Приветствайте и нас в РОДЕНИ, МАРТенки с бебчета засмени! - тема1

  • 32 235
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 297
pepelyashka , благодаря ти   bouquet Засега  ще пропуснем залъгалката, още повече, че и бебето не я иска. Наистина по-добре да не му я бутам насила Simple Smile

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Добро утро! Лек и усмихнат ден, за съжалени не слънчев /май излъгаха синоптиците, ей, /.
МАРИНЕЛС, много е сладка Анастасия. Да ти е жива и здрава! Аз, да си призная, имам афинитет към вас двете, първо, защото си адашка на моето момиче - Маринела Илиева, и второ, защото дъщеричката ти е адашка на моята племенница Анастасия  Grinning. Вие как й казвате на галено? Ние й казваме Ая. хихихи.  А за алергията - на каква база я поставиха тази диагноза, чак смешно вече ми става, отиде детето на гастроентеролог и хоп, има алергия към белтъка. Понеже и на нас така налучкват, за това ми е интересно? Иначе , и нашите изпражнения са с кисел дъх  и диарични, по принцип киселите изпражнения по-скоро говорят за лактозна малабсорбация, ама нещо не я долюбват тази диагноза лекарите и си пробутват ФРИЗОПЕПа и това е.
Сега да питам, как момичета махате това 8 хранене? просто не виждам как ще стане, като си се буди през нощта точно на 3 часа и на всичкото отгоре не мога да й увелича количеството, за да навакса с млякото???
ЮНИЕН За изпражненията - нашите са също зелени понякога, ама ние сме на АМ, може би при тебе да се дължи на твоята диета /ако си яла спанак, лапад, и т.н./ До колкото знам, по веднъж-два пъти на ден не е проблем да са зелени /когато не е от яденето на мамата, де/, но ако са повече, за успокоени е мож еби едобре да се обадиш на педито - нека  ите малко поработят.
Лек ден на всички мами и дано дечицата днес са малки ангелчета  Heart Eyes

# 707
  • Мнения: 15
Маринелс, чудесни снимки!
Миш, какви подплънки ползваш? Аз съм много доволна от Чико-приличат на превръзки-имат си капацитет за достатъчно количество течност и не пропускат.Аз имам въпрос към ЛЛЛ: Приблизително след колко време активно сукане идва задното мляко?Аз предлагам и двете гърди и не знам кога е изпразнила едната напълно, за да преминем към другата.Как да разбера дали не хапва само предно мляко? newsm78Някои бебета пускат гърдата, когато са я изпразнили, а моето може да си стои там с часове. Така и е приятно явно и , ако не я отстраня аз, тя не пуска. Подремва, почива си, после пак хапва. Затова ми е трудно да разбера кога идва време за смяна на гърдите. Може би ще кажете- като спре да преглъща, но не мога да я чуя-толкова тихо го прави. Rolling EyesБлагодаря ви отново за търпението , с което отговаряте на всички ни! Hug

Аз снощи както си кърмех на тихо и тъмно и ме трясна музата пак. CrazyЕто още няколко предложения за заглавия на новата темичка:
Колко МАРТенче наддава мама стриктно наблюдава.
Мама МАРТенчето гушка и на ръчички то много слушка.
Мама МАРТенче люлее и сладки песнички му пее.
Мама МАРТенче люлее и за пълноценен сън копнее.
Ритка със крачета и ръчички МАРТенче за радост на всички.
В жълто, зелено или сиво-МАРТенското бебе все си е красиво.

# 708
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
  Емси,Бсиси,благодаря ви момичета за отговорите!
Вече 2-ри ден пия хомеопатичното и има ефект.Консултирах се и с хомеопат.Ако това не подейства ми каза и др.Пак си храян малкия и от 2-те гърди, но не на всяко хранене му давам добавка.Правя му по 30мл и мн рядко е изпивал цялото кол-во.

