кухо яйце

  • 14 916
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,съжалявам че започвам толкова тъжна тема но ако има някой който е бил в същото положение го моля да ми отговори,защото съм много отчаяна!На 22.03.2011г.се прибрах от преглед при гинекожката ми с радостната новина за мен и съпруга ми че съм бременна в 5 г. с. с второто ни дете,но след 4-5 дни( беше събота )получих леко кървене(няколко капчици).Уплаших се много понеже при парвата бременност нямаше нищо такова и всичко си беше нормално!Тъй като лекарката ми беше извън страната отидох на лекар в понеделник(28.03.)каза че най верочтно е кухо яйце предписа ми дуфастон и но шпа и каза да изчакаме до петък(01.04.-утре)Така вече няколко дена кървенето спря ,но се чудя и се обвинявам с какво сам го заслужила и по точно защо ми се случва при полойение че имах една напално нормална първа бременност!Въпросите ми са следните:има ли верочтност да се е образувал плод до утре(на някой случвало ли му се е?)и задължитено ли трябва да си правя куретаж ако се докаже утре че е кухо яйце,възмойно ли е да се мине без него?Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 241
Не можем да кажем с какво си го заслужила.  г.с. е мн. рано,за да се каже дали е кухо яйце,трябва да влезеш най-рано в около 7-8 г.с.При кухо яйце нито дуфастона, нито но шпа ще ти помогнат. Аборта при кухо яйце (спонтанния)-кървенето е обилно и по-дълго време,но зависи в коя седмица си и кой пореден е.И аз имам едно кухо яйце, но не са ми правили кюретаж,сама се изчистих, но после ми дойдоха гинек.проблеми,с които още не мога да се справя. Така че е желателно да питаш лекар дали може да мине и без кюретаж, и без отрицателни последствия.

# 2
  • Мнения: 2 358
Не искам да ти давам напразни надежди, но ще ти разкажа една история.
Моя приятелка отскоро бременна отиде на преглед заради кървене. След прегледа док със сигурност заяви, че е кухо яйце и и записа час за кюретаж, но малко преди да влезне за кюретажа тя реши, че иска второ мнение. Е сега кухото яйце е на 2 годинки и е доста палаво.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 698
petsi 5г.с е мнооооооого рано за такива предположения! Не чети глупости и най-вече не ги мисли! Често в ранна бременност се появява кървене-това не е знак за кухо яйце. Naughty

Аз имах едно кухо и нямах никакво кървене,нито болки или от сорта, всички бременни симптоми ми бяха налице. Чаках до 10 г.с да се появи но..както и да е, минало е. И аз подобно на други се чиситх без абразио, кървенето вярно беше дълго с непоносими болки,но след това нямах гинекологични проблеми.

А за случай с грешна диагноза кухо яйце..с лопата да ги ринеш!

# 4
  • Мнения: 5
Много ви благодаря!Доста ме укуражихте,стискайте палци за утре ,моля!Дано се окаже недоразумение толкова искам всичко да е наред!mimikulewa пожелавам ти скоро да се оправиш и да имаш наи-хубавото бебе на света!!!

# 5
  • Мнения: 1 844
Стискам ти искрено палци, дано всичко е било фалшива тревога! Дано нещата са ОК и здраво бебе на финала!

# 6
  • Мнения: 288
petsi,и аз се присъединявам за кураж.
Същия случай 1 към 1 като теб бях-леко процапване,от там съмнение за кухо яйце,тъй като нищо не се виждало на видеозона (коремен). Според видеозона бях в 6г.с. Лекарката ми каза да изчакаме 10дни ,през които да пия същите лекарства като твоите.
Бях при нея обаче отново след седмица,защото пак леко прокървих.И този път видеозона показваше,че съм в 9г.с. (което си беше реалното според последния ми цикъл). Имаше си ембрионче,сърчице чухме и всичко беше на шест!
Не се плаши предварително,това се случва явно често?! Rolling Eyes Peace
Успех! Hug

# 7
  • Мнения: 5
ОХ,Изклучително ти благодаря,вдъхваш ми надежда дано и при мен се развият нещата така благоприятно!!!Желая ти всичко най- най-!!! Hug

# 8
  • Мнения: 288
Ще стискаме палци,petsi!Кураж! Hug

# 9
  • Мнения: 615
Да кажа и аз, също като magnet_for_happiness, имах кухо яйце, но нито имах кървене, нито се видя преди /при мен/ 12 седмица. Стискам палци, да е грешна диагноза мила  Praynig

