Приветствайте и нас в РОДЕНИ, МАРТенки с бебчета засмени! - тема1

  • 32 219
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10
Адриана, благодаря ти за отговора за детските  bouquet

Тонимер и аз слагах 2-3 дни 3х1 капка.

Uinen, милата, гледай си детето и не се ядосвай Hug

# 736
  • Карлово
  • Мнения: 328
Момичета, а какво представляват крустите?
И на Дари на места леко й се бели главичката, но не знам какво е?!
И в този ред на мисли....колко често им миете главите?


Крустите са коричките на главата
Всяка вечер му измивам хубаво главичката

# 737
  • София
  • Мнения: 160
  За ползата от БИФИДУСА и аз давам един глас ЗА.Ползвала съм го и при 2-те ми дъщри и определено има ефект.на малкия още не се е налагало да му давам-само на БиоГая е и е спокоен засега.

Ina78, комбинирала ли си Бифидус с някакви капки против колики?

# 738
  • Мнения: 639
Имам въпрос към всички. Знаете ли дали и кога ще спре да ми изтича кърмата когато си иска. Постоянно съм улята, подплънките не ми вършат работа - пропускат, слагах хавлии ама с тях се спарвам. Сега измайсторих друго - изрязвам си превръзки и тях слагам, че поемат повече Simple Smile)) (може и да ми се смеете, ама засега само това ме спасява) Проблема ми е, че не понасям да нося сутиен, а като почна да излизам явно ще трябва. намразих вече превръзките, отгоре, отдолу, от всякъде тека Simple Smile)
Към ЛЛЛ
За сега нещата са добре, явно е било нещо моментно това с кърмата, сега наблюдавам последните няколко хранения гърдите ми са си пак напращели и малката се наяжда от едната. Акото се оправи. Сега ми остана да се преборя и със нослето, много се нерви милата, вечер се събужда и стряска от запушването. Благодаря ви за отговорите, и извинявайте за безпокойството. Пак ще ви търся Simple Smile)))

Миш, радвам се, че сте добре! Ако имаш нужда – не се притеснявай да пишеш отново.  Hug

Изтичането, за което споменаваш, не е необичайно през първите седмици или месеци след раждането. То може да е по-слабо или по-интензивно и да продължи за различен период от време. Според „Breastfeeding and Human Lactation”, „в ранния период след раждането, изтичащото мляко може да служи като”предпазен клапан”, тъй като много жени, които имат повтарящи се мастити, често споделят, че никога не са имали спонтанно капещо или потичащо мляко.”
Чудесно е, че си намерила удобен и ефективен за теб начин да попиваш изтичащото мляко. Желателно е да сменяш по-често импровизираните подплънки, за да не се задържа твъде дълго топло и влажно по зърната. Ако докато кърмиш от едната гърда, имаш потичане от другата, може да подложиш някакво съдче, в което да събираш кърмата. Потичането би могло да се намали, ако не се пропуска хранене, или няма твърде големи интервали между храненията. Ако усетиш такова „слизане”, а нямаш възможност да реагираш веднага да накърмиш бебето, може да опиташ да притиснеш отпред гърдата леко с длан. Това може да се направи и по-дискретно (като кръстосаш ръце пред гърдите си, притискайки ги леко – все едно се опитваш да се прегърнеш). 

Би могла да опиташ дали няма да са ти удобни безшевни потничета (но да не са твърде стегнати). С времето това потичане обикновено намалява и отшумява, като това не означава, че майката вече няма достатъчно мляко, за да отговори на потребностите на бебето, а по-скоро, че производството на мляко се е урегулирало.



