Приветствайте и нас в РОДЕНИ, МАРТенки с бебчета засмени! - тема1

  • 32 233
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5
Момичета, а какво представляват крустите?
И на Дари на места леко й се бели главичката, но не знам какво е?!
И в този ред на мисли....колко често им миете главите?

# 721
  • Мнения: 319
Мамиии идвам с един бърз ВЪПРОС.... Искам да питам мамите,които не кърмят....Дойде ли ви цикъла?На мен днес ми дойде...а си мислих,че трябва по-нататък да ми дойде... newsm78 newsm78 newsm78

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Като каза Весето за цикъл, да ви питам и аз - по колко време ви вървяха лохиите? При мен вече 5 седмици и повече не са спрели. Беше останало малко кафеникаво течение, сега пак се засили червено  Sick Не ми се вярва да е цикъл, при положение, че кърмя на поискване  newsm78

Буб, ние главата я мием всеки ден при къпане.

# 723
  • Мнения: 15
Като каза Весето за цикъл, да ви питам и аз - по колко време ви вървяха лохиите? При мен вече 5 седмици и повече не са спрели. Беше останало малко кафеникаво течение, сега пак се засили червено  Sick Не ми се вярва да е цикъл, при положение, че кърмя на поискване  newsm78

Буб, ние главата я мием всеки ден при къпане.
Моите лохии спряха към 35-я ден.
А косата я мием сега всяка вечер, и то със шампоан, защото трябва да се измие хубаво този гел, който мажем за крустите-това са едни люспички, които с ръка не можеш да отстраниш, трябва нещо мазно да се втрие и да поседи така поне 1/2 час преди баня. Бабите им казват лепка.Чувала съм ги икато млечни корички. Преди миехме косичката през ден.

# 724
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте момичета,

Днес си изпратихме гостите и отново сме си четиримцата - мама, тати, бебо и маца:)
Нямам търпение да се затопли към средата на седмицата Laughing

Днес на бебо акото имаше едновременно и зеленикаво и жълтеникаво. Дали е нормално това? Според педиатърката е нормално, но аз искам да ви питам и вас,

veset0, за цикъла мисля, че е нормално, след като не кърмиш.

За почистването на нослето. Слагаме първо физиологичен разтвор - или с помпичка Тетрисал, или от тези малките дозички Тонимер капки. Имаме и Стеримар, но е много силна струята и не смея да му пръскам. После почвам да въртя бебето - по корем, на едната страна, на другата. Така се стичат секретите. Ако се разплаче, не е приятно, но от напъването също ги изкарва. Каквото се подаде, обирам с клечка за уши. Правим го поне 1-2 пъти на ден, защото още не се е оправило напълно нослето от гадниите бактерии и има сополки  Sick
Commelina, по колко капки капеш във всяка ноздра от дозичките Тонимер?
Ние за всеки случай отиваме утре да ни вземат секрет от нослето, че се притесних с тази болнична инфекция, за която говорите в Шейново.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 839
Пепеляшка, много ти благодаря за отговора   bouquet Днес се хранихме спокойно, да видим утре как ще е.
Siela, добре дошла и мерси за успокоението   bouquet
Относно акито - при нас веднъж е зелено, след това си беше пак жълто. Вярно ли е, че когато е зелен цвят, това е знак, че бебо има колики ?
Нашето бебе ака след всяко хранене.
При мен лохии почти няма - цял ден съм чиста и вечер капва по малко.
Главичката на бебето я мием горе долу през ден - понякога с шампоан, по-често с вода само.
Момичета, вие давате ли вода на бебоците ? Взеха да ме съветват да давам (майка ми, свеки,  а и педиатърката). Аз само кърмя и не мисля, че е необходимо да му давам и вода, а и той доста спи и всъщност трябва да го будя, за водата  Rolling Eyes Извенете ако това с водата е обсъждано  Embarassed
Пожелавам ви лек следобяд и вечер, особено на недоспалите.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте мамчета,
CATWALK, нека се включат и съветничките от ЛЛЛ, но вода казват, че не се дава, когато детето е на кърма /къй като голям процент от нея си е вода/, освен това, давайки вода, се пълни коремчето и после бебчето не може да си изпие мляко, колкото иска. Аз лично на първото си дете, което кърмех на поискване /дълго, дълго , дълго време/ не съм давала водичка и той си растеше супер. Нека и другите майки кажат как е при тях.
За лохиите - на мен ми бяха 23 дни и ми се струва много малко, чак с епритеснявам да не би нещо да не е наред. първия път /хем кърмех/ ми течаха 40 дни и повече.
За акото - уж е нормално, но човек си се притеснява, важното е да няма слуз, тогава има някакъв проблем.
За цикъла - когато кърмех, ми дойде чак в 9 месец, сега не знам, явно трябва да очаквам още този месец да ме навестят Cry
ino4kada  - супер неприятно, не ми се е случвало, но за всеки случай и за твое спокойствие консултирай и друг педи /хич им нямам вяра на тези лекари напоследък/
А за наддаването - момичета, вие ме хвърлихте в депресия. То вярно, че заради престоите ни в болници сме доста назад, ама сме само 3560, а сантиметрите 51-52. Наддали сме само 250 грама / в началото отслабвахме/, и наддаваме много, ама много бавно, и за това тазидиария ме изнервя и чак завиждам, когато някой каже , че бебе се изхожда веднъж на 2 дни /то не че това е хубаво, ама всеки с проблемите си/
Лека и дано пекне слънце най накрая

