЕНСКИ МАЙЧЕТА В РОДЕНИ  bouquet

# 44
  • Мнения: 8
И АЗ ДА СЕ ЗАПИША В НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт