Албумин в урината - въпроси

  • 49 134
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 710
veseto1987, благодаря ти!
Да имаше албумин в урината още в началото на 5 месец (сега съм в началото на 6). Миналата седмица в болницата протеина ми беше нисък. Преди да ме изпишат попитах лекаря албумина в какви граници се движи и той ми каза, че са ми направени изследвания само за общ протеин, който е нисък  newsm78. Пусна ми кръвна картина с албумин и протеин, но не беше готова когато си тръгнах от болницата. Ще трябва да изчакам епикризата. Гледаха ме на доплер казаха, че бебка си е наред и се развива с 1 седмица по-рано. Притесних се, защото свекърва ми има близка акушерка в болницата и тя е казала, че това е начална фаза на прееклампсия, която започвала с наличие на албумин след това високо кръвно и ако не се вземат мерки  на време може да бъде опасно за мен и бебето. Иначе отоците на краката ми  намаляха.  

# 16
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
moonlight_78, аз бях с албумин в урината и отоци, които се появиха малко по-ниско. Кръвното ми беше нормално към ниско, така че нямах проблеми. Родих 18 дни преди термин бебета по 2500 и 2730, което за близнаци си е супер.
Наистина албумина и отоците са признаци на прееклампсия, но пък не е никак задължително да имаш такава. Още повече щом кръвното ти е нормално и лекарят ти те следи.

Успешен финал ти пожелавам   bouquet

# 17
  • Мнения: 15
moonlight_78 - Няма да се притесняваш! При мен нещата бяха точно като при теб. Пак ти казвам аз съм насреща за всякакви въпроси, казват ти го защото се притеснявах точно като теб. Трябва просто да се следиш- кръвно, отоци,изследвания на урина- белтък и седимент, общ белтък на кръвта и албумин в кръвта. Аз пиех добавка Биогейм 84, за да компенсирам загубата на белтък. Можеш да си направиш и 24 часово изследване на урината за количество белтък. Другото важно е да ограничиш солта до минимум, да избягваш кафе, газирано, мазни и тлъсти меса и да пиеш около 1500- 2000 литра вода. Също си почивай повече. Ще видиш, че всичко ще бъде ок! Сега в коя седмица си?

На Елина- Да ти са живи и здрави дечицата и много да те радват!  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте и от мен момичета  Hug
Аз имам следния проблем, от притеснение и нерви вдигам кръвно, от доста време не съм обаче. На ЖК е стигало до 160/100, след като смених АГ-то обаче не се вдига. В 4-ти месец след изследване на белтък в урината имах Оплесценция, след два дни повторих изследването - беше отрицателен резултата. И така 3 месеца все отрицателен резултат. Онзи ден на изследването срещу белтък пишеше - следи. Повторих в друга лаборатория и понеже беше написано на ръка ми се вижда че е нула  newsm78 За в момента нямам отоци, следя си кръвното по няколко пъти на ден и не е повече от 110/70.
Притеснявам се да не направя прееклампсия  Confused
Искам да попитам този Биогейм, само при нисък белтък ли се пие?
И другото коетъо ме интересува - някой купувал ли си е лакмусови лентички за белтък в урината? От аптека мога ли да ги намеря? Вярно ли отчитат?

# 19
  • Мнения: 710
Благодаря ви момичета за подкрепата Hug
veseto1987, 23 г.с съм. Аз също пия Биогейм 84.  Hug
Елина, да са ти живи и здрави близначетата и много да те радват и слушкат  Hug
svetl@, опалесценция мисля , че означава следи (поне така на мен ми го обясниха). Не се притеснявай Hug. Както е казала veseto,трябва да следиш кръвно, и изследвания на урина- белтък и седимент, общ белтък на кръвта и албумин в кръвта. Биогейм, компенсира загубата на белтък и съдържа млечен протеин. Другото което можеш да направиш е да минеш на протеинова диета : картофи, мляко, обезсолено сирене, плодове, зеленчуци и 300г. извара на ден и да намалиш до минимум солта. Леки оставащи дни с коремче Hug

