Помощ! Рев в количката!

  • 2 170
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
Здравейте.
По принцип дъщеря ми си е голяма ревличка...  Crazy за всичко плаче, но от известно време ВЪОБЩЕ не иска да седи в количката.
Досега все я прилъгвахме и разходките бяха добре - ту спеше, ту гледаше какво става навън и т.н., е, понякога ревеше, но никога не съм я взимала от количката и да я нося на ръце /та евентуално да съм я научила така/....

Обаче от около 2 седмици е ужасен рев още щом я сложа  ooooh!, нито играчки, нито песни, нищо, докато не я взема, така се дере, че чак понякога се задавя и естествено след това я нося и бутам количката.  Tired

Не знам как ще се излиза... не ми се мисли, дори и с тати да излезем, все става така, че вече единият я носи, другият бута количката, а бебка е седяла най-много 20-30 сек. в нея.
Моля, дайте съвет какво да правя.  Rolling Eyes

П.П. видях, че има и други подобни теми, но все става въпрос за малки бебенца, пък дъщеря ми е пред прохождане.   newsm30

# 1
  • Мнения: 1 001
Здрасти.
Ние не сме имали такъв период, но много от дечицата около нас имаха и да ти кажа какви са моите наблюдения - не казвам, че 100% важи и при вас, но това, което аз тогава забелязах, че го правеха все бебета, които не ги вадеха от количките по почти никакъв повод. Бебетата, които когато и да ги видех все бяха в количката минаха задължително през период на "ужас" от сядането в количка. Моят син голяма част от времето си в парка беше извън количката. В количката стоеше само за да се придвижим от точка А до точка Б или 10-15 минути в парка докато изпия едно кафе и го вадех от там. Никога не е ревал от количката - сядаше в повечето случаи без протест, защото знаеше, че няма да стоим на едно място и да скучае.
Надявам се при вас да е период (каквото беше при бебета около мен), но все пак може би започни да излизаш на кратички разходки без количка - до магазина, за 10 мин до някъде другаде и се постарай да "забрави". Това подейства поне при едно близко дете и започна пак да сяда в количката въпреки, че преди това изпадаше в истериа още у тях като видеше, че искат да го сложат вътре.  Tired

# 2
  • Мнения: 314
Не, че не я вадех въобще, но когато спирах, за да седна някъде, тя протестираше и през повечето време бяхме в движение, а не мога да я вадя, когато сме в движение  Rolling Eyes /то се обезсмисля количката, при положение, че си я нося/.

Иначе да, ако сме седнали в някоя градинка, сяда в мен и се закача с другите деца.
Имах предвид, че докато се разхождаме в буквален смисъл, тя си се возеше в количката, аз си я бутах... сега обаче не става.  Sad

# 3
  • Мнения: 513
И моят син на вашата възраст започна да не иска да стои в количката. И разходките ни с количката се сведоха до минимум. Просто отивахме с хиляди залъгвания до някой парк, там го веднага го вадех от количката. После едва го слагах обратно, за да се приберем най-често с рев и въртене. Когато пазарувах, оставях нашата количка при багажа в магазина с риска повече да не я намеря, а него го слагах в пазарската количка. При нас този период така и не отмина, докато спряхме да ползваме количка.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това е период, ще отмине Wink
Аз просто спрях да го насилвам, когато отказа да сяда в нея Naughty Да видиш как след няколко седмици сам искаше да се качва в нея Laughing

# 5
  • Мнения: 314
За утре вече съм решила - на ръце в близката градинка с чантата /бебешката  Grinning/ през рамо.
Сигурно няма да ми е удобно, но явно по-добре да не настоявам за количката ... поне засега.