  За ползата от БИФИДУСА и аз давам един глас ЗА.Ползвала съм го и при 2-те ми дъщри и определено има ефект.на малкия още не се е налагало да му давам-само на БиоГая е и е спокоен засега.аз обаче пия и Ентеросан,който е пробиотик и част от него предполагам се предава с кърмата.Също така по предписание на д-р Папазова пич от началото на 9-ти месец по 2 коластри сутрин на гладно.Каза ми докато кърмя ако искам да си ги пия.

  Лъки,исках да те питам как се справяш с слинг-шала и да покажеш, но после се усетих че си в Пловдив.Аз си взех и към него има мн хубави инструкции за връзване, но нещо не мога да мушна Дани както трябва, за да му е удобно.
  Ако някоя мама в района на Южния парк има и се справя,ще се радвам ако може да ми помогне практически.

  Ние иначе сме добре.Уикенда ми беше мн хубаво,защото сме си всички заедно.Ходихме вчера и на църква.децата взеха върбичка от попа и за бебо.Питах и за молитвата за 40 дни в църквата на семинарията, но т.к. се пада на 6.05.трябва предварително да се уговоря,защото е празник и има служба.

   След малко чхвам количката и навън.
   Хубав ден на всички ви, въпреки облаците навън.

п.п.Енач,всичките ти предложения за заглавия за мн яки.Явно те е обзела някаква муза:)Браво!!!

# 709
  • Мнения: 10
marinels, страхотни снимки, а и пеленката е чудна Hug

Адриана, много ми хареса и вашата възглавничка Hug

ена4, и мен ме вълнуват въпросите ти към ЛЛЛ. Вики за максимум 5 минути е изсукал всичко от едната гърда и почва да нервничи и му предлагам втората. Изсуква всичко и от нея и е доволен вече. Но се чудя дали изсуква и задно мляко за толкова кратко време newsm78
А заглавията са супер, всичките ми харесват Hug

Нещо напоследък доста мами се губят, sirma и samanta ups хич не са се появявали, дано всичко е наред при всички Praynig
И mama_vessy, чакаме да се отчете с хубави новини за Вики Praynig

От днес баткото е на ясла, та ми е спокойно само с бебо, иначе лудницата е страшна Grinning
Ох, нямам търпение да се оправя вече това време и да тръгваме по разходки Whistling
Хубав ден ви желая  bouquet

# 710
  • Мнения: 923
Привет момичета. Hug
Чета ви редовно, но нямам време да пиша. И ние се храним предимно на кърма, давам на Алекс и от двете гърди, като редуваме - с тази, която приключим едното хранене, с нея започваме следващото кърмене и от време на време му давам добавка от фризолак. От мен не съм много сигурна какво количество изяжда, но когато е на шише яде по 120 мл. На 7 - 8 кратно хранене сме на денонощие. Давам му биогая и инфакол за коликите. В момента Алекс тежи 6000 кг. и е дълъг 56 см. Пишете как растат и вашите бебчета.

Ена страхотни предложения за заглавия на новата тема.  bouquet

# 711
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте  bouquet
Много сте изписали, ще се връщам да ви чета, че тези дни никакво време нямах.
Само да кажа за очичките, голямо разочорование, час има чак за 31.05, но не мога да чакам до тогава, то си е много SadЩе помоля Саура и аз за кординатите на доктора при който  е ходила.
Мама Веси, стискам силно палци Praynigвсичко да се оправи, ако имаш нужда от нещо с което да съм полезна съм насреща Peace

За еднократната помощ, аз ги подадох през март и ми казаха в края на април.

# 712
  • Мнения: 10
Ние вече сме 5300гр и 60см Grinning

Момичета какви документи се подават за детски надбавки. Досега не съм се възползвала с баткото от тези доходи и сега за първи път ще подавам за двамата newsm78

За очичките, аз почнах да ги почиствам със сребърна вода и като че ли е по-добре вече.

