Ноемврийски бебчета 2010 - тема 10

  • 26 721
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 291
Дъгичке, явно аз съм правила, щот онзи ден като зяпах пюретата не видях някое да има чушка  Grinning А пащърнакът Борислав го му'аше като бесен (а аз тогава за пръв път чух за тоз' корен  Mr. Green ). Ама ти сериозно готвиш, а?!

# 661
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Ооо, Кьолшес, ти да додеш почти в нашия квартал и да ни сЪ обадиш?  Crossing Arms  Stuck Out Tongue Winking Eye

didka, във форми за мъфини можеш да направиш и шоколадовия сладкиш с майонеза, много лесно се прави, а рецептата е тук от форума.

Пюре с чушка и аз не видях  newsm78 Но пък има спагети с разни сосове направени на пюре, дано и маймунката да си пада по пастата след време, че у нас много се тачи   chef
А къде по принцип има голямо разнообразие на пюрета? Аз днес купих тиквата на Овко от DM в Кауфланд, но не ми се стори като да има голям избор там.

Мерси на всички за информацията за геловете за венци, ще изберем нещо.

# 662
  • София
  • Мнения: 676
jdesika, бананче съм давала веднъж и то с лъжичка гребвах директно от плода.

Смърфиетка, чист картоф има само 'Хип". Валето също не го хареса много, но като добавях морковче, тиквичка, броколи му се понрави.
Готови пюренца при нас има в едно детско, квартално магазинче. Предполагам, че и при вас ще е така. Иначе аз си ги правя. Макар, че при баткото започнах на по-късен етап.

Дъгичка, плодовото е между храненията. Започваш да й го даваш и ако го хареса, ще си хапне  Laughing.
Готовото пюренце може директно да го дааш без затопляне. Ако е домашно и е било в хладилник, го затопли преди излизане.

Кьолшес, скоро да се похвалиш с новото уредче  Peace.

Пуфпаф, браво за изпита. Голям факир си  Hug. Извинявай, а какво учиш?

# 663
  • Мнения: 291
Смърф, най-голям избор има в Пиги'с и Вис Виталис. Онзи ден видях, че в Лили (или както там се казва другата, освен ДМ, дрогерия в МОЛ Сердика) има и Гербер, освен ХИПП

Дори, ама като не е гладен как да му давам? И, ако го яде, после нали няма да иска да си пие млякото  newsm78 Не че съм се засилила да давам плодови пюрета, ама така и така комент тази тема.....

Кьолшес, при покупки от и-бей може ли да се комбинираме? В сми, ако ти си купиш нещо, аз друго, може ли да ни се доставят с общ транспорт?

# 664
  • Мнения: 11 582
Здрасти, банда!
Днес станах ей така Shocked- Теди големи лупинги прави, голямо нещо. Обръща се по корем, после пак по гръб, но не в изходна позиция, а пак на същата страна, после пак по корем. От единия край на спалнята се претъркулва с няколко обръщания до другия. За минута. Вашите правят ли така? И в слинга му хареса най- накрая, но го сложихме така, че да гледа напред.

# 665
  • Мнения: 540
Привет  Hug

Ние сме при свеки и скучаем, нямахме много избор днес ... освен да цепим вЕтъра (буквално  Mr. Green )

Днес взех на Никола 2 малки пюрета морков и нямам търпение да му дам да опита, вълнувам се чак  Crazy

Нямам какво друго да споделя Laughing

Insolence, мерси за инфото за чайчето  Hug

# 666
  • Мнения: 76
Здравейте,
Дъгичке, явно аз съм правила, щот онзи ден като зяпах пюретата не видях някое да има чушка  Grinning А пащърнакът Борислав го му'аше като бесен (а аз тогава за пръв път чух за тоз' корен  Mr. Green ). Ама ти сериозно готвиш, а?!
на Ганчев има пюренце с чушка(пише с капия) ,морков и картоф.
Някой питаше за геловете за венци на нас нито един не ни помага,нито Калгел,нито Дентинокс ли беше как беше точно не помня,сега го мажа с Пансорал,казаха в аптеките ,че бил най-ефикасен.
Същевременно му давам и хомеопатичните хапченца дентокинд.Големи мъки имаме ния с тези зъби,от края на 3 месец го почнаха ,вече почти 2 месеца непрестанно реве и  пищи и още не му е избил нито един.Но пак венците са му супер надути и от долу и от горе,страшна мъка са тези зъби,коликите вече ми се виждат като песен...
Лека вечер!

