Помощ! Рев в количката!

  • 2 173
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 314
Здравейте.
По принцип дъщеря ми си е голяма ревличка...  Crazy за всичко плаче, но от известно време ВЪОБЩЕ не иска да седи в количката.
Досега все я прилъгвахме и разходките бяха добре - ту спеше, ту гледаше какво става навън и т.н., е, понякога ревеше, но никога не съм я взимала от количката и да я нося на ръце /та евентуално да съм я научила така/....

Обаче от около 2 седмици е ужасен рев още щом я сложа  ooooh!, нито играчки, нито песни, нищо, докато не я взема, така се дере, че чак понякога се задавя и естествено след това я нося и бутам количката.  Tired

Не знам как ще се излиза... не ми се мисли, дори и с тати да излезем, все става така, че вече единият я носи, другият бута количката, а бебка е седяла най-много 20-30 сек. в нея.
Моля, дайте съвет какво да правя.  Rolling Eyes

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

# 1
  • Мнения: 1 001
Здрасти.
Ние не сме имали такъв период, но много от дечицата около нас имаха и да ти кажа какви са моите наблюдения - не казвам, че 100% важи и при вас, но това, което аз тогава забелязах, че го правеха все бебета, които не ги вадеха от количките по почти никакъв повод. Бебетата, които когато и да ги видех все бяха в количката минаха задължително през период на "ужас" от сядането в количка. Моят син голяма част от времето си в парка беше извън количката. В количката стоеше само за да се придвижим от точка А до точка Б или 10-15 минути в парка докато изпия едно кафе и го вадех от там. Никога не е ревал от количката - сядаше в повечето случаи без протест, защото знаеше, че няма да стоим на едно място и да скучае.
Надявам се при вас да е период (каквото беше при бебета около мен), но все пак може би започни да излизаш на кратички разходки без количка - до магазина, за 10 мин до някъде другаде и се постарай да "забрави". Това подейства поне при едно близко дете и започна пак да сяда в количката въпреки, че преди това изпадаше в истериа още у тях като видеше, че искат да го сложат вътре.  Tired

# 2
  • Мнения: 314
Не, че не я вадех въобще, но когато спирах, за да седна някъде, тя протестираше и през повечето време бяхме в движение, а не мога да я вадя, когато сме в движение  Rolling Eyes /то се обезсмисля количката, при положение, че си я нося/.

Иначе да, ако сме седнали в някоя градинка, сяда в мен и се закача с другите деца.
Имах предвид, че докато се разхождаме в буквален смисъл, тя си се возеше в количката, аз си я бутах... сега обаче не става.  Sad

# 3
  • Мнения: 513
И моят син на вашата възраст започна да не иска да стои в количката. И разходките ни с количката се сведоха до минимум. Просто отивахме с хиляди залъгвания до някой парк, там го веднага го вадех от количката. После едва го слагах обратно, за да се приберем най-често с рев и въртене. Когато пазарувах, оставях нашата количка при багажа в магазина с риска повече да не я намеря, а него го слагах в пазарската количка. При нас този период така и не отмина, докато спряхме да ползваме количка.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това е период, ще отмине Wink
Аз просто спрях да го насилвам, когато отказа да сяда в нея Naughty Да видиш как след няколко седмици сам искаше да се качва в нея Laughing

# 5
  • Мнения: 314
За утре вече съм решила - на ръце в близката градинка с чантата /бебешката  Grinning/ през рамо.
Сигурно няма да ми е удобно, но явно по-добре да не настоявам за количката ... поне засега.

Това е период, ще отмине Wink
Аз просто спрях да го насилвам, когато отказа да сяда в нея Naughty Да видиш как след няколко седмици сам искаше да се качва в нея Laughing

Ох, дано да е период, че с количка си е къде-къде по-удобно.  Praynig

И моят син на вашата възраст започна да не иска да стои в количката. И разходките ни с количката се сведоха до минимум. Просто отивахме с хиляди залъгвания до някой парк, там го веднага го вадех от количката. После едва го слагах обратно, за да се приберем най-често с рев и въртене. Когато пазарувах, оставях нашата количка при багажа в магазина с риска повече да не я намеря, а него го слагах в пазарската количка. При нас този период така и не отмина, докато спряхме да ползваме количка.

И племенницата ми отказа количката, но когато проходи. Искаше да ходи, а когато се умори - на ръце....

# 6
  • Мнения: 925
И моят син беше така, само че с тази разлика, че започна да се вози на възрастта, на която е дъщеря ви. Преди това направо изпадаше в истерия като го сложех в количка  ooooh!
Не знам до колко съм помогнала да се "научи" да се вози в количка, но общо взето прилагах следните "тактики":
- смяна на колички /много неизгодно финансово, но в интерес на истината в количка № 3 и № 5 кротуваше, а също и до ден днешен/
- много накачени играчки по борда, сенника, а също и такива в чантата и багажника за смяна
- биберон - залъгалка
- нещо за хрускане/дъвчене - аз давах солети и царевични пръчици  ooooh!
И като нищо от това не помагаше, го грабвах на ръце и блъсках количката  ooooh!
мъка голяма  ooooh! ooooh! ooooh!