# 727
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Благодаря за отговорите.След мъничко мъжът ми ще го пращам до магазина да взима памперси и ще го накарам да провери за този крем на Авен и да вземе от него.
Моята баба казва,че това били тъй наречените "бебешки трески"и да съм мажела главата на бебо със св.мас Mr. Green
Мия главичката на бебо всяка вечер,
Вода давам
За цикала Днес и на мен ми дойде
За лохиите При мен вървяха някъде към 40 дни

# 728
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
И на мен педиатърката ми каза да давам вода, мъжът ми, майка ми и свекървата също искаха да давам, но аз не се давам. Майка ми се примири, но и не настояваше много. Мъжът ми настояваше, дори му направи едно шише с подсладена вода, но то милото не е глупаво и така и не пое от нея... аз пък ревах като магарица докато му тикаше шишето и се опитваше да го накара да пие, а майка ми само ме успокояваше, че малкият не я иска и не е изпил нищо  Crazy Вчера малчо поплака и свекървата предложи да му дадем вода (въпреки че им казах, че ще го накърмя) и буквално им се скарах, че ще го кърмя и никаква вода няма да му се дава, нали кърмата е поне 80% вода!

Преди няколко дни пък докато таткото го обличаше след банята бебчо се изака върху него  Laughing но нали е по-редичко и има и цветни капчици в акото таткото реши, че е диария и се притесни, майка му барабар с него. Аз така и не можах да им обясня, че той така си ака и е нормално да е по-течно. Пак искаха да му дават вода да не се обезводни, да го водим по лекари и т.н. Бабата пък само повтаряше, че бил настинал и се разхождаше с едно одеалце, с което да сме го завиели, при положение, че си беше завит с вълнено одеалце и температурата вкъщи не е падала под 21 градуса. Както и да е, аз си го накърмих, вода не сме давали, а таткото ме заплаши да съм внимавала да не му се случело нещо като толкова много съм знаела... все едно само аз съм отговорна за това дете.

Оплаках ви се, но ми идва в повече и искам вече да си останем само с бебчо и да си се гледаме.  Sad Ако имах книжка и кола щях да си вдигна гълъбите и да ходя да си го гледам в майка ми, толкова ми дотяга понякога  Confused

# 729
  • Мнения: 30
И на мен педиатърката ми каза да давам вода, мъжът ми, майка ми и свекървата също искаха да давам, но аз не се давам. Майка ми се примири, но и не настояваше много. Мъжът ми настояваше, дори му направи едно шише с подсладена вода, но то милото не е глупаво и така и не пое от нея... аз пък ревах като магарица докато му тикаше шишето и се опитваше да го накара да пие, а майка ми само ме успокояваше, че малкият не я иска и не е изпил нищо  Crazy Вчера малчо поплака и свекървата предложи да му дадем вода (въпреки че им казах, че ще го накърмя) и буквално им се скарах, че ще го кърмя и никаква вода няма да му се дава, нали кърмата е поне 80% вода!

Преди няколко дни пък докато таткото го обличаше след банята бебчо се изака върху него  Laughing но нали е по-редичко и има и цветни капчици в акото таткото реши, че е диария и се притесни, майка му барабар с него. Аз така и не можах да им обясня, че той така си ака и е нормално да е по-течно. Пак искаха да му дават вода да не се обезводни, да го водим по лекари и т.н. Бабата пък само повтаряше, че бил настинал и се разхождаше с едно одеалце, с което да сме го завиели, при положение, че си беше завит с вълнено одеалце и температурата вкъщи не е падала под 21 градуса. Както и да е, аз си го накърмих, вода не сме давали, а таткото ме заплаши да съм внимавала да не му се случело нещо като толкова много съм знаела... все едно само аз съм отговорна за това дете.