# 667
  • Мнения: 220
Корали, е, щом е имало резистентност, защо са му го изписали?!

мише,
първото изследване го правиха в болница, резултатите не ми ги дадоха, така че не знам дали е било с посявки. Това, за което писах е второто изследване, след като изпихме АБ. Четох обаче в нета /незнам дали е вярно/, че много често таз бактерия е трудно лечима с АБ, за лечението понякога се сменят няколко различни АБ, които стават резистентни в хода на лечението.


Я да ви питам вас. Ние сега сме заместили обедното хранане със зеленчуково пУренце. Педко каза да вкарам и кашичка за следобяда и ми каза, че плодовото пюре НЕ замества хранане, а се дава ей така.. за ... абе м/у храненията.  
Дъгичка, гастроентероложката на Константин беше препоръчала да яде пюре от сини сливи, когато беше се запекъл. Тогава и тя точно същото каза -  плодовото пюре не замества хранане и се дава м/у храненията. В нашия случай дори не е и захранване. Човечето в начало не го искаше, а после взе да го хапва с охота. Спрях пюрето след не повече от 10 дни, щото проблема изчезна като почна да пие АБ.

Kölsches Mädel, нямаш ли някое идване във Варна, моренце, туй-онуй? Ваучерите ще важат до края на годината, ако дойдеш насам ще ви наснимат.

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 23:09 от korali

# 668
  • Мнения: 34
 Shocked Shocked Shocked Малееее добре че само 2 пъти му дадох така бананчето ужас,чак ме е срам от себе си #Crazy
мише Ние май ще сме от бебетата дето хапват всичко,като си представиш че още го кърмя Joy
Smurfieta За разнообразието за мен най-голямо и на най-добри цени е в МЕТРО Peace

# 669
  • Мнения: 1 889
Ха, и на мен ми е странно, как така плодово между храненията, но си го обяснявам, както ние си хапваме вафлички и шоколадчета без да сме гладни!  Mr. Green
Горе-долу и моята теория за захранването е като на Мишето. Смятам да купувам за началото от Био Балев в Карфура,че ми е наблизо. Не съм ходила още вътре, че принципно съм на мнение, че био-продуктите в Бг са бошлаф работа, но за дятиту ще взимам. Нали трябва да правя най-доброто за него... nuts
Мише, за Ибей може да се комбинира доставката, само ако се купят две и повече неща от един и същ продавач иначе не става.
За пюретата намерих, благодарение на една съфорумка, един англ. сайт, където има невероятно разнообразие, а цените са потресаващи! Просто не мога да разбера, защо в Англия пюре на Хип е 65 пенса http://www.boots.com/en/HiPP-Organic-Tender-Carrots-Potatoes-125g_857262/ и като поръчаш 3 плащаш само 2, т.е 3 пюрета са 1.30лири, което е около 3.20лева!!! То е ясно, че сме богати, ама чак пък толкова. Дори и с доставката до Бг, пак ще съм на далавера!  Crossing Arms

# 670
  • Мнения: 280
Дъгичка, и аз да споделя , че плодовите се дават или за десерт или за следобедна закуска с бисквити примерно. Те не насищат никак. И аз като Мишето съм захранвала баткото първо с зеленчукови , после въвеждах плодовите и винаги плодовото е било придружено с кърмене, а по-късно и с бисквити. После почнах да редувам плодовото с каша или кус-кус от бебешкия. После и закуската вкарах в 9 часа сутрин давах попара със сухар, сирене и масло или кус-кус със сирене и масло (никога не съм правила извратения вариант на попара с чай ,сирене и захар  Sick  )
А педита имат предвид м/у храненията примерно в 8 му дадеш закуска попарка, в 10 плодово , в 13 обядва, в 16 плодово, в 17 каша, в 19 вечерята ... нещо подобно + млякото сутрин и вечер.