# 713
  • Мнения: 13
Момичета, пропуснах да ви кажа че вчера ходихме на ортопед при Венелин Алексиев в частния му кабинет - уникален е (и кабинета и доктора Joy) Каза,че втори преглед за луксация няма нужда да се прави ако не се наблюдава трудност при сгъване на крачетата настрани, чак в 7-8 месец трябва да се провери плътността на костите.
marinels, чувала съм и от други, че е много добър, пък и кабинета му е в моя район. Би ли споделила каква е цената на прегледа? Предполагам, че и други мами биха се интересували.

# 714
  • Мнения: 5
Момичета, направо съм скапана. До 04:30 сутринта бяхме будни. Не знам какво става с това дете?! От известно време....аз бях писала и преди, е много нервна...има и газове...напъва се.....Вече ми се броят на пръстите на едната ръка нормалните хранения Sad Усещам, че има желание да суче, но още преди да е захапала гърдата почва да плаче и да се нерви. Или пък захапва и пуска. Направо е някакъв ад и ми е много гадно....Като настъпи момента да се храним, направо се плаша. И снощи не можах да я успокоя на гърда...просто си ревеше.
До момента си ака нормално. Пишканията не мога да ги хвана колко са, но памперсите тежат като ги сменям. Имаме и бебешка електронна везна и досега колкото сме я мерили, все наддава, така че явно си хапва. Не знам само че докога ще е така и докога и аз ще мога да издържа Sad

Моля и момичетата от ЛЛЛ да изкажат мнение и съвет!   bouquet

# 715
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Олеееее,колко много сте изписали......
Ще се върна да чета,но първо да питам....
Момичета на бебко от няколко дни започна да му се лющи кожичката на главичката.Вие имали ли сте такъв проблем и как се справяте?

# 716
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Момичета какви документи се подават за детски надбавки. Досега не съм се възползвала с баткото от тези доходи и сега за първи път ще подавам за двамата newsm78
Аз в сряда ще ходя да подавам  Peace
Иска се :
1. л.к. на двамата родители
2. актове за раждане на двете деца
3. служебна бележка от местоработата на двамата родители, в която са описани получените възнаграждения за година назад (т.е. ако подадеш до края на април, ще ти трябват за периода 04.2010 - 03.2011)
4. молба-декларация за получаване на детски надбавки (можеш да си я изтеглиш и от нет-а)
5. Тук искат и бележка от личния лекар на децата, че са им поставени всички ваксини
6. за всеки случай си вземи и Акта за граждански брак (ако сте сключвали такъв)

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 13:37 от Адриана_

# 717
  • Мнения: 92
ena4 -капките ги приготвям така:100гр.вода,1 лъжица лайка и 1 ч.л. мед.Вари се докато остане наполовина.Прецеждам и капя по 2-3 капки 3-4 пъти на ден.Трайността им е само 1 ден,на другия пак се правят,но съм много доволна.
ИВКА 10 -и на нас ни се лющи кожичката на главичката,аз реша с четчица.

# 718
  • Мнения: 6
Имам едно въпросче и се надявам да можете да споделите мнение.Първо да кажа , че личната е уведомена и ме успокои-донякъде-но съм много притеснена и ви моля да споделите.  Praynig
Точно на Лазаровден при смяната на памперса след измиване се загледах във ваксината на рамото и по повод на питането на matza83, имаше една коричка като напукана юфка и аз реших да я махна да не се "закача" на дрешката и да я дразни - дръпнах и познайте какво- шурна гной   Sick незнам как не припаднах-но запазих самообладание след кратко лутане какво да правя, я промих и лепнах марля, звъня на лекарката , а тя "спокойно, спокойно това е нормално може пак да си забере може да се случва чак до пубертета"  #Crazy  Shocked
Питам случвало ли се е на някоя и как е постъпила  newsm78 ?

# 719
  • Мнения: 15
Ивка10, ако става дума за онези кожички по главичката, наречени крусти, ги мажа с крема на Авен за крусти.  Peace Със сина ми не съм го имала този проблем, но сега  ни се случва.

Общи условия

Активация на акаунт