CATWALK, нека се включат и съветничките от ЛЛЛ, но вода казват, че не се дава, когато детето е на кърма /къй като голям процент от нея си е вода/, освен това, давайки вода, се пълни коремчето и после бебчето не може да си изпие мляко, колкото иска. Аз лично на първото си дете, което кърмех на поискване /дълго, дълго , дълго време/ не съм давала водичка и той си растеше супер. Нека и другите майки кажат как е при тях.

luba_rizova,  Peace.
Тъй като съставът на кърмата е над 80% вода, то обикновено майчиното мляко е напълно достатъчно, за да се поддържа бебето хидратирано (като приемаме, че се кърми ефективно, на поискване и толкова дълго, колкото желае да остане на гърдата). Според Американската Академия на Педиатрите, "Добавки (вода, глюкозен р-р, формула и други течности), не би следвало да се дават на кърмещи се новородени освен ако не се налага по медицински причини.” Водата по-скоро би запълнила стомахчето на бебето, без да добави толкова необходимите за този етап от живота му калории, за да расте и наддава. Повече за това дали е необходимо да се дава вода на малки бебета има в тази статия.
С информацията, с която разполагат, и като послушат инстинкта си, майките най-добре могат да преценят как да постъпят.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 839
Amorevole , благодаря много   bouquet

luba_rizova
  и всички, които писаха за водата - мерси, момичета,   bouquet

Uinen , нещата ще си дойдат на мястото с времето.  Hug Важното е да сме спокойни - аз всеки път, щом се разрева за нещо забелязвам, че детето и то започва да плаче  Sad

# 740
  • Карлово
  • Мнения: 328
Като каза Весето за цикъл, да ви питам и аз - по колко време ви вървяха лохиите? При мен вече 5 седмици и повече не са спрели. Беше останало малко кафеникаво течение, сега пак се засили червено  Sick Не ми се вярва да е цикъл, при положение, че кърмя на поискване  newsm78

Буб, ние главата я мием всеки ден при къпане.

на мен преди 2 дена ми спряха, т.е. няколко дни преди 40 ден на бебо

# 741
  • Германия
  • Мнения: 8 092
....Аз имам въпрос към ЛЛЛ[/size]: Приблизително след колко време активно сукане идва задното мляко?Аз предлагам и двете гърди и не знам кога е изпразнила едната напълно, за да преминем към другата.Как да разбера дали не хапва само предно мляко? newsm78Някои бебета пускат гърдата, когато са я изпразнили, а моето може да си стои там с часове. Така и е приятно явно и , ако не я отстраня аз, тя не пуска. Подремва, почива си, после пак хапва. Затова ми е трудно да разбера кога идва време за смяна на гърдите. Може би ще кажете- като спре да преглъща, но не мога да я чуя-толкова тихо го прави. Rolling EyesБлагодаря ви отново за търпението , с което отговаряте на всички ни! Hug
......
ena4 при всяка майка е различно. Зависи и от това, колко активно засуква бебето  в началото, за да стимулира рефлекса на слизането на кърмата. Едно кратко уточнение от теорията  Mr. Green предно мляко е това, което се образува между кърменията и се събира в гърдата. В началото на следващото кърмене тръгва първо то и има синкав цвят като на обезмаслено мляко. Задното мляко се образува по време и към края на кърменето и изглежда като сметана. Сиреч, много майки усещат слизането на млякото като мравучкане, гъделичкане и т.н. други не го усещат изобщо, но бебето си суче активно и ефективно. Оптимално би било да оставиш бебето да суче докато започне да се отпуска и забави темпото на сукане и гърдата не се усеща напрегната. Ето тогава може да се смени на другата гърда и да се остави да си досуче десерта.
 Има бебета със силен сукателен рефлекс и след като са се заситили продължават да правят сукателни движения на гърдата просто за успокоение. Някои специалисти считат, че чрез това "успокоително" сукане бебетата преработват събраните емоци от заобикалящата ги среда.  Другаде може да чуеш или прочетеш за cluster feeding, бебката ти редува ефективното сукане с подремване, почивка, след това пак сукане. По този начин гърдите получават сигнал да вдигнат оборотите и да сервират нужното количество мляко; често такова продължително сукане се наблюдава и във фазите на скок в растежа.
Ако мислиш, че ще ти е по-спокойно, дали бебката е сита, не пречи да опиташ с добрата стара компресия на гърда, така ще е получила допълнителна доза кърма. Друго, което може да се направи за достатъчно задно мляко е т.нар. пинг-понг кърмене - да смениш няколко пъти гърдите, (първа-втора-първа).
Дано не съм те наплашила сега  Peace

# 742
  • Германия
  • Мнения: 8 092
.....
ена4, и мен ме вълнуват въпросите ти към ЛЛЛ. Вики за максимум 5 минути е изсукал всичко от едната гърда и почва да нервничи и му предлагам втората. Изсуква всичко и от нея и е доволен вече. Но се чудя дали изсуква и задно мляко за толкова кратко време newsm78
.....