# 671
  • Мнения: 1 889
Даре, а с какво си правила попарата, ако не с чай? Божеее, спомням си, че обожавах попарата с чай и сирене! Мммм!  Twisted Evil
Смърфи, следващият път требе да се обадя!  Crazy
Дидке, заведението е ето това http://www.beso.bg/
Korali, за съжаление нямаме идване към варненско!  Blush

# 672
  • Мнения: 291
Даре, а с какво си правила попарата, ако не с чай? Божеее, спомням си, че обожавах попарата с чай и сирене! Мммм!  Twisted Evil

Аз я правех с вода - сухар, сирене и вода. Не съм му слагала захар и сол на нищо!(До около две годишнината си Борислав не знаеше, че в къщи може да има друго сладко, освен плод. И до сега не търси, от което съм мнооооого доволна. Дано и с Александър така се справя.) Та, за попарата - много вкусно става с гръцките сухари и повечко сиренце  Laughing Ама такъв тип закуска се прави около годинката, ако не и по-късно... Бтв, аз най-много обичах попарата с хляб, сирене, малко захар, масло и мляко - баба така ми я правеше и аз умирах за нея (и за бабата, и за попарата  Mr. Green)

# 673
  • Мнения: 293
Капризче, лятото живот и здраве, като тръгнем към морето, ще дойда да опитам от еклерчетата! Пък и като бъдещи сватове трябва да се запознаем!  Heart Eyes

Познай пък как ше ме хванеш лятото по върла рабОта да ти бъркам еклери  Joy Обаче с удоволствие ще пия с теб по едно питие на плажа , ако кажеш  Wink



kapri_z Нали знаеш, че съм ти фен!  

И аз на тебе  Heart Eyes  Ама те краставите магарета отдалеч се надушват , нали знаеш Wink Hug
Я , моля те сподели за тия ваучери пак , че съм изтървала, а съм силно заинтересувана ....

beru6ka , добре , че ме подсети за картофа  Shocked съвсем бях изключила , а ние нали акаме на 4-5 дни  ooooh! И аз ще захранвам със зеленчуци по препоръка на педи  , обаче оня ден не издържах и му дадох да си близне банан...ми май не беше особено впечатлен пък ще видим....Аз ще захранвам след 19-ти този месец.

Мила ми Капризна, вземи ме у вас, моляяяя тееее, ще изяждам всичко, което сготвиш и няма да се оплаквам от нищо в живота си  Heart Eyes

Взех та , Мише , взех та !  Joy Мини първо през Париж , да ми донесеш армаган  Wink

Mimoza-Plovdiv , страхоооотни шапки . Каквото и да подхванеш явно ти се получава  smile3501

bilyana333 , радвам се, че си успяла с еклерите  Heart Eyes

Dori  wavey

Дъгичка , да не се обаждам неподготвена , ама имам позната , която буквално си отгледа  детето в морската градина на Бургас.По цял ден висеше там (въпреки , че според мен беше прекалено) и топлеше пюретата в заведенията , където сядаше да пие кафе.Просто молеше някой от персонала да и го стопли за 30 сек. в микровълновата.Сега ме накара да се замисля, ако ми се наложи на мен как бих постъпила  newsm78 По-скоро бих си поръчала чаша гореща вода и бих топнала бурканчето вътре за няколко минути  Thinking








# 674
  • Мнения: 220
За пюретата намерих, благодарение на една съфорумка, един англ. сайт, където има невероятно разнообразие, а цените са потресаващи! Просто не мога да разбера, защо в Англия пюре на Хип е 65 пенса http://www.boots.com/en/HiPP-Organic-Tender-Carrots-Potatoes-125g_857262/ и като поръчаш 3 плащаш само 2, т.е 3 пюрета са 1.30лири, което е около 3.20лева!!! То е ясно, че сме богати, ама чак пък толкова. Дори и с доставката до Бг, пак ще съм на далавера!  Crossing Arms

Аз нещо не съм на ясно, може ли да се поръчват храни до Бг от чужбина
newsm78

Korali, за съжаление нямаме идване към варненско!  Blush
Ихх, жалко, снимките й са направо страхотни!


Какво е това попара с чай? В къщи попарата се прави с прясно мляко, сухар, сирене, масло и който иска захар /ясно, че не говоря за бебета  Mr. Green/.

kapri_z, специално за теб инфо за ваучерите. newsm51


Общи условия

Активация на акаунт