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моята дъщеря тъкмо излиза от този период  Grinning
В общи линии не я насилвам - когато не иска в количката я нося в слинг.
Забелязала съм, че иска да я гушкам когато пейзажът наоколо е скучен (както е в нашият квартал). В парка почти няма проблем.  Peace

# 8
  • Русе
  • Мнения: 530
Малката пък няма още 3 месеца и не иска въобще да лежи в количката. Направо изпадам в ужас като излизаме навън. Заспива в количката и когато се събуди, започва такъв рев,че половината град ни научи. Направо не знам какво да правя. Мисля си, че лятото ще си го прекараме в къщи.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Това е период, ще отмине Wink

Така е. Сигурно всяко второ дете минава през такъв.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За утре вече съм решила - на ръце в близката градинка с чантата /бебешката  Grinning/ през рамо.
аз го изкарвах пред входа Wink

# 11
  • Мнения: 314
................. аз го изкарвах пред входа Wink

Това е хубаво, че си имала такава опция - при нас не става.  Confused

Малката пък няма още 3 месеца и не иска въобще да лежи в количката. Направо изпадам в ужас като излизаме навън. Заспива в количката и когато се събуди, започва такъв рев,че половината град ни научи. Направо не знам какво да правя. Мисля си, че лятото ще си го прекараме в къщи.

И дъщеря ми беше така като по-малка... Какво ли не съм правила само и само, за да заспи в количката или пък все я дебнех да заспи вкъщи и беж навън  Laughing , че иначе ореваваше квартала.  Crazy
Но вече това е мисия невъзможна.

# 12
  • Мнения: 730
Аз си мислех, че само ние сме така. На 6 месеца е и не иска да седи в количката. Преди си спеше по време на разходки или си гледаше, но от  2-3 седмици е ужас. Страх ме е да го изведа. Когато го нося не плаче. Надявам се да премине с времето.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 530
Страх ме е да го изведа. Когато го нося не плаче. Надявам се да премине с времето.
Аз опитах последния път да я извадя от количката и наистина не плачеше, което е естествено, обаче като се опитах да я върна, такъв рев, че никога няма да го забравя това преживяване  Shocked.
 Аз се надявам като започне да сяда да е по-добре положението, защото тя и сега  се заглежда по всичко движещо се и цветно. И аз така си се надявам да отмине периодът по-бързичко, че оставам без нерви, когато сме навън, и това всъщност обезсмисля разходката.

# 14
  • Мнения: 6 713
Дъщеря ми така почна да плаче в количката като стана на 6 месеца. Просто отказваше да седи в нея, разходките бяха само рев та рев, особено на връщане от градинките. Период е, търпение мамита! Peace

# 15
  • Мнения: 2 011

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

Да не би това да е проблемът? Да иска да ходи?

# 16
  • Мнения: 314

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

Да не би това да е проблемът? Да иска да ходи?

Имах предвид възрастта, иначе няма интерес за ходене и изправяне все още.
Проблемът е, че иска да се носи  Crazy ... на ръце.

Иначе като простирам или събирам прането, я слагам в количката на терасата и после се заиграваме  Wink там около 30-40 мин. -  е, седи си в нея без проблем, вярно, че почти постоянно я занимавам с нещо, но все пак...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 526
И моята е така много често. Има случаи в които си кротува и заспива, но в други (по-често) като реши, че не иска в количката и ...рев! Не минават никакви номера с играчки и занимавки. Иска си на ръце. И аз си я нося Simple Smile Разбира се получавам "упреци" от другите мамаи из градинките, че съм я разглезила, но аз така го чувствам. За мен би било много по-изнервящо и травмиращо да я слушам как реве само и само да не я вдигна.

Забелязала съм обаче, че колкото по-навлечена е, толкова повече не иска в количката. Когато имаше топли дни, беше по-леко облечена и в седнало положение повече се заиграваше с играчките и си заспиваше дори. Другото е, че когато много и се спи пак плаче защото не винаги може да заспи така, по-често заспива на ръце и после я слагам в количката.

Разбира се, че не ми е удобно с една ръка да я нося, а с другата да бутам количката, но тя все още е доста лека, направо си е дребосъче за почти 9 месечно бебе.

