Помощ! Рев в количката!

  • 2 178
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

Да не би това да е проблемът? Да иска да ходи?

# 16
  • Мнения: 314

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

Да не би това да е проблемът? Да иска да ходи?

Имах предвид възрастта, иначе няма интерес за ходене и изправяне все още.
Проблемът е, че иска да се носи  Crazy ... на ръце.

Иначе като простирам или събирам прането, я слагам в количката на терасата и после се заиграваме  Wink там около 30-40 мин. -  е, седи си в нея без проблем, вярно, че почти постоянно я занимавам с нещо, но все пак...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 526
И моята е така много често. Има случаи в които си кротува и заспива, но в други (по-често) като реши, че не иска в количката и ...рев! Не минават никакви номера с играчки и занимавки. Иска си на ръце. И аз си я нося Simple Smile Разбира се получавам "упреци" от другите мамаи из градинките, че съм я разглезила, но аз така го чувствам. За мен би било много по-изнервящо и травмиращо да я слушам как реве само и само да не я вдигна.

Забелязала съм обаче, че колкото по-навлечена е, толкова повече не иска в количката. Когато имаше топли дни, беше по-леко облечена и в седнало положение повече се заиграваше с играчките и си заспиваше дори. Другото е, че когато много и се спи пак плаче защото не винаги може да заспи така, по-често заспива на ръце и после я слагам в количката.

Разбира се, че не ми е удобно с една ръка да я нося, а с другата да бутам количката, но тя все още е доста лека, направо си е дребосъче за почти 9 месечно бебе.

# 18
  • Мнения: 940
и синът ми беше и все още понякога е така, въпреки че с времето се пооправи, сега има значително подобрение. от съвсем малък не се кефеше на количката и това си е. но и аз не съм му отказвала носене де, кенгуруто/слинга си стояха в кошчето на количката и най честата гледка беше той увиснал в някое от въпросните приспособления, а аз побутвам празната количка  Mr. Green baby_neutral така и той и аз бяхме спокойни и ухилени, а разходките приятни. не ми пречеше и продължава да не ми пречи, обичам да го гушкам. е, разбира се доста ми натежава вече, но пък тъкмо бързичко си възвърнах формата, че даже и позаякнах  Crazy

с две думи наистина е период, още 2-3 месеца и ще започне да ходи и да се захласва по околната среда и ще забравя че е в количката. даже дребния сега като се измори от щъкане с удоволствие се настанява в "креслото" и щедро ми разрешава да го повозя  Joy Joy

имаше една подобна тема, в нея една майка се беше изказала че детето "трябва да знае къде му е мястото" сиреч тръшваш го в количката и го оставяш там, ама-ха и лигльо  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 314
........................

имаше една подобна тема, в нея една майка се беше изказала че детето "трябва да знае къде му е мястото" сиреч тръшваш го в количката и го оставяш там, ама-ха и лигльо  Mr. Green

Не толкова, че там й е мястото, но е много по-удобно за майката и безопасно за детето.  Peace
Никога не гледам нещата само от едната страна, винаги първо даже от страната на дъщеря ми и след това на мен....

Но пък като знам татко й как се спъва дори и на равно  hahaha, хич не съм спокойна, когато той я носи, а аз бутам количката... обаче когато сме двечките и повечко я понося, ми натежава... пък и количката да бутам  ooooh!

# 20
  • Мнения: 733
Количката е удобство, и за мен, и за бебчо. Когато го нося ми тежи и се изморявам бързо, а и детето се върти постоянно.(явно и на него не му е комфортно)  В количката би трябвало да му е по-добре, ама как да го убедя?!  Wink

# 21
  • Мнения: 314
Ние още сме с този проблем...  Confused
Има дни, в които все някак  Rolling Eyes успявам да я прилъжа да постои в нея, поне докато стигнем до някоя градинка.
Но... има дни, в които и секунда не иска... и не знам вече, лошото е, че близките градинки и площадки са все със слънчеви пейки - не мога да я държа на слънцето, поне на количката си има чадърче, ама как да й го обясня...  newsm78
Има хубави сенчести площадки, но са ни доста далечко, не стават за на ръце, особено и бутайки количка.  #Crazy

Количката е удобство, и за мен, и за бебчо. Когато го нося ми тежи и се изморявам бързо, а и детето се върти постоянно.(явно и на него не му е комфортно)  В количката би трябвало да му е по-добре, ама как да го убедя?!  Wink