Matza83 много добре си забелязала, че Вики има нужда и от втората гърда и е чудесно, че следваш потребностите му. Така сучейки доволно и от двете гърди трупа енергия и се развива оптимално. И колкото повече расте, толкова по-опитен става в сукането и времето на хранене се съкращава. Бих ти дала и на теб познатите идеи за многократна смяна на гърдите и ако при повторното предлагане не засуче, значи се е заситил. Компресия на гърдата също може да се опита, ако прецениш, че е необходимо. Наблюдавай реакциите му. Едно сито бебе обръща главичка и се отпуска или да си поспи или да погледа света наоколо.
Предполагам си знаеш вече, за сигурните показатели, че бебето получава достатъчно кърма - редовно пълни пампи, еластична кожа, влажни лигавици и..спокойно бебе. 
 Peace

# 743
  • ВАРНА
  • Мнения: 14
Uinen наистина си в неприятна ситуация.По скоро се опитай да накараш мъжът ти да се запознае и да прочете малко за храненето на детето и въобще гледането.Ти го познаваш най добре и знаеш как да му въздействаш.Аз така направих ,но няколко месеца преди раждането на първото ми дете.А тогава тази тема с водата беше още по голямо табу. Мойта свекърва дойде след раждането още да повива бебето а за водата да не говорим.@ пъти опита ,втория път нарочно пред мъжът ми, за да може той да и разреши .Ама добре че беше подготвен.Резултата беше сърдита свекърва, която не се появи месец да ни види.(Живеем врата до врата). Желая ти успех и дано мъжът ти не се влияе от властното мамче.Поне по твоя разказ така ми звучи.
Сега с дъщеря ми дори личната лекарка ми каза че мога да не давам вода.Със сина ми препоръчваше водата.
И нашето ако е зелено,но вече свикнах.Аз давам капки за колики.Надявам се да и помагат поне малко.
Относно цикъла предния път кърмех 2 години,но цикъла ми дойде още на първия месец.Така че не е гаранция ,че ако кърмиш се забавя цикъла.макар че този път се надявам да е така .

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Uinen , искрено се надявам нещата да си влезнат в релси и този тормоз да приключи. Не знам как издържаш, адски гадно е някой само да ти седи на главата и да ти дава ненужни непоискани съвети, та чак и сметка да ти държи. Или яхвай метлата и вдигай скандали /хем малко да ти отпусне напрежението  Hug/, или не спори с тях, нека си говорят, пък ти си прави каквото си знаеш, все пак детето си е твое, ти си човека ,който е с него 24 часа и му знаеш най-добре потребностите. Ех, тази българска работа като се роди бебе изведнъж да се появяват сто специалисти как се гледа. Стискаме палци да те оставят намира и свекито /ако по принцип си живее отделно/ да си ходи, ча да ти олекне. Heart Eyes
migeio78, ех, тези приятелки ...  Само не знам защо всички се връзваме на хорските мнения /пък били те и от на-близките хора/. Явно майката в първите седмици след раждането е много чувствителна и ранима и има нужда от подкрепа, а не от критика.Горе главата!
къде се изгуби marinels? до колкото си спомням, вчера имаше тест, чакаме да ни се похвалиш, че опасенията са били напразни.
Лека и това слънце кога ли ще го дочакаме

# 745
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 585
Редрени,не съм комбинирала Бифидуса.на малкия още не съм му давала, защото няма силни колики.Мнението ми се базира на опит с каките при болки в корема и летните вируси с разстройство.

# 746
  • Мнения: 0
Нова тема

Момичета, новата тема е абсолютно същата като старата  Blush нямах време да й придам малко по-великденски вид, пуснах я колкото да не заключат тази. Ако някой има време и желание, може да я поосвежи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт