Приветствайте и нас в РОДЕНИ, МАРТенки с бебчета засмени! - тема1

  • 32 231
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 856
Мерси на всички за отговорите за шезлонгите. Значи можем и ние по-дълго да оставяме бебо в него  Grinning

# 691
  • Мнения: 5
Моля за съвет момичетата От ЛЛЛ. Малкият ми мъж не е акал вече втора нощ. Последният ни пълен памперс беше преди около 36 часа и оттогава насам- нищо. Лекарката ни каза, че е нормално да ака вече по-малко- дори веднъж на 24 часа, но при нас вече мина повече време. На 26 дни сме, храним се на режим през 3 часа, давам и от двете гърди и после се доизцеждам ( само на кърма сме си). Напъва се миличкия ми и само успява да прицне, но не и друго. За 22 дни бяхме наддали 520 гр, дали е добре или е малко?!? А имам още един въпрос- от кога трябва да го уча да суче само от едната гърда, а на другото ядене от другата? Пробвахме досега веднъж преди около 10 дни, но май не можа да се наяде с едната и му дадох още след това и другата, иначе седи средно около 10 мин. на гърда и е наяден, никога не ми е плачкал да е гладен пак след това време??? Моля Ви момичета- разчитам на Вас!!! Cry Cry Cry

# 692
  • Мнения: 107
Ей момичета много сте изписали  Hug Докато прочета всичко и стана следобяд  Crazy

Виждам ,че тук има малко зададени въпросчета, ние сме на кърма , но все пак може да ти е от полза, та все пак да отговоря:
На едно ядене Денислав изяжда средно между 160  и 220 мл - много е за него, но иначе си седи гладен  Rolling Eyes Кърмя нон стоп, имах малко проблеми и се цедях и давах в шише, сега отново сме на гърда. Имаме около 10 хранения (като не броя тези за по 5 мин) .Като цяло много добре си хапва. Времетраенето зависи от това дали ще яде от едната или от двете гърди.
 
Буб55 , има едно бонбони за разхлабване , евтини са и помагат. А ако не искаш да пиеш лекарства, има едни анални свещички БИЗАКОДИЛ  - 100 % ефект ще има

За шезлонга - Денислав докато го помирише и е заспал  Joy

Честит празник на всички който днес имат имен ден!
Хайде хубав и усмихнат устатък от деня   bouquet
Бягам навън на слънце  Hug

# 693
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Благодаря за инфото за пиенето на вода по време на кърмене - абе бях чула нещо, че по време на самото кърмене не било хубаво да се пие, но явно е пак грешна информация  ooooh!
Честит имен ден на всички с имена на цветя - да си носят със здраве името   bouquet
Въпрос  към консултантите по кърмене   bouquet
От ден - два нашия господин започна много нервно да се храни... засуква, уж е спокоен известно време и изведнъж започва да си върти главата наляво - надясно, да нервничи, маха с ръце и крака... Мисля, че може да са колики, понякога наистина го боли коремчето, но малко се притеснявам защо е толкова неспокоен - изглежда отчаяно, безумно гладен и направо с борба се бори за порцията си... Съответно  - изпуска гърдата, мъчим се да засуче, но го прави неправилно или за кратко, а и става болезнено за мен.
Понякога е по цял час на гърдата, но не суче ефективно.
Възможно ли е това да е заради залъгалката, която му давам още от родилния дом   Sad  Embarassed
Позата на кърмене е класическа - на ръце като коремчето му е долепено до моето, а главичката малко преди сгъвката на лакътя на ръката.
Мисля че си имам кърма - понякога връща малко, след като не се е уригнал...
Много ми се иска да се храни спокойно, а не така настървено и нервно...


Към момичетата с операция - изпитвам тъпа болка над шева като натисна лекичко и мястото е като подуто... При вас така ли е ? Ще ходя след седмица на контролен преглед ,но взех да се вкарвам във филми, понеже Преслав е доста тежък, а аз дребна и при всяко носене и вдигане се напрягам  Confused , а нали уж не бива да се вдига тежко...

За заглавие на темата сега ми хрумна това, вдъхнове на от предложението на ена4  Wink
Пролет най-прекрасна е и с бебчета се смееме.

catwalk, възможно е да го притеснява коремчето, но..също така е възможно да се бори със силна струя и затова дърпането и въртенето на главата настрани. Мисля си за тази вероятно причина, понеже споменаваш, че засуква нормално и малко след това започва борбата. Усещаш ли като слиза кърмата?
Мислиш, ли че ще ти е удобно и на теб и на Преслав да промените леко позата, евентуално по-изправен и полегнал върху теб, а ти облегната удобно назад? Друго, което работи често при по-лакомите бебенца е да се слагат още при ранните признаци на глад, за да не се нахвърлят така на мама.
Доста бебенца се успокояват от мъчителните колики, ако са корем върху корем с майката ...или поспят така върху тати. По тази причина и много бебета сучейки продължително си задоволяват сукателния рефлекс или се успокояват от дискомфорта в стомахчето. Някои майки предлагат "празната" гърда при това продължително сукане, по този начин кърмачето не се дразни от приидващото мляко, но настава мир и спокойствие в стомахчето. Важно е разбира се, да е сложено правилно, за да не разранява зърното! Прецени, дали това би било алтернатива за успокояване, защото ти познаваш най-добре Преслав и можеш да откликнеш оптимално на нуждите му  Flutter  и..спокойно можеш да потърсиш някое от ЛЛЛ-момичетата за да погледне на място и да даде още идейки  Peace

# 694
  • Мнения: 8

От ден - два нашия господин започна много нервно да се храни... засуква, уж е спокоен известно време и изведнъж започва да си върти главата наляво - надясно, да нервничи, маха с ръце и крака... Мисля, че може да са колики, понякога наистина го боли коремчето, но малко се притеснявам защо е толкова неспокоен - изглежда отчаяно, безумно гладен и направо с борба се бори за порцията си... Съответно  - изпуска гърдата, мъчим се да засуче, но го прави неправилно или за кратко, а и става болезнено за мен.

Много ми се иска да се храни спокойно, а не така настървено и нервно...



Към ЛЛЛ
Същатата история.Не мисля,че е от бибата.Пробвах да я дам в такъв момент на борба-и нея я плюе по същия начин.Мислех да не би струята кърма да е силна-не е.(пробвах с мека гърда,освен това понякога се дърпа и към края на кърменето).Склонна съм да мисля,че е от влезлия въздух понеже винаги като я вдигна и доста силно се оригва.За това пробвах и различни пози в които е почти изправена,но не-същата борба настава.Започва се едно боричкане и вдигане за оригване на всеки 2 минути.Така 20 минути,докато тотално не капне от умора.Съответно не е наядена добре и много скоро пак търси цицата.Може би просто колики?или кърмаческа стачка?
Отделно е това,че не ака(веднъж на 5 или на 3 дни).Следя напишканите пампи-ок са за сега.Все още има и жълтеница-педи каза,че е кърмаческа.
Да добавя,че Ивана е само на кърма.Не давам вода ,биби,чайчета и т.н.Средно хапва на всеки 2 часа и наддава повече от добре.Просто това нервно ядене  изнервя и двете ни.Всичко започна от преди седмица без да има някаква промяна в ежедневието ни.

# 695
  • Мнения: 15
Естела, какви капки ползваш на др. Михайлов?Сребърна вода и клеева тинктура ли?И как ги даваш?Аз ги ползвам за себе си , като има нужда и съм доволна.
Добре дошла на новата мама! Hug

# 696
  • Мнения: 639
Към ЛЛЛ[/color]
Кърмя я на поискване, давам само едната гърда на хранене, редувам ги. Вчера обаче ми се случи нещо ново, не й стигна едната гърда ( беше нервна след храненето) и се наложи да й дам от другата. Все още не мога да преценя дали ми намаля кърмата или тя започва повече да поема. Тези дни ще наблюдавам. Пробвах снощи да изтискам за да видя какво количество излиза от едната гърда - беше 60мл от едната и 60 от другата. Тя си го изяде цялото 120мл мляко и заспа спокойна. Днес обаче се наяде само от едната гърда и заспа още докато се хранеше. и аз не мога да разбера какво става. И още нещо днес не е акала още ( след вчерашното рядко щастие ).