# 10
  • Мнения: 403
първо не е сигурно дали е кухо яйце, за това е правилно, че са ти изписали  дуфастонче и но шпа

, а ако се окаже , че е - вземи повечко мнения за кюртаж, защото е от значение в коя седмица си и  по-вероятно е да не се наложи;
аз съм против, но лекарите последни имат думата;

успех ти желая !!!!!при моята бременност имаше и двете ; прокървих, отидох на лекар , бях 6 седмица , с вагинален ехограф ме гледаха и плод имаше и кухо яйчице;

# 11
  • Мнения: 54
"с вагинален ехограф ме гледаха и плод имаше и кухо яйчице;"
 е как става тоя номер, с двете? Аз съвсем на скоро преди няколко дена ми го махнаха кухото яйце, но наистина ясно се виждаше, че е празно в смисъл и аз го различих, понеже имам скорошна база за сравнение и аз като petsi при първата бременноста нямах такива проблеми, но този път още от първите дни започнаха много силни болки, после когато наближи времето уж да се чуе вече пулс на зародиша започна леко кървене с чиста кръв,  после продължи с по особен цвят, и като отидох при докторката тя видя, че е кухо яйце.... но въпроса ми по темата е колко време наистина трябва да се пазим, за да си направим пак бебенце, докторката ми каза 3 месеца, но искам и мнение на жени вече минали по тоя път?!

Здравейте,съжалявам че започвам толкова тъжна тема но ако има някой който е бил в същото положение го моля да ми отговори,защото съм много отчаяна!На 22.03.2011г.се прибрах от преглед при гинекожката ми с радостната новина за мен и съпруга ми че съм бременна в 5 г. с. с второто ни дете,но след 4-5 дни( беше събота )получих леко кървене(няколко капчици).Уплаших се много понеже при парвата бременност нямаше нищо такова и всичко си беше нормално!Тъй като лекарката ми беше извън страната отидох на лекар в понеделник(28.03.)каза че най верочтно е кухо яйце предписа ми дуфастон и но шпа и каза да изчакаме до петък(01.04.-утре)Така вече няколко дена кървенето спря ,но се чудя и се обвинявам с какво сам го заслужила и по точно защо ми се случва при полойение че имах една напално нормална първа бременност!Въпросите ми са следните:има ли верочтност да се е образувал плод до утре(на някой случвало ли му се е?)и задължитено ли трябва да си правя куретаж ако се докаже утре че е кухо яйце,възмойно ли е да се мине без него?Благодаря предварително!!!


искренно се надявам да е била фалшива тревога, моето не беше в смисъл както вече горе казах при първата ми бременноста нямаше такива аномалии имах болки в корема, но в по горните месеци и не беше нищо страшно. Сега като прочетох какви случаи е имало се замислям, дали все пак не е било грешна диагноза, макар, че помня как изглеждаше плод с вече пулс и определно, това беше различно, а и няма друга причина да кървя няколко дни, но както и да е. Минало забравено, надявам се твоето да е било фалшива тревога, а ако случайно е било ти пожелавам скоро време да си направите пак бебенце и всичко де е наред  Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 ное 2011, 18:02 от Boten Mary

# 12
  • Мнения: 5
Ами всъщност се доказа че е кухо яйце!Направиха ми абразио преди 10 дни всичко мина добре,за което благодаря на Бога!Сега се надябам при следващата бременност всичко да е наред!А колкото до това колко време ще се пазим-лекаря ни каза от 3 до 6 месеца,т.е. първите 3 месеца е задалжително а следващите 3 е желателно!Аз лично ще изчакам най-малко 5 даже и 6 месеца с надеждата следващия път всичко да е наред!На теб също ти желая скоро да се похвалиш с най-красивото бебче на света!!! Hug Praynig

# 13
  • Мнения: 54
Аз пак имам въпросче по темата...
Мина се не мина време и направихме втори опит за второ бебе, но на ехографа пак се вижда кухо яйце, само, че нито ме боли корем, нито кървя, нищо все едно си е нормална бременност, дали е възможно да е фалшива тревога, има ли вероятност все пак в 9-тата седмица зародиша да не е достатъчно голям за да се види нормално на ехографа /гледаха ме през корема/ ?
Иначе ми пуснаха изследвания защо се получава така, но все още не сме го махнали и някакси започнах да се надявам, че може би имаме някаква надежда Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 10 698
Didi_mama отиди при друг лекар и нека те прегледа с вагинален. Peace

Общи условия

Активация на акаунт