# 20
  • Мнения: 7
 Stop zdr,. na vsi4ki,iskam da popitam moje da ima nqkoq jena koqto e bila na moeto mqsto ili znae ne6to mo moq vipros -az sim na 26 godini i sim operirana ot godina i polovina v leviq mi bibrek imah mn. kamini,sled operaciqta mi ostaviha o6te nqkolko,ot po4ti godina s moq siprug pravime opiti da si imame dete,no uvi nestava.Hodq na pregledi i si puskam isledvaniq ot kaminite koito imam v bibreka mi v organizma mi i na isledvaniqta mi ima postoqnno mikrobi,piq antibiotik is4ezvat i posle pak izlizat,dali vsi4ko tova mi pre4e da zabremeneq-tezi mikrobi,urologa mi kaza 4e kaminite mi nqmat ni6to ob6to s za4evaneto na dete.mnogo sim obirkana,tazi sedmica 6te otida na ginekolkog,a sim 4uvala 4e ima jeni koito zabremenqvat i rajdat s kamini v bibrecite.
Ako ima nqkoi koito moje da me posivetva ili da mi dade nadejda da mi pi6e!!!

# 21
  • Мнения: 106
аз не съм компетентна,но според мен трябва да си избереш добър гинеколог и тои наи-добре може да ти каже дали има някаква връзка между твоя проблем и забременяването.Успех ти желая Hug

# 22
  • Мнения: 7
здр,  Stop   вече ходих на гинеколог и ме прегледа каза ми че камъните не пречат за забременяването ми,но ми откри някаква сериозна инфекция на яйчниците ми и ми изписа да пия Арилин и Polygynax но не ми е пускал някакви изследвания след 10 дена съм на преглед каза и мъжа ми да дойде на него ще му направи спермограма,но интересното е че на него никакви хапчета не му изписа за в момента,а мисля че трябваше,понеже той мене след моето лечение пак ще ме зарази,но ще видим какво ще стане след 10 дена......

# 23
  • Мнения: 6
Здравейте!Аз съм в 37 г.с. и вчера на ЖК ми назначиха изследвания-кръв и урина.До момента не съм имала никакви оплаквания нито подувания,подпухвания и т.н. Кръвното ми е 110 на 70 и не е мръднало изобщо(по принцип нямам високо кръвно).В изследванията днес видях че Левкоцитите ми са 12.0 а срещу белтък в урината пише- Опалесценция!моля да ми кажете до каква степен да се притеснявам?ЖК имам чак на 11.01(последната - евентуално),трябва ли да се видя с лекар преди това?

# 24
  • Мнения: 15
Опалисценция означава следи в урината. Не мисля, че е притеснително, защото се случва в последните месеци. Но при теб е в малки количества само следи. Следи си кръвното и избягвай солените и кисели храни, пий повече вода и мисля, че няма да има проблем. Но ако си неспокойна можеш да се консултираш с твоя гинеколог. Опасно е когато белтъка е в по- голямо количество и съчетан с високо кръвно. Друго което можеш да направиш е да повториш изследването, като си направиш тоалет и дадеш средна струя от урината. Понякога пробата може да се замърси и от вагинално течение, ако имаш такова. Успех и леко раждане! Hug

# 25
  • Мнения: 6
Опалисценция означава следи в урината. Не мисля, че е притеснително, защото се случва в последните месеци. Но при теб е в малки количества само следи. Следи си кръвното и избягвай солените и кисели храни, пий повече вода и мисля, че няма да има проблем. Но ако си неспокойна можеш да се консултираш с твоя гинеколог. Опасно е когато белтъка е в по- голямо количество и съчетан с високо кръвно. Друго което можеш да направиш е да повториш изследването, като си направиш тоалет и дадеш средна струя от урината. Понякога пробата може да се замърси и от вагинално течение, ако имаш такова. Успех и леко раждане! Hug

Мерси,по спокойна съм сега

Общи условия

Активация на акаунт