Оплаках ви се, но ми идва в повече и искам вече да си останем само с бебчо и да си се гледаме.  Sad Ако имах книжка и кола щях да си вдигна гълъбите и да ходя да си го гледам в майка ми, толкова ми дотяга понякога  Confused

Момичета много неприятно е да се преборим с всички съветници и на мен ми се чудят как така не давам вода.Вчера на погачата приятелките ми като почнаха със съветите,да съм внимавала какво ям-не трябвало да ям варива,чушки,шоколад,кафе абсурд,аз казах че ги приема добре,но те нее, то се натрупвало в организма и можело да получи алергия след време Sad,а тази зелена салата която съм яла знаело ли се е какво има в нея SadКак така не съм му давала нищо за коликите,то се мъчело.Аз установих,че каквото и да давам коликите ги има,просто трябва да изчакам да мине този период.Много било съблечено,после много било облечено затова имало пъпчици Close,абе полудях,много хора много мнения.Те не го правят от лоши чувства,но незнам каква е тази мания да се дават съвети,за гледане на бебе newsm78Аз затова държа бабите на дистанция"Много баби хилаво бебе".Поне с мъжа ми нямам проблеми той знае че съм достатъчно информирана и знам какво правя.Но за водата наистина нещо не могат да го проумеят #Crazyхем им казвам кърмата е 80%вода ама както беше цитирала една съфорумка "ние сме от модерните майки които не дават вода"ужас #CrazyТе добре че бебчовците не я искат Mr. Green
Главичката на бебчо я мия всеки ден само с водичка.
Памперси ползваме вече 3-ка на Хъджис от4до9кг.мноого съм доволна,не че не пропускат по някога,но много по-рядко от тези на Памперс.
Акото от време на време ни е зелено,но аз знам от педито,че става такова когато коликите са по-силни.Не е нещо тревожно Peace
Да отговоря и аз за Тонимер-капя 4пъти на ден по4капки в двете ноздри.

# 730
  • Мнения: 5
Amorelove сърдечно ти благодаря за съвета за акането на Димитър. След 2 успешни опита да се изакаме с термометър за съжаление- не го исках, но детето се скъсваше да реве милото- снощи не знам какъв ад беше и всичкото това от запека- коликите ряпа да ядат точно за снощи. Та исках да кажа, че днес цял ден при всяко папане и сменяне на памперси правихме гимнастика- каране на колело, околко 10-15 минутки и едновременно с това масаж на коремче по посока на часовниковата стрелка толкова много изака, че такова нещо просто не бях виждала досега. Напълни ми целия памперс, после на 2 салфетки, после мислихме, че малко му трябва още и сложихме 1 превръзка  Laughing Laughing Laughing и нея напълни и чак тогава се спря. В началото беше гъстичко, личеше си, че си е запечено, но след това дойде и редичкото. Сега вече съм много по-спокойна, детето и таткото също. Още един път- БЛАГОДАРЯ от цялото си сърце, ама какво да се прави не че е оправдание- ама млада майка, без никакъв опит, но ще ме води детето, то ще ме учи как да се справям... Grinning Grinning Grinning

# 731
  • Мнения: 6
luba_rizova  благодаря   bouquet наистина ще се консултирам но ще е след празниците , че не мога да мръдна-не шофирам а мажо е зает-не ми се излиза в това време нямам никакво настроение.Не се притеснявай за наддаването хубаво е ,че сте тръгнали нагоре малко по малко става много  fingerscrossed  да ви мине бързо и да не мислиш за разстойства ,защото знам какво е да имаш бебе с р-тво и да си в чуденка , нашето мина от живи бактерии т.е. пробиотици, никакви медикаменти не помогнаха.  ooooh!
А за всички мами които се притесняват от крустите - на баткото ги третирах всеки ден с мазило след баня и ги "решех" с бебешки гребен-от естествен конски косъм- за да паднат ,казвали са ми ,че ако не ги махам ще има много пърхут като порасне. Whistling  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 8
Аз не кърмя имах само 10 дни кърма лохиите ми спряха на 20 ден от секциото и след 10 дни ми дойде цикъла сега даже почнах противозачатачните.
Ние мием главичката пред ден със шампоан.
За храненето сме на АМ НА 5 хранения по 120 мл.

# 733
  • Мнения: 30
Някой няма ли да пусне анкета за заглавие на следващата тема,че може скоро да ни заключат

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Редрени, Тонимера го купувахме като бяхме на около седмица и аптекарката беше казала 3*1 капка. Те всъщност и в болницата така му слагаха физиологичен р-р 3*1 капка само че със спринцовка.
Видях в интернет, че много хора слагат повече капки, затова и да капне повече не му се шашкам.

Мигео, то анкетата лесно, ама някой трябва и темата да направи Simple Smile а Женичка и Марис май няма да успеят по обективни причини.

Общи условия

Активация на акаунт