Миш, Изабел расте с всеки изминал ден, нараства и потребността и от повече мляко. Нормално е да изсуква повече, а постепенно може да започне и по-бързо да успява да се нахрани, защото става все по-силна и по-умело се справя със сукането. Както и възрастните, бебетата също не изяждат еднакво количество всеки път – и ние понякога сме по-гладни, а понякога искаме да си похапнем само малко. Затова е нормално единият път  тя да заспи още на първата гърда, а другият – да си потърси и втората. Количеството кърма, което си изцедила, никак не е малко (като се има предвид, че бебето суче много по-ефективно и от най-добрата помпа) и от написаното от теб оставам с впечатлението, че по-скоро имаш достатъчно мляко.
За акането би могло да и помогне, ако и направиш нежен масаж на коремчето с длан, по посока на часовниковата стрелка или малко упражнения – свиваш и леко крачетата към коремчето или ги движиш, все едно кара колело.
Дали да не опиташ като я кърмиш, след като приключи с едната гърда, да и предлагаш и втората? Може да суче и от нея, а ако е заситена - вероятно ще ти откаже. Ако нослето и е запушено, по-изправена поза на кърмене също може да е благоприятна. Ако прецениш, би могла да опиташ и няколко капки кърма в нослето да и капнеш (това не замества лечението, ако е необходимо такова, но не би навредило).
Ще се радвам да споделиш как се развиват нещата при вас.  Peace



Моля за съвет момичетата От ЛЛЛ. Малкият ми мъж не е акал вече втора нощ. Последният ни пълен памперс беше преди около 36 часа и оттогава насам- нищо. Лекарката ни каза, че е нормално да ака вече по-малко- дори веднъж на 24 часа, но при нас вече мина повече време. На 26 дни сме, храним се на режим през 3 часа, давам и от двете гърди и после се доизцеждам ( само на кърма сме си). Напъва се миличкия ми и само успява да прицне, но не и друго. За 22 дни бяхме наддали 520 гр, дали е добре или е малко?!? А имам още един въпрос- от кога трябва да го уча да суче само от едната гърда, а на другото ядене от другата? Пробвахме досега веднъж преди около 10 дни, но май не можа да се наяде с едната и му дадох още след това и другата, иначе седи средно около 10 мин. на гърда и е наяден, никога не ми е плачкал да е гладен пак след това време??? Моля Ви момичета- разчитам на Вас!!! Cry Cry Cry

Sabrina1, разбирам притеснението ти, защото на тази възраст именно това какво има в памперса и колко често го има е един от основните ни ориентири дали бебето се храни достатъчно и дали всичко е наред.
Изцяло кърмените бебета на тази възраст обичайно имат около 2-5 наакани памперса на денонощие (дори в малко количества, с размер на монета от един лев, например). Възможно е да започнат да не се изхождат по няколко дни, дори по повече от седмица (тъй като организмът им усвоява почти изцяло кърмата), но това обичайно се случва след около шестата седмица.
При доста бебета за изхождането помагат: масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка; упражнение „Каране на колело”; промяна в диетата на майката – макар че приемът на разхлабващи храни от кърмачката понякога да няма ефект върху бебето, някои майки споделят, че ако си хапнат нещо разхлабващо, това оказва влияние и на изхождането на детето.

Някои капки против колики могат да предизвикват забавяне на изхожданията.
 