Не само, че се върти, ама все ми дърпа обиците, сваля ми очилата  Mr. Green, вече успя да ги счупи на баща си - свали ги и ги хвърли на земята.  Crazy  Grinning

Последна редакция: нд, 24 апр 2011, 14:55 от MayaAdi

# 22
  • Мнения: 472
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

# 23
  • Мнения: 314
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

Като гледам това хубаво време и ми се иска по цял ден да сме навън, а как ще стане работата, не знам  Rolling Eyes
Сега комбинираме кратка разходка преди обяд и дълга с тати следобяд, поне да ми помага с носенето.  Grinning

Вече се чудя за тези коли /не знам дали се водят коли или колела  Rolling Eyes/ с родителски контрол, да опитаме да видим дали ще иска в тях. Дайте идеи за такива с по-обезопасена седалка за детето, за да не може да изпадне. И от каква възраст е удачно да се ползва???
Вкъщи имаме триколка и е много доволна като я бутаме на нея.  Flutter

# 24
  • Мнения: 1 001
Имах една приятелка с този проблем. Ужасно. Но няма какво да напрвиш. Не насилвай детето. Излизайте извесно време без количка, за малко. После пробвай пак  да я сложиш в количка. Успех.

Като гледам това хубаво време и ми се иска по цял ден да сме навън, а как ще стане работата, не знам  Rolling Eyes
Сега комбинираме кратка разходка преди обяд и дълга с тати следобяд, поне да ми помага с носенето.  Grinning

Вече се чудя за тези коли /не знам дали се водят коли или колела  Rolling Eyes/ с родителски контрол, да опитаме да видим дали ще иска в тях. Дайте идеи за такива с по-обезопасена седалка за детето, за да не може да изпадне. И от каква възраст е удачно да се ползва???
Вкъщи имаме триколка и е много доволна като я бутаме на нея.  Flutter

Според мен е малка за количка с родителски контрол (визирам тези акумулаторните). Не са съвсем обезапасени (за толкова малко бебе) и разстоянието е далече (от родителя) нямам им доверие.  Peace
По добре с триколка навън - щом и харесва.  Peace
Пробвала ли си я да я изведеш с триколката?

# 25
  • Мнения: 314


Според мен е малка за количка с родителски контрол (визирам тези акумулаторните). Не са съвсем обезапасени (за толкова малко бебе) и разстоянието е далече (от родителя) нямам им доверие.  Peace
По добре с триколка навън - щом и харесва.  Peace
Пробвала ли си я да я изведеш с триколката?

Нашата триколка е такава, не мисля, че засега мога да я извеждам с нея... по-скоро я бутаме вкъщи за разнообразие, като й доскучае от играчките.  Grinning

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
На мен от триколките най-безопасна ми се вижда тази, защото е с колан с 5 точки на захващане. Но наистина не са подходящи за дълги разстояния.  Rolling Eyes

Иначе за стоенето в количката, моята дъщеря си стои ,но само ако сме в движение. Спрем ли за 1 минута почва да плаче и протестира. Дано при вас да е период.  Hug

# 27
  • Мнения: 314
На мен от триколките най-безопасна ми се вижда тази, защото е с колан с 5 точки на захващане. Но наистина не са подходящи за дълги разстояния.  Rolling Eyes

Иначе за стоенето в количката, моята дъщеря си стои ,но само ако сме в движение. Спрем ли за 1 минута почва да плаче и протестира. Дано при вас да е период.  Hug

Да, период ще да е, докато не проходи и количката стане ненужна  Laughing Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сега майтапа настрана - отказвам се вече да излизаме с количка....  Tired ще направя яки бицепси от носене, то това добре, ама и тая количка, където все бутам с една ръка...

Спряхме се на тази триколка - скъпа, не скъпа, трябва да опитаме....



розовия вариант

# 28
  • USA
  • Мнения: 94
Здравейте,напълно ви съчувствам,моята малка пикла до 5-6 месечна,стоеше в коли4ката по 15 мин мах и после рев,та километри съм минавала носейки я и бутайки куличка.Сега е на 1.10 месеца и обожава коли4ки,като види сяда вътре и не мърда,не иска и да стане да не й я вземат случаайно  Grinning.Период е,ште отмине Hug

# 29
  • Мнения: 3 092
И моята щерка рева , рева ...докато стана на около 2 и после не можех да я извадя от количката .

Общи условия

Активация на акаунт