# 18
  • Мнения: 940
и синът ми беше и все още понякога е така, въпреки че с времето се пооправи, сега има значително подобрение. от съвсем малък не се кефеше на количката и това си е. но и аз не съм му отказвала носене де, кенгуруто/слинга си стояха в кошчето на количката и най честата гледка беше той увиснал в някое от въпросните приспособления, а аз побутвам празната количка  Mr. Green baby_neutral така и той и аз бяхме спокойни и ухилени, а разходките приятни. не ми пречеше и продължава да не ми пречи, обичам да го гушкам. е, разбира се доста ми натежава вече, но пък тъкмо бързичко си възвърнах формата, че даже и позаякнах  Crazy

с две думи наистина е период, още 2-3 месеца и ще започне да ходи и да се захласва по околната среда и ще забравя че е в количката. даже дребния сега като се измори от щъкане с удоволствие се настанява в "креслото" и щедро ми разрешава да го повозя  Joy Joy

имаше една подобна тема, в нея една майка се беше изказала че детето "трябва да знае къде му е мястото" сиреч тръшваш го в количката и го оставяш там, ама-ха и лигльо  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 314
........................

имаше една подобна тема, в нея една майка се беше изказала че детето "трябва да знае къде му е мястото" сиреч тръшваш го в количката и го оставяш там, ама-ха и лигльо  Mr. Green

Не толкова, че там й е мястото, но е много по-удобно за майката и безопасно за детето.  Peace
Никога не гледам нещата само от едната страна, винаги първо даже от страната на дъщеря ми и след това на мен....

Но пък като знам татко й как се спъва дори и на равно  hahaha, хич не съм спокойна, когато той я носи, а аз бутам количката... обаче когато сме двечките и повечко я понося, ми натежава... пък и количката да бутам  ooooh!

# 20
  • Мнения: 730
Количката е удобство, и за мен, и за бебчо. Когато го нося ми тежи и се изморявам бързо, а и детето се върти постоянно.(явно и на него не му е комфортно)  В количката би трябвало да му е по-добре, ама как да го убедя?!  Wink

# 21
  • Мнения: 314
Ние още сме с този проблем...  Confused
Има дни, в които все някак  Rolling Eyes успявам да я прилъжа да постои в нея, поне докато стигнем до някоя градинка.
Но... има дни, в които и секунда не иска... и не знам вече, лошото е, че близките градинки и площадки са все със слънчеви пейки - не мога да я държа на слънцето, поне на количката си има чадърче, ама как да й го обясня...  newsm78
Има хубави сенчести площадки, но са ни доста далечко, не стават за на ръце, особено и бутайки количка.  #Crazy

Количката е удобство, и за мен, и за бебчо. Когато го нося ми тежи и се изморявам бързо, а и детето се върти постоянно.(явно и на него не му е комфортно)  В количката би трябвало да му е по-добре, ама как да го убедя?!  Wink

Не само, че се върти, ама все ми дърпа обиците, сваля ми очилата  Mr. Green, вече успя да ги счупи на баща си - свали ги и ги хвърли на земята.  Crazy  Grinning

Последна редакция: нд, 24 апр 2011, 14:55 от MayaAdi

# 22
  • Мнения: 472
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

# 23
  • Мнения: 314
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

Като гледам това хубаво време и ми се иска по цял ден да сме навън, а как ще стане работата, не знам  Rolling Eyes
Сега комбинираме кратка разходка преди обяд и дълга с тати следобяд, поне да ми помага с носенето.  Grinning

Вече се чудя за тези коли /не знам дали се водят коли или колела  Rolling Eyes/ с родителски контрол, да опитаме да видим дали ще иска в тях. Дайте идеи за такива с по-обезопасена седалка за детето, за да не може да изпадне. И от каква възраст е удачно да се ползва???
Вкъщи имаме триколка и е много доволна като я бутаме на нея.  Flutter

# 24
  • Мнения: 1 001
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

Като гледам това хубаво време и ми се иска по цял ден да сме навън, а как ще стане работата, не знам  Rolling Eyes
Сега комбинираме кратка разходка преди обяд и дълга с тати следобяд, поне да ми помага с носенето.  Grinning

Вече се чудя за тези коли /не знам дали се водят коли или колела  Rolling Eyes/ с родителски контрол, да опитаме да видим дали ще иска в тях. Дайте идеи за такива с по-обезопасена седалка за детето, за да не може да изпадне. И от каква възраст е удачно да се ползва???
Вкъщи имаме триколка и е много доволна като я бутаме на нея.  Flutter

Според мен е малка за количка с родителски контрол (визирам тези акумулаторните). Не са съвсем обезапасени (за толкова малко бебе) и разстоянието е далече (от родителя) нямам им доверие.  Peace
По добре с триколка навън - щом и харесва.  Peace
Пробвала ли си я да я изведеш с триколката?

# 25
  • Мнения: 314


Според мен е малка за количка с родителски контрол (визирам тези акумулаторните). Не са съвсем обезапасени (за толкова малко бебе) и разстоянието е далече (от родителя) нямам им доверие.  Peace
По добре с триколка навън - щом и харесва.  Peace
Пробвала ли си я да я изведеш с триколката?

Нашата триколка е такава, не мисля, че засега мога да я извеждам с нея... по-скоро я бутаме вкъщи за разнообразие, като й доскучае от играчките.  Grinning

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
На мен от триколките най-безопасна ми се вижда тази, защото е с колан с 5 точки на захващане. Но наистина не са подходящи за дълги разстояния.  Rolling Eyes

Иначе за стоенето в количката, моята дъщеря си стои ,но само ако сме в движение. Спрем ли за 1 минута почва да плаче и протестира. Дано при вас да е период.  Hug

# 27
  • Мнения: 314
На мен от триколките най-безопасна ми се вижда тази, защото е с колан с 5 точки на захващане. Но наистина не са подходящи за дълги разстояния.  Rolling Eyes

Иначе за стоенето в количката, моята дъщеря си стои ,но само ако сме в движение. Спрем ли за 1 минута почва да плаче и протестира. Дано при вас да е период.  Hug

Да, период ще да е, докато не проходи и количката стане ненужна  Laughing Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сега майтапа настрана - отказвам се вече да излизаме с количка....  Tired ще направя яки бицепси от носене, то това добре, ама и тая количка, където все бутам с една ръка...

Спряхме се на тази триколка - скъпа, не скъпа, трябва да опитаме....



розовия вариант

# 28
  • USA
  • Мнения: 94
Здравейте,напълно ви съчувствам,моята малка пикла до 5-6 месечна,стоеше в коли4ката по 15 мин мах и после рев,та километри съм минавала носейки я и бутайки куличка.Сега е на 1.10 месеца и обожава коли4ки,като види сяда вътре и не мърда,не иска и да стане да не й я вземат случаайно  Grinning.Период е,ште отмине Hug

# 29
  • Мнения: 3 092
И моята щерка рева , рева ...докато стана на около 2 и после не можех да я извадя от количката .

# 30
  • Мнения: 4 615
Моето дете свикна с количката когато навърши 2 г и 4 м. Преди това нямах и три месеца стаж "зад волана". Просто количката беше последното нещо, в което исаше да седи. Позата беше на ръце, с гръб към мен, не й хареса нито слинга, нито кенгуруто.

# 31
  • Мнения: 314
Момичета, честно казано, съмнявам се, че при нас е период.... ама знае ли човек.  Rolling Eyes

Повечето пишете, че са свикнали на около 2 год., все си мисля, че като проходи стабилно, едва ли ще взимаме и количката, след като не иска да седи в нея.... а вие как така сте разбирали, че вече искат да се возят???  newsm78

# 32
  • Мнения: 4 615
Ами аз и не съм настоявала. При нас определено не беше период и по тази причина ползвах количката само когато наистина не можеше да мина без нея. Ние имахме прекрасна малка лятна количка и аз я разпъвах да й се радвам от време на време и един ден дъщеря ми седна. Каза "искам в количката" и така.  Вярно вози се само два месеца, но пък и това не беше работа. Тя така пощуря, че изобщо не искаше да слиза от нея. Бях принудена по цял ден да обикалям като "преял кон". От два месеца сме пешаци (с малки изключени, но иска на ръце).

# 33
  • Мнения: 4 555
Повечето пишете, че са свикнали на около 2 год., все си мисля, че като проходи стабилно, едва ли ще взимаме и количката, след като не иска да седи в нея....
Дъщеря ми на 9 месеца започна на ходи, бутайки количката. Преди това я извеждах със слинг, но тя искаше да ходи, а аз не можех да я водя за ръка дълго и затова я оставях да бута количката. Ползваше я за проходилка. Като проходи стабилно, вече не й беше интересно да бута, а за седене вътре и дума не можеше да става, така че се разделихме окончателно с количката, подарих я на едни приятели. Първоначално я заменихме с триколка, а после с колело на две гуми с помощни. Каквото и да си говорим, рзстоянията са много дълги за едно новопроходило дете и без превозно средство няма как да стане. Да не говорим колко са им малки крачиците. Или носене на ръце или някакъв вид колело, тротинетка и т.н.

а вие как така сте разбирали, че вече искат да се возят???  newsm78
Когато се роди братовчед й и видя, че го возят в количка, започна да иска и тя да се вози. Явно й се е видяло нечестно той да се вози, а тя да ходи. Тогава поиска пак количка, но вече беше на 2.5 и според мен нямаше за кога. Все пак доста я повозих в този период, особено на по-далечни разстояния или ако сме излизали за дълго и се е случвало да заспива в количката за следобеден сън.

Общи условия

Активация на акаунт