Инвазивните методи (сапунче, термометър, мушкато и т.н.) са доста агресивни и дори биха могли да навредят на бебчето. Даването на детето на овесена водичка, сокчета, разхлабващи храни и др. в твърде ранна възраст, преди бебето да показва признаци, че е готово за захранване - което обичайно се случва около шестия месец, също може да носи негативи (а овесът съдържа глутен и твърде ранното му даване крие риск от цьолиакия).
Наддаването на Димитър спрямо рожденото или спрямо най-ниското му тегло е? Обичайно, малките бебета растат скокообразно – т.е. може за една седмица да качат само 100гр, а следващата – 300, или пък обратно. Предполагам, че тези дни сте на консултация и съвсем скоро ще разбереш колко е качил и пораснал през първия си месец.
За това дали да му даваш само едната или и двете гърди на едно кърмене – дали си склонна да опиташ да го оставиш той да те води? По-скоро няма такова правило – след известно време бебето да трябва да се учи да се храни само от едната гърда. Всяко дете е различно (както и майките имат различен капациете на гърдите) – ако на едното дете му е достатъчна едната гърда, другото има нужда да суче и от втората, някое може по-често и по по-малки количества да изсуква, а друго – повечко, но по-рядко, едно може да хапва по-малко, друго да е по-лакомо и т.н. Няма проблем той да продължава да суче и от двете гърди (след като е „изпразнил” добре първата), това е положително и за твоята лактация. Би могла да продължиш да му даваш и втората гърда, а ако той се е заситил на първата, е вероятно сам да ти откаже другата.
Надявам се бебко да успее да напълни памперса и ти да се поуспокоиш. 
Hug

# 697
  • Германия
  • Мнения: 8 099
....
И при нас така, само дето още не се е научил да смуче биберон Simple Smile Като е наяден и спокоен и като му се приспи, започва голямото лапане на ръце, ръкави и всичко, което се доближи до устата му. Но не нервно и настървено като от глад, а бавно и спокойничко си ги лигави  Crazy На няколко пъти го хващам налапал целия юмрук или палеца до китката  hahaha Давам гърда и не иска, дърпа се. Чудя се дали да не го уча на биберон, защото четох, че от смукане на пръста може да му пораснат криви зъбките  newsm78 ЛЛЛ съветват до 6 седмици да не се дават биберони, ние вече станахме на 5, надявам се вече да е свикнал да се храни добре, да не объркаме кърменето. Момичета от Ла Лече Лига, може ли да коментирате   Praynig


Commelina, нали няма да се разсърдиш, ако не коментирам, а само цитирам  Wink
" Бебетата трябва да сучат. Без тази сукателна нужда не биха получили храната си, от която имат нужда да растат и да се развиват. Сукането успокоява бебето. Равномерният ритъм, концентрацията върху тази единствена дейност и приятната стимулация на нервните окончания помага на бебето, да събере сила, за да се справи с множеството странности на големия и озадачаващ го свят наоколо."New Beginnings Nov./Dec.´95
Сукането на залъгалка се различава от сукането на гърда. Залъгалката е твърда и с определена форма, а гърдата мека и съответно променя формата си в устата на бебето. Представи си само как се пие от сламка и как от шише  Wink При сукането на гърда се тренират челюст, език, лицеви мускули, това има значение и за говорното развитие. Ползването на залъгалка носи риск през първите седмици от объркване на сукането, затова и препоръката да се избягва поне в началото, докато се регулира кърменето; да се избегнат разранени зърна и евентуално и млечница.
Това, че твоето бебче е открило юмручетата си и ги суче вероятно е начин да се успокои. Ако си сигурна, че е доволно сит след кърмене, предполагам имаш една причина по-малко за безпокойство. След няколко месеца като си открие крачетата ще ги гони тях да суче  Wink

Споменаваш, притесняваш се от криво израстнали зъбки, ако продължи да суче палчето? Има много спорове по този въпрос Rolling Eyes Някои зъболекари са на мнение, че залъгалката е виновницата за криви зъби (но това при наистина постоянна употреба, години наред и т.н.) други пък твърдят, че палецът е "лошият". Обаче, едно е бебето да е постоянно със залъгалка в устата, друго е чат-пат да посмуче на палчето, защото му трябва ръката за да пипне, да усети, да хване някоя играчка и т.н.
Специалистите по кърменето препоръчват, ако се налага даването на залъгалка, за да се успокои бебето, то да е поне след първите 8-10 седмици и да е за кратко време. Ако я отказва - не е нужно да му се набутва насила, после пък да го отвикваш от нея ..
Обмисли добре, кое е по-малкото зло за теб и бебчето ти  Peace