Това е период, ще отмине Wink
Аз просто спрях да го насилвам, когато отказа да сяда в нея Naughty Да видиш как след няколко седмици сам искаше да се качва в нея Laughing

Ох, дано да е период, че с количка си е къде-къде по-удобно.  Praynig

И моят син на вашата възраст започна да не иска да стои в количката. И разходките ни с количката се сведоха до минимум. Просто отивахме с хиляди залъгвания до някой парк, там го веднага го вадех от количката. После едва го слагах обратно, за да се приберем най-често с рев и въртене. Когато пазарувах, оставях нашата количка при багажа в магазина с риска повече да не я намеря, а него го слагах в пазарската количка. При нас този период така и не отмина, докато спряхме да ползваме количка.

И племенницата ми отказа количката, но когато проходи. Искаше да ходи, а когато се умори - на ръце....

# 6
  • Мнения: 925
И моят син беше така, само че с тази разлика, че започна да се вози на възрастта, на която е дъщеря ви. Преди това направо изпадаше в истерия като го сложех в количка  ooooh!
Не знам до колко съм помогнала да се "научи" да се вози в количка, но общо взето прилагах следните "тактики":
- смяна на колички /много неизгодно финансово, но в интерес на истината в количка № 3 и № 5 кротуваше, а също и до ден днешен/
- много накачени играчки по борда, сенника, а също и такива в чантата и багажника за смяна
- биберон - залъгалка
- нещо за хрускане/дъвчене - аз давах солети и царевични пръчици  ooooh!
И като нищо от това не помагаше, го грабвах на ръце и блъсках количката  ooooh!
мъка голяма  ooooh! ooooh! ooooh!

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моята дъщеря тъкмо излиза от този период  Grinning
В общи линии не я насилвам - когато не иска в количката я нося в слинг.
Забелязала съм, че иска да я гушкам когато пейзажът наоколо е скучен (както е в нашият квартал). В парка почти няма проблем.  Peace

# 8
  • Русе
  • Мнения: 530
Малката пък няма още 3 месеца и не иска въобще да лежи в количката. Направо изпадам в ужас като излизаме навън. Заспива в количката и когато се събуди, започва такъв рев,че половината град ни научи. Направо не знам какво да правя. Мисля си, че лятото ще си го прекараме в къщи.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
Това е период, ще отмине Wink

Така е. Сигурно всяко второ дете минава през такъв.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За утре вече съм решила - на ръце в близката градинка с чантата /бебешката  Grinning/ през рамо.
аз го изкарвах пред входа Wink

# 11
  • Мнения: 314
................. аз го изкарвах пред входа Wink

Това е хубаво, че си имала такава опция - при нас не става.  Confused

Малката пък няма още 3 месеца и не иска въобще да лежи в количката. Направо изпадам в ужас като излизаме навън. Заспива в количката и когато се събуди, започва такъв рев,че половината град ни научи. Направо не знам какво да правя. Мисля си, че лятото ще си го прекараме в къщи.

И дъщеря ми беше така като по-малка... Какво ли не съм правила само и само, за да заспи в количката или пък все я дебнех да заспи вкъщи и беж навън  Laughing , че иначе ореваваше квартала.  Crazy
Но вече това е мисия невъзможна.

# 12
  • Мнения: 723
Аз си мислех, че само ние сме така. На 6 месеца е и не иска да седи в количката. Преди си спеше по време на разходки или си гледаше, но от  2-3 седмици е ужас. Страх ме е да го изведа. Когато го нося не плаче. Надявам се да премине с времето.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 530
Страх ме е да го изведа. Когато го нося не плаче. Надявам се да премине с времето.
Аз опитах последния път да я извадя от количката и наистина не плачеше, което е естествено, обаче като се опитах да я върна, такъв рев, че никога няма да го забравя това преживяване  Shocked.
 Аз се надявам като започне да сяда да е по-добре положението, защото тя и сега  се заглежда по всичко движещо се и цветно. И аз така си се надявам да отмине периодът по-бързичко, че оставам без нерви, когато сме навън, и това всъщност обезсмисля разходката.

# 14
  • Мнения: 6 713
Дъщеря ми така почна да плаче в количката като стана на 6 месеца. Просто отказваше да седи в нея, разходките бяха само рев та рев, особено на връщане от градинките. Период е, търпение мамита! Peace

Общи условия

Активация на акаунт