# 698
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Към ЛЛЛ
Същатата история.Не мисля,че е от бибата.Пробвах да я дам в такъв момент на борба-и нея я плюе по същия начин.Мислех да не би струята кърма да е силна-не е.(пробвах с мека гърда,освен това понякога се дърпа и към края на кърменето).Склонна съм да мисля,че е от влезлия въздух понеже винаги като я вдигна и доста силно се оригва.За това пробвах и различни пози в които е почти изправена,но не-същата борба настава.Започва се едно боричкане и вдигане за оригване на всеки 2 минути.Така 20 минути,докато тотално не капне от умора.Съответно не е наядена добре и много скоро пак търси цицата.Може би просто колики?или кърмаческа стачка?
Отделно е това,че не ака(веднъж на 5 или на 3 дни).Следя напишканите пампи-ок са за сега.Все още има и жълтеница-педи каза,че е кърмаческа.
Да добавя,че Ивана е само на кърма.Не давам вода ,биби,чайчета и т.н.Средно хапва на всеки 2 часа и наддава повече от добре.Просто това нервно ядене  изнервя и двете ни.Всичко започна от преди седмица без да има някаква промяна в ежедневието ни.


lilincho,
чудесно е, че се радваш на такова добре наддаващо кърмаче  Flutter  Възможно ли е Ивана просто да прави скок в растежа и оттам да идва неспокойното и държане? Доста бебенца на нейната възраст изправян на нокти майките си с по-активно поведение, неспокойно или лошо спане и хранене, по-често хленчене или плачене и търсене на гърдата.
Мога да покрепя твоето предположение, че вероятно поема доста въздух при това неспокойно сукане и да я мъчат газовете в стомахчето.
Много добре си се ориентирала какво да правиш   bouquet по-често изправяне и оригване са добри трикове. Опитвала ли си да я кърмиш в тази поза?
Евентуално на тъмно ( в банята или ако можеш да затъмниш стаята през деня); кожа до кожа контактът често действа успокоително на малките, можете да се пъхнете под завивката и Ивана само по пеленка и да опиташ и други пози; или да я издебнеш в полусънено състояние и тогава да предложиш гърдата? Като винаги внимаваш да е обхванала добре зърното и да има вакуум.

Някъде след 40ти ден кърмачетата разреждат акането, без това да е тревожен знак; ако Ивана обаче видимо се мъчи и напъва, можеш да и помогнеш с лек масаж по коремчето, малко "бебешки спорт" (каране на колело, сгъване на крачетата към тялото; при някои помага и носенето в поза като при издържане, но задължително се внимава бебешката главичка да е опряна на твоето тяло).

# 699
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Привет, мами!

Аз влизам с един бърз въпрос и се връщам да ви чета, че не мога да наваксам  Crazy

Искам да питам за цвета на акото - ние понякога имаме зелено аки и не знам на какво се дължи и дали трябва да се притеснявам, на вас случвало ли ви се е? Храним се само с кърма.

# 700
  • Мнения: 40
Привееет
1. По колко мл изяждат на едно хранене? Около 100
2.По колко хранения имате на ден и през какъв интервал? Имахме по 8, но ни казаха че трябва да ги направим на 7 и успяхме, а до 60тия ден трябва да станат 6 и по 120мл
3.За колко време се наяждат ориентировъчно? Ами ние сме на мляко АР, което е страшно гъсто и го смуче 40мин милата. Но то е като каша и трябва голямо усилие, за да излезе през биберона,въпреки че съм ги пробила повечето.

За шезлонга - ние на стоим в него, тъй като нямам удобно място за поставяне, но пък питах ортопеда за коша за кола, тъй като ми се струва много смачкана в него,обаче той ме успокой че няма проблем колко време 6те стой там.

Искам да питам за цвета на акото - ние понякога имаме зелено аки и не знам на какво се дължи и дали трябва да се притеснявам, на вас случвало ли ви се е? Храним се само с кърма.[/color]
Нашето е жълто, но пък много странно мирише - сладко-кисело, което в комбинация с повър6тането и пъпките много ме притеснява, а и лекарката ми даде направление за гастроендокринолог, за6тото се съмнява че може да е алергична към белтъка на млякото.

Аз да ви се отчета последните дни - първо предната но6т плака ужасно много от 10 вечерта до 4 сутрина, ама чак се дереше. После през деня бяхме лазарки - леля ми и беше направила много сладка кошничка като за едно яйчице и беше оплела поставка за яйце. Ето и снимки:




После нали в Ловеч има панаир, заради Цветница та с таткото се разходихме, а като се прибрахме тя о6те ревеше и помолих майка ми да я гледат, а ние с него отидохме да спим в свекърва ми. Беше ми ужасно кофти, но както се изрази свекърва ми: Не си я зарязала в дом, а при майка ти, така че споко. Сутринта обаче веднага хукнах при нея и правихме подготовка за Погача-партито. Ето и от там снимки:


Бях ви обе6тала снимка и на персонализирания комплект за количка от магазин Штъркел, но снимах само пелената. Страхотен е комплекта, заслужава си. Ето я пелената:


Хайде оставям ви, че заех цяла страница само със себе си . Извинявай те

# 701
  • Карлово
  • Мнения: 328
страхотни сте marinels Simple Smile

честит празник на всички именници   bouquet

# 702
  • Мнения: 8
pepelyashka -много благодаря за бързия отговор!
Може пък и да е скок в растежа.Иначе точно в тази поза кърмя.Ивана спря да ака към 4 тата седмица и от тогава не съм сприрала масажите.За съжаление не помагат.Тя видимо се мъчи и напъва,но положението беше същото и преди това.Въобще имаме си ги всички екстри присъщи за едно новородено Simple Smile ,май ще си ги изтърпим чинно Wink
Ще пробвам всичко което си написала!Още веднъж много благодаря!   bouquet
Забравих да допълня,че днес имахме гости,малки деца щъкаха навсякъде-беше малка лудница.Ивана обаче вместо да се изнерви явно се измори порядъчно и така хубаво си хапна,пък после и поспа цели 3 часа  Crazy Да му се не начудиш на това дете #Crazy

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 05:42 от lilincho

# 703
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Имам въпрос към всички. Знаете ли дали и кога ще спре да ми изтича кърмата когато си иска. Постоянно съм улята, подплънките не ми вършат работа - пропускат, слагах хавлии ама с тях се спарвам. Сега измайсторих друго - изрязвам си превръзки и тях слагам, че поемат повече Simple Smile)) (може и да ми се смеете, ама засега само това ме спасява) Проблема ми е, че не понасям да нося сутиен, а като почна да излизам явно ще трябва. намразих вече превръзките, отгоре, отдолу, от всякъде тека Simple Smile)

Към ЛЛЛ
За сега нещата са добре, явно е било нещо моментно това с кърмата, сега наблюдавам последните няколко хранения гърдите ми са си пак напращели и малката се наяжда от едната. Акото се оправи. Сега ми остана да се преборя и със нослето, много се нерви милата, вечер се събужда и стряска от запушването. Благодаря ви за отговорите, и извинявайте за безпокойството. Пак ще ви търся Simple Smile)))

# 704
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Добро утро!

Добре дошли на новите мами!  Hug

Миш, при мен нещата с изтичането се регулираха около месец след раждането

Мама Веси, чакаме вести от вас  Hug

Лилинчо, явно на Ивана й харесва да имате гости  Grinning

Маринелс, много сте хубави! Ние имаме възглавничка с името и данните от раждането на Ади
http://img33.imageshack.us/i/dsc07953u.jpg/

Слънчева и усмихната седмица на всички мами и бебчета

Общи условия

